3:4

po s.n. (1:2) (1:2, 1:0, 1:1 - 0:0)

30.09.2021, 03:00 • Scotiabank Saddledome, Calgary • Natálie Poláčková

Tipsport: 1.95 3.8 3.1 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Seattle si díky Eberleho nájezdu a dvěma gólům Jadena Schwartze připisuje další vítězství a poradit Calgary 4:3 po sn. Daniel Vladař si pokusil zabránit porážce, ale to mu i přes veškerou snahu nevyšlo.

Hezký den (05:50:48)
Československá stopa v utkání
Dan Vladař (CGY) – 18 zákroků, 3 OG, úspěšnost 85,7 %, odchytal 64:32

V samostatných nájezdech zvítězil tým Seattle Kraken.
Rozhodující gól střílí Eberle, díky kterému padl i jeden gól Seattlu. Ten si tak připisuje další vítězství v řadě.

Gaudreau neproměňuje.

V prodloužení měly oba týmy velké šance. Oba brankáři si ale své branky pohlídali a zápas dospěl až do nájezdů. Calgary začne

65:00

Prodloužení skončilo.

64:01

Fleury shodil Backlund na zem a díky tomu e nidko z Calgary nedostal ke střele.

62:55

McCannova střela byla o hokejku srážena do ochranné sítě.

62:10

Backlund měl šanci, ale už měl dlouhé střídání a potřeboval si odpočinout. Větší střelu jsme zatím nemohli vidět ani má jedné straně.

61:10

Donskoi se dostal za bránu Calgary, žádný jeho spoluhráč mu nepřijel pomocí a dk šance se dostalo Calgary.

60:01

Začíná 5 minutové prodloužení.

60:01

60:00

58:43

Anderssonova střela konci v ochranné síti a zda se, že hra půjde do prodloužení.

57:33

Calgary právě vstřelilo branku!
Rychle si probruslil do utocného pásma a ještě rychleji dokázal MICHAEL Backlund zakončit a srovnává skóre zápasu.

56:45

Schwartz si mohl připsat již třetí gól v zápase. Vladař se rozhodl, že to už mu nedovolí.

56:10

Obrovská šance na vyrovnání. Lucic si probruslil před bránu Seattlu, poprvé Daccord pum vyrazil před sebe a hrálo se dal. Poté se Lucic pokusím dorazit, ale to už Daccord použil pro jistotu lapačku.

55:30

Calgary zbývá na vyrovnání méně než 5 minut. Vladař je chrání před dalším gólem, ale Calgary má problém probojovat se k šanci.

52:37

Tým Seattle právě vstřelil branku!
Seattle rychle potrestal vyloučení Calgary. Po vyhrané buyl se k puku dostal Eberle, jenž přesně přihrál před bránu JASONOVI SCHWARTZOVI, který střílí svůj druhý gól v zápase a posouvá Seattle blíž dalšímu vítězství. Asistence: Eberle.

52:30

Vyloučení v týmu Calgary Flames (Tkachuk – 2 min., nedovolené bránění).

52:20

Lindholm se dostal do velké šance, kterou zablokovala obrana Seattlu.

51:40

Další pokud Calgary pokryl Daccord.

51:43

Vyloučení v týmu Seattle Kraken (Sheahan – 2 min., podrážení).

50:55

Oba týmy hrají v plném počtu.

50:40

Daccord si připisuje další úspěšný zákrok a drží si čisté konto.

49:50

Hra se chvíli usadila v útočném pásmu Calgary, které se pokusí vstřelit třetí branku, ale zatím se jim to nedaří.

48:40

Donskoi se dostal do velké šance. Vladař jeho pokusu ovšem řekl ne a přikryl ho lapačkou.

47:50

Vyloučení v týmu Calgary Flames (Larsson – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Seattle Kraken (Giordano – 2 min.).

46:57

Hru přerušuje Vladař úspěšným zákrokem proti Donatovi.

46:10

Po buly vyhodit Seattle až do obranného pásma Calgary a hráči plamenů museli začít útok znovum

46:07

Lucic se dostal do menší potičky s Eberlem. Rozhodčí je od sebe rychle odrtrhli.

45:20

Daccord si nyní připisuje úspěšný zákrok lapačkou projít McCanovi.

44:49

Hra se přesunula před Vladaře, kde střílel Geekie, jeho střela byla zablokovaná. Následně to zkoušel Fleury, ale ani jeho střela se nedostala k Vladařovi. Nakonec hru přerušuje icing.

