29.04.2021, 23:00 • Skupina A • Otto Slabý

Z mé strany je to pro dnešek vše. přeji hezký zbytek noci a těším se u dalšího sledování onlajn přenosů. (01:34:42)
Úspěšnost zásahů v %: 96,15 – 88,89
Vyloučení: 3-6
Vyloučení v minutách: 35-58
Vyhraná buly: 24-21.
Švýcarsko odehrálo dobrý zápas a po většinu první čísti bylo zřetelně lepším týmem a zaslouženě šlo na začátku druhé části do vedení. Poté ale přišel faul kolenem, za který dostali Švédové 5 minutovou přesillovku, ve které vstřelili všechny tři branky, které znamenaly vítězství 3:1.

58:46

Benjamin Bougro se dostal ke střele z kruhu bekhendem. Lindboma ale trefil pouze do prsou,

58:19

Švýcarsko pokračuje se šesti bruslaři a bez brankáře.

58:18

Oddechový čas pro hosty.

57:23

Hasa střílí bez přípravy z mezikruží, náhle se ale ozval klasický tupý zvuk znamenající naražení puku do plexiskla.

56:16

Livio Truog zkoušel štěstí bekhendem z kruhu. Lindbom ale opět svůj tý,m podržel.

55:49

54:31

Tre konor si sice opět vytvořili zámek a nedovolí soupeři vyhodit. Úspěšnost této přesilové hry však opět troskotá na střelbě.

53:49

Vyloučení v týmu Švýcarsko (Lian Bichsel – 2 min., krosček).

53:00

Benjamin Bougro přebruslil obranu, jeho pokus o kličku se zakončením mezi nohy ale Lindbom prokoukl.

51:06

Jen co Švédi ubránili oslabení, už se opět pokouší o vstřelení branky a Risen nyní čelil vkleče pokus o objetí branky a zasunutí u druhé tyče.

50:47

49:22

Švédové dobře brání oslabení.

48:47

Vyloučení v týmu Švédsko (Gabriel Kangas – 2 min., podrážení).

47:22

Dario Sidler se rozhodl, že s pukem na hokejce projede celé kluziště. Na útočné modré jej však zastavila hokejka Eljase přes kterou Sidler přepadl. Eljas si 2 minuty odpočine.

46:34

Švédsko se navzdory průběhu utkání nijak nezatahuje a snaží se rozhodnout zápas. Švýcaři vyhazují na icing.

3:1

Branky a nahrávky: 33. Rosén (Lysell), 35. Dower-Nilsson (Lysell), 36. Sundin (Dower-Nilsson, Edvinsson) – 23. Bougro (Nicolet, Greuter)

Švédsko: Lindbom (H. Hävelid) – M. Hävelid, Edvinsson, Olsson, Sjöholm, Salomonsson, Forsmark, Aho, Asplund – Lysell, Dower-Nilsson (C), Robertsson (A) – Hasa, Rosén, Holmli – Kangas, Eljas, Sjöberg – Moberg (A), Strömgren, Sundin.

Švýcarsko: Pasche (Riesen) – Zanetti (C), Sidler, Bichsel, Cantin, Despont (A), Streule, Dionicio – Henry, Truog, Biasca – Taibel, Perrenoud, Garessus (A) – Nicolet, Greuter, Bougro – Jabola-Prada, Reichle, Spring – Alge.

14:51 SWE 2 Sjöberg, hákování