Mistrovství světa do 18 let

Kanada – Lotyšsko

4:2

konec (0:0, 2:1, 2:1)

29.04.2021, 03:10 • Children's Health StarCenter, Plano, Texas, USA • Skupina A • Marek Baloun (@BalounMarek)

Kanada nakonec uhrála vítězství, ale nebude to rozhodně jedno, se kterým se bude chlubit. Třicet minut totiž Lotyši zdatně odolávali a dalších dvacet minut nijak výrazně nezaostávali!

Nejlepší hráči utkání:
Kanada: Mason McTavish
Lotyšsko: Anri Ravinskis (05:47:26)

59:52

Z nepochopitelných důvodů byl Karlis Mežsargs odvolán z branky a chyběly centimetry, aby z toho nebyla pátá branka!

59:16

59:16 Mason MCTAVISH - 4:2

59:16

Kanada právě vstřelila branku!
A MASON MCTAVISH trestá chybu lotyšské střídačky, když stál na konci úspěšného buly a zavezl puk za bezmocného gólmana! Asistence: Connor Bedard a Dylan Guenther

59:07

A je pravděpodobně rozhodnuto! Během střídání Lotyši poslali na led pět hráčů, zatímco Karlis Mežsargs byl ještě stále v brance a je tak po právu naštvaný na svůj tým a trenéra! Trest odpyká Peteris Purmalis.

57:57

Karlis Mežsargs se zatím vrací do branky.

57:57

Lotyši si berou timeout.

56:42

Jenže puk se vrátil opět mezi kruhy, kde stál nebezpečně Anri Ravinskis a Benjamin Gaudreau měl tentokrát hodně co dělat, aby puk zachytil!

56:36

Roberts Cjunskis od modré v letu trefil jen brankáře.

56:08

Stankoven ukradl Lotyšům puk a vystřelil. Karlis Mežsargs v pozoru.

55:37

Gustavs Ozolinš od modré trefil jen prvního Kanaďana.

55:02

Connor Bedard zkusil překonat lotyšského muže v masce bekhendem. Ten ale odráží puk do rohu.

53:26

53:26 Sandis VILMANIS - 3:2

53:26

Lotyšsko právě vstřelilo branku!
Jenomže to nepomohlo a jsme opět na jednogólovém rozdílu! SANDIS VILMANIS přejel celou délku hřiště a obloučkem přehodil gólmana Gaudreaua! Bez asistence.

4:2

Branky a nahrávky: 28. Stankoven (Zellweger), 31. McTavish (Stankoven, Bedard), 51. Guenther (McTavish), 60. McTavish (Bedard, Guenther) – 40. Ravinskis (Lavinš), 54. Vilmanis

Kanada: Gaudreau (Brennan) – Allan, Clarke, Zellweger, Matier, Del Mastro, Richard, Mateychuk – Othmann, Pinelli, Guenther – Stankoven, McTavish, Bedard – Roulette, Zhilkin, Winterton – Harrison, Johnston, Stillman.

Lotyšsko: Mežsargs (Slavinskis) – Ozolinš, Simanovičs, Fenenko, Lazarenoks, Zaicevs, Andersons, Kadnikovs – Dukurs, Lavinš, Purmalis – Ravinskis, Cjunskis, Silkalns – Veinbergs, Ločmelis, Vilmanis – Brinecs, Kristinš, Šulcs – Samitis.

Rozhodčí: MacFarlane, Rekucki – Klouček, Richardson