03.12.2020, 17:30 • Něftěchim Arena, Nižněkamsk • Daniel Fekets (@DFekets)

Tipsport: 4.12 4.84 1.64 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Z mé strany je to pro dnešek vše. Děkuji vám za pozornost a přeji příjemný zbytek čtvrtečního večera. Na počtenou! (20:10:36)

Hity: 7-12
Buly: 27-37
Česká a slovenská stopa

Libor Hudáček (Nižněkamsk) 0+0, 2 střely na bránu, čas ve hře 14:39
Je dobojováno! Kazaň dneska bere dva body po celkem jednoznačné výhře 6:1 na ledě Nižněkamsku. Neftěchimik v první polovině utkání nebyl o tolik horším týmem, ale hosté byli maximálně efektivní. Na začátku třetí třetiny domácí nevyužili dvě početní výhody. Zpět do zápasu se nedostali a Kazaň navíc ještě třikrát skórovala. Dvougólovými střelci dnešního zápasu jsou Nigel Dawes a Michail Gluchov.

59:59

59:59 Michail GLUCHOV - 1:6

59:59

Kazaň vstřelila branku!
Tak ještě jednu trefu, a to opravdu výstavní, nám hosté dopřáli. V ponechané výhodě se v poslední sekundě prosadil MICHAIL GLUCHOV. Gluchova našel v mezikruží přihrávkou z první Danis Zaripov, který se dnes do statistik nakonec zapsal. 1:6. Asistence: Danis Zaripov a Albert Jarullin.

59:33

Jonas Enlund ještě chtěl zahrozit po křídle. Obránci Kazaně mu ale moc prostoru nedopřáli.

59:06

Nikita Ljamkin při vyhození kotouče z vlastního pásma celkem nešťastně trefil obličej hlavního arbitra. Muž v pruhovaném ale bude v pořádku.

58:42

Po dlouhé době se hra přerušila. Do konce zápasu zbývá jen něco málo přes minutu.

57:56

Domácí se pokoušeli dostat do útočného pásma, ale Porjadin byl při postupu vpřed z levé strany až příliš osamocen.

56:56

Žabička Libora Hudáčka našla na modré čáře volného Volgina, jehož ale dostoupili útočníci hostů a bek Nižněkamsku tak pálil pouze do těl bránících hráčů.

56:08

Po vhazování ve středním pásmu získali kotouč hosté. Jarullin měl dostatek času na přesnou rozehrávku.

55:25

Nižněkamsk se pohybuje v útočném pásmu, ale Kazaň se už rozhodně nemá kam hnát. Hosté směle kráčejí za ziskem dvou bodů.

54:26

Nigel Dawes zaútočil na třetí gól v zápase. Jeho pokus zleva byl však zadákem Abrosimovem sražen k zadnímu mantinelu.

54:03

Ildar Šiksatdarov sice zavezl touš za útočnou modrou čáru, ale hned poté byl na mantinel přitlačen Wikstrandem.

53:32

Ivan Jemec pálil šikovně zpoza obránce. Zadní tyč Barulinovy klece ale o pár centimetrů minul.

52:58

Domácí si přihrávají ve vlastním pásmu. Kazaň má hru plně pod kontrolou.

52:14

Danis Zaripov dnes není moc vidět. Nyní však hledal Galijeva v lepší pozici. Hokejky domácích obránců ale zapracovaly rychle.

51:02

Hosté přebrali iniciativu a zřejmě dnes chtějí přidat co nejvíce branek. Přestože Neftěchimik nehrál úplně nejhůř, po dvou inkasovaných brankách vypadl z role.

49:39

49:39 Stanislav GALIJEV - 1:5

49:39

Hosté přidávají vzápětí pátou branku. Burmistrov získal kotouč ve středním pásmu a ihned jej posunul do strany na STANISLAVA GALIJEVA. Galijev se ve svém úniku po levém křídle prosadil rychlou střelou. 1:5. Asistence: Alexandr Burmistrov.

49:16

Nižněkamsk se dalšímu náporu hostů ubránil pouze za cenu vyhození na icing.

48:04

48:04 Michail GLUCHOV - 1:4

48:04

Šance domácích na zisk bodu poklesla. Kazaň se počvrté v zápase gólově prosazuje. Dmitrij Voronkov přihrál na levý kruh MICHAILU GLUCHOVOVI, jenž vyslal tvrdou střelu zápěstím k bližší tyči. Konstantin Barulin byl překvapen a nakonec zasáhnout nedokázal. 1:4. Asistence: Dmitrij Voronkov.

47:53

Konstantin Barulin předvedl důležitý zákrok po nahození z pravé strany. Kazaň dokázala vybojovat vhazování v útočném pásmu.

47:26

Judin se snažil vydat za útočnou modrou čáru, ale rychlost rozhodně neměl. Nebylo tak překvapením, že byl odzbrojen domácími beky.

46:26

Protečovaný kotouč v podání hostů znamená, že zakázané uvolnění se pískat nebude. Domácí se tak musí vracet zpět za vlastní bránu.

45:45

Ani další přesilovka Neftěchimiku nebyla využita. Kazaň se dokázala ubránit a navrátilec Kirill Petrov se hned zapojil do hry.

45:22

Andrej Kosticyn až příliš dlouho držel puk na své hokejce. Nakonec byl potrestán, protože hosté bez problémů vyhodili.

44:50

Otso Rantakari pálil od modré čáry poměrně nebezpečně. Pozorný Adam Reideborn si lapačkou dokázal černou gumu najít.

44:26

Michail Gluchov si ale v souboji u mantinelu poradil a kotouč posunul do neutrální zóny.

44:02

Domácí by se nutně potřebovali prosadit z této početní výhody. Přesilovky jim totiž v dnešním utkání vůbec nevycházejí.

43:45

Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Kirill Petrov – 2 min., držení).

43:23

Ljamkinova křížná přihrávka adresáta nenašla. Kazaň ale opět svého soka přitlačila.

42:29

Nižněkamsk napadal v útočném pásmu poměrně vysoko, ale Wikstrand při krytí kotouče nebyl přetlačen Galuzinem.

42:06

Kazaň se po srovnání počtu hráčů na ledě hnala dopředu. Zastavil ji ofsajd, takže vhazovat se bude ve střední třetině.

41:41

41:06

Alexej Volgin nerozehrál úplně ideálně zpoza vlastní brány, a proto mohl pálit Kirill Petrov. Rozhodl se však pro manévry a střelecký pokus teda nepředvedl.

40:47

Hra je přerušena. Bude se vhazovat po pravici Adama Reideborna.

40:23

Domácí drželi kotouč u mantinelu, ale Čiviljov nedokázal přesně přihrát na modrou čáru.

40:01

Kazaň po druhé dvacetiminutovce vede 3:1, ovšem třetí periodu bude začínat v oslabení. Hosté se z přesilovky prosadili také podruhé v utkání a opět to bylo po souhře Da Costa – Dawes. Nigel Dawes tak dnes už má na kontě 2 trefy a směle může pošilhávat po hattricku. Hosté jsou lepší a také střelecky aktivnější. Uvidíme, jestli se jim tento zápas podaří dotáhnout do pro ně zdárného konce.

Střely na bránu po 2. třetině: 16 – 25

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:41

Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Daniil Žuravljov – 2 min., podrážení).

39:36

Ak Bars puk odpaluje na icing. Závěr druhé části se tedy pořádně kouskuje.

39:18

Vhazovat se tentokrát bude před svatyní hostů. První vhazování v pořádku nebylo, takže se bude opakovat.

39:02

Byla ohlášena poslední minuta druhé třetiny. Nižněkamsk musí zakládat akci z vlastní třetiny.

38:27

Jarullinovo překvapivé nahození se od zadního mantinelu odrazilo před bránu přímo k holi Petrova. Zkušený útočník Kazaně ale ve velké šanci Barulina nepropálil.

38:08

Adam Reideborn byl také proti střele Galuzina úspěšnější. Pohotově zasáhl pravým ramenem.

37:57

Kotouč opustil hrací plochu. Po krátkém přerušení se bude vhazovat v obranném pásmu Kazaně.

37:26

O chvíli později střílel na druhé straně Ildar Šiksatdarov. Útočník Neftěchimiku ale neuspěl, neboť Reideborn puk vyrazil levým betonem.

37:17

Viktor Tichonov si nebezpečně sjížděl k zadní tyči. Domácí měli štěstí, že přihrávka od modré čáry zas tak přesná nebyla.

36:47

36:45

V posledních sekundách přesilovky držel Hudáček puk na vrcholu levého kruhu. Volný prostor k vyslání střely ale nedostal.

36:16

Z hlediště se ozývá mírný pískot. Domácí nehrají svou přesilovku tak, jak by si fanoušci přáli.

35:47

Roman Abrosimov pálil z levé strany velmi tvrdě. Adam Reideborn si kotouč přes hromadu těl dokázal najít a připsal si důležitý zákrok.

35:07

Kazaň úvodní sekundy v oslabení přežila bez úhony. Už dvakrát vyhodila kotouč přes všechny čáry.

34:47

Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Albert Jarullin – 2 min., držení).

34:16

34:01

Početní výhoda domácích se chýlí ke konci a hokejisté v tmavých dresech v ní pořádně nevystřelili.

33:42

Pavel Porjadin dlouho čekal u levé tyče na přihrávku zpoza brány. Pobídky se nakonec nedočkal.

33:02

Nižněkamsk je v plném počtu, takže jej čeká zkrácená přesilovka.

32:38

Hudáček předal kotouč do tandemu Čiviljovovi, jenž se ale do střelecké pozice neprobil.

32:16

Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Danis Zaripov – 2 min., příliš mnoho hráčů).

31:40

První minuta přesilovky se hostům nepovedla dle představ. Zatím se před bránou Barulina pořádně neusadili.

30:45

Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Pavel Porjadin – 2 min., hákování).

30:16

Po delší době se Nižněkamsk přesunul do útočné třetiny. Pouze však bojuje v prostoru u mantinelu.

29:25

Stanislav Galijev si nabruslil za obranu domácích a dostal se do samostatného úniku. Barulina chtěl překonat dlouhým bekhendovým blafákem, ale ruský brankář se v brankovišti parádně natáhl a neinkasoval.

29:06

Gluchov se chtěl vytočit těsně před brankovištěm. Jeho manévr nebyl špatný, ale puk pouze skončil na boční síti.

28:35

Albert Jarullin posunul touš do útočného pásma. Mezitím jeho spoluhráči zamířili na střídačku.

27:52

Hosté se dostali do další příležitosti. Dawes ale těsně před bránou promáchl. Hattrick tak zatím nevstřelil.

27:19

Da Costa si najížděl před bránu, aby se pokoušel tečovat Wikstrandovo nahození. To se mu ale nepovedlo.

26:37

Obranná pětice domácích musí vydýchat další těžké střídání. Druhá třetina se převážně odehrává v pásmu Neftěchimiku.

25:52

Kazaň má v těchto minutách jednoznačně více ze hry, a proto zaslouženě odskočila do dvoubrankového vedení.

25:08

25:08 Nigel DAWES - 1:3

25:08

Hosté se znovu prosazují z přesilové hry a Hudáčkův trest vyšel Nižněkamsk draze. Stéphane Da Costa již podruhé v dnešním zápase dokázal geniálně najít NIGELA DAWESE, který se prosadil rychlou střelou z voleje. Barulin se po nacvičené souhře hostů přemístit nedokázal. 1:3. Asistence: Stéphane Da Costa a Mikael Wikstrand.

24:32

Viktor Tichonov si posunul touš do jízdy, ale prostor ke střele už nedostal.

24:11

Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Libor Hudáček – 2 min., hrubost).

24:03

Konstantin Barulin si v lapačce našel střelu Kirilla Petrova z levé strany. Útočník Ak Barsu naskočil hned do dalšího střídání, takže ve hře pokračuje.

23:30

Kazaň se stále drží před bránou soupeře, ale Barulin náporu odolává.

22:58

Nižněkamsk po dlouhém střídání nemůže vystřídat. Kotouč odehrál na zakázané uvolnění.

22:03

Stéphane Da Costa si musel zkrotit přihrávku přes šíři útočného pásma. To mu vzalo důležité desetiny sekund, a proto francouzský útočník nevystřelil.

21:38

Cormier je zpět na ledě. Kazaň své oslabení ubránila.

21:05

Po Hudáčkově nabídce na modrou čáru hokejista v tmavě modrém dresu nevystřelil. Přesilovka Neftěchimiku je zatím bez střelby.

20:39

Kirill Petrov dojel na střídačku v předklonu. Pořádně jej totiž zabolelo vyhození spoluhráče, které hostujícímu útočníkovi trefilo záda.

20:18

Domácí pokračují v přesilové hře, ale zatím se do pásma hostů nedostali.

20:01

Skončila nám první třetina, ve které jsme viděli tři branky. Po opatrném vstupu do utkání šli do vedení hosté, kteří zásluhou Cormiera využili kvalitní souhru. O čtyři minuty později celkem šťastně vyrovnal Vorobjov, po jehož sražené střele kotouč doskákal až do sítě. V závěru třetiny se ale z přesilové hry trefili ještě jednou hosté. Nigel Dawes proměnil přihrávku Da Costy. Po úvodní třetině tak Kazaň vede 2:1.

Střely na bránu: 6 – 14

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:50

Alexej Volgin pálil od modré čáry. Zadní tyč hostující brány o pár centimetrů minul.

19:38

Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Patrice Cormier – 2 min., držení).

19:31

Rafael Bikmullin ještě zkusil štěstí prudkou střelou z velkého úhlu. Kotouč nakonec propadl do ochranné sítě, zřejmě byl tečován obráncem Jarullinem.

19:12

Ildar Šiksatdarov zůstal na druhé straně úplně sám před ležícím Reidebornem. Brankáře Kazaně ale nepřekonal, neboť mu trefil lapačku. Tohle byla další velká příležitost Neftěchimiku.

18:53

Hosté se nadechují k další útočné akci. Závěr první třetiny jim jednoznačně patří.

18:09

Burmistrov se velmi zajímavě natlačil před svatyni domácích. Tváří v tvář Barulinovi ale neskóroval, už neměl dostatek prostoru.

17:33

Kazaň se opět snažila dostat do útočné třetiny, ale přes Osipova neprošla.

16:26

16:26 Nigel DAWES - 1:2

16:26

Kazaň po pěstním souboji měla k dispozici přesilovou hru, kterou po pár sekundách využila. Stéphane Da Costa načasoval z levého kruhu ideální přihrávku na opačnou stranu k NIGELU DAWESOVI. Útočník hostů s číslem 9 dokázal vypálit z prvního doteku přesně pod horní tyč, Barulin byl bez šance. 1:2. Asistence: Stéphane Da Costa a Patrice Cormier.

16:12

Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Kirill Vorobjov – 5 min., bitka + 2 min., bitka+ 10 min. nesportovní chování).
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Michail Gluchov – 5 min., bitka).

16:12

Kirill Vorobjov se popral s Michailem Gluchovem. Oba hráči si rozdali pár ran a nyní zamíří na trestnou lavici.

15:38

Rychlý kontr hostů dva na jednoho nebyl proměněn v gól. Bránící hráči dokázali na poslední možnou chvíli zareagovat, navíc Galijev nemířil přesně.

15:12

Bulat Šafigullin se natlačil z pravé strany před bránu, ale jeho bekhendový pokus neuspěl. Reideborn udržel část těla u přední tyče.

13:55

13:55 Kirill VOROBJOV - 1:1

13:55

Nižněkamsk právě vstřelil branku!
Viděli jsme kuriózní branku, po které svítí na světelné kostce průběžný stav 1:1. KIRILL VOROBJOV vypálil od modré čáry a neposedný kotouč, který byl bekem jemně sražen, proskočil brankáři Reidebornovi pod vyrážečkou až do brány. 1:1. Asistence: Vladimir Galuzin.

13:18

Kazaň nahodila do útočného pásma, ale Cormier si kotouč nedobruslil. Nižněkamsk se s přehledem ubránil.

12:22

Po delší době zasahoval také Adam Reideborn. Brankář Kazaně si musel pomoct lapačkou, kterou puk posunul nad svou bránu.

11:25

Kazaň si vynutila převahu díky několika vyhraným soubojům u mantinelu. Ke střele se poté dostal Machail Gluchov, jenž trefil nohu bránícího hráče.

11:13

Hrálo se ve středním pásmu. Hra nakonec musela být kvůli ofsajdu přerušena, pokračovat se bude po komerční přestávce.

09:56

09:56 Patrice CORMIER - 0:1

09:56

Hosté celkem dlouho kombinovali v útočném pásmu, až se nakonec dostali ke střele, která znamená úvodní gól. PATRICE CORMIER dostal na čepel ideální přihrávku Jarullina a pohotovou střelou po ledě z pravé strany otevřel gólový účet klání. 0:1. Asistence: Albert Jarullin.

08:46

Kučerjavenko se na pravém křídle pokoušel o zpracování puku. Ten mu ale utekl, takže Ak Bars se celkem zdarma dostal do hry.

08:09

Konstantin Barulin si vybruslil proti ráně Daniila Žuravljova z pravého kruhu. Černou gumu si dokázal najít a hrudí zasáhl včas.

07:36

Šafigullin velmi šikovně posouval puk do předbrankového prostoru. Reideborn se přesunul, ale nakonec střela na něj nepřišla. Nižněkamsk do tohoto utkání rozhodně nevstoupil špatně.

06:42

Domácí ani tentokrát nikam nespěchají. Momentálně kotouč drží za svou bránou.

06:02

Abrosimov neměl moc variant k rozehrávce, a proto se rozhodl postupovat vpřed s pukem na holi. Těsně za červenou čárou ale posunul touš na střídačku Kazaně, takže hra záhy musela být přerušena.

05:31

Albert Jarullin vyzkoušel pozornost domácího gólmana hned po vhazování. Barulin se ale překvapit nenechal.

05:27

Mikael Wikstrand se snažil těsně před Barulinem tečovat kotouč. Málem se mu to povedlo, ale zkušený ruský brankář s reprezentačními zkušenostmi dokázal zakročit.

04:55

Ani jeden celek se zatím nedostává k zakončení. Sledujeme spíše defenzivní hru, ve které dominuje pozorná hra před brankovištěm.

04:13

Dmitrij Judin si dokázal dobruslit v rohu kluziště nahozený kotouč v podání domácích. Následně měl dostatek času k rozehrávce.

03:12

Kazaň se usadila v útočném pásmu a snaží se vynutit si tlak. Nižněkamsk ale statečně odolává v těchto chvílích.

02:36

Andrej Pedan střílel hned po vyhraném vhazování z voleje. Barulin se musel natáhnout, neboť dělovka Pedana byla velmi nebezpečná.

02:06

Hosté pouze posunuli do útočné třetiny a jeli střídat. Puk je v úvodních minutách častěji na hokejkách Nižněkamsku.

01:18

Alexandr Kučerjavenko se dostal do mezikruží a velice nepříjemně vypálil bekhendem. Adam Reideborn ale zasáhl pravým betonem.

00:36

Střela hostů z otočky neměla potřebný důraz a navíc nebyla přesně vyslána. Konstantin Barulin tak na svůj první zákrok čeká.

00:12

Kotouč hned po dvanácti sekundách opustil hrací plochu. Následovat bude vhazování v obranném pásmu hostujícího celku.

00:01

Oba celky už přijely na hrací plochu. Duel za okamžik začne, ještě si ovšem vyslechneme ruskou státní hymnu.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Neftěchimik Nižněkamsk: Barulin (Ivannikov) – Bryncev, Rantakari, A. Osipov (C), Volgin, Abrosimov, Sidorov, K. Vorobjov – Enlund, L. Hudáček, A. Kosticyn (A) – Kučerjavenko (A), Porjadin, Chajrullin – Čiviljov, Galuzin, Šafigullin – Šiksatdarov, Šutov, Bikmullin – Šarifjanov.

Ak Bars Kazaň: Reideborn (Biljalov) – Ljamkin, Judin, Wikstrand, Jarullin (A), Chenkel, Pedan, Žuravljov – Galijev, Zaripov (C), Burmistrov – S. Da Costa, V. Tichonov, Dawes – M. Gluchov, Voronkov, Lukojanov (A) – Cormier, K. Petrov, Dyňak – Jemec.

Rozhodčí: Bukin, Kulakov – Golovljov, Ponamarenko.
NEFTĚCHIMIK NIŽNĚKAMSK

Neftěchimik může v dnešním zápase jen překvapit. V tabulce Východní konference je předposlední a s 20 získanými body po 31 odehraných zápasech ztrácí na postupové příčky do play-off už 11 bodů. Nižněkamsk nemá dobrou formu, z uplynulých devíti klání prohrál sedmkrát. Naposledy nestačil na běloruský Minsk poměrem 1:5, zápas předtím však na domácím ledě dokázal přetlačil silný Čeljabinsk 5:3. Nejproduktivnějším hráčem týmu je slovenský útočník Libor Hudáček, jenž ještě minulou sezonu oblékal barvy extraