1. liga play-off (SR)

HK Spišská Nová Ves – HK VITAR Martin

2:5

konec (1:1, 1:3, 0:1) Stav série: 1:2

28.03.2021, 18:00 • Zimný štadión Spišská Nová Ves • Semifinále • Dana Kontuľová sk

Tipsport: 1.89 3.95 3.09 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Tak v záver Rapáč nezvládol emócie a ešte počas prerušenej hry zhodil rukavice a vyzval Dírera na súboj. Všetko nasvedčuje tomu, že i zajtra nás bude čakať zaujímavý duel. Hostia teda vrátili domácim požičané a vedú už po prvom zápase. Výsledok je takmer rovnaký, všetko je však stále otvorené a postupovom tíme je ešte skoro hovoriť. (20:32:12)

59:21

Vylúčenie v tíme HK Spišská Nová Ves (Rapáč – 2 min., údery + 2 min., nešportové správanie).
Vylúčenie v tíme HK Martin (Dírer – 2 min., údery).

59:21

Vylúčenie v tíme HK Spišská Nová Ves (Moučka – 2 min. + 2 min., údery).
Vylúčenie v tíme HK Martin (Šimon – 2 min., napadnutie).

59:21

Ešte tu máme klbčenie v závere tretiny a znova sa budú rozdávať tresty.

58:16

Martin dal gól!
Pravdepodobne je rozhodnuté, po tom čo Murček zakončil sám po nepresnej strele Romaňáka, puk sa odrazil na jeho hokejku a sám sa rútil dopredu.
Bez asistencie.

57:40

Tyczynskí zakladá ďalší útok v poradí od svojej prázdnej brány.

56:50

Spišiaci dávajú do záveru všetko na na ľade je už dlho ich prvá 5- ka.

56:12

Moučka ukázal rýchle nohy a nedovolil sa presadiť súperovi.

56:00

Vhadzovanie pred Bernátom, domáci v šestici.

55:59

Skúsia domáci hru bez brankára?

55:59

Oddychový čas domácich.

55:46

Džugan sa oprel do strely z diaľky, no bol veľmi nepresný.

54:51

Surák s ďalším dôležitým zákrokom, vytečoval puk do rohu.

54:08

Tyczynskí neodstavil Šimona a ten zakončil, no Surák bol v pohotovosti.

53:26

Toma zapracoval za vlastnou bránou a vyhodil puk.

52:34

Chovan zachytil pokus o vyhodenie puku, no super ho napokon vytlačil až ku obrannej modrej.

52:17

Hvila skúšal puk o raziť o vrchnú žrď, no neuspel.

51:56

Vhadzovanie pred Surákom.

51:55

Po strele Barta sa hra prerušila.

51:27

Domáci sa prudkou strelou obrali o pásmo.

50:46

Hostia v plnom počte.

50:40

Vartovník preváhal príležitosť na strelu.

49:50

Martinčania výborne bránia za vlastnou bránou a domáci, iba naháňajú puk.

49:15

Hančák si ľavej strany dáva načas.

48:46

Vylúčenie v tíme HK Martin (Babka – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

48:26

Domáci zatiaľ bezzubo dobíjajú bránu, pravica rozhodcu sa vyšvihla hore a Martinčania pôjdu do oslabenia.

46:30

Trochu natiahnuté vhadzovanie ide na stranu hostí a Shepelev zbiera cenné sekundy.

46:27

Martin hrá vo štvorici.

46:24

Čížek sa skúsil presadiť strelou z ľavého krídla.

46:02

Domáci si sami zbytočne komplikujú situáciu.

46:02

Oddychový čas hostí.

46:02

Vylúčenie v tíme HK Spišská Nová Ves (Fabián – 2 min., údery).

45:22

Martinčania s pribúdajúcim časom začínajú meniť taktiku a začínajú prehusťovať stred.

44:33

Dírer zvládol dôležité buly a hostia môžu v presilovke zlomiť zápas.

44:27

Vylúčenie v tíme HK Spišská Nová Ves (Vartovník – 2 min., napadnutie).