43:30

Larsson se pokusil vystřelit, nakonec mu puk sebral soupeř.

42:20

Icing na straně Seattlu přerušil doposud nepřerušenou hru.

41:10

První úspěšný zásah stidajiciho brankáře. Calgary mu nyní dává hodně zabrat. Na druhé straně neopak Vladař moc práce nemá a k puku se dostává Backlund, který hodil pouze na zakázané uvolnění.

40:01

Střídání v týmu Seattle Kraken: ze hřiště odchází Grubauer, přichází Daccord.

40:01

Druhá třetina přinesla vyrovnávací gól Calgary. Ve 32. minutě se přesně trefil Stone a prostřelil Grubauera, který proti němu neměl šanci. Calgary nevyužil ani jednu přesilovku a stav zůstává nerozhodný.

40:00

37:51

Vyloučení v týmu Seattle Kraken (Bastian – 2 min.).

37:00

Po přestávce vyhodit Lucic až ke Grubauerovi. Tam se puku ujal Eberle, který si probruslil před Vladař a pokusil se vystřelit. Netrefil puk a hra se přesouvá na druhou stranu.

36:15

Hru nám na chvíli přerušuje vrácení plexi skla zpět na jeho místo.

36:15

Borgen zkusil vystřelit z pravého kruhu, to zablokovala obrana. Nakonec ještě drážel puk před bránou. Na to byl Vladař připravený a další kotouč za svá záda nepustil.

35:00

McCannova střela by možná skončila v bráně, kdyby se mu ovšem nepovedlo zlomit hokejku. Díky tomu se dostalo ke kotouči Calgary.

34:08

Donskoi se dostal při oslabení do šance a Vladař musel zasahovat. Na opačné straně hřiště musel zasáhnout lapačkou Grubauer proti střele Lucice.

33:04

Flames si vytvořili tlak v útočném pásmu. Vznikla z toho tvrdá střela Tkachuka, který skvělé vystřelil. Grubauer kotouč ale viděl a neměl problém se zakončením.

32:10

Vyloučení v týmu Seattle Kraken (Appleton – 2 min., krosček).

31:27

Jako první zkusil vystřelit Lindholm, před vrbaou zavládl zmatek a Grubauer se nestihl zvednout po zásahu. Toho využil MICHAEL STONE, který sj připisuje první gól v letošní přípravě.
Asistence: Duehr.

30:00

Coleman zkusil prověřit Grubauera od modré, jeho pokus srazila obrana, která následně vyhodila na zakázané uvolnění. Po něm se Seattle dostal do utocnrho pásma, ale tam je obral o puk Lucic a nepustil je k větší střele.

28:20

Grubauer zasahoval hokejkou. Naladěné na druhé straně měl Vladař o něco více práce, než on a mudrm zastavit puk lapačkou.

27:00

Hra se žene že strany na stranu. Ani jednomu týmu se nedaří vypěstovat si šanci.

25:15

Seattle si při vlastním oslabení zkusil vystřelit. Jeho pokus skončil jen na Vladařovi a hra se přesouvá zpět ke Grubauerovi.

24:25

Coleman si dobře vybruslil a zkusil před vrbaou zakončit, jeho pokus zablokovala obrana Seattlu a nakonec ještě Grubauer. Hru přerušuje následný icing Calgary.

23:52

Vyloučení v týmu Seattle Kraken (Soucy – 2 min., podrážení).

23:30

Lindholm si špatně najel a hru přerušuje ofsajd.

23:20

Seattle si vytvořil tlak v útočném pásmu. Od modré vystřelil Donskoi který trefuje pouze ochrannou síť nad Vladařem.

22:20

Grubauer pozastavuje hru svým zásahem. Následné vhazování vyhrát Seattle a vyhazuje až k Vladařovi.

21:40

Do eto se dostal do Šance. Vladař jeho stele dokonale zabránil.

21:10

Hru přerušuje ofsajd Anderssona, který se na ledě rozčiluje.

20:20

Situace z první třetiny se opakuje, ale tentokrát na druhé straně. Na zakázané uvolnění po vyhrané úvodním buly vyhazuje Calgary.

20:01

První část zápasu přinesla branky na obou stranách. První se prosadil Mark Giordano a o čtyři minuty později Jaden Schwartz. Calgary se snažilo snížit. To se jim nakonec povedlo a v 15. minutě prostřelil Grubauera Tkachuk, který skvěle zapracoval hokejkou.

20:00

19:40

Donato padá a Krakeni se musí vrátit do obranné třetiny a začít vše znovu.

18:20

Lucic je v dnešním zápase hodně vidět. Nyní silně narazil hráče Seattlu, který se po té skácel k zemi.

17:50

Lucicovi se ze začátku nedařilo vyhodit. Nakonec se mu to povedlo a hra se nyní stěhuje u pásma do pásma.

17:00

Backholm se probojoval do útočné akce, střela končí na mantinelu a do akce se dostal Seattle, Vladař musel zasahovat,

15:40

Další střela Gaudreueho od modré končí pouze v lapačce Grubauera.

14:54

Zpoza brány přihrál Lindholm, který nemohl nijak zakončit přesně před bránu BRANDONOVI TKACHUKOVI. Proti jeho střele byl Grubauer bez šance a snižuje tak skóre na 1:2..
Asistence: Lindholm a Coleman.

14:40

Donskoi tečoval puk před bránou, Zásah brankáře zabránil průniku puku do brány.

13:45

Eberle se skvělou kličkou dostává do útočného pásma. Nakonec se k puku dostal Backlund, proti jehož střele musel Grubauer zasahovat.

12:10

Ofsajd Seattlu přerušil akci vedenou Larssonem.

11:40

Lucic zkusil vystřelit, kotouč skončil na plexi skle.. Na druhé straně musel zasahovat Vladař.

10:30

Seattle se dostal do přečíslení, kterého nevyužil. Vladař vyráží kotouč ramenem. Na druhé straně Lucicovu střelu zablokoval Larsson.

09:40

Borgen zkusil střelit. Obrana Calgary proti jeho snaze zaúřadovala.

09:13

Fleury se pokusil od modré vystřelit. Jeho pokus kryje Vladař a Seattle svojí první přesilovku nevyužil.

08:10

ofsajd přerušil snahu Seattlu.

07:35

Toto oslabení Calgary moc nepomohlo. Hned po buly se jim sice povedlo dostat pryč z obranného pásma, ale tam se moc dlouho neohřáli.

07:09

Vyloučení v týmu Calgary Flames (Zadorov – 2 min., krosček).

06:01

Larsson sice mohl od modré vystřelit sám. Nakonec zvolil přihrávku ke kruhu, kde stál JADEN SCHWARTZ, který střílel do prakticky odkryté brány a vsítil další gól za Vladařova zása.
Asistence: Larsson a Eberle.

04:40

Zdá se, že gól Calgary rozhodila. Poprvé po dlouhé době se plameny dostaly k puku a vystřelit. Přidělaly tak Grubauerovi alespoň nějakou práci.

03:00

Seattle se rychle ujímá vedení. K modré dostal přihrávku MARK GIORDANO, který si vybruslil před Vladaře a dokázal ho prostřelit. Ten prvně nevěděl, kde puk je, nakonec ho našel za svými zády.

01:50

Stone se dostal do přečíslení. Vystřelit nakonec nestihl a hra se opět stěhuje ze strany na stranu.

01:10

Donkoi vyhrát kotouč u mantinelu a Calgary se dokázalo dostat do útočného pásma. Odtud Seattle vyhazuje na zakázané uvolnění.

00:40

První zákrok si připisuje Grubauer.

00:10

Úvodní buly vyhrát Seattle, který okamžitě vyhazuje na zakázané uvolnění.

00:01

Calgary Flames

Calgary se v letošní sezóně pokusí umístit lépe než v té loňské. K tomu by jim zajisté mohl pomoci i Daniel Vladař, který do Calgary přestoupil z Bostonu. Poslední přípravný zápas odehrálo Calgary s Vancouverem, kterému plameny podlehly 4:2. Dnešním zápasem se pokusí porazit nový celek soutěže.

Seattle Kraken

Nový celek nejvyšší hokejové soutěže dnes odehraje svůj první venkovní zápas. První odehráli stejně jako Calgary s Vancouverem, který dokázali porazit 5:3. V Seattlu prozatím žádného českého hráče nenajdeme. To se ale může změnit.

Dnešní zápas bude velké napětí nejen pro fanoušky Calgary, ale hlavně pro fanoušky nového týmu Seattlu, který ještě před prvním zápasem překonal rekord v NHL.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.

3:4

Branky a nahrávky: 15. Tkachuk (Lindholm, Coleman), 32. Stone (Duehr), 58. Backlund – 3. Giordano, 7. Schwartz (Larsson, Eberle), 53. Schwartz (Eberle), rozh. náj. Eberle