HC Olomouc – AZ Havířov

6:0

konec (1:0, 1:0, 4:0)

05.08.2021, 14:15 • Zimní stadion Olomouc • Jakub Škoda

To je pro dneška vše. U dalších zápasů ledního hokeje se těším na shledanou. (16:17:04)
Havířov tak po bojovném herním projevu odjíždí s porážkou 6:0. Havířům i přes aktivní útok chyběla přesnost, šancí ke skórování měli opravdu hodně. Olomouckým se naopak střelecky dařilo, a to hlavně v závěrečné periodě, kde vstřelili čtyři branky. Díky tomu vypadá výsledek takto jednoznačně.

59:59

Více už toho neuvidíme. Olomoučtí dorostenci si připíší druhé vítězství ze tří zápasů.

59:33

Vyloučení v týmu AZ Heimstaden Havířov (Grygar – 2 min., sekání).

56:03

Havířov neztrácí bojovnost a i za tohoto stavu se snaží dále útočit.

55:24

Olomouc v plném počtu.

54:33

Havířov střílí, co to jde, nicméně branku se mu zatím vstřelit nedaří.

53:52

Havířovští teď měli dvě krásné šance, ani jedna však do branky nedoputovala.

53:25

Buly vyhráli domácí.

53:24

Vyloučení v týmu HC Olomouc (Szabo' – 2 min., podrážení).

51:57

51:41

Havířovským se povedlo vyhodit, Olomouc musí zakládat další útočnou akci z vlastního pásma.

50:41

Přecechtěl musel opět zasahovat.

49:57

Vyloučení v týmu HC Olomouc (Marek – 2 min., napadení).

48:58

Olomouc právě vstřelila branku!
To už zavání debaklem. Jako blesk z čistého nebe se dostal ke střele DAVID PASTRNEK. Přecechtěl na jeho ránu nedokázal reagovat. Bez asistence.

48:31

Olomoučtí měli po faulu hráčů Havířova možnost trestného střílení. Nabízené příležitosti se chopil DAVID DOKOUPIL, jenž nedal Přecechtělovi šanci. Bez asistence.

48:28

Havířovským se nedaří proniknout do útočného pásma.

47:09

Před brankou Přecechtěla bylo velké dusno, havířovský brankář ovšem nakonec situaci vyřešil.

45:25

Olomouc navyšuje své vedení už na čtyři branky, a to po trefě KRISTIÁNA ŠENKA, jenž svojí ranou nedal Přecechtělovi šanci. Bez asistence.

45:10

44:20

Izák minul odkrytou branku! To byla obrovská šance olomouckých hokejistů.

44:02

Přecechtěl teď musel zakročit proti Olomoucké střele.

43:26

Havířovští vyhazují.

43:00

Vyloučení v týmu AZ Heimstaden Havířov (Jung – 2 min., hákování).

42:40

Hra se zdržuje spíše v obranném pásmu Havířova.

40:52

Nahrávku na modré čáře využil TOMÁŠ GALVAS, jehož střela z první skončila za zády Přecechtěla. Asistence: Štěpán Vrána.

40:01

40:00

Střídání v týmu AZ Heimstaden Havířov: ze hřiště odchází Maňásek, přichází Přecechtěl.
Na trestné lavici si stále odpykává svůj trest Jelenek.
Zazněla siréna a hráči se připravují na buly.
Přidávají se i domácí kohouti.
Havířov nastupuje na ledovou plochu.

Poslední třetina začne v 15:37.
Ve druhé třetině jsme mohli vidět aktivní snahu hostů na vyrovnávací branku, ta i přes veškerou snahu nepadla. Byli to naopak domácí, kteří po nešťastném odrazu od betonu Maňáska zvýšili na 2:0.

40:00

39:39

Olomoučtí kombinují, nicméně do konce třetiny se jim přesilovou hru nejspíše využít nepovede.

39:31

Vyloučení v týmu AZ Heimstaden Havířov (Jelenek – 2 min., podrážení).

39:00

Poslední minuta druhé třetiny.

38:41

Havířov je aktivní v útočném pásmu.

37:30

Šťastného odrazu od Maňáskova betonu využil MATĚJ GOLAIS. Kohouti tak odskakují na rozdíl dvou branek. Bez asistence.

33:10

Havířovským se zatím nepodařilo odklidit kotouč do bezpečí.

32:19

Vyloučení v týmu AZ Heimstaden Havířov (Lička – 2 min., podrážení).

31:55

Havířovští se snaží dostat do útoku, ale zatím se jim to nedaří.

29:36

Olomoucká obrana teď nepustila ke střele Pilíška.

28:55

Velká šance Golaise, jehož střelu vyrazil betonem Maňásek.

27:52

Olomouc střídá celou pětku.

27:14

Puk končí v lapačce Havířovského Maňáska.

27:06

Zakázané uvolnění hostů.

26:40

Mikšovský minul obrovskou šanci.

24:09

23:25

Kohouti teď vyhráli souboj u mantinelu, poté šli střídat.

