Mistrovství světa do 18 let

Bělorusko – Lotyšsko

6:2

konec (1:0, 3:1, 2:1)

30.04.2021, 03:10 • Children's Health StarCenter (Plano) • Skupina A • Petr Fišer

Děkujeme za pozornost a u dalších zápasu MS U18 na viděnou! (05:46:59)
Střely ve 3. třetině (celkem): 15:10 (41:32)
Zápas nakonec končí poměrně jasným výsledkem 6:2. V poslední třetině se trefil Morozov, Lotyšsko poté ke konci třetiny zkusilo power play, kterou však záhy potrestal Michajlov. O snížení na straně Lotyšska se poté ještě postaral Darzinš. Lotyši dnes doplatili na svou disciplínu, 9 vyloučení není dobrou vizitkou. Ve hře 5 na 5 jsme však sledovali vyrovnanou bitvu. Zápas jistě ovlivnila i neuznaná branka Lotyšska ze 2. třetiny. Bělorusko si výhrou vylepšilo pozici v tabulce, zatímco Lotyšsko je bez bodu poslední.

59:40

Vyloučení v týmu Bělorusko (Danila Klimovič – 2 min., hákování).

59:00

Hraje se poslední minuta zápasu!

58:42

58:42 Rainers DARZINŠ - 6:2

58:42

Lotyšsko právě vstřelilo branku!
přece jen ještě kosmetická úprava skóre. RAINERS DARZINŠ si z rohu rychle vybruslil před branku a zblízka procedil puk přes Čajku.

57:19

57:19 Miroslav MICHALJOV - 6:1

57:19

Bělorusko právě vstřelilo branku!
Pomyslný hřebíček do lotyšské rakve zatloukl MIROSLAV MICHALJOV, který trefuje opuštěnou branku. Asistence: Jegor Sidorov.

57:01

Power play Lotyšska!

56:27

Lipskis (LAT) nyní zblokoval další z běloruských střel. Lotyšsko bude brzy kompletní.

55:24

5 na 3 pro Bělorusko. Přesilovková formace se snaží uvolnit Klimoviče na střelu, tentokrát byl však úspěšnější brankář Lotyšska.

54:38

Vyloučení v týmu Lotyšsko (Niks Fenenko – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

54:10

Vyloučení v týmu Lotyšsko (L. Lipskis – 2 min., podrážení).

53:32

Samitis (LAT) při oslabení vypálil z úhlu, ale příliš nebezpečný pokus to nebyl.

52:29

Klimovič (BLR) na své oblíbené pozice. Nyní byl však gólman Lotyšů připraven a puk ukryl do svého klína.

51:53

Rychlý výpad Lotyšska končí a nyní se již hráči budou soustředit na obranu.

6:2

Branky a nahrávky: 3. Nikolajenja (Anoško, Sidorov), 21. Klimovič (Kuzmin, Sidorov), 23. Klavdijev (Sazanovič, Kuzmin), 39. Klimovič (Kuzmin), 50. Morozov (Ignatěnko, Loško), 58. Michaljov (Sidorov) – 24. Lavinš (Purmalis, Ozolinš), 59. Darzinš

Bělorusko: Čajka (Žigalov) – Kuzmin, Sazanovič (A), Parfenjuk, Suščinskij, Stasenko, Rohač, Kamko (C) – Šilo, Klavdijev, Klimovič – Polšakov (A), Michaljov, Morozov – Anoško, Nikolajenja, Golubov – Sotišvili, Ignatěnko, Sidorov – Loško.

Lotyšsko: Slavinskis (Lipskis) – Andersons, Ozolinš (A), Simanovičs, Fenenko, Lazarenoks (C), Zaicevs (A), Kadnikovs – Dukurs, Lavinš, Purmalis – Ravinskis, Cjunskis, Silkalns – Veinbergs, Kristinš, Samitis – Brinecs, Darzinš, Ločmelis – Vilmanis.

Rozhodčí: Kohlmuller L. (Ger) – Jake R. (Usa)

02:24 BLR 1:0 Nikolajenja (Anoško, Sidorov)
15:58 LAT 2 Ločmelis, podrážení
18:51 LAT 2 Ločmelis, podrážení
19:05 LAT 2 Lavinš, podrážení
20:49 BLR 2:0 Klimovič (Kuzmin, Sidorov)
22:59 BLR 3:0 Klavdijev (Sazanovič, Kuzmin)