Mistrovství světa do 18 let

Česko – Finsko

5:6

konec (2:1, 1:2, 2:3)

29.04.2021, 03:00 • Comerica Center, Frisco • Skupina B • Daniel Fekets (@DFekets)

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný čtvrteční den. Na počtenou! (05:43:46)
Statistiky

Střely na bránu: 33 – 32
Vyloučení: 9 – 5
Využití přesilovek: 1 – 3
Buly: 14 – 25
Český tým doplatil na svou nedisciplinovanost a velmi dobře rozehrané utkání nakonec prohrál 5:6. Za stavu 3:3 přitom do třetí třetiny vstoupil parádně, po trefách Davida Moravce a Jakuba Altrichtera vedl už o dva góly. Pak se ale do hry vložily tři využité finské přesilovky a v nich přebral hlavní úlohu Samu Tuomaala, jenž dva góly dal a na jeden asistoval. Rozdílová trefa navíc přišla v čase 59:41, takže pro české fanoušky byl konec tohoto utkání velmi hořký. Body tak berou Finové a český tým bude moct svůj nepovedený závěr napravit už zítra nad ránem proti USA.

59:41

59:41 Samu TUOMAALA - 5:6

59:41

Finsko právě vstřelilo branku!
Zřejmě rozdílový gól utkání střílí 19 sekund před koncem třetí třetiny SAMU TUOMAALA. Znovu dostal až příliš mnoho prostoru na levém kruhu a toho náležitě využil. Jeho přesně umístěná střela do šibenice je velkou ranou pro dnes velmi dobře hrající české hokejisty. 5:6. Asistence: Ville Koivunen a Samu Salminen.

59:19

Samu Tuomaala opět velice tvrdě vystřelil. Suchánkův pravý beton ale byl na místě.

58:46

Česko čekají další těžké chvíle. Hned po buly ale David Jiříček poslal puk přes všechny čáry.

58:39

Vyloučení v týmu Česko (Lukáš Pajer – 2 min., podrážení).

58:15

Tomi Leppänen nechtěl zbytečně riskovat, a proto kotouč odevzdal do útočného pásma.

57:36

Čeká nás zřejmě nejzajímavější pasáž tohoto utkání. Češi se před pár okamžiky drali kupředu, avšak zastavil je ofsajd.

56:31

56:31 Samu SALMINEN - 5:5

56:31

Bohužel je znovu srovnáno. Finové využívají další přesilovku, a proto se opět dotahují. Samu Tuomaala poslal z levé strany milimetrově přesnou žabičku na hůl SAMUA SALMINENA, který si s ranou z voleje už věděl rady. 5:5. Asistence: Samu Tuomaala a Brad Lambert.

55:55

Velká komplikace pro český tým. Střídačka špatně střídala, a proto si Finsko zahraje chvíli před koncem třetí třetiny přesilovku.

55:55

Vyloučení v týmu Česko (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Šimon Marha.

55:46

Samu Salminen nepřihrál přesně k modré čáře. Finové tak museli znovu povyjet do neutrální zóny.

55:07

Hra se teď celkem hodně kouskuje. Díl do mozaiky tomuto tvrzení doplnilo i finské postavení mimo hru.

54:45

Do konce třetí třetiny už zbývá jen něco málo přes pět minut. Můžeme zřejmě očekávat velký tlak Finů.

53:58

Jeden z finských hráčů se uvolňoval před bránou, ale teč v tomto prostoru naštěstí pro český výběr nepřišla.

53:38

Pískáno je zakázané uvolnění, Pajer byl totiž u puku až jako druhý. Vhazovat se bude v obranném pásmu Česka.

53:05

Kotouč se dostal po kvalitní práci českých obránců až do útočného pásma. Tam nyní hokejisté v bílých dresech pracují.

52:11

52:11 Samu TUOMAALA - 5:4

52:11

Zkrácenou přesilovku Finové dokázali využít. Na vrcholu kruhu se dostal k tvrdé ráně bez přípravy SAMU TUOMAALA, jenž vypálil tak prudce, že Tomáš Suchánek neměl nárok. 5:4. Asistence: Jimi Suomi a Brad Lambert.