22:09

Vyloučení v týmu HC Olomouc (Němec – 2 min., nedovolené bránění).

21:55

Hanzel jel sám na Frgála, ale střílel na jeho hruď.

21:13

Olomoucký ofsajd.

20:55

Zielinského střela od modré proletěla kolem tyčky.

20:02

Po buly jsou na puku domácí.

20:01

Na led nastupují i dorostenci Havířova.
Olomoucký tým nastupuje na led.

Druhá třetina vypukne ve 14:54.
V první třetině jsme viděli vyrovnaný hokej. Oba celky hrají rychlý útočný hokej. Ke konci první třetiny šli do vedení po střele Dominik Jeřábka domácí kohouti.

20:00

19:55

V této třetině toho více neuvidíme.

19:22

DOMINIK JEŘÁBEK po nahrávce Nickolase Miškovského zavěsil puk do pravého rohu Maňáskovy branky. Asistence: Nickolas Miškovský.

19:00

Poslední minuta první třetiny.

18:14

Galvasovi teď utekl puk z útočného pásma.

17:48

Puk skončil na Havířovské střídačce.

16:36

Další souboj u mantinelu vyhrávají Havířovští.

15:45

Jeřábek se hnal do samostatného uniku, ale soupeř byl rychlejší.

14:16

Souboj u mantinelu vyhráli hosté.

13:57

Velká šance Dokoupila před Havířovskou brankou. Olomoucký hráč nakonec ale nezakončil přesně.

12:25

Druhý Havířovský ofsajd.

11:50

Olomouc podržela kotouč za brankou, načež její hráči střídají.

10:59

Dokoupila nepustil před branku Pilíšek.

09:15

Vránova rána byla ztečovaná mimo.

08:25

Za Olomouckou brankou probíhá boj o kotouč.

07:22

Obrovská šance Pilíška, který promáchnul před prázdnou brankou.

06:22

Hosté jdou střídat.

04:45

Puk se zdržuje v obranném pásmu domácích.

02:56

Přecechtěl měl krásnou příležitost, ale minul.

01:55

Ofsajd Havířova.

00:05

Buly vyhráli kohouti, a mohou tak založit první útočnou akci.

00:01

Oba týmy jsou připraveny na ledě.

HC Olomouc: Frgál (Čerbák) – Němec, Šlahora, Galvas, Marek, Vrána, Polýnek – Golais, Miškovský, Jeřábek – Najman, Izák, Nemerád – Pastrnek, Szabo', Šenk – Dokoupil, Kučera, Unzeitig

AZ Heimstaden Havířov: Maňásek (Přecechtěl) – Zielinski, Vadovič, Pilíšek, Jelenek, Valocich, Lička, Bortoli, Šenkeřík – Loza, Jung, Toma – Midleton, Hanzel, Svozil – Grygar, Kubečka, Jarolím – Karas, Barnošák.
AZ Heimstaden Havířov:

Dorostenci Havířova stihli před ukončením ročníku odehrát o jedeno utkání navíc, odehráli tedy sedm zápasů. V utkáních si vedli následovně: Kometě podlehli 4:3, Šumperk porazili 5:1, Vsetín 1:4 a Porubu 5:0. Třízápasovou vítěznou šňůru překazily Vítkovice, kterým Havířov podlehl 3:0. Na Vítěznou vlnu ovšem hráči AZetu navázali hned v dalším střetnutí, a to právě s Olomoucí. Tehdy utkání skončilo 3:1. Poslední zápas minulého ročníku pak Havíři porazili Třinec, a to stejným výsledkem, jako Hanáky.
HC Olomouc:

Olomoučtí dorostenci stihli v minulé sezoně odehrát pouze šest zápasů, ve kterých nezískali ani jedno vítězství. Postupně prohráli s týmy Vsetína (2:3), Poruby (2:5), Vítkovic (1:15), Zlína (0:6), Třince (4:6) a Havířova (1:3). Mladí kohouti za sebou mají dvě přípravná utkání. První utkání se Šumperkem zvládli 3:1. Ve druhém podlehli Zlínu 4:3.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:15.

6:0

Branky a nahrávky: 20. Jeřábek (Miškovský), 38. Golais, 41. Galvas (Vrána), 46. Šenk, 49. Dokoupil (TS), 49. Pastrnek

AZ Havířov: Maňásek (Přecechtěl) – Zielinski, Vadovič, Pilíšek, Jelenek, Valocich, Lička, Bortoli, Šenkeřík – Loza, Jung, Toma – Midleton, Hanzel, Svozil – Grygar, Kubečka, Jarolím – Karas, Barnošák

19:22 OLO 1:0 Jeřábek (Miškovský)
22:09 OLO 2 Němec, nedovolené bránění
32:19 HAV 2 Lička, podrážení
37:30 OLO 2:0 Golais
39:31 HAV 2 Jelenek, podrážení
40:00 HAV -Maňásek +Přecechtěl (Střídání)
40:52 OLO 3:0 Galvas (Vrána)