27.02.2021, 15:00 • Ledovyj dvorec, Petrohrad • Michal Břuchanský

Tipsport: 1.37 6.25 5.9 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost. (17:19:34)
Československá stopa v utkání:
Dominik Furch (MIN)
3 inkasované góly, odchytal 30 minut.
Střely na branku: 25 – 17 (10:5, 6:5, 9:7).
Petrohrad se rozloučil se základní části domácí výhrou 4:2 nad Minskem, který dorazil jen se třemi útoky. I tak si v úvodu vedl výborně a mnohokrát zatopil Samonovovi. SKA se ale probudilo a ještě do pauzy si vytvořilo dvougólový polštár. Na trefy Galmova a Aaltonena ještě navázal Morozov, Minsk se na startu třetí části ale zmohl k odporu a dvěma slepenými góly celou partii zdramatizoval. Klid pro favorita přišel až v 55. minutě gólem Galimova.

59:33

Půlminutu před koncem se Dinamo konečně usadilo v pásmu, ze kterého opět vyletěl puk do autu. SKA o svůj náskok už asi nepřijde.

59:08

Puk se asi dostal na střídačku SKA, které tímto ušetřilo jen pár vteřin. Chystá se vhazování u modré čáry blíže Samonovovi.

59:00

Poslední minuta třetí třetiny.

58:53

Tohle se vůbec nepovedlo. Z rozehrávky Dinama vzniklo zakázané uvolnění a Taylor se tak musí vrátit do brankoviště.

58:40

Tokranov ze středního pásma nedostřelil do prázdné branky. V cestě mu stálo hned několik hráčů v bílém.

58:07

Danny Taylor pustil do hry šestého hráče, i když Minsk zdaleka nemá puk pod svou kontrolou.

57:41

Už poněkolikáté se domácí sami stáhli na vlastní polovinu, kde si dají další přihrávky. Pro Dinamo to musí být frustrující.

57:04

Zubři si vzali oddechový čas, jenže teď už dobrou půlminutu marně nahání domácí hokejisty kroužící okolo Taylora.

56:21

Ofsajd Petrohradu, před kterým domácí hráli hlavně tak, aby neriskovali ztrátu kotouče.

55:52

S nadějemi Minsku na bodový zisk už to zase vypadá velmi bledě. Na vyrovnání prosti silnému soupeři má už jen čtyři minuty.

54:18

54:18 Emil GALIMOV - 4:2

54:18

Petrohrad právě vstřelil branku!
Denisov, Gorbunov a Falkovskij se pustili do dost riskantní rozehrávky ve vlastní třetině. Ivan Morozov ji vystihl a dostal se do šance, kterou mu Taylor sice překazil dobrým zákrokem, ale následná dorážka EMILA GALIMOVA už nemohla skončit jinak než gólem na 4:2. EMIL GALIMOV. Asistence: Ivan Morozov.

53:54

Rozlet Minsku se domácím podařilo přerušit. Poslední minuty už jsou pro brankáře Alexandra Samonova zase mnohem klidnější.

53:01

Ilja Usov se mimo hru pošťuchoval s Kemppainenem, který ale nejevil zájem šarvátku nějak rozvinout. Pokračuje se pět na pět.

4:2

Branky a nahrávky: 17. E. Galimov (Fantenberg), 19. M. Aaltonen (V. E. Tkačov, Ožiganov), 27. Ivan Morozov (K. Marčenko), 55. E. Galimov (Ivan Morozov) – 43. Mosaljov (Z. Mitchell), 43. Paré (Mosaljov, Z. Mitchell)

SKA Petrohrad: Samonov (Askarov) – Ožiganov (A), Fantenberg, Chafizullin, Dyblenko, Antipin, Kirsanov, Tokranov – E. Galimov, Ivan Morozov, K. Marčenko – Burdasov (A), M. Aaltonen, Kuzmenko – Ketov (C), Kemppainen, V. E. Tkačov – Strömwall, Vey, Podkolzin – Švec-Rogovoj.

HC Dinamo Minsk: Furch (30. D. Taylor) – Denisov, Falkovskij, Almqvist, Pavlovič, Solovjov, Šinkevič (C) – Paré, Z. Mitchell, Gorbunov (A) – Děmkov (A), Usov, Kogalev – Alistrov, Protas, K. Voronin – Mosaljov.

Rozhodčí: Odins, Bondar – Novikov, Šalagin

Diváci: 9 115

13:38 MIN TS Pavlovič, sevření puku rukou
16:37 PET 1:0 E. Galimov (Fantenberg)
18:48 PET 2:0 M. Aaltonen (V. E. Tkačov, Ožiganov)
22:16 MIN 2 Šinkevič, hákování