51:57

51:06

Šance ale přišla i na druhé straně, a to téměř úplně totožná. Na Suchánka ujel Samu Tuomaala, avšak český brankář byl v tomto souboji lepší. Předvedl vynikající zákrok.

50:50

Ve finské síti už mohl být šestý kousek! Úplně sám si to na bránu hostů mířil Jaroslav Chmelař, ale jeho blafák byl gólmanem Koskenvuoem přečten.

50:41

Vyloučení v týmu Česko (Jakub Altrichter – 2 min., sekání).

50:18

Jakub Brabenec střílel z vrcholu pravého kruhu, ale bohužel pro něj, ve chvíli střely zlomil hokejku. Nicméně Češi drží kotouč i nadále.

49:57

Vyloučení v týmu Finsko (Brad Lambert – 2 min., hákování).

49:16

Jaroslav Chmelař předvedl pěknou individuální akci, když se dokázal okolo beka prosadit kličkou. Posléze ještě vybízel Gabriela Szturce, ale pobídka to možná už byla zbytečná.

48:38

Niko Huuhtanen ztratil kotouč na levém kruhu. Češi velmi kvalitně brání v těchto sekundách.

48:00

Finům se tentokrát přechod přes útočnou modrou čáru nepovedl. Nyní přichází čas k tomu, aby oba celky vystřídaly.

47:25

Aleksi Heimosalmi na vrcholu kruhu vystřelil zápěstím. Pozorný Suchánek raději přerušil hru, neboť Finové se nadechují k tlaku.

46:59

Aleksi Malinen se zjevil úplně sám před Suchánkem. Mířil do horních pater brány, avšak český brankář vystrčil rameno.

46:18

Tomáš Suchánek předvedl sérii hned tří těžkých zákroků během pár sekund. Se všemi pokusy hostů si poradil.

46:03

Postavení mimo hru přichází také na finské straně a spolu s ním i první komerční pauza ve třetím dějství.

45:17

Po zaváhání Davida Jiříčka vyrazilo Finsko kupředu. Pokus Samiho Päivärinty ale skončil pár centimetrů nad horní tyčí.

44:35

Po gólu si Finové dokonce vyžádali oddechový čas. Teď už se ale bude vhazovat po pravici finského brankáře.

44:14

44:14 Jakub ALTRICHTER - 5:3

44:14

Česko právě vstřelilo branku!
Fantastický start do třetí třetiny pokračuje! Češi využili přesilovku a vedou už 5:3. Jakub Brabenec vyšperkoval situaci přihrávkou na Lukáše Pajera, jehož pokus tečoval za brankovou čáru JAKUB ALTRICHTER. 5:3. Asistence: Lukáš Pajer a Jakub Brabenec.

44:04

Vyloučení v týmu Finsko (Tomi Leppänen – 2 min., hákování).

43:28

Akci Šimona Marhy ale zastavil ofsajd. Čeká nás vhazování ve středním pásmu.

43:09

Češi rozhodně vstoupili do třetí periody lépe. Po zásluze se ujali vedení a nyní v aktivitě pokračují.

42:13

42:13 David MORAVEC - 4:3

42:13

Národní tým znovu překlápí utkání na svou stranu! Ve 43. minutě se trefuje obránce DAVID MORAVEC, který si udělal prostor na levé straně, přičemž dokázal najít mezírku v rozkleku brankáře. Je možné, že před Koskenvuoem ještě došlo k teči, ale branka je zatím připsána Moravcovi. 4:3. Bez asistence.

41:51

Na druhé straně si hledal volný prostor Verner Miettinen, ale jeho projektil nezamířil až k Suchánkovi.

41:22

Češi jsou aktivní. Velkou šanci měl na hokejce Martin Ryšavý, jenž ale těsně před Koskenvuoem neuspěl.

40:36

Tomáš Hamara pronikl až do útočné třetiny, odkud vyslal razantní střelu. Kotouč ale zapadl pouze k zadnímu mantinelu.

40:01

Střely na bránu po 2. třetině: 24 – 20
Za námi je čtyřicet minut, po kterých platí skóre 3:3. Finové předvedli opravdu velmi dobrý vstup do třetiny, když v rozmezí 24. a 25. minuty překlopili průběžný stav na svou stranu. O čtyři minuty později už ale bylo srovnáno, to se prosadil díky své dobré práci na brankovišti Šimon Marha. Před třetí třetinou je tak vše otevřené. Nedá se říct, že by v utkání byl jeden či druhý tým lepší.

40:00

39:38

Ještě to zkusili domácí rychlou akcí středem kluziště, ale Finové stačili nebezpečí zažehnat.

39:06

Také Jakub Kos se už vrátil na led. Česko tak přežilo velmi těžké sekundy.

38:42

Suchánek byl znovu hrdinou okamžiku. Střelu z prostoru mezi kruhy zastavil lapačkou.

38:11

Brad Lambert vyslal zajímavé nahození, které před Suchánkem jemně tečoval Salminen. Český brankář předvedl při tomto zákroku skvělý reflex.

37:29

Cenné vteřiny pro český tým. Jeden z bránících hráčů totiž stačil vyhodit, přičemž nyní dochází k prostřídání.

37:06

Vyloučení v týmu Česko (Jakub Kos – 2+10 min., naražení zezadu).

36:52

Kos kombinoval s Brabencem, až se nakonec touš dostal k modré čáře. Střela od ní ale pro Koskenvuoa nebyla moc komplikovaná.

36:08

Teď muselo být Tomáši Suchánkovi pořádné horko. Před jeho bránou se vytvořila nepřehledná situace, ze které ale odešli jako vítězové čeští hráči.

35:50

35:21

David Jiříček se do kotouče pořádně opřel a stačil jej vyhodit přes všechny čáry.

34:47

Finové ale jsou v této přesilovce nebezpeční. Vytvořili si už několik kvalitních palebných pozic.

34:06

Aleksi Heimosalmi se znovu připomněl. Jeho tvrdá střela ze strany ale byla pozorným Suchánkem vyražena do rohu kluziště.

33:50

Vyloučení v týmu Česko (Šimon Marha – 2 min., krosček).

33:22

Jiří Ticháček se musí vracet pro puk do vlastního pásma, Finové jej vyhodili téměř až k Suchánkově svatyni.

32:39

Na druhé straně nabízel Samu Tuomaala kotouč k volnějšímu spoluhráči. Teď měl český tým štěstí, že si Koivunen tento pas nezpracoval.

31:57

Stanislav Svozil se snažil těsně před finskou bránou tečovat pobídku ze strany. Do brány ji však nenamířil.

31:11

Nyní byli hned dvakrát po sobě nebezpečnější Finové. Sledujeme opravdu zajímavý zápas, ve kterém se často hra přenáší ze strany na stranu.

29:44

Lukáš Pajer střílel z mezikruží. Brankář Aku Koskenvuo ovšem stačil včas zakročit. Nicméně je určitě pozitivní, že po vyrovnávací brance znovu sledujeme mírnou převahu českých hráčů.

29:34

První formace Česka byla velmi nebezpečná. Nechybělo moc a jeden z trojice útočníků by doklepl do brány nahození od modré čáry.

28:41

Vzápětí ale musel Suchánek předvést další vynikající zákrok. V přečíslení dvou na jednoho se opravdu zaskvěl proti finskému útočníkovi Ruusunenovi.

28:14

28:14 Šimon MARHA - 3:3

28:14

Je vyrovnáno! Na 3:3 srovnává ŠIMON MARHA, jenž byl důsledný na brankovišti. Po střele Davida Moravce z pravého kruhu se kotouč zřejmě odrazil od tyče a právě Marha jej pohotově doklepl do sítě. 3:3. Asistence: David Moravec a Martin Ryšavý.

27:46

Ticháček nabil do strany spoluhráči. Finové ale proti další střele českého výběru zasáhli.

27:05

Právě Svozil vyslal zajímavou střelu zápěstím směřující k zadní tyči. Koskenvuo ale zasahovat nemusel. Posléze se Finsko ubránilo.

26:39

Stanislav Svozil se vydal na útočný výlet. Vybojoval pro svůj celek pobyt v útočném pásmu.

26:10

Vyloučení v týmu Finsko (Miko Matikka – 2 min., hrubost).

25:42

Také Česko vyrazilo vpřed, ale střelou toto snažení neskončilo. Puk získal na vlastní modré čáře Järvelä.

24:58

24:58 Aleksi HEIMOSALMI - 2:3

24:58

Nutno říct, že nyní dal finský obránce ALEKSI HEIMOSALMI opravdu krásný gól. Puk si přebral za vlastní bránou a následně nabral rychlost. Při své akci předvedl dvě rychlé kličky a rázem Češi propadli. Přečíslení tři na jednoho vzal Heimosalmi na sebe a pro Finy udělal dobře. Zakončil podél lapačky Tomáše Suchánka. 2:3. Bez asistence.

23:53

23:53 Miko MATIKKA - 2:2

23:53

Je vyrovnáno! Suomi dokázali získat puk v útočném pásmu a díky křížné přihrávce Juusoly nakonec vstřelili branku. Na konci celé akce byl MIKO MATIKKA, jehož přesná střela k tyči zapadla nad beton Tomáše Suchánka. 2:2. Asistence: VIljami Juusola a Niko Huuhtanen.

23:38

Domácí to zkusili po křídle, jenže nyní i finská defenzíva zapracovala dobře.

23:02

Joakim Kemell chtěl zrychlit postup hostů vpřed, avšak jeden z českých hokejistů mu do přihrávky vložil ukázkově hůl.

22:14

Plzeňský obránce se vrátil na led. Češi tak přežili své druhé oslabení v zápase.

21:49

Stejný hráč se probil ke střele i nyní. Tentokrát ale blok těl před Suchánkem nepropálil.

21:12

Samu Tuomaala získal prostor na levém kruhu. Jeho prudká střela zaplula jen těsně vedle pravé tyče Tomáše Suchánka.

20:39

Gabriel Szturc se pustil do sympatického úniku v oslabení. Pěknou kličkou si obhodil beka, ale až k zakončení se nenatlačil.

20:14

Vyloučení v týmu Česko (David Jiříček – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

20:01

Střely na bránu po 1. třetině: 17 – 6
Skončila nám první třetina, která zcela zaslouženě dopadla lépe pro český národní tým do 18 let. Vedení se ujal domácí tým už v 1. minutě, kdy se trefil Szturc. Aktivní úvod pokračoval a o 3 minuty později skóroval s koncem přesilové hry Pinkas. Finové se ale ve druhé polovině třetiny osmělili a jednou trefou utkání snížili. Vedení Česka je ale zasloužené, zatím hokejisté v bílých dresech rozhodně tahají za delší konec provazu.

20:00

19:45

Ještě jednu opravdu velkou šanci si Češi vytvořili! Marcel našel vedle sebe najíždějícího Chmelaře, jehož střela však zamířila do ramene finského strážce brány.

19:02

Oba celky už hrají v plném počtu a zároveň nám začala probíhat poslední minuta úvodního dějství.

18:55

18:13

Další nahození Svozila bylo mířeno k teči. Finové měli velké štěstí, že kotouč doskákal vedle zadní tyče.

17:57

Pajer ve velké rychlosti obkroužil bránu a ještě stačil přihrát k modré čáře. Tam si domácí rychle vyměnili puk, až nakonec pálil Svozil. Brněnský obránce ale trefil připraveného Koskenvuoa.

17:11

Ticháček naskakuje na led. Začíná tak druhá přesilovka českého týmu v utkání.

16:55

Vyloučení v týmu Finsko (Verner Miettinen – 2 min., sekání).

16:51

Joakim Kemell se pořádně opřel do rány z kruhu. Suchánek ale kotouč stačil vyrazit.

16:32

Další střelu z velké dálky Suchánek dobře viděl. Po jeho kvalitním zákroku je hra zastavena.

16:06

Ani tentokrát se Finsko neusadilo před bránou Suchánka, což je samozřejmě dobrá zpráva pro bránící tým.

15:27

Prudká střela Finů od modré čáry byla zablokovaná. O pár sekund později se Češi osvobodili.

15:11

Vyloučení v týmu Česko (Jiří Ticháček – 2 min., držení).

14:36

Teď to málem domácí sehráli znovu výborně. Celou akci načal Marha, který přihrávkou pod sebe vybídl kolegu. U zadní tyče číhal nikým nehlídán Jakub Kos, avšak puk mu nespadl přímo na čepel.

14:06

Jimi Suomi zachytil nepřesnou předávku ve střední třetině. Poté i založil protiútok.

13:16

Stanislav Svozil prokázal, že jej to směrem dopředu velice táhne. Vymanil se z tlaku finských hráčů a následně nahodil kotouč za bránu soupeře.

12:49

Čtvrtá formace českého týmu zatlačila. Přišla rána od modré čáry, kterou zkoušel dorážet Slavíček.

12:34

Nechybělo moc a Jakub Altrichter zachytil nepříliš kvalitní rozehrávku finského brankáře. Ve vzduchu visela velká chyba Koskenvuoa.

12:12

Český gólman se opět ocitl v permanenci. Zasáhl však bez větších potíží a následně hru raději přerušil.

11:46

Branka celek v modrých dresech rozhodně nabudila. I nyní se drží před Tomášem Suchánkem Finové.

11:01

11:01 Ville KOIVUNEN - 2:1

11:01

Hosté zvládli lépe vhazování a nakonec snižují ztrátu ve skóre. VILLE KOIVUNEN si povyjel až téměř k modré čáře, odkud z otočky rychle vystřelil. Tomáš Suchánek na dobře umístěnou střelu reagovat nestačil. 2:1. Asistence: Aleksi Heimosalmi a VIljami Juusola.

10:47

První střela Finů na bránu přišla až nyní. Postaral se o ni Samu Tuomaala, jenž využil svého dobrého bruslení a našel si na vrcholu kruhu místo ke střele. Tomáš Suchánek byl připraven.

10:06

Česko zatím velmi dobře napadá, což potvrdil i druhý útok. Mezi kruhy si hledal místo Jakub Kos, ale rána mu nakonec moc nesedla.

09:34

Ránu Marcela zastavil Koskenvuo zákrokem hrudí. Nicméně Češi získali výhodu vhazování v útočném pásmu.

09:13

Po teči českého útočníka puk opustil hrací plochu. Po krátké pauze by se mělo vhazovat v útočném pásmu výběru Jakuba Petra.

08:42

Brabenec šikovně posílal puk na hranici brankoviště. Finská obrana musela rychle reagovat.

07:57

Za osm minut hry Finové nevystřelili na Tomáše Suchánka ani jednou. I to vypovídá o tom, že Česko začalo utkání rozhodně lépe.

07:14

Jakub Altrichter se na chvíli ocitl sám před bránou, ale na hranici pravidel byl od puku odzbrojen. Vzápětí přišla střela Pajera, se kterou si poradil brankář Aku Koskenvuo.

06:42

Martin Ryšavý srdnatě napadal rozehrávku Finů, avšak ke kotouči se nakonec nedostal.

06:23

Přechod do útoku se tentokrát Česku příliš nepovedl. Je pískán ofsajd a po něm bude následovat vhazování ve středním pásmu.

06:07

Tomáš Hamara musel po střetu se soupeřem opustit hrací plochu. Vypadá, že je mírně otřesen, ale v utkání dost pravděpodobně pokračovat bude.

06:02

Nyní si první obranný pár českého týmu předává kotouč v neutrální zóně.

04:58

Domácí zatím vůbec nepouštějí Finy do ofenzivních pozic. Pět minut se odehrálo převážně před bránou hokejistů Finska.

03:55

03:55 Matěj PINKAS - 2:0

03:55

Na konci přesilovky přichází branka. Národní tým prožívá opravdu povedený start do utkání. Petr Moravec našel na vrcholu levého kruhu MATĚJE PINKASE, jehož rána zápěstím zapadla do růžku. 2:0. Asistence: Petr Moravec.

03:23

Finsko získalo puk a znovu jej dopravilo až k bráně Tomáše Suchánka.

02:55

Teď hrají Češi ve středním pásmu. Zatím žádný přesilovkový zámek k vidění není.

02:23

Právě Brabenec si najel na pravý kruh, odkud také pohotově vystřelil. Finský brankář Koskenvuo si ale poradil.

02:00

Jakub Brabenec se musí hned na začátku přesilovky vracet pro kotouč. Hosté jej totiž vyhodili přes všechny čáry.

01:53

Vyloučení v týmu Finsko (Verner Miettinen – 2 min., podrážení).

01:21

Hokejisté v bílých dresech pokračovali v dobrém začátku utkání. Znovu se tlačili do útočného pásma, až nakonec Finy donutili k odpalu na zakázané uvolnění.

00:30

00:30 Gabriel SZTURC - 1:0

00:30

Hned na začátku dokázal český tým skórovat! Jaroslav Chmelař zavezl puk za bránu Finů, odkud puk natlačil k tyči. V předbrankovém prostoru si skvěle poradil GABRIEL SZTURC, jenž doklepl černou gumu do sítě. 1:0. Asistence: Jaroslav Chmelař.

00:01

Český výběr dnes nastoupí v bílých dresech. Finové oblékli dresy modré.
Utkání nám za okamžik začne. Oba celky už pomalu míří na ledovou plochu.

Česko: Suchánek (Šatný) – Jiříček, Moravec, Pinkas, Svozil (A), Šedivý (C), Hamara, Ticháček – Marcel, Chmelař, G. Szturc – Brabenec, Kos, Marha – Ryšavý (A), Altrichter, Moravec – Pajer, Kulich, Skuhrovec – Slavíček.

Finsko: Koskenvuo (Helomaa) – Kulonummi, Malinen, Vilén (A), Suomi, Juusola, Heimosalmi, Leppänen – Päivärinta, Kemell, Ruusunen (A) – Miettinen, Koivunen, Tuomaala – Salminen (C), Lambert, Väisänen – Yliniemi, Huuhtanen, Matikka – Järvelä.

Rozhodčí: Holm (SWE), Schlittenhardt (USA) – Davis (USA), Briganti (USA).
Česko vkročilo do turnaje pravou nohou. V důležitém zápase proti Německu si výběr trenéra Jakuba Petra připsal cenné vítězství 3:1, které jej přiblížilo k postupu do čtvrtfinále turnaje. Ve druhé třetině si Češi vytvořili dvoubrankový náskok, který v periodě třetí ještě navýšili a poté už jej ubránili. Teď však před sebou mají těžší oříšek, a to hokejisty Finska. Podaří se jim zvládnout i tento duel?

Finové do turnaje vstoupili proti Rusku. Hned dvakrát museli dotáhnout ztrátu ve skóre. Nejprve prohrávali 0:1 a ještě před třetí třetinou 1:3. Finsko ale zabralo a ruský tým nakonec porazilo po samostatných nájezdech, o rozdílovou trefu se postaral Verner Miettinen.
Dosavadní zápasy Česka a Finska na turnaji

Česko - Německo 3:1 (Pajer, Szturc, Ryšavý – Proske)

Finsko - Rusko 4:3 po nájezdech (Salminen, Koivunen, Tuomaala, náj. Miettinen – 2x Svečkov, Čibrikov)
Přeji příjemné brzké čtvrteční ráno při sledování textového přenosu z MS do 18 let. Český tým se dnes chystá na druhý zápas ve skupině, do cesty se mu postaví hokejisté Finska. Utkáním, které odstartuje krátce po 3:00, vás provede Daniel Fekets. Příjemnou zábavu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.

5:6

Branky a nahrávky: 1. G. Szturc (Chmelař), 4. Pinkas (P. Moravec), 29. Marha (D. Moravec, Ryšavý), 43. D. Moravec, 45. Altrichter (Pajer, Brabenec) – 12. Koivunen (Heimosalmi, Juusola), 24. Matikka (Juusola, Huuhtanen), 25. Heimosalmi, 53. Tuomaala (Suomi, Lambert), 57. Salminen (Tuomaala, Lambert), 60. Tuomaala (Koivunen, Salminen)

Česko: Suchánek (Šatný) – Jiříček, D. Moravec, Pinkas, Svozil (A), Šedivý (C), Hamara, Ticháček – Marcel, Chmelař, G. Szturc – Brabenec, Kos, Marha – Ryšavý (A), Altrichter, P. Moravec – Pajer, Kulich, Skuhrovec – Slavíček.

Rozhodčí: Holm (SWE), Schlittenhardt (USA) – Davis (USA), Briganti (USA)