43:46

Surák odvážne vykorčuľoval z brány, hoci pred ním bolo množstvo modrých dresov.

42:56

Murtazin si pekne obhodil súpera a plynulo prešiel útočnou modrou.

42:32

Zakázané uvoľnenie sa napokon nezrodilo, oba celky striedajú.

41:53

Hluchá minúta, za Surákovou bránou, čo viac vyhovuje hosťom.

41:12

Martinčania prvý krát v útoku a na dlhší čas zavreli súpera v pásme.

40:35

Ofsajd domácich bol zrušený, no akosi im uteká puk z hokejok.

40:25

Vhadzovanie pred Bernátom.

40:03

Domáci síce nevyhrali buly, no Džugan si ho aktívne získal.

40:01

Začala sa tretia tretina.
Hostia záverečný tlak Spišiakov ustáli i keď s bolestivými grimasami. No zatiaľ vedú o dva presné zásahy a tak sú bližšie k vedeniu v sérii. Zopakuje sa nám scenár z Martina, keď hostia uchmatnú prvý z dvojice zápasov pre seba? Uvidíme, všetko sa ukáže v nasledujúcich minútach. Tretina sa začne o 14 minút.

40:00

Druhá tretina sa skončila.

39:47

Beží posledná minúta a hostia sa obetavo hádžu do striel domáceho celku.

38:51

Paulíny sa pošmykol a uľahčil tak prácu Chovanovi, ktorý sa derie dopredu

38:40

Puk skončil mimo hracej plochy a hra prerušila.

38:35

Ofsajd na domácej strane, keď sa popri striedačkách uponáhľal Giľák.

37:43

Hvila bol v strednom pásme zdvojený a puk si berie Špirko.

37:23

Ofsajd zastavil útočiaceho Murčeka.

36:29

Chovan zachytil puk na obrannej modrej a cez krížnu prihrávku dostal puk do útočnej tretiny.

36:02

Zakázané uvoľnenie pre Martin.

35:54

35:54

34:59

Tyczynského útok podporoval z druhej vlny Rapáč. Obrana hostí však puk zblokovala a drží na svojich hokejkách.

34:22

Bernát si po nebezpečnej strele ponechal puk a prerušil hru.

33:18

Striedanie v tíme HK Spišská Nová Ves: z ihriska odchádza Melicherčík, prichádza Surák.

33:18

Thémar prinavrátil hosťom dvojgolové vedenie. Gol padol v podstate z ničoho. Domáci nepočítali s jeho strelou a inkasujú lacný gól.
Asistencia: Barto, Špirko.

32:35

Spišská Nová Ves dala gól!
Napokon však striedanie zvládli a Džugan znížil skóre po prihrávke Giľáka.
Asistencia: Giľák

31:50

Ligas rýchlo dokorčuľoval pokus o vyhodenie puku a domáci nestihli vystriedať.

31:04

Piačka aktívny pred bránou a Bernát na puk vôbec nevidel.

30:40

Babka z druhej vlny podporuje útok vedení Ligasom. Melicherčík však hru neprerušil a dopredu idú okamžite domáci.

30:23

Burzík okamžite po vhadzovaní skúsil pozornosť Melicherčíka, ten bol však pripravený.

30:21

Spišiaci sa sami nepresnou hrou obrali o pásmo.

29:45

Fabian vyhral buly v strednom pásme a okamžite vyslal puk pred seba.

29:23

Dow sa predviedol na modrej, telom si urobil priestor na strelu tá však iba opečiatkovala betóny súpera.

29:04

Oba celky striedajú počas hry, útok hostí zastavil ofside.

28:05

Domáci úspešne zastavili tlak súpera po spŕške gólov a hra sa plynulo hore dole. Bez prerušenia.

26:27

Džugan sa vybral na útočný výpad po tom čo hostia zaspali a domáci sa usadili v pásme súpera už na dlhší čas.

25:32

Hostia teda odskakujú na rozdiel dvoch bodov o čo sa postaral Murtazin.
Asistencia: Babka.

