3:4

po s.n. (2:3) (1:1, 2:1, 0:1 - 0:0)

30.09.2021, 02:40 • United Center, Chicago • Radim Polák

Tipsport: 2.1 3.85 2.75 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To by bylo z mé strany všechno. Já se s vámi loučím, přeji příjemný start do nového dne a u dalšího přenosu zase někdy na počtenou. (05:27:16)
Česká a slovenská stopa
Dominik Kubalík (CHI) – 1+0, 0 účast, 2 střely na branku, TM 0, čas na ledě 19:47
Filip Hronek (DET) – 0+1, +2 účast, 2 střely na branku, TM 0, čas na ledě 24:10
Kdo se postavil do brankoviště?

Kevin Lankinen (CHI) – 30 zákroků, 3 OG, úspěšnost zákroků 90,9%, odchytal 65:00
Thomas Greiss (DET) – 12 zákroků, 3 OG, úspěšnost zákroků 80,0%, odchytal 30:14
Calvin Pickard (DET) – 24 zákroků, 0 OG, úspěšnost zákroků 100%, odchytal 34:35
Tři hvězdy zápasu
1. Bobby Ryan (DET) – 1+1
2. Jonathan Toews (CHI) – 0+1
3. Mitchell Stephens (DET) – 1+0
Je dobojováno! Vyrovnaný zápas dokráčel až do samostatných nájezdu, které jsou prostě jednoduše nevyzpytatelné. Dnes bylo štěstí na straně Detroitu, který si z Chicaga odveze těsné vítězství 4:3. O tomto vítězství rozhodnul v nájezdech veterán týmu Bobby Ryan. Chicago nemusí zoufat, odehrálo skvělé utkání a je teprve na začátku přípravy, do startu sezóny je ještě daleko. Za co můžou být rádi, tak je kapitán Jonathan Toews, který se po více než roce vrátil na led.

Počet střel na branku: 39 – 33

V samostatných nájezdech zvítězil tým Detroit Red Wings.

64:36

Hirose byl sám v útočném pásmu, a tak neměl šanci proti přesile dvou obráncům. Chicago jde opět na puk.

64:11

Gaudette vypálil jedovatou střelu, kterou Pickard vyrazil nad branku do ochranné sítě.

63:39

Calvin Pickard je zatím hrdinou posledních minut. Jeho zákroky drží Detroit v zápase.

63:05

Dachovi utekl puk do středního pásma, proto musí jeho spoluhráči odjet za ním do středního pásma.

62:26

Detroit právě přežil klinickou smrt. Kubalík selhal ve velké příležitosti a nechal opět vyniknout Pickarda v brance soupeře.

61:50

Ani jeden tým nechce udělat chybu. Toto prodloužení je z obou stran velmi opatrné.

61:11

Neskutečné zákroky brankářů. Nejprve se vytáhnul Pickard a poté i Lankinen. Tohle byla skvělé zákroky.

60:43

Detroitu to na první pokus nevyšlo, a tak dostávají příležitost domácí hráči v čele s Toewsem.

60:09

Jak je už zvykem, tak prodloužení se hraje ve třech hráčích na obou stranách. Takže očekáváme vzrušujících pět minut prodloužení.

60:01

60:00

59:35

Pickard nebude nic riskovat a radši puk schová do lapačky, vhazovat se bude před jeho brankou.

58:58

Rozehrávka Chicaga je pod obrovským tlakem, Detroit skvěle napadá, je hladový po další kontrole kotouče.

58:09

58:09 RYAN - 3:3

58:09

Detroit právě vstřelil branku!
Hra bez brankáře se někdy vyplácí. Tlak na domácí branku ukončil až samotný BOBBY RYAN, který puk dorazil do odkryté domácí branky. Hosté utíkají hrobníkovy z lopaty a srovnávají stav utkání na – 3:3. Asistence: Adam Erne, Filip Hronek.

58:02

Hosté to zkusí ve hře bez brankáře. Jako šestý hráč bude působit Filip Hronek.

58:01

Běží poslední dvě minuty tohoto zápasu.

57:06

Toews byl na tuto přihrávku pomalý, rozhodčí píská zakázané uvolnění. Vhazovat se bude před domácí brankou.

56:26

Jones pošetřil nějaké sekundy, když držek puk u mantinelu a nechtěl ho nikomu propůjčit.

55:33

Čas se pomalu krátí a Detroit stále tahá za kratší konec. Uvidíme, co hostující trenér vymyslí do závěrečných minut.

54:47

Filip Hronek doslova protáhnul domácího brankáře, který si připsal další výtečný zákrok u pravé tyčky.

54:22

Probíhá komerční přestávka.

53:33

Velká škoda pro Kurasheva, který se skvěle zbavil obránce, ale poté svou akci nedokázal dotáhnout do úspěšného konce.

52:51

Stillman si počkal na útočníka, kterého posléze čistým způsobem poslal k ledu. Tohle byl skvělý hit domácího obránce.

52:20

52:06

Zdá se, že ani tato početní výhodu se Detroitu nepodaří využít. Blackhawks přežili další oslabení.

51:36

Hronek měl velké štěstí, že udržel puk v útočném pásmu a i nadále může pokračovat tlak ze strany jeho klubu.

51:19

Lankinen dnes chytá opravdu podařené utkání. Hostující útočníci si s ním v některých chvílích nevědí rady.

50:20

Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (MacKenzie Entwistle – 2 min., nedovolené bránění).

50:11

50:06

Před malou chvíli jsme se dostali do posledních desíti minut tohoto utkání. Chicago i nadále drží jednobrankové vedení.

49:11

Lashoff nebezpečně vypálil a orazítkoval horní tyč Lankinenovi branky. Puk se poté odrazil do ochranné sítě.

48:02

Kubalík se mohl snažit jak chtěl, ale jeho snaha byla marná. Navíc tento hráč neměl podporu od svých spoluhráčů.

47:23

Třetí třetina postrádá rychlejší tempo v utkání. Zápas by se jako by dohrával, což doufáme, že není pravda.

46:51

46:43

Po delší době se hráči Red Wings dostali na dostřel Lankinena, který opět musel podržet svůj tým skvělým zákrokem.

46:13

Jestli má v dnešním zápase Detroit problém s fauly, tak Chicago má zase problém s využitím početní výhody.

45:28

Lankinen na nic nečekal a ihned vrátil puk do středního pásma, aby se jeho spoluhráči nemuseli takhle vracet.

44:49

Až v tuto chvíli dokázal hostující brankář lapit neposedný puk a zápas tak přerušit. Vhazovat se bude před jeho brankou.

44:17

Pickard se sice natahoval po střele, ale puk proletěl kolem jeho branky až na mantinel.

43:47

Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Adam Erne – 2 min., hákování).

43:41

42:58

Hráči Detroitu se dokázali ubránit a puk vyhodili přes celé hřiště až k Lankiinenovi.

42:26

Domácí kapitán dnes rozdává jednu geniální přihrávku za druhou. Jenže jeho spoluhráči nedokáží tyto přihrávky využít.

42:02

Domácí tým se ihned po vhazování usídlil v útočném pásmu soupeře. Detroit je pod velkým tlakem.

41:41

Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Bobby Ryan – 2 min., krosček).

41:16

Hagel prověřil pozornost Pickarda a ten uspěl. Po krátké pauzičce se bude vhazovat před jeho brankou.

40:23

Jeden z hostujících hráčů měl obrovské štěstí, že rozhodčí nepotrestal jeho podrážení.

40:01

Další třetina začne přibližně v 4:28.

40:00

39:50

Chicago se dokázalo ubránit a už se nikdy tlačit nebude. Třetina za pár chvil skončí.

39:23

Po střele jednoho z hostujících hráčů se puk ocitnul v ochranné síti nad domácí brankou. Po krátké pauze se bude vhazovat před Lankinenem.

39:01

Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

38:33

Kubalík se s Toewsem ocitnul v zajímavé šanci, ale Pickard jejich pokus zneškodnil.

38:02

Závěr druhé třetiny se pomalu blíží, Chicago drží jednobrankové vedení, velkou zásluhu na tom má hlavně brankář Lankinen.

37:21

Už se zdálo, že by útočíci hráč mohl ujet svým obráncům, ale už neměl síly a radši šel střídat.

36:48

Lindström se hned po vhazování dostal ke střele od modré čářy. Puk pouze prolétnul kolem branky, Lankinen nemusel zasahovat.

36:19

V posledních desítkách sekund sledujeme velmi zajímavý hokej. Detroit se pomalu zvedá a tlačí se za vyrovnáním.

35:38

Hra byla přerušena, Yan se vracel s útočníky a tí ho poslali vstříc vlastní brance. Ta skončila až u mantinelu.

34:41

Lankinen drží svůj tým ve vedení v tomto zápase. Domácí brankář předvedl další parádní zákrok.

34:34

34:01

33:33

Chicago odehrálo skoro celou početní výhodu v útočném pásmu. O zábavu před hostující brankou se postaral především první útok.

32:05

Toews oslovil svou chytrou přihrávkou Kurasheva, ale ten si vylámal zuby na pohotovém Pickardovi.

32:01

Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Michael Rasmussen – 2 min., krosček).

31:19

Hronek se musel vrátit, jelikož puk zapomněl za sebou. Útok Detroitu teda ztratil moment překvapení.

30:53

Chicago začíná přebírat otěže dnešního utkání, ale proti Detroitu to bude mít těžké.

30:14

Střídání v týmu Detroit Red Wings: ze hřiště odchází Thomas Greiss, přichází Calvin Pickard.

30:14

29:28

Connolly byl v útočném pásmu sám, takže jeho střela byla taková na náhodu. Greiss ji pro jistotu vyrazil mimo brankoviště.

28:58

Hosté dokázali přečíslit domácí obranu, ale v zakončení jim nevyšlo podle jejich představ. Lankinen byl bez práce.

28:44

28:13

Kurashev se odhodlal jako první ke střele, kterou Greiss zastavil betonem. Hra byla přerušena.

27:49

Hostující tým je pod obrovským tlakem ze strany domácího týmu. Chicago ovšem ale nestřílí.

27:12

Kubalík se už dostal do velké úhlu, proto český hráč musel volit přihrávku zpět na modrou čáru.

26:44

Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Dennis Yan.

26:22

Gaudette se položil do hostující střely, kterou zablokoval svým tělem. Puk se od něj odrazil do středního pásma.

25:44

Red Wings skvěle napadají a znemožňují potencionální ohrožení jejich branky.

25:06

Domácí tým se snaží vymyslet způsob jak se dostat do útočného pásma, obrana Detroitu to zatím nepovoluje.

24:13

24:13 STEPHENS - 3:2

24:13

Hostující tým posílá odpověď a snížuje na rozdíl jediné branky. MITCHELL STEPHENS dostal puk do jízdy a se štěstím překonal pohotového Lankinena, který si ještě povyjel z branky, aby soupeři zmenšil střelecký úhel. Asistence: Bobby Ryan a Taro Hirose.

23:45

23:45 KHAIRA - 1:3

23:45

Chicago právě vstřelilo branku!
Domácí tým odskakuje do dvoubrankového trháku. JUJHAR KHAIRA se skvěle postavil před hostující brankoviště, kde zřejmě došlo k teči. Brankář byl v tu chvíli bez šance zasáhnout – 3:1. Asistence: Connor Murphy a MacKenzie Entwistle.

22:08

22:08 HAGEL - 1:2

22:08

Domácí jdou poprvé do vedení. BRANDON HAGEL dostal do jízdy skvělou přihrávku a nechytatelnou střelou nad lapačku vyzrál nad hostujícím brankáře. 2:1. Asistence: Kirby Dach a Caleb Jones.

20:01

Další třetina začne přibližně v 3:31.

20:00

19:26

Nepřesnost v rozehrávce Detroitu, rozhodčí odpískal zakázané uvolnění. Hra se stěhuje před jejich branku.

18:26

Blíží se nám závěr první třetiny. Puk se momentálně pohybuje ve středním pásmu, kde střídá hokejku za hokejkou.

16:50

16:50 KUBALÍK - 1:1

16:50

Začínáme od začátku! DOMINIKU KUBALÍKOVI to sice trvalo než si puk dokázal zpracovat, ale poté už zachoval chladnou hlavu a nekompromisně poslal puk za záda Greisse – 1:1. Asistence: Phillip Kurashev a Jonathan Toews.

16:39

Kubalík vybojoval puk pro svůj tým a tímpádem udržel útočné pásmo. Chicago je na dostřel hostující branky.

15:39

Chicago je v této části hry takové zpomalené. Hráči vůbec nejsou v pohybu, jejich soupeř je všude dřív.

15:00

13:53

Gaudette se prokličkoval do zakončení, které orazítkovalo levou tyč hostující branky. United Centre to jenom zahučelo.

12:56

Dach prohrál souboj s gravitací a upadnul, puk tedy opět míří na hokejky hostujícího týmu.

12:17

Lankinen ukázal, že na brankáře dokáže pracovat s hokejkou a konstruktivně rozehrát.

11:41

Hosté z Detroitu skvěle napadají rozehrávku soupeře. Ten se vůbec nedokáže dostat na dostřel jejich branky.

11:13

První třetina je z pohledu rozhodčího dost přerušována. Zatím nejsme svědky plynulé hry.

10:38

Nedorozumění v kombinaci hostujícího týmu, rozhodčí odpískal zakázané uvolnění. Hra se stěhuje před Greissovu branku.

10:31

10:31

Kalynuk vypálil od modré nebezpečnou střelu, kterou Greiss musel vyrazit mimo brankoviště. Puk skončil v ochranné síti nad brankou.

09:32

Domácí kapitán prokázal skvělou bojovnost a vybojoval puk pro svůj tým. Chicago míří do útoku.

09:07

08:27

Závar před brankou Detroitu vyřešil až Hronek, který puk odpálil daleko od branky.

07:57

Nezměnil to ani Toews se svou střelou z mezikruží. Následně se hosté opět osvobodili vyhozením.

07:33

Detroit se zatím s velkým přehledem brání, Chicago je v útočném pásmu prozatím bezzubé.

07:07

Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Michael Rasmussen – 2 min., nedovolené bránění).

06:27

06:27 RASMUSSEN - 0:1

06:27

Na úvodní branku jsme v tomto utkání nemuseli čekat dlouho. MICHAEL RASMUSSEN dostal exkluzivní přihrávku z otočky od svého spoluhráče a krásnou střelou propálil Lankinena v brance Chicaga – 0:1. Asistence: Adam Erne a Jordan Oesterle.

06:17

Reichel vyslal překvapivou střelu od modré čáry, Greiss zasáhnul za pět minut dvanáct.

06:04

05:39

Dach donutil Greisse k zákroku. Hostující brankář musel puk vyrazit mimo své brankoviště.

05:16

Akce domácích končí odpískaným ofsajdem. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

04:53

První formace Chicaga je pod velkým tlakem. Detroit opravdu vstoupil do toho zápasu pravou nohou.

03:46

Lankinenovi vypadnul puk z výstroje a hned z toho byl závar před jeho brankou. Celou situaci musí klidnit až rozhodčí.

03:19

Detroit drží puk stále pod kontrolou a je odhodlán ho udržet co nejdéle. Domácí tým musí být ve střehu.

02:39

Hronek nahodil puk na domácí branku, ale ten se neujal. Puk se odrazil do rohu kluziště.

02:06

Nepřesnost v domácí kombinaci, rozhodčí odpískal zakázané uvolnění. Hra se opět stěhuje před Lankinena.

01:36

Hostující tým začal velmi aktivně, hned v úvodu má Lankinen dost práce a musí být na pozoru.

00:09

Po devíti sekundách tady máme první přerušení, puk skončil u diváků v hledišti.

00:01

Chicago Blackhawks: Lankinen (Söderblom) – Stillman, Murphy, C. Jones, Kalynuk, Phillips, Beaudin – Kubalík, Toews, Kurashev – Hagel, Dach, Connolly – Reichel, Borgström, Nylander – Khaira, Entwistle, Gaudette

Detroit Red Wings: Greiss (Pickard) – Hronek, Lindström, Lashoff, Sebrango, Oesterle, Cotton, Brubacher – Stephens, Hirose, Rasmussen, Rowney, Criscuolo, Smith, Shine, Ryan, Yan, Erne, Ťjuťajev, Naměstnikov

Rozhodčí: St. Pierre, Syvret – Smith, Apperson.