30.09.2021, 02:00 • Bell MTS Place, Winnipeg • Tomáš Kubečka

Tipsport: 1.85 4.0 3.24 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

3. Michael Eyssimont (WPG) 0+1 (04:40:49)

Ostap Safin (EDM) – 0+0, -1 účast, 0 střel na branku, TM 0, čas na ledě 10:26

Connor Hellebuyck (WPG) – 17 zákroků, 1 OG, úspěšnost 94,4%, odchytal 59:27
Ilja Konovalov (EDM) – 17 zákroků, 3 OG, úspěšnost 85%, odchytal 32:14
Stuart Skinner (EDM) – 7 zákroků, 2 OG, úspěšnost 75%, odchytal 27:22
Střely na branku: 28 – 18
Je konec! Domácí Winnipeg nakonec zvládl souboj s Edmontonem a vítězí vysoko 5:1. Jets o svém triumfu rozhodli už během druhé třetiny, ve kterém soupeři vstřelili tři branky. Edmontonu vykřesal v závěru druhé třetiny naději Malone, ale deset minut před koncem základní hrací doby přidal pojistku Connor.

58:49

Heinolo si na závěr utkání vyzkoušel ještě jeden hit, kterým zastavil rozjetého soupeře.

58:00

Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny!

57:36

Esposito nahodil puk obloučkem na branku Winnipegu, jenže připravený brankář si puk s přehledem stáhl do lapačky.

56:57

Kyle Connor si sjel pro puk do obranného pásma, rychle našlápl do pásma středního, ale nebezpečnou akci nezaložil.

56:37

Austin Poganski podržel kotouč v obranném pásmu a počkal na vystřídání svých spoluhráčů. Duel se už pouze dohrává.

55:40

Colton Sceviour se dostal do útočného pásma, bekhendem našel Maloneho, ale tomu přizvedl hůl důrazný zadák.

54:02

Harkins se opět prokličkoval do útočného pásma, kde útočil na hattrick, ale jeho rána skončila vedle branky.

53:22

Lagesson zkusil své štěstí nahozením ze středního pásma, ale domácí brankář byl na jeho pokus připraven.

52:17

Blake Wheeler nabral rychlost ve středním pásmu, dostal se do pásma útočného, ale bekhendem netrefil branku.

51:16

Důrazný Lowry ve středním pásmu čistým způsobem zastavil Kassiana. Domácí jsou dnes lepší ve všech ohledech.

50:38

Aktivní Cody Ceci se znovu dostal do zakončení, ale jeho rána od modré čáry jen prolétla kolem domácí klece.

50:00

Do konce základní hrací doby zbývá posledních deset minut a domácí Winnipeg vede o čtyři branky. Jets mají vývoj duelu pod kontrolou.

49:32

Třetí třetina se zatím hraje v hodně vysokém tempu. Sledujeme opravdu minimum přerušení.

5:1

Branky a nahrávky: 2. Harkins (Svečnikov, Perfetti), 23. Svečnikov (Stanley, Harkins), 28. Poganski (Eyssimont), 37. Harkins (Svečnikov, Demelo), 50. Connor (Morrissey, Scheifele) – 39. Malone (Kassian)

Winnipeg Jets: Hellebuyck (Berdin) – Schmidt, Morrissey (A), DeMelo, Heinola, Kovacevic, Stanley – Wheeler (C), Scheifele (A), Connor – Vasalainen, Lowry, Stastny – Svečnikov, Perfetti, Harkins – Poganski, Gustafsson, Eyssimont

Edmonton Oilers: Konovalov (Skinner) – Bouchard, Koekkoek (A), Ceci, Lagesson, Kesselring, Niemelainen – Kassian (A), McLeod, Foegele – Griffith, Marody, Benson – Sceviour, Malone, Esposito, Bourgault, Cracknell, Safin

Rozhodčí: Meier, Beach – Gibbons, Deschamps

01:31 WPG 1:0 Harkins (Svečnikov, Perfetti)
06:49 EDM 2 Safin, sekání
22:21 WPG 2:0 Svečnikov (Stanley, Harkins)
24:41 EDM 2 Niemelainen, krosček
27:09 WPG 3:0 Poganski (Eyssimont)