24:24

Hostia otáčajú skóre zásluhou Barta.
Asistencia Shepelev.

24:01

Martina sú v pásme a útočia v presilovke.

20:01

Začala sa druhá tretina.
Ďalšia tretina sa začne približne o 13 minút.
Martinčanom sa akosi nechce z ľadu. Druhú tretinu začnú v oslabení na minútu a tridsať sekúnd. Nemôžem povedať, žeby sme videli na pohľad pekný hokej, no hráči ho okorenili množstvom osobných súbojov a rozhodne sa nehrá v rukavičkách. Domáci v prevej tretine prestrieľali Martin v pomere 11:3.Hostia sú však efektívny a stav je teda vyrovnaný

20:00

Prvá tretina sa skončila.

19:49

Hostia sa oslobodili a vyzerá to tak, že sa už nič nestane.

19:35

Domáci zvládli dôležité buly a po nacvičenom signály zakončil Hvila, no neuspel.

19:29

Vylúčenie v tíme HK Martin (Šimon – 2 min., sekanie).

19:09

Romaňák získal puk v rohu a okamžite to hádzal pred bránu. Bernát bol však pripravený a puk schoval do lapačky.

19:01

Hráme v plnom počte na oboch stranách, minúta do konca prvej tretiny.

17:44

V závere tretiny sa nám teda trochu pritvrdilo, hostia stratili útočné pásmo, no Bernát sa zapojil do hry a zrýchlil rozohrávku.

16:29

Vylúčenie v tíme HK Martin (Babka – 2 min., údery).
Vylúčenie v tíme HK Spišská Nová Ves (Knižka – 2 min., podrazenie).
Vylúčenie v tíme HK Spišská Nová Ves (Češík – 2 min., údery).

16:29

Toto bude asi prerušenie na dlhší čas, po tom čo sme videli pästný súboj pri domácej striedačke.

15:45

Zakázané uvoľnenie domácich bolo zrušené a hráme ďalej

15:18

Pichnarčík sa musí vrátiť po puk do vlastného pásma po tom čo hostia vyhrali buly.

15:10

14:52

14:16

Hvilou bekhen sa pýtal do brány, tesne minul ľavý vynkel, Fabián však udržal modrú čiaru a domáci môžu ďalej útočiť.

13:33

Domáci ani na druhý krát neuspeli pri prechode do útoku a puk je pri Melicherčíkovi.

13:02

Hostia sa okamžite oslobodili a striedajú.

12:52

Vylúčenie v tíme HK Martin (Šimon – 2 min., krosček).

12:25

Šimon vyhral ďalší osobný súboj v strednom pásme a otáča hru.

10:16

Je vyrovnané Špirko vybojoval puk pri domácej striedačke a prihral Dírerovi ktorý bol na osy nekrytý a v podstate to mal jednoduché.
Asistencia. Špirko

9:55

Na ľade je teraz viac miesta, no namiesto brejkov vidíme množstvo osobných súbojov.

8:48

Vylúčenie v tíme HK Martin (Shepelev – 2 min., krosček).
Vylúčenie v tíme HK Spišská Nová Ves (Džugan – 2 min., sekanie).

8:48

Prvá menšia rvačka za Bernátom a bude sa i vylučovať.

8:05

Útok hostí v podaní dva na dva. Domáca obrana však zapracovala a strela bola zblokovaná.

7:54

Romaňák z rohu, len nahodil puk na bránu a získal pásmo. Bernát na neho videl a mal jednoduchý zákrok.

7:08

Fafrák si aktívnym pohybom na osy ihriska pýta puk, ten je však v rohu.

6:48

Situácia sa zopakovala a hráči v modrých dresoch majú dlhé striedanie.

6:38

Zakázané uvoľnenie hostí.

6:11

Melicherčík v pohotovosti, puk však nechal v hre.

5:07

Oba celky striedajú počas hry, Giľákovú strelu na betóny, brankár len vyrazil pred seba a puk je stále horúci.

4:20

Babka to zobral na seba a snaží sa presadiť individuálne po pravej strane ihriska.

