Olympijské hry - Vodní pólo (ženy)

ROC – Maďarsko

10:10

konec (1:2, 3:5, 3:1, 3:2)

26.07.2021, 08:30 • Tatsumi Water Polo Centre, Tokio • Skupina B • Michal Břuchanský

Z tohoto přenosu je to vše, děkujeme za pozornost. (09:39:36)
Maďarky byly v Tokiu blízko prvnímu vítězství. V gólově chudé první čtvrtině se dostaly do vedení, které bylo v jednu chvíli i čtyřgólové. Ve druhé půli se jejich ofenziva ale zadrhla, za celou dobu daly jen tři góly a o pomalu se zužující vedení nakonec úplně přišly. Jen sedm vteřin před koncem zachránila ruským pólistkám remízový bod kapitánka Prokofjevová.

0:00

0:07

Vůbec poprvé od třetí minuty zápasu platí nerozhodný stav! Pouhých sedm vteřin před koncem se o to postarala Jekatěrina Prokofjevová.

10:10

0:50

Parkesová pomohla obraně skvělým blokem. Volný míč navíc doplavala Dorottya Szilágyiová, ale nějaký rychlý brejk se ve finále nekonal.

1:33

Vynikající zákrok Karnauchovové byl tak trochu mimo soutěž. Už před jedovatou střelou bylo pískáno v neprospěch Maďarek.

1:59

Rusky potřebovaly skórovat, což se jim dvě minuty před koncem také povedlo. Leimeterová jim dala vteřiny navíc, zprava se pak trefila Ivanovová.

9:10.

2:25

Tohle už začíná z maďarského pohledu vypadat nadějně! Střední útočnice Aniko Gyöngyössyová zúročila přihrávku do předbrankového prostoru.

8:10.

3:10

Trochu statické akci Rusek začal docházet čas. Sobolevová rovněž vypálila z uctivé vzdálenosti do připravené brankářky.

3:40

Keszthelyiová za to vzala z hodně velké dálky. Navíc trefila střed branky, kde si Karnauchovová situaci pohlídala.

4:11

Rusky jsou v útoku i po neúspěšné střele Ivanovové. Po faulu využila narůstající tlak Prokofjevová. Zase je tu nejtěsnější rozdíl!

8:9

4:45

Na opačné straně nepropálila brankářku ani Gurisattiová. Pak to ještě zkoušela Leimeterová, ale byla zablokována.

5:37

Naděžda Glyzinová si na Magyariovou nepřišla. Každý neproměněný útok teď hodně snižují ruské naděje.

6:53

Důležitý zásah pro klid v hlavách maďarských vodních pólistek. Dobrou mušku prokázala Gabriella Szucsová.

7:9.

7:25

I napočtvrté si na začátku čtvrtiny doplavaly míč Maďarky. Jmenovitě na tom má zásluhu Vanda Vályiová.

8:00

Začátek čtvrté čtvrtiny.

0:00

Konec třetí čtvrtiny.

0:08

Poslední útok ve třetí čtvrtině měl k dispozici tým Maďarska. Možnost Parkesové však ztroskotal na dobrém zákroku Karnauchovové.

0:35

Porada během oddechového času očividně padla na úrodnou půdu. Naděžda Glyzinová dnešním prvním zásahem dotahuje Rusky na jediný gól.