22.01.2021, 01:00 • Canadian Tire Centre, Ottawa • Jan Šlapáček (@Slapi1)

Tipsport: 2.67 4.05 2.26 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Kdo se postavil do brankoviště?

Matt Murray (OTT) – 22 zákroků, 4 OG, úspěšnost 84,6 %, odchytal 40:00
Marcus Högberg (OTT) – 3 zákroky, 0 OG, úspěšnost 100,0 %, odchytal 20:00
Connor Hellebuyck (WPG) – 28 zákroků, 1 OG, úspěšnost 96,6 %, odchytal 59:56
Winnipeg si ve třetí třetině zkušeně ohlídal své vítězství a zaslouženě si dokráčel k zisku dvou bodů. Jets o své výhře rozhodli především ve druhé třetině, kde svého soupeře doslova převálcovali. Ottawa byla dneska ve všem horší a neměla na bodový zisk nárok.

59:40

Winnipeg drží kotouč v útočném pásmu, tento zápas spěje ke svému konci.

59:07

Ottawa tento zápas nejspíše dohraje ve čtyřech, za držení je vyloučen na dvě minuty Zajcev.

58:50

Přečíslení Ottawy nepřineslo ohrožení branky Hellebuycka, Galchenyuk totiž nezvládl přihrát před branku.

57:50

Z velkého úhlu se o zakončení pokusil Stastny, jeho pokus ale přeletěl břevno.

57:03

57:03 Chris TIERNEY - 1:4

57:03

Ottawa právě vstřelila branku!
Hellebuyck v závěru utkání přichází o čisté konto. Zajcev nahodil kotouč před branku, kde ho dokázal do sítě tečovat CHRIS TIERNEY. Asistence: Nikita Zajcev a Connor Brown.

56:45

Ehlers využil volného prostoru a odhodlal se ke střele přes obránce, která však nebyla přesná.

56:00

Pokračovat se bude ve hře čtyři na čtyři.

56:00

Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Brady Tkachuk – 5 min., bitka).
Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Erik Gudbranson – 2+2 min, hrubost).
Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Thomas Chabot – 2 min., hrubost).

56:00

Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Blake Wheeler – 2+2 min, hrubost).
Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Nathan Beaulieu – 5 min., bitka).
Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Logan Stanley – 2+2 min, vysoká hůl).

56:00

Rozhodčí místo klidného závěru utkání musí rozdávat tresty. Pár hráčů míří předčasně do šatny.

56:00

Na ledě to znovu jiskří. A hlavním aktérem v potyčkách je zase Tkachuk.

55:23

Z herního projevu obou celků je jasně vidět, že se tento zápas již pouze dohrává.

53:50

Hokejisté Winnipegu zakombinovali před brankou Högberga, který však zasahovat nemusel. Jets nejsou ve třetí části vůbec nebezpeční.

52:40

Ottawa si v přesilové hře vytvořila solidní počet příležitostí, brankář Winnipegu ale sebejistě míří za čistým kontem.

52:38

52:15

Galchenyuk se nebezpečně opřel do kotouče a ohrozil branku. Hellebuyck si znovu poradil a zastavil i následnou dorážku.

51:50

Dadonov střílel z první na levém kruhu, Hellebuyck byl připraven.

51:45

Norris našel u branky postaveného Tkachuka, který se pokusil natlačit před branku. Se svým záměrem neuspěl.

51:00

Winnipeg dokázal dostat kotouč k brance Högberga, Ottawa musí zakládat útok z vlastního pásma.

50:38

Staňte se fanoušky NHL.cz!

50:38

Ottawa dostane šanci na vstřelení první branky v zápase. Na trestnou lavici míří na dvě minuty Beaulieu.

49:33

Hra je v posledních střídáních plná různých nepřesností. Dá se předpokládat, že nic zásadního se již v Ottawě nestane.

48:05

Norris se procpal do útočného pásma a dokázal i zakončit. Hellebuyck nadále drží čisté konto.

46:21

Winnipeg hodně ubral ze svého nasazení z prostřední části a snaží se tento duel v poklidu dohrát.

45:24

Rychlá a nadějná akce Ottawy skončila velmi brzo, domácí družina si nepohlídala přejezd přes modrou čáru.

43:58

43:33

Ottawa si na začátku třetí části vede lépe a snaží se vstřelit branku.

41:58

Síly na ledě se vyrovnají. Za krosček míří na trestnou lavici Morrissey.

41:00

Connor Brown se v oslabení dostal do brejku, který řešil střelou po ledě. Hellebuyck se štěstím udržel puk před brankovou čárou.

40:46

Winnipeg si nakonec zahraje přesilovou hru. Oba hráči dostali jeden trest za hrubost a Tkachuk navíc obdržel trest za vyprovokování šarvátky.

40:46

Třetí třetina začala potyčkou u střídaček, kde se do sebe pustili Tkachuk s Harkinsem.

40:01

Střídání v týmu Ottawa Senators: ze hřiště odchází Matt Murray, přichází Marcus Högberg.

40:01

Další třetina začne přibližně v 2:55.
Ve druhé třetině byl na ledě pouze jeden tým a to se projevilo i na výsledku. Winnipeg svého soupeře přehrál ve všech směrech, vstřelil tři branky a před závěrečnou částí vede 4:0. O osudu utkání je pravděpodobně rozhodnuto.

40:00

39:23

Druhá třetina pomalu spěje ke svému konci.

38:32

37:51

Winnipeg se sám připravil nyní o útočné pásmo, je odpískané postavení mimo hru.

37:33

Connor dostal kotouč na střelu z voleje a vystřelil opravdu tvrdě. Murray si ale dokázal poradit.

37:13

Winnipeg se v přesilové hře drží v útočném pásmu, zatím ale nepřišla žádná střela na branku.

36:32

Watson to však na brankovišti přehnal s důrazem a je vyloučen na dvě minuty za hrubost. Ottawa se sama střílí do vlastních nohou.

36:32

Josh Brown od levého mantinelu nahodil kotouč na branku a donutil Hellebuycka k zákroku.

36:22

35:11

Murray se prezentoval výborným zákrokem lapačkou. Brankář Senators je jediným světlým článkem svého týmu ve druhé části, i když třikrát inkasoval.

34:40

Ottawě se povedlo v úvodu oslabení dostat kotouč k brance Hellebuycka.

34:22

Za sekání je vyloučen White a Winnipeg bude mít šanci navýšit své vedení.

33:55

33:55 Blake WHEELER - 0:4

33:55

Winnipeg právě vstřelil branku!
Krásná akce Jets přináší čtvrtou branku v síti Murrayho. Scheifele pasem mezi obránce našel BLAKEA WHEELERA, který si hezkou kličkou vychutnal brankáře Senators a poslal puk do odkryté klece. Asistence: Mark Scheifele a Kyle Connor.

33:23

Po dlouhé době si na kotouč sáhl i Hellebuyck, který musel řešit střelu Chabota.

32:45

Murray kryje střelu od modré čáry do své lapačky a přerušuje hru. Pokud se Ottawě nepodaří tento tlak Jets přerušit, tak nemá dneska na bodový zisk sebemenší nárok.

32:15

Do velké šance se znovu dostal Stastny, který ani tentokrát na Murrayho nevyzrál.

30:09

Stastny se dostal na brankovišti k dorážce své vlastní střely, ale Murray podržel svůj tým. Ottawa je v posledních střídáních naprosto bezradná.

29:30

Na branku Murrayho letělo znovu několik střel, ale tentokrát nakonec nemusel brankář Senators zasahovat.

28:27

Ottawa se stále nemůže vrátit do utkání, Winnipeg hraje velmi aktivně a nepouští domácí ke kotouči.

27:05

Oddechový čas pro domácí.

27:05

27:05 Adam LOWRY - 0:3

27:05

Jets využívají svého tlaku a přidávají třetí branku. Lewis se dostal do brejku, po němž zvonila tyčka. K dorážce se však dostal ADAM LOWRY a dopravil kotouč do sítě. Asistence: Trevor Lewis a Derek Forbort.

25:32

Winnipeg je na začátku druhého dějství jasně lepším týmem a nadále se pokouší dostávat do zakončení. Senators jsou pod tlakem.

24:22

24:22 Mark SCHEIFELE - 0:2

24:22

Ottawa svoji menší šanci nevyužila a přišel trest. Winnipeg se pustil v útočném pásmu do rychlé kombinace, na jejímž konci se ocitl MARK SCHEIFELE a bezpečně poslal Jets do dvoubrankového vedení. Asistence: Kyle Connor a Nikolaj Ehlers.

22:19

22:09

Skvělá přesilová hra Jets se pomalu blíží ke svému konci. Domácí v těchto chvílích drží Matt Murray.

21:44

Scheifele se z rohu pokusil nahodit puk do brankoviště. Murray si počínal velmi dobře a puk přikryl.

21:10

Stastny si udělal místo mezi kruhy a pohotově zakončil. Jeho rána pravděpodobně škrtla tyčku.

20:40

Po rychlé kombinaci v útočném pásmu střílel z pravé strany Connor, jeho rána ale až k brance neprošla.

20:19

Nešťastný začátek druhé třetiny pro Joshe Browna, který vyhodil puk do hlediště. Winnipeg si zahraje přesilovou hru.

20:01

Další třetina začne přibližně v 2:00.
Po první třetině se do kabiny půjde lépe hostujícím hráčům, kteří v Ottawě vedou po brance Ehlerse 1:0. Úvodní dějství příliš pohledný hokej nepřineslo, doufejme, že se to v průběhu změní.

20:00

19:35

19:22

Výtečný Hellebuyck dvakrát podržel svůj tým. Chabot na něj recept střelou z levého kruhu nenašel.

19:00

Ottawa se ve zkrácené přesilové hře okamžitě usadila před brankou Hellebuycka.

18:18

18:15

Scheifele obdržel přihrávku na pravý kruh a vystřelil zápěstím. Murray znovu na správném místě.

17:35

Síly na ledě se vyrovnají. Za držení hole je vyloučen na dvě minuty Copp. Hodně hloupé vyloučení.

17:11

Lowry se dostal k nebezpečné střele z pravého kruhu, Murray si připsal důležitý zákrok.

17:00

Winnipeg začal přesilovou hru velmi dobře a je v útočném pásmu.

16:18

Winnipeg si zahraje druhou přesilovou hru. Za sekání je potrestán Tierney.

15:55

Senators se vymanili ze zámku a těžit z toho mohl Gudbranson, který střílel při přečíslení tří na dva. Hellebuyck neměl problém zakročit, dobře viděl.

15:22

Murray musí být teďka ve střehu, na jeho branku lítá jedna střela za druhou. Nicméně rány Jets jsou hodně nepřesné.

14:55

Copp dostal dobrou přihrávku mezi kruhy a pohotově vystřelil. Jeden z obránců obětavě tento pokus zablokoval.

13:33

Connor se pustil do souboje jeden na jednoho se Zajcevem, ruský obránce svého soka vytlačil mimo střeleckou pozici.

12:58

Winnipeg se po vstřelené brance usadil v útočném pásmu a pokouší se zasadit svému soupeři další ránu. Zatím bez úspěchu.

11:50

11:50 Nikolaj EHLERS - 0:1

11:50

Jets se dostávají do vedení. Copp u modré čáry přenechal kotouč NIKOLAJI EHLERSOVI, který si sjel blíž k brance a svižnou střelou zápěstím prostřelil Murrayho. Asistence: Andrew Copp a Nathan Beaulieu.

10:37

Hellebuyck se dostal do komplikací, když těžko zasahoval proti střele ze středního pásma. Nakonec dokázal kotouč zkrotit.

09:31

Senators se dostali v tomto střídání pod tlak a vše vyřešili vyhozením kotouče na zakázané uvolnění. Zatím není k vidění extra pěkný hokej.

08:54

Beaulieu dostal od Ehlerse přihrávku k pravému mantinelu, odkud pohotově vypálil. Murray se nemusel moc namáhat, rána letěla přímo do jeho těla.

07:36

Winnipeg se po skončení přesilové hry těžko dostává do útočného pásma, Ottawa má hru pod kontrolou.

06:57

Galchenyuk si s kotoučem na holi najel na pravý kruh a zkusil to střelou zápěstím. Rána letěla přímo do hrudi Hellebuycka.

06:33

Sledujeme hluchou pasáž, kdy se ani jednomu z celků nedaří dostat přes střední pásmo.

05:00

04:53

Murray musel řešit nahození od modré čáry a vyrazil puk před sebe. Ehlers se ale k dorážce nedostal.

04:13

Winnipeg si dokázal v útočném pásmu vytvořit solidní tlak, chyběla tomu však střelba. Senators se v poklidu ubránili a dostali puk ze svého pásma.

03:38

Scheifele si udělal prostor na levém kruhu a dostal se k nebezpečné střele, která těsně přeletěla břevno.

03:10

Ottawě se podařilo v oslabení dostat kotouč až do útočného pásma. Jets musí zakládat útok od vlastní branky.

03:00

Winnipeg si zahraje úvodní přesilovou hru utkání. Za hákování je vyloučen na dvě minuty Galchenyuk.

01:59

Po střele jednoho z obránců Jets byl kotouč sražen do ochranné sítě.

01:27

Hokejisté Ottawy se začínají zastřelovat. Hellebuyck během krátké chvíle řešil dvě nepříjemné situace.

00:30

Winnipeg se v úvodním střídání usadil v útočném pásmu, bylo z toho ale jenom honění kotouče po zadním mantinelu.

00:01

Utkání začne tradičně o pár minutek později.

Ottawa Senators: M. Murray (M. Högberg) – Gudbranson, Chabot, N. Zajcev, Reilly, J. Brown, Coburn – Batherson, Norris, B. Tkachuk – Dadonov, Stepan, Galchenyuk – Co. Brown, Tierney, N. Paul – Watson, White, Paquette.

Winnipeg Jets: Hellebuyck (Brossoit) – Morrissey, Heinola, Pionk, Forbort, Beaulieu, Stanley – Wheeler, Scheifele, Connor – Ehlers, Stastny, Copp – Appleton, Lowry, Harkins – Lewis, N. Thompson, Perreault.

Rozhodčí: Markovic, Furlatt – Nansen, Cormier.
Winnipeg Jets

Winnipeg by měl na konci základní části bojovat o účast v play-off a zatím si vede slibně, když ze tří zápasů dvakrát vyhrál. Jets hodně spoléhají především na výkony brankáře Connora Hellebucky, který se i letos ukazuje ve skvělé formě.

Nad startem Patrika Laineho v tomto utkání visí otazník.

Ottawa Senators

Od Ottawy se toho v letošní sezóně mnoho neočekává, a tak není překvapením, že se nachází na posledním místě Severní konference, i když má o dva odehrané zápasy méně.

Senators však bude zábavné sledovat, jelikož má ve svém týmu pár zajímavých jmen. Tím nejvíce atraktivním je v současnosti Tim Stützle, u kterého ale není jasné, zda dneska nastoupí.
Přeji krásnou hokejovou noc a vítám Vás u sledování našeho textového přenosu, ve kterém se zaměříme na zápas Ottawa Senators – Winnipeg Jets. Oba celky se spolu střetly i v noci z úterý na středu a z vítězství 4:3 po prodloužení se radoval Winnipeg.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

1:4

Branky a nahrávky: 58. Tierney (N. Zajcev, Co. Brown) – 12. Ehlers (Copp, Beaulieu), 25. Scheifele (Connor, Ehlers), 28. Lowry (Lewis, Forbort), 34. Wheeler (Scheifele, Connor)

Ottawa Senators: M. Murray (41. M. Högberg) – Gudbranson, Chabot, N. Zajcev, Reilly, J. Brown, Coburn – Batherson, Norris, B. Tkachuk – Dadonov, Stepan, Galchenyuk – Co. Brown, Tierney, N. Paul – Watson, White, Paquette.

Rozhodčí: Markovic, Furlatt – Nansen, Cormier

03:00 OTT 2 Galchenyuk, hákování
11:50 WPG 0:1 Ehlers (Copp, Beaulieu)
16:18 OTT 2 Tierney, sekání
17:35 WPG 2 Copp, držení hole
20:19 OTT 2 J. Brown, zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo
24:22 WPG 0:2 Scheifele (Connor, Ehlers)