29.04.2021, 01:05 • Xcel Energy Center, St. Paul • Vojtěch Balon (@VojtaBalon)

Tipsport: 1.97 4.4 3.05 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Cam Talbot (MNS) – 28 zákroků, 4 OG, úspěšnost 87,5%, odchytal 59:38
Jordan Binnington (STL) – 26 zákroků, 3 OG, úspěšnost 89,7%, odchytal 60:00

Tři hvězdy utkání
1. Robert Thomas (STL) 1+1
2. Marcus Foligno (MNS) 1+1
3. Mike Hoffman (STL) 2+1
Je dobojováno! St. Louis bylo po dvě třetiny tohoto zápasu jasně horším týmem a 20 minut před koncem zaslouženě prohrávalo 1:3, ve třetí třetině ale hosté zařadili o dva stupně vyšší rychlostní stupeň a z této herní převahy nakonec dokázali vytěžit velkolepý obrat! Po trefách Hoffmana a Kyroua se zdálo, že zápas půjde do prodloužení, 23 sekund před koncem ale rozhodl Robert Thomas. Minnesota tak přišla o sérii sedmi vítězství v řadě, naopak Blues udělali velice důležitý krok na cestě do play-off.

59:39

Minnesota to ještě zkouší bez brankáře.

59:37

59:37 Robert THOMAS - 3:4

59:37

St. Louis právě vstřelilo branku!
Neuvěřitelné! Blues ve třetí třetině smazali dvougólové manko a 23 sekund před koncem zápasu dokonali obrat! ROBERT THOMAS se rozjel jako lokomotiva, přetlačil couvajícího Brodina a tváří v tvář Talbotovi se nemýlil! Asistence: Mike Hoffman a Jordan Kyrou.

59:18

Napadající Zuccarello vystihl rozehrávku Thomase, Wild se ale v útčném pásmu dlouho neudrželi.

58:46

U Suterem vyhozeného kotouče byl jako první Marco Scandella, Minnesotě je tak pískáno zakázané uvolnění.

58:16

Další ránu na Talbota vyslal Justin Faulk, gólman Wild si ale vleže poradil.

57:38

Zatímco ve druhé třetině Wild přestříleli svého soka 12:3, v té třetí je obraz hry diametrálně odlišný – Blues zatím vedou na střely 9:3.

57:11

Niko Mikkola to zkusil od modré čáry, Cam Talbot si ale připsal další jistý zákrok.

56:49

Hra se nyní neustále přelévá ze strany na stranu, je znát, že oba celky by nejraději zvítězily už v základní hrací době.

55:51

Justin Faulk z pravého kruhu přestřelil, Kyrou ale ještě udržel puk v útočné třetině, tlak St. Louis tak může pokračovat.

55:24

Wild vyhodili puk na zakázané uvolnění, hra se tak vrátí zpět před Talbota.

55:11

Joel Eriksson Ek zůstal ležet na ledě chvilku po souboji s Tarasenkem, sudí raději přerušili hru a následovat bude komerční přestávka.

54:14

Nyní se ale v obrovské šanci ocitl po ztrátě Sanforda Ryan Hartman, Jordan Binnington si ale připsal parádní zákrok!

53:57

Aktivní napadání Blues dělá domácím velké problémy, Kevin Fiala teď nedokázal vyvézt puk ani přes červenou čáru.

3:4

Branky a nahrávky: 18. Brodin (M. Foligno, Greenway), 21. J. Eriksson Ek (Greenway), 32. M. Foligno (Dumba) – 31. Hoffman (Tarasenko, Perron), 44. Hoffman (Perron, Krug), 48. Kyrou (Thomas), 60. Thomas (Hoffman, Kyrou)

Minnesota Wild: Talbot (Kähkönen) – Suter (A), Spurgeon (C), Brodin, Dumba, Soucy, Cole – Greenway, J. Eriksson Ek, M. Foligno – Kaprizov, V. Rask, Zuccarello – Fiala, Hartman, Ma. Johansson – Parise (A), Sturm, Bonino.

St. Louis Blues: Binnington (Husso) – Scandella, Faulk, Krug, Walman, Mikkola, Bortuzzo – B. Schenn (A), R. O'Reilly (C), Perron – Schwartz, Bozak, Tarasenko (A) – Barbašev, Thomas, Kyrou – Blais, Sanford, Hoffman.

Rozhodčí: McCauley, Pochmara – Mills, Alphonso