NHL

Washington Capitals – Pittsburgh Penguins

4:5

po prodl. (1:1, 2:2, 1:1 - 0:1)

30.04.2021, 01:08 • Capital One Arena, Washington • Michal Luxa (@MisakMispulin)

Tipsport: 2.48 4.2 2.35 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

S konstatováním, že Pittsburgh přehrál Washington a dorovnal jej bodově na čele divizní tabulky, se loučím a přeji vám dobrou noc nebo dobré ráno, pokud zrovna vstáváte. (04:06:19)

Tristan Jarry (PIT) 33 zákroků, 4 OG, úspěšnost 89,19%, čas 62:11
Sledovali jsme velmi vyrovnané střetnutí, které v posledních vteřinách poslal do prodloužení Tom Wilson. V nastaveném čase pak Washington dlouho držel puk, ale o vítězství rozhodl Pittsburgh, jenž na čele divizní tabulky bodově dorovnal právě Capitals!

Střely na branku: 37:35.
Střely na branku v prodloužení: 1:1.

62:11

62:11 Jake GUENTZEL - 4:5

62:11

Pittsburgh právě vstřelil branku!
Penguins se dočkali asi zaslouženého druhého bodu! Jared McCann přihrál do druhé vlny na Johna Marina, který zachoval chladnou hlavu a našel před branku JAKEA GUENTZELA, jenž usměrnil černou gumu za Vaněčkova záda. Asistence: John Marino a Jared McCann.

61:51

Z levého kruhu pro vhazování vystřelil nepřesně Jared McCann. na druhé straně se před Tristanem Jarrym zjevil Justin Schultz, ovšem selhal.

61:01

Washington ještě soupeři nepůjčil kotouč a sledujeme tak jeho kombinaci, zatím bez střeleckého pokusu.

60:01

Velmi pohledné střetnutí ještě nekončí, na řadu přichází prodloužení! Už to vypadalo, že Pittsburgh bude brát vítězství v normální hrací době, ovšem Tom Wilson si řekl o hokejový nášup. Čeká nás ještě strhující prodloužení!

Washington právě vstřelil branku!
Při závěrečné power-play je znovu vyrovnáno! Před brankou Penguins zůstal nikým nehlídaný TOM WILSON, který zblízka překonal Tristana Jarryho a posílá střetnutí do prodloužení! Asistence: Jevgenij Kuzněcov a Nicklas Bäckström.

59:18

Vítek Vaněček opět ujíždí na střídačku, jelikož se domácí celek usadil v útočném pásmu.

58:51

Bude se vhazovat před brankou Capitals, a tak se český brankář do brankoviště vrátil!

58:34

Kris Letang ze středního pásma trefil pravou tyčku domácí branky. Obránce Penguins bodoval v posledních osmnácti zápasech, avšak dnes stále čeká!

4:5

Branky a nahrávky: 8. Oshie (J. Schultz, Bäckström), 30. Orlov (Bäckström), 36. Sprong (J. Schultz, Orlov), 60. T. Wilson (Kuzněcov, Bäckström) – 16. Kapanen, 29. F. Gaudreau (Zucker, Sceviour), 39. Aston-Reese (Sceviour), 51. Kapanen (McCann, J. Carter), 63. Guentzel (Marino, McCann)

Washington Capitals: Vaněček (Samsonov) – J. Schultz, Orlov, T. van Riemsdyk, Dillon, Jensen, Chára – T. Wilson, Kuzněcov, Sprong – Oshie (A), Bäckström (A), Mantha – M. Raffl, Eller, Sheary – Hathaway, Dowd, Hagelin.

Pittsburgh Penguins: Jarry (DeSmith) – Letang (A), Dumoulin (A), Ceci, Matheson, Marino, M. Pettersson – Rust, Crosby (C), Guentzel – Kapanen, J. Carter, McCann – Zucker, Blueger, Aston-Reese – Rodrigues, F. Gaudreau, Sceviour.

Rozhodčí: St. Laurent, Lambert – Marquis, MacPherson

Diváci: 2 133

07:15 PIT 2 Rodrigues, zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo
07:27 WSH 1:0 Oshie (J. Schultz, Bäckström)
07:56 WSH 2 J. Schultz, nedovolené bránění
15:27 PIT 1:1 Kapanen