Menu

Hokej

1. liga play-off (SR)

HK VITAR Martin – HK GROTTO Spišská Nová Ves

1:3

konec (1:0, 0:1, 0:2) Stav série: 2:3

01.04.2021, 17:00 • Martinské hokejové centrum • Semifinále • Daniel Modrovský sk

Tipsport: 2.47 4.11 2.17 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Vyjadrenia po zápase:

Miroslav Mosnár (tréner HK Spišská Nová Ves): "Mali sme pomalší začiatok. Po našej chybe v obrane sa súper dostal do vedenia. Postupne sme začali vyrovnávať hru. V druhej tretine sa nám podarilo vyrovnať, čo nás psychicky povzbudilo. V tretej tretine sa nám podarilo streliť dva góly, čo rozhodlo zápas. S výsledkom sme spokojní. Celá séria, nielen zápasy sú ťažké. Každý chce dať gól, preto sme radi, že nám to padlo v závere. Žŕdky ani nájazdy sa nepočítajú, počítajú sa iba góly. Preto sme radi, že sme ich dokázali streliť. Faul Dowa v úvodnej tretine som osobne nevidel. Stalo sa to za striedačkou Martina v mŕtvom uhle. Čo však poznám Dowa, je to určite férový hráč, ktorý nemal v sezóne vyšší trest. Určite v tom nebol úmysel, tímu však chýbal. Počas domáceho power-play nemal súper veľa streleckých pokusov, pri tých, ktoré mal, nás podržal brankár. Silou vôle sa nám podarilo domácich hráčov ubrániť. Melicherčík nás v zápase podržal, výborný výkon ale podal aj domáci brankár. Ich výkony sú podobné, nás však teší, že Marcel inkasoval menej gólov. Máme možno mečbal na svojich hokejkách. Toto sú však najťažšie zápasy. Martin určite nezloží zbrane, na čo sa musíme pripraviť. Uvidíme, ako to dopadne. Verím, že do najbližšieho zápasu dáme z našej strany všetko."

Miroslav Chudý (tréner HK Martin): "Myslím si, že sme odohrali lepšie stretnutie ako naposledy. Hrali sme dobre, zápasu nechýbali emócie ani bojovnosť. Do zápasu sme vstúpili dobre. Strelili sme gól. V druhej tretine sme inkasovali typický play-off gól, kedy sme držali puk. Spravili sme ale chybu, že sme stiahli puk pol metra do tretiny a inkasovali gól. Veľmi nešťastný, keďže sme do tohto momentu hrali dobre a nepúšťali súpera k ničomu. Dnešné stretnutie bolo o jednom góle. My sme žiaľ neboli efektívni, súper nás vyškolil z efektivity. V závere sme dvakrát prepadli, zle sme vyriešili situáciu dvaja na jedného. Hostia ponúknuté príležitosti využili. Naše prečíslenia či strely z medzikružia zostali nevyužité. Zle sme si prihrali, neboli sme efektívni, čo napokon rozhodlo. Čo mrzí, je fakt, že sme už štvrtý zápas nestrelili viac ako jeden gól z presilovej hry. V play-off sa takáto štatistika dokáže vypomstiť a často rozhoduje. Počas presilových hier nie sme dostatočne dôrazní, stále chceme hrať prostredníctvom prihrávok, čo k ničomu nevedie a len nás to stojí zápas. Určite ale nie je koniec. Neverím, že prehráme trikrát za sebou. Verím, že sa do Martina ešte vrátime. Musíme ale zlepšiť množstvo vecí a pokračovať v prinášaní emócií na ľad, ktoré dnes nechýbali. Zlepšiť sa však musíme v efektivite. Dnes sme strelili jeden, predtým ani len jeden gól. Do bránky sa musíme tlačiť ďaleko viac. Musíme sa zlepšiť v presilových hrách nakoľko v oslabeniach nám to ide celkom slušne. V rovnovážnom stave sa rozhodujú zápasy. Presilovou hrou si môžeme pomôcť, je to však málo. Keď už sa trápime v koncovke, práve početná výhoda môže byť tou vítanou pomocou. Nemyslím si, že by sa do tímu vrátili niektorí hráči, skôr budeme mať problémy s jeho vyskladaním do najbližšieho zápasu. Neviem, čo bude pozajtra, dnes to s viacerými hráčmi nevyzerá najlepšie. Je to ďalšia nepríjemnosť, s ktorou sa musíme vyrovnať. Barto zatiaľ vyzerá byť v poriadku, ešte ale absolvuje pred najbližších zápasom ďalšie vyšetrenie."

Lukáš Vartovník (útočník HK Spišská Nová Ves): "Určite som nestrelil najdôležitejší gól, pretože každý jeden bol v zápase rovnako dôležitý. Ak by sme nestrelili prvý, tým pádom by sme prehrávali a nemali možnosť chytiť sa v zápase. Každý jeden, či už prvý – vyrovnávajúci, druhý – rozdielový či tretí, boli pre zápas rovnako dôležité. Ak by sme nestrelili napríklad tretí, nemáme na hokejkách potrebnú pohodu a Martin by mal stále veľkú šancu vyrovnať. Každý zápas sa začína od stavu 0:0 a sme si vedomí, že každá prehra nás môže stáť sériu. Je preto jedno, či hráme doma alebo vonku. Na každý zápas sa pripravujeme rovnako ako Martin. Rozhodujú totiž chyby a dnes sme ich vyrobili menej ako súper. Domov odchádzame za stavu 2:3, pričom sériu chceme v sobotu ukončiť. Ak chceme splniť tento cieľ, dôležitý bude vyrovnaný výkon. Musíme sa vyvarovať chýb, hrať tvrdo, držať si puk a premieňať príležitosti. Samozrejme, dôležitý bude aj tímový výkon. Dnes si všetci hráči zaslúžia pochvalu. Od brankára až po posledného hráča na striedačke. Dnes všetci zvládli zápas tak po fyzickej ako aj psychickej stránke. Určite nás ako tím mrzí zákrok v úvodnej tretine. Stačil malý hit a chalan padol. Ozvali sa aj pokriky "Vychodňare", v hlavách sme si to ale ustálili a povedali si, že sa nebudeme znervózňovať. Prišli sme hrať hokej, čo sme aj ukázali. Ideme ďalej. Boli by sme určite radi, ak by na štadión mohli prísť fanúšikovia a vidieť atraktívny hokej. Robíme to práve pre fanúšika a z dôvodu opatrení nemohli diváci dnešný zápas vidieť. Dúfam, že to videli aspoň prostredníctvom internetového prenosu a s predvedenou hrou boli spokojní."

Jakub Burzík (obranca HK Martin): "Úvodná tretina bola z našej strany najlepšia. Boli sme nepríjemní, súpera sme dohrávavali. V podstate sme ľahšie získavali puky v pripravovali si príležitosti. V druhej tretine si súper prečítal našu hru, naša aktivita nám neprinášala potrebnú výhodu. Veľmi ma mrzí moja nepremenená príležitosť v závere druhej tretiny. Neviem, či som sa zľakol šance, puk mi ušiel, mohli sme ísť ale do vedenia 2:1, čo sa nestalo. Beriem to tak, že som zlyhal v rozhodujúcej príležitosti, počas ktorej sa lámal zápas. V predchádzajúcom zápase v Spišskej Novej Vsi sme neboli natoľko strelecky aktívni, dnes sme si síce dokázali šance vytvárať, musíme ich ale premieňať, najmä presilové hry, ktorých sme mali päť. Z nich sme využili jedinú. Efektivita nás v dnešnom zápase brzdila. V tretej tretine sme dvakrát prepadli v obrane, z čoho nám súper strelil dva góly. Hostia ponúknuté príležitosti dokonale využili a rozhodli o svojom víťazstve. Škoda nevyužitého power-play počas ktorého sme sa nedokázali presadiť. Zbrane určite neskladáme, do Spišskej Novej Vsi cestujeme s cieľom zvíťaziť. Nechceme sa ale zbytočne dostávať pod tlak, vieme, za čím ako tím ideme." (22:01:50)
Spišská Nová Ves rozhodla o víťazstve v tretej tretine. V sérii sa ujíma vedenia 2:3 po víťazstve 1:3. Góly: 5. Murček (Fafrák, Poliaček) – 33. Tyczynski (Rapáč, Hvila), 52. Vartovník (Lahtinen), 53. Lahtinen (Vartovník, Pichnarčík).

Koniec zápasu.

59:59

Kukumberg v závere minul bránku. Hostia sa dočkali víťazstva.

59:49

Zakázané uvoľnenie na strane hostí. Do konca tretiny zostáva jedenásť sekúnd.

59:16

Ostreľovanie hosťujúcej bránky pokračuje. Špirko ani Barto sa dnes do streleckej listiny nezapíšu.

58:54

Čížek pálil. Kukumberg s Bartom pri dorážke neuspeli.

58:50

Špirko od modrej. Puk sa odrazil od zadného mantinelu.

58:31

Oddychový čas domácich.

58:21

Fafrák s Murčekom sa doslova hádžu po puku, aby ho získali. Hostia však nemajú väčšie problémy s bránením.

57:58

Prázdna bránka domáceho tímu. Martin hrá power-play.

57:57

Oddychový čas hostí.

57:18

Murtazinovi ušiel puk. Jedna z posledných príležitostí domáceho tímu.

56:44

Domáci v plnom počte. Barto na ľadovej ploche.

56:14

Špirko zastavil puk. Ešte hľadal Babku.

55:48

Paulíny sa v oslabení dostal pred bránkovisko. Bránený dvojicou hráčov takmer poslal puk na bránku.

55:16

Dírer posiela puk do rohu klziska. Domáci potrebujú prečkať toto oslabenie.

54:43

Martin Barto (MAR) inkasuje dve minúty za krosček.

HK VITAR Martin – HK GROTTO Spišská Nová Ves

1:3

konec (1:0, 0:1, 0:2) Stav série: 2:3

Zpět na online

Branky a nahrávky: 5. Murček (Fafrák, Poliaček) – 33. Tyczynski (Rapáč, Hvila), 52. Vartovník (Lahtinen), 53. Lahtinen (Vartovník, Pichnarčík)

HK VITAR Martin: Bernát (Krasanovský) – Burzík, Čížek – Shepelev, Cebák – Lavička, Ligas – Šimon, Jurášek – Fafrák, Murček, Poliaček – Antonov, Kukumberg, Barto – Dírer, Špirko, Themár – Paulíny, Babka, Murtazin

HK GROTTO Spišská Nová Ves: Melicherčík (Surák) – Chovan, Dow – Hančák, Fabian – Pichnarčík, Ordzovenský – Romaňák, Olejník – Džugan, Černý, Giľák – Rapáč, Tyczynski, Hvila – Moučka, Vartovník, Lahtinen – Novák, Češík, Piačka

Rozhodčí: Baluška, Stano – Šoltés, Janiga, Konc st. (inštruktor)

Průběh zápasu
1. třetina
01:39 MAR 2 Dírer, napadení
04:35 MAR 1:0 Murček (Fafrák, Poliaček)
07:29 SNV 2 Džugan, krosček
14:09 MAR 2 Shepelev, hákování
17:37 MAR 2 Dírer, držení
18:44 SNV 5+20 DKZ Dow, vražení na hrazení+vražení na hrazení
18:44 MAR 2 Čížek, bitka
Po 1. třetině
2. třetina
24:52 SNV 2 Lahtinen, nedovolené bránění
26:15 MAR 2 Špirko, vysoká hůl
32:07 SNV 1:1 Tyczynski (Rapáč, Hvila)
33:35 SNV 2 Černý, hákování
Po 2. třetině
3. třetina
47:34 SNV 2+10 Černý, napadení+napadení
51:31 SNV 1:2 Vartovník (Lahtinen)
52:53 SNV 1:3 Lahtinen (Vartovník, Pichnarčík)
54:43 MAR 2 Barto, krosček
Konec