3:53

Oba celky striedajú, Spišiaci zostávajú v tempe a ostreľujú bránu hostí.

2:54

Puk Džugana si dokorčuľoval Dow a jeho horúci puk v skrumáži pred bránou tečoval Černý.
Asistencia: Dow

2:38

Džugan sa z vlastnej tretiny dostal až do útoku a nahodil puk po mantinely.

2:09

Hostia zaznamenali prvú strelu. no bola nepresná.

1:25

Domáci sú v pásme, no nevedia sa odlepiť od striedačiek a mantinelov v rohu.

1:01

Hra sa znova prerušila, pretože puk skončil na ochrannej sieti.

0:56

Po zakázanom uvoľnení sa hra sťahuje na opačnú stranu.

0:46

Bernát sa môže rozchytať za neškodných striel hneď od úvodu.

0:36

Prvú strelu však zaznamenali domáci a získali pásmo.

0:08

Hostia zvládli prvé buly v zápase a Murček sa okamžite staval pred bránu.

00:01

Stretnutie sa práve začalo.
Hostia dnes odohrajú zápas v modrých dresoch a domáci sa obliekli do dresov bielej farby.
Úvodné zostavy:

HK Spišská Nová Ves: Melicherčík (Surák) – Dow, Matúš Chovan, Hančák, Fabian, Pichnarčík, Ordzovenský, Romaňák, Knižka – Džugan, Černý, Giľák – Rapáč Rich., Tyczynski, Lahtinen – Moučka, Vartovník, Hvila – Novák I., Češík, Piačka

HK Martin: Bernát (Krasanovský) – Šepelejev, Čížek, Tabaček, Müller, Burzík, Šimon, Lavička, Ligas – Fafrák, Murček, Poliaček – Barto, Kukumberg, Toma – Dírer, Špirko, Themár – Paulíny, Babka, Murtazin

Rozhodca: Výleta, Valko – Vyšný, Hajnik.
Vítam Vás pri ďalšom kole play – off SHL.

Po dňoch voľna sa semifinálová séria medzi Martinom a Spišskou sťahuje zo severu na východ republiky. Stav série je podľa predpokladov vyrovnaný 1:1.

Zatiaľ čo prvý z dvojice zápasov mal prekvapivý priebeh už od úvodu, hostia v Martine už po prvej tretine viedli 0:4. V podstate rozhodli o zápase v ktorom súperovi nedovolili takmer nič a zápas kontrolovali do jeho konca. Druhý domáci zápas Martin už zvládol lepšie, hoci aj v druhom stretnutí museli od začiatku doťahovať manko, ale podarilo sa im vyrovnať.
Zápas mal kontrolovaný a koncentrovaný systém na oboch stranách. Videli sme množstvo osobných súbojov s dávkou vylúčení. Zápas však dospel do predlženie, kde sa hneď prvý brejk domácich skončil gólom a bolo rozhodnuté zásluhou Murčeka.
Uvidíme ako sa Spišiaci zhostia "výhody" domáceho prostredia, ktorá sa pri zápasovom meraní týchto celkov počas celej sezóny ukázala ako dôležitý faktor. No už teraz je jasné, že sa séria vráti do Martina minimálne na ešte jeden duel.
Zápas v Spišskej sa začne o 18:00 a verím, že budete pri tom spolu s nami.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

2:5

Branky a nahrávky: 3. Černý (Dow), 33. Džugan (Giľák) – 11. Dírer (Špirko), 25. Barto (Shepelev), 26. Murtazin (Babka), 34. Thémar (Barto, Špirko), 59. Murček

HK VITAR Martin: Bernát (Krasanovský) – Šepelejev, Čížek, Tabaček, Müller, Burzík, Šimon, Lavička, Ligas – Fafrák, Murček, Poliaček – Barto, Kukumberg, Toma – Dírer, Špirko, Themár – Paulíny, Babka, Murtazin

Rozhodčí: Výleta, Valko – Vyšný, Hajnik

Diváci: Bez divákov

2:54 SNV 1:0 Černý (Dow)
8:48 MAR 2 Shepelev, krosček