Extraliga dorostu

HC Slavia Praha – Technika Hockey Brno

5:2

konec (2:1, 1:0, 2:1)

30.09.2021, 18:00 • Zimní stadion Eden • Skupina Střed • Šimon Rogner (@simonrogner)

Já vám děkuji za pozornost a budu se těšit zase někdy na počtenou! (20:01:26)
Dorostenci Slavie vyhráli nad Technikou Brno 5:2. Do vedení se dostali už v první třetině a poté si ho ve třetí třetině dalšími dvěma brankami pohlídali. Ze zápasu si tak odváží důležitou výhru.

59:00

Probíhá poslední minuta třetí třetiny.

57:58

57:41

Tomas pálil od modré čáry, Rygl jeho střelu vyrazil do rohu.

57:08

Slávisté ztratili při rozehrávce puk, Pospíšil toho však využít nedokázal.

55:54

Vyloučení v týmu Technika Hockey Brno (Barčák – 2 min., nedovolené bránění).

55:18

Hodic musel zasahovat proti střele jednoho z hostujících hráčů.

54:23

Slávisté hrají velmi dobrou defenzivní hru a nepouštějí Techniku do šancí.

53:29

Slavia právě vstřelila branku!
Důležitý gól pro Slavii, která se ujímá možná rozhodujícího vedení. Postaral se o ni jeden z nejaktivnějších hráčů sešívaných v zápase MAXMILIAN CURRAN. Asistence: Márton Nemes.

51:44

Sešívaní dorostenci opět odskakují na rozdíl dvou gólů. Rygla překonal dalekonosnou střelou od modré obránce DANIEL KŘIŽENECKÝ. Asistence: Radek Tomas.

51:25

51:05

Rygl musel zastavovat tvrdou Švecovu střelu z levé strany.

49:25

Vyloučení v týmu Technika Hockey Brno (Janík – 2 min., nedovolené bránění).

48:03

Technika právě vstřelila branku!
Těsně po konci přesilové hry se Brno přece jenom prosazuje. Na hranici brankoviště byl nejaktivnější JINDŘICH SLADKÝ a dorazil puk za záda Hodice. Asistence: Miloš Langmann.

47:51

46:52

Curran se prokličkoval středem kluziště a bez přípravy v oslabení vypálil směrem na branku. Minul.

45:49

Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Tomas – 2 min., sevření puku rukou).

44:44

Chludil si povyjel na levém křídle a zblízka mířil na bližší tyč brněnské branky.

43:41

Po další šanci Slavie musel Rygl opět zasahovat a raději přerušil hru.

41:26

Nemes vyjel zpoza branky na střed a mířil do horních částí Ryglovy branky, trefil však mimo.

40:01

Třetí třetina začne přibližně v 19:32.
Ve druhé třetině se skóre měnilo jen jednou. Ve 33. minutě využil přesilovou hru Alex Kubánek a vrátil sešívaným dvoubrankové vedení. Jinak ale příliš šancí k vidění nebylo.

40:00

38:30

Teď ale Vosmík nebezpečně dorážel na hranici brankoviště střelu svého spoluhráče, těsně však přestřelil.

38:00

Poslední minuty se hra hodně přelévá ze strany na stranu, ani jeden týmu se nemůže dostat k šanci.

36:08

34:41

Slávisté se dobrou poziční hrou a vyhozením přes všechny čáry osvobozují.

34:09

Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Curran – 2 min., podrážení).

32:22

Slávisté využívají přesilovku a znovu odskakují na rozdíl dvou gólů. Vosmíkovu nahrávku a clonu před Ryglem využil v přesné střele od modré čáry ALEX KUBÁNEK. Asistence: Adam Vosmík a Márton Nemes.

31:00

Vyloučení v týmu Technika Hockey Brno (Szemmelroth – 2 min., držení hole).

29:58

Apolenář se znovu hnal přímo před Hodice, tentokrát ale ztratil puk dříve, než se k němu dostal.

28:44

27:20

Zbyněk Straka si najel od pravého mantinelu, v zajímavé pozici však minul.

26:42

Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Švec – 2 min., hákování).

26:42

Hamák se snažil prokličkovat mezi sešívanými beky, ale byl faulován.

24:27

Slávisté se teď snaží dobýt útočné pásmo, ale nedaří se jí propracovat k zakončení.

21:54

Vítek Apolenář ujel na levém křídle slávistickým obráncům, a nebýt včasného vystoupení Hodice, tak už chtěl zakončit bekhendovou kličkou.

20:37

Slávisté jsou v úvodu třetiny velmi aktivní. Nejprve Tomas, pak Kříženecký vyzkoušeli Ryglovu pozornost.

20:01

Po opatrném vstupu do zápasu se ke slovu dostali slávističtí dorostenci, kteří se zásluhou Maxmiliana Currana a Matěje Krejčího otevřeli skóre. Šance si však vytvořila i Technika, jež pak snížila v přesilovce 5 na 3, když se trefil Miroslav Janovský.

20:00

19:00

Poslední minuta první třetiny.

18:43

Hubinka střílel od modré, ale žádný z jeho spoluhráčů puk netečoval tak, aby změnil jeho směr.

17:31

16:50

To se ale hned vzápětí mění, protože Technika využívá dvojnásobnou přesilovku a snižuje na rozdíl jediné branky. O tu se dorážkou před odkrytou brankou postaral MIROSLAV JANOVSKÝ, proti jehož pokusu už Hodic nemohl zasáhnout. Asistence: Jindřich Sladký a Adam Barčák.

16:35

Brno mělo jednu velkou šanci, kdy před jedním z hráčů stála prázdná branka, jinak se mu zatím nedaří.

15:29

Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Kubánek – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

15:21

Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Kříženecký – 2 min., vražení na hrazení).

14:50

Slávisté teď mají ze hry víc než soupeř. Málkovu zajímavou nabídku od modré tečoval před Ryglem Krejčí, výrazněji ale dráhu kotouče nezměnil.

13:30

O čtvrt minuty později zkoušel obalamutit brněnského beka Nemes, po povedené kličce se však k nebezpečné střele nedostal.

13:11

Po Kříženeckého individuální akci dorážel na hranici brankoviště Curran, ale tentokrát se mu gól vstřelit nepodařilo.

11:56

Na první pohled nenápadná, ale o to přesnější střela MATĚJE KREJČÍHO zaplula přesně za záda Rygla. Slávisté odskakují na rozdíl dvou branek. Bez asistence.

11:04

Szemmelroth nabral rychlost na levém křídle a bekhendem vypálil těsně nad Hodicovu branku.

09:37

Po Chludilově zajímavé teči Málkovy střely Moravané vyhodili jen na zakázané uvolnění.

08:28

Denis Hlavička se uvolnil na pravém křídle, v dobré pozici ovšem pálil mimo.

06:30

Jan Tichý přesnou nahrávkou našel na druhé straně Patrika Němečka, který chtěl bekhendem nahrnout kotouč na Rygla. Ten se včas přesunul a zasáhl.

05:56

Další šance sešívaných dorostenců, kteří po brance ožili. Nejprve Adam Vosmík trefil z dorážky vlastní střely tyčku, poté v nebezpečném postavení před Ryglem zakončoval Nemes.

05:13

Slávistická elitní formace poprvé zahrozil a a hned dává gól. Velký podíl na něm má Tomas, který si vyjel od mantinelu a prudkou střelou připravil dorážku pro důrazného MAXMILIANA CURRANA. Asistence: Radek Tomas a Albert Skalský.

04:09

A zase Dominik Hamák v akci, tentokrát se snažil hbitě prosmýknout na pravém křídle, sešívané obránce ale nakonec nepřetlačil.

03:54

01:54

Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Málek – 2 min., vražení na hrazení).

01:39

Přesto jsou zatím hosté střelecky aktivnější, teď střelou z pravé strany zahrozil Dominik Hamák.

01:09

Švecovi ani Kubánkovi na druhé straně jejich nahrávky nevyšly, ani Technika se ale daleko nedostala.

00:16

Jindřich Sladký vyjel z levého rohu, zbavil se slávistického obránce a střelou zblízka vyzkoušel Hodicovu pozornost.

00:01

HC Slavia Praha: Hodic (Vavřena) – Ciolek, Kříženecký, M. Tichý, Málek, Hubinka, Švec, Kubánek – Curran, Nemes, Krejčí, J. Tichý, Chludil, Hlavička, Skalský, Tomas, Němeček, Vosmík.

Technika Hockey Brno: Rygl (Hnízdil) – Vildomec, Pospíšil, Hrabinec, Barčák, Dvořák, Hejduk – Sladký, Netopil, Apolenář, Langmann, Straka, Janík, Pálkovič, Novotný, Szemmelroth, Janovský, Hamák.

Rozhodčí: Folk – Kurtin, Beneš.
Sportu zdar a hokeji zvlášť! Vítám vás u zápasu 7. kola Extraligy dorostu, skupiny Střed mezi dorostenci HC Slavia Praha a Technika Hockey Brno. Úvodní vhazování je naplánováno na 18:00 na led pražského Edenu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

5:2

Branky a nahrávky: 6. Curran (Tomas, Skalský), 12. Krejčí, 33. Kubánek (Vosmík, Nemes), 52. Kříženecký (Tomas), 54. Curran (Nemes) – 17. Janovský (Sladký, Barčák), 49. Sladký (Langmann)

Rozhodčí: Folk – Kurtin, Beneš

01:54 SLA 2 Málek, vražení na hrazení
05:13 SLA 1:0 Curran (Tomas, Skalský)
11:56 SLA 2:0 Krejčí
15:21 SLA 2 Kříženecký, vražení na hrazení
15:29 SLA 2 Kubánek, zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo
16:50 TEC 2:1 Janovský (Sladký, Barčák)
26:42 SLA 2 Švec, hákování