– 26 zákroků, 3 OG, úspěšnost 89,7%, odchytal 58:54
Hunter Miska (COL) – 16 zákroků, 2 OG, úspěšnost 88,9%, odchytal 59:53.
Střely na branku: 18 – 29 (6:11, 4:9, 8:9)
Trestné minuty: 13 – 11
Využité přesilové hry: 0/2 – 1/3
Vyhraná vhazování: 41 % – 59 %
Bodyčky: 26 – 23.
Osmapadesát minut se hrál zápas, který opticky připomínal celou letní play-off sérii. Silnější Colorado ovládalo dění na ledě a díky přesilovkové trefě Rantanena od 22. minuty vedlo. Ve třetí třetině Burakovsky a Kadri zvýšili už na 3:0 a vše směřovalo k poklidnému závěru. Kojoti se však nevzdali a po zásazích Kessela a Caggiuily sahali po vyrovnání. Potřetí za sebou se však ze stavu 0:3 do hry o vítězství nevrátili.

59:58

Ani po ztrátě pásma to domácí nevzdali. Garland pálil ze stejné pozice do Misky, který puk vyrazil. Chychrun marně číhal na dorážku.

59:44

Zhruba po dvaceti vteřinách se šestice Kojotů ještě jednou zakousla do svého soupeře! Goligoski na modré přenechal puk Schmaltzovi a ten z vrcholku pravého kruhu těsně přestřelil.

59:07

59:07 Drake CAGGIULA - 2:3

59:07

Arizona právě vstřelila branku!
Coyotes v minutých dnech dvakrát za sebou otočili z 0:3 a nyní se mohutným finišem snaží o to samé! Conor Garland nastřeloval puk do ohně z levého kruhu. Přitom trefil nohu Gravese a u toho z bezprostřední blízkosti dorážel DRAKE CAGGIULA. Avs si ihned berou time-out. Asistence: Conor Garland, Phil Kessel.

59:00

Poslední minuta třetí třetiny.

58:24

58:24 Phil KESSEL - 1:3

58:24

Hunter Miska si z tohoto střetnutí čisté konto neodnese! Minutu a půl před závěrečnou sirénou nestačil na dorážku PHILA KESSELA, který nejlépe zareagoval na původní Chychrunovu střelu zpoza levého kruhu. Asistence: Christian Dvorak, Jakob Chychrun.

56:53

Další šanci na zvýšení náskoku měl Tyson Jost, kterého si domácí obránci v předbrankovém prostoru vůbec nevšímali. Adin Hill je ale zachránil dobrým zákrokem.

56:11

Nathan MacKinnon ukázal záda úplně všem, ale zakončený samostatný únik mu překazila orazítkovaná branková konstrukce. Vše rozjel skvělý pas Burakovského.

55:36

Byramův útočný výlet zastavil Goligoski, jenže nepřesná přihrávka na Kellera zavinila další zakázané uvolnění Coyotes.

54:56

Caggiula u zadního mantinelu nahrával Fischerovi, který se vynořil zpoza branky, ale na Miskově čistém kontu nic nezměnil.

54:20

Dnes hodně neviditelný Kessel nezastavil prudký puk v rámci útočného pásma Arizony. Od domácích je to velká křeč.

2:3

Branky a nahrávky: 59. Kessel (Dvorak, Chychrun), 60. Caggiula (Garland, Kessel) – 22. Rantanen (Kadri, MacKinnon), 47. Burakovsky (Kadri, Rantanen), 51. Kadri (Makar)

Arizona Coyotes: Hill (Raanta) – Ekman-Larsson (C), Ljubuškin, Chychrun, Goligoski, Oesterle, Hjalmarsson (A) – Brassard (A), Schmaltz, Keller – Garland, Dvorak, Kessel – Crouse, Jo. Larsson, Pitlick – Caggiula, Chaput, Fischer.

Colorado Avalanche: Miska (Werner) – Makar, D. Toews, Girard, Graves, MacDonald, Byram – Rantanen (A), MacKinnon (A), Landeskog (C) – Donskoi, Kadri, Saad – Ničuškin, Compher, Burakovsky – Jost, Bellemare, Calvert.

Rozhodčí: Hebert, MacDougall – Kovachik, Gawryletz

00:53 ARI 2 Chychrun, sekání
10:44 COL 2 Makar, sekání
15:08 ARI 2 Brassard, hákování
18:24 COL 2 Landeskog, hrubost