Španělská LaLiga

Athletic Bilbao – FC Barcelona

2:3

konec (1:2)

06.01.2021, 21:00 • San Mamés Barria (Bilbao) • 2. kolo • Martin Augustin (@ogy_16)

Tipsport: 5.22 4.22 1.67 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To už je z mé strany vše. Přeji nerušený zbytek večera! (23:04:34)
Statistiky zápasu:
Držení míče: 42 % : 58 %.
Střely na branku: 3:9. Střely mimo: 4:4. Rohy: 3:4. Ofsajdy: 0:4. Fauly: 10:6.
Fotbalisté Barcelony si odváží z horké baskické půdy cenné tři body po vítězství 3:2!

Domácí přitom do utkání skvěle vstoupili a už ve 3. minutě je poslal do vedení Iñaki Williams. Barca však ve 14. minutě srovnala Pedrim, který hlavičkoval do prázdné brány poté, co k němu prodloužil Messiho centr de Jong a pak už byli Blaugranas lepším týmem. Ve 38. minutě tak zaslouženě strhli vedení na svou stranu, když se po kombinaci s Pedrim trefil Lionel Messi.

Barcelonský kapitán byl výraznou postavou i po změně stran. Nejprve střílel do spojnice břevna a tyče ovšem v 62. minutě už po krásné akci a Griezmannově přihrávce mířil přesně. Messi pak mohl dosáhnout i hattricku, o který ho připravila tyč. Athleticu ještě svitla v 90. minutě naděje, když se z hranice šestnáctky technicky prosadil Iker Muniain, na víc už ale domácím nezbyl čas.

90+3

90+3

Iñaki Williams hráčem, který Athletico zachrání, nebude. V šestnáctce se neprosadil proti Sergiovi Busquetsovi.

90+3

Domácí jsou u míče a mají asi poslední šanci něco vymyslet.

90+1

Rozhodčí nastaví tři minuty!

90

Bilbao právě vstřelilo branku!
Ještě tu máme zápletku pro závěrečné minuty! Álex Berenguer nahrál na hranici šestnáctky IKEROVI MUNIAINOVI, jehož technická střela pravačkou zapadla ke vzdálenější tyči ter Stegenovy svatyně – 2:3.

88

Griezmann nyní narazil míč rozběhnutému Messimu, jehož cestu za hattrickem přehradil čistým skluzem Iñigo Martínez. Za ním byl už jen brankář Simón.

87

Lionel Messi se snažil z levé strany odcentrovat na Braithwaita, ovšem balón si stačil stáhnout do rukavic Unai Simón.

85

Střely celkem – 7:14

83

Domácí se snaží vysoko napadat, ovšem Barceloně se i tak daří balón udržet. Hosté to mají pod kontrolou.

81

Zajímavý protiútok hostí. Jordi Alba dostal míč na levé křídlo, odkud oslovil Antoina Griezmanna. Ten zakončoval do připraveného Unaie Simóna.

80

Přetažený centr Capy z pravé strany. Míč ještě dostihl Jon Morcillo, ani on ale z domácího pohledu nic pozitivního nevymyslel.

80

Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Raúl García, přichází Jon Morcillo.

78

Hosté v klidu drží míč a je znát, že už se s ním nepotřebují nikam hnát.

76

Po Berenguerově rohovém kopu se míč dostal do rukavic brankáře ter Stegena.

2:3

konec (1:2)

Branky: 3. I. Williams (Raúl García), 90. Muniain (Berenguer) – 14. Pedri (F. de Jong), 38. Messi (Pedri), 62. Messi (Griezmann)

Karty:   27. Vesga (ATB), 70. Dani García (ATB) – 57. Lenglet (BAR)

Athletic Bilbao: Simón – Capa, Núñez, I. Martínez, Berchiche (32. Balenziaga) – de Marcos (66. Berenguer), Vesga (66. Dani García), Vencedor, Muniain (C) – I. Williams, Raúl García (80. Morcillo).
Náhradníci: Ezkieta – Kodro, I. Gómez, Berenguer, Lekue, Dani García, I. Córdoba, Morcillo, Sancet, Balenziaga, Villalibre, Vicente.

FC Barcelona: ter Stegen – Dest (75. Mingueza), R. Araújo, Lenglet, Alba – F. de Jong, S. Busquets, Pedri – Griezmann, Messi (C), O. Dembèlé (75. Braithwaite).
Náhradníci: Neto, Peña – de la Fuente, Mingueza, Firpo, Pjanić, Umtiti, Braithwaite, Trincão, Puig.

Rozhodčí: Del Cerro – Yuste, García