05.08.2021, 18:00 • RT TORAX ARENA • Gabriela Juříková

Tipsport: 1.8 4.5 3.0 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Z RT TORAX ARENY je to ode mne vše.
Přeji příjemný zbytek dne a i přes nepřízeň počasí pohodové léto. (20:05:23)
V druhém přípravném utkání domácí borci musí překonat porážku, přestože hráli výborně, zlepšili se v přesilovkách a ani nasazení nebylo zanedbatelné. Hosté ve třetím dějství využili svou rychlost a důraz, když odražený puk dopravil de facto do prázdné brány, Muštukovs ležel na ledě, Maciej Urbanowicz.
RT TORAX přes všechnu snahu a důraz, a v závěru i při hře bez gólmana, Kielera nepřekonal a v historii posledních utkání potřetí prohrává.

59:55

Kombinaci nahrávek hostující hráči přečetli a dostávají puk mimo svou třetinu.

59:20

Kieler vykrývá pokus Korkiakoskiho.

58:56

Trenéři RT TORAX sahají po hře bez gólmana.

58:56

Oddechový čas pro domácí.

58:25

Domácí se provinili ofsajdem. Ale houževnatost a bojovnost je stále neopouští, takže nadále vidíme dobývání brány Jastrzębie.

56:55

Od zadního mantinelu odražený puk se nepodařilo zkrotit Stloukalovi. Kieler vůbec nevěděl, kam se kotouč odrazil a mohl být tak překonán. Nestalo se...

56:30

Domácí jsou v útočné třetině. Pásmo zachránil ve vzduchu Žovinec. Švec ovšem toho nevyužil ke snížení soupeřova náskoku.

55:51

Oddechový čas pro hosty.

55:51

Jastrzębie právě vstřelilo branku!
Muštukovs vykryl střelu Bashirova, ale na dorážku najíždějícího MACIEJE URBANOWICZE už v leže nedosáhl. Asistence: Rusian Bashirov.

55:41

Pohotová střela Stloukala od pravého mantinelu Kielera nepřekvapila. Nastavil lapačku a bude se tak vhazovat po jeho pravici.

54:15

janýš se Szathmáry bojovali o puk s Plachetkou a Bashirovem u mantinelu. Vše vyřešila hokejka Švece, který sice zakončil, ale nepřesně.

53:53

Další zakázané uvolnění hostů.

53:40

Střelu Korkiakoskiho vytěsnil do hlediště Bahaleisha. Bude se vhazovat po levici Kielera.

53:10

Icing Jastrzębie dostává hru zpět před Kielera. Domácí tak získávají pásmo bez boje.

52:32

Hotěk bojuje o zisk kotouče s Arthuszem Ševčenkem a vyhrává. Boje kolem mantinelů ale pokračují a nakonec je kotouč ve středním pásmu.

51:35

Nahození Plachetky před bránu nedostihl nikdo v zelenobílém drese. Puk tak získává Urbanec a zakládá ze spoluhráči útočnou lavinu

51:04

nakonec s eobránce Kozák vydává do útočné třetiny kolem střídaček a trefuje Kielerovu masku. hra pokračuje a do vyrovnání se hrnul Špaček.

50:35

Szathmáry s Kozákem hledají od vlastní brány jak založit útok.

49:45

RT TORAX se usazuje v útočné třetině a za brankou vymýšlí, jak kotouč dopravit do brány. Lukasz Nalewajka je ale proti a dostává hru mimo svou třetinu.

49:24

Porubu v rozjetém útoku zastavuje ofsajd.

49:05

Střela Bryka od modré končí na zadním mantinelu.

48:30

Vidíme otevřenější hokej a výměny puků jako míčků na tenise.

46:55

Po zakázaném uvolnění Poruby má domácí tým puk a zakládá útok od vlastní brány. Zhuštěné střední pásmo ale nejde jen tak lehce přejít. Navíc se ke střele teď dostal Gimiňski. Muštukovs drží jednobrankové manko.

46:05

Jenýš a Švec zkusili přelstít obranu soupeře.

45:50

Muštukovs nemusel zasahovat. Navíc se hosté dostali vlastní vinou z pásma.

44:40

Hostující gólman kryje pokusy i čtvrté útočné řady. Hotěk s Kankem jen navýšili gólmanovi úspěšnost.

44:15

Špaček trefuje levou boční síť hostující brány. Stloukal chtěl překvapit Kielera z druhé strany, ale ani to se Porubanům nepodařilo. Moc kombinace až do svatyně.

43:40

Do útoku se řítí Hrníčko. Jeho střelu z kruhů vyblokoval Pavlovs a porubský forvard ještě musel vykrývat náraz na mantinel.

42:40

Guman nahrával na osu hřiště, jenže to vystihl holí Bashirov a akci zablokoval.

42:01

Kieler má puk ve výstroji. Hotěk velmi prudce pálil a přesto nedostal puk za brankářova záda. Na dorážku stál před brankovištěm Kanko. Toho zpacifikovali obránci.

41:32

41:15

Muštukovs zastavuje puk po střele Jasse.

40:37

Přes střední pásmo se protlačil s kotoučem na holi až Urbanowicz. Jenže porubská obrana dokázala souboj v rohu vyhrát a hru dostat zpět do střední třetiny.

40:10

Kozák vyhazuje puk až za branku Kielera.

40:01

Další třetina začne přibližně v 19:29.
Dle předpokladů vstoupila Poruba do druhé třetiny s velkým nasazením a odhodláním. Akce střídala akci, ale až po třetí přesilovce, která byla odehrána jistě podle představ trenérů, se zdařilo stav vyrovnat. Markus Korkiakoski objel bránu a našel volný prostor nad pravým ramenem Kielera, který se hodně snažil pravou tyč uhájit. Od 32. minuty byl stav tedy 1:1. Následně dostali příležitost početní výhody i hosté. Po jejím skončení dostal vedení na stranu Jastrzębie Maris Jass, takže do druhé přestávky šli do kabin opět spokojenější hosté. A to dostali v závěru další přesilovku, jejíž poměrnou část odehrají ve třetí třetině.

40:00

39:45

Puk je za branou hostů.

39:32

Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba (Korkiakoski – 2 min., držení).

39:22

Tentokrát ofsajd domácích.

38:58

Ofsajd zastavuje další útočnou akci hostů.

38:45

Muštukovs vykryl střelu Bashirova a s krytím Hodka drží puk v lapačce. Bude se vhazovat po levici porubského gólmana.

37:10

Po levém křídle ujel Hrníčko, ale prudká střela brankovištěm jen prosvištěla.

36:35

Hosté nabrali vítr do plachet. Převzali aktivitu na své brusle i hole a závěr třetiny vyznívá v jejich prospěch.

35:50

Navýšení vedení měl na holi Radoslaw Nalewajka, jenže netrefil projíždějící puk brankovištěm. Stál u levé porubské tyče zcela sám.

35:21

Dokončený tlak v početní výhodě v podání MARISE JASSE a Jastrzębie podruhé vede. Asistence: Dominik Jarosz.

35:06

35:00

Střela z jízdy v podání Arthusze Ševčenka končí na zadním mantinelu.

34:35

Což se díky houževnatosti a nasazení Kanka nedaří.

33:40

Lukaszi Nalewajkovi přeskakuje puk čepel a Jastrzębie tak musí vyklidit pásmo a začít od nuly stavět přesilovkovou pozici.

33:06

Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba (Urbanec – 2 min., napadení).

31:39

Poruba právě vstřelila branku!
Kieler si utěsnil pravou tyč, jenže MARKUS KORKIAKOSKI dokázal pod horní tyčí nalézt mezeru a v jízdě zpoza brány puk přes ní protlačit. Asistence: Michal Vachovec.

31:19

Hosté v plném počtu. Ani třetí početní výhodu nedokázali domácí využít. Ale je povzbuzující, že zlepšili tuto činnost a po celé dvě minuty byla Poruba v pásmu.

30:50

Druhá přesilovková formace také Jastrzębiemu zatápí. Puk jde tentokrát mimo tři tyče.

29:48

Korkiakoski se Špačkem a Stloukalem kombinují v pásmu za podpory Urbance a Husy. Hosté střely velmi dobře blokují. Kieler nemusel zasahovat.

29:19

Vyloučení v týmu JKH GKS Jastrzębie (Jass – 2 min., nedovolené bránění).

28:38

Kozák nemohl v klidu rozehrát. Do nahrávky mu vjel velmi razantně Jass a tím dostal Porubany v jejich třetině pod tlak.

27:48

Guman dostal od Voráčka puk na paty a tak se do příležitosti v útočné třetině dostal hodně lacině Urbanowicz. Muštukovs byl ovšem připravený a navýšení manka nepřipustil.

26:55

První icing Poruby.

26:40

Hodkova dělovka končí hostujícímu gólmanovi na špičce betonu. Na následnou dorážku není vlevo u brány nikdo v červeném drese.

25:40

Po dalším zakázaném uvolnění hostů se po vyhraném buly napřáhl Špaček. Kieler betonem puk vytěsnil a Jass dopravil za modrou čáru.

24:58

Muštukovs vychytal únik Radoslawa Nawalejka.

24:40

Kieler má po střele Tomana z buly puk v lapačce.

24:37

Icing Jastrzębie. Hosté jsou vykázáni ze střídačky. Sudí moc dobře věděli, kdo byl na ledě.

23:18

Nápřah Žovince jde mimo tři tyče a odraz od zadního mantinelu bekhendem nedokázal dostatečně zvednout Vachovec. Blok vytvořil Przybyla.

22:10

Domácí rozehrávají z vlastní třetiny. Ani tentokrát není Kieler překonán.

21:40

Husa drží pásmo. Nahozením za branku ztrácí hůl Razgals.

21:08

Szathmáry nahazuje do pásma. za brankou je stržen Špaček, ale RT TORAX drží puk na svých hokejkách.

20:35

Icing Jastrzębie.

20:15

Puk drží na hokejkách Poruba. Voráček s Žovincem dostávají útok do pásma, ale hosté sbírají odražený puk a vyhazují přes všechny čáry.

20:01

Další třetina začne přibližně v 18:44.
Zprvu opatrnost a s postupem hracího času se dynamičnost hry zvedala. Jakmile týmy otevřely hru, byla jen otázka času, komu se dřív podaří soupeře překonat pukem v bráně. Ve třinácté minutě se to podařilo hostům, když najíždějícímu Dominiku Jaroszovi nahrál na osu hřiště Lukasz Nalewajka.
Domácí měli chvílemi převahu, ovšem do přestávky ji nedokázali přetavit ve vyrovnání. Blízko k tomu měli v posledních dvou minutách několikrát. Do kabin přesto Porubané odešli s jednobrankovým mankem.
Od druhé třetiny očekávejme nasazenost a dravost.

20:00

19:40

Hrníčko se natlačil do brankoviště, vyrovnání z toho není.

18:50

Guman bekhendem nahrál na osu hřiště najíždějícímu Vachovcovi, ale puk sebral Pelarczyk a ještě že zůstal vzadu Kozák a situaci jistil.

18:14

Brodka jel do brankoviště podpořit Slavík a donutili hostujícího gólmana přerušit hru.

17:10

Stloukal spolu s Tomanem prověřili propustnost Kielera. Ten se nenechal oklamat a vykryl i dorážku z bezprostřední blízkosti.

16:48

Boje se stupňují a hokej nabírá na atraktivnosti.

15:40

RT TORAX neudržel puk v útočné třetině a jak Žovinec, tak zbytek hráčů na ledě musel rychle do obrany. S vypětím všech svalů se podařilo puk udržet před brankovou čarou a Jenýs nakonec dostává puk i do středního pásma.

14:50

Hosté jsou při chuti a odstřelují porubskou bránu i z velké dálky. Momentálně čelil Muštukovs střelám od střídačky. Plachetka ovšem trefil jen boční síť.

12:18

Autorem branky je DOMINIK JAROSZ dostal puk přesně na hůl od Lukasze Nalewajka a přesně namířil do protipohybu Muštukovse, který se musel přesunout na levou stranu brány. Což nestihl, přestože nastavoval i lapačku. Asistence: Lukasz Nalewajka a Radoslaw Nalewajka.

11:56

Týmy otevřely hru a jezdí se nahoru dolů.

11:25

Tentokrát byl v akci Muštukovs, když vychytal pokus Kostka. Vhazování se připravuje po levici domácího gólmana.

10:55

Po střele Hrníčka se vhazuje po pravici hostujícího gólmana.

10:22

Kanko byl za vlastní brankou nepříjemně atakován, ale vše dle pravidel. Domácí mohou jít do protiútoku.

09:18

Hra se přerušuje. Kieler má puk v moci a bude s vhazovat po jeho levici.

09:00

Hraje se na mantinelu za hostující brankou. Obrana Jastrzębie je kompatibilní a nepouští soupeře do velkých možností střílet.

08:19

Kieler stačil včas nastavit výstroj proti střele Korkiakoskiho.

06:26

Porubané se víc a víc tlačí do brány, ale zatím jen trefují obsazená místa nebo protihráče.

06:04

05:40

Slavík nahodil od modré a odražený puk zkusil za Kielra protlačit Brodek. Nepodařilo se.

04:25

Do útoku se po levém křídle prohnal Jarosz a střílenou nahrávkou do brankoviště vybídl ke skórování najíždějícího Radoslawa Nalewajka. Muštukovs do střelystačil vložit hůl.

04:04

Vyloučení v týmu JKH GKS Jastrzębie (Nalewajka – 2 min., držení hole).

03:59

03:10

Od vlastní brány musí začínat akci Husa. Střelou z kruhů zakončují Porubští početní výhodu. Kieler puk kryje betony.

02:15

Pokus Voráčka vychází špatně. Puk míří mimo tři tyče. Domácí se snaží udržet pásmo, jenže houževnatý soupeř i ve čtyřech dokáže hru vytlačit z obranné třetiny.

01:59

Vyloučení v týmu JKH GKS Jastrzębie (Nalewajka – 2 min., vysoká hůl).

01:48

Daleko se ale domácí nedostávají..Jastrzębie otáčí opět hru k Muštukovsovi.

01:15

Nalewajka nahazuje puk ze středního pásma, ale v rohu je dříve Szathmáry a Poruba může do útoku.

00:37

Muštukovs zasahuje proti střele z rohu v podání Jasse.

00:15

Ofsajd zastavuje útok hostů.

00:01

HC RT TORAX Poruba: Muštukovs (Brízgala) – Žovinec, Voráček, Szathmáry, Kozák, Husa, Urbanec, Houdek, Slavík – Korkiakoski, Vachovec, Guman – Hrníčko, Švec, Jenyš – Špaček, Toman, Stloukal – Brodek, Hotěk, Kanko

JKH GKS Jastrzębie: Kieler (Nechvátal) – E.Ševčenko, Bahaleisha, Bashirov, Pavlova, Urbanowicz, Bryk, Gorný, Jass – Razgals, A. Ševčenko, Kameneu, Kostek, L. Nalewajka, Jarosz, R. Nalewajka, Gimiňski, Horzelski, Pelaczyk, Przybyla, Plachetka

Rozhodčí: Novák, Mrkva – Vengřín, Hlavatý.
HC RT TORAX Poruba 2011 má za sebou sice jen jedno přípravné utkání, vítězné, dnes ovšem nastoupí v co možná nejsilnější sestavě a tak je víc jak pravděpodobné, že se o výhru popere do poslední vteřiny základní hrací doby.
Poslední tři vzájemná utkání vyznívají lépe pro dnes hostující tým.
čt 30.7.2020
Poruba – Jastrzębie 2:3p

út 6.8.2019
Poruba – Jastrzębie 2:3sn

út 31.7.2018
Poruba – Jastrzębie 5:4
Na vládní opatření si jistě už všichni dostatečně zvykli, takže není třeba dokola připomínat, za jakých podmínek se dostanete na tribuny RT TORAX ARENY.
Úvodní bule bude vhozena v 18 hodin.
Druhé přípravné utkání odehraje HC RT TORA Poruba 2011 s mistrem Polské ligy JKH GKS Jastrzębie.

Oba dnešní soupeři odehráli zápasy již v úterý a oproti vítěznému večeru domácího týmu, který ve třetí třetině definitivně rozhodl o výhře nad Kopřivnicí, Jastrzębie na domácím ledě prohrálo s Jestřábi Prostějov 1:2. Ovšem výhru slavil dnešní soupeř Poruby 29. července, kdy opět na domácí půdě porazil Frýdek-Místek 5:4 po samostatných nájezdech.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

1:3

Branky a nahrávky: 32. Korkiakoski (Vachovec) – 13. Jarosz (L. Nalewajka, R. Nalewajka), 36. Jass (Jarosz), 56. Urbanowicz (Bashirov)

HC RT TORAX Poruba 2011: Muštukovs (Brízgala) – Žovinec, Voráček, Szathmáry, Kozák, Husa, Urbanec, Houdek, Slavík – Korkiakoski, Vachovec, Guman – Hrníčko, Švec, Jenyš – Špaček, Toman, Stloukal – Brodek, Hotěk, Kanko

Rozhodčí: Novák, Mrkva – Vengřín, Hlavatý

01:59 JAS 2 Nalewajka, vysoká hůl
04:04 JAS 2 Nalewajka, držení hole
12:18 JAS 0:1 Jarosz (L. Nalewajka, R. Nalewajka)
29:19 JAS 2 Jass, nedovolené bránění
31:39 POM 1:1 Korkiakoski (Vachovec)
33:06 POM 2 Urbanec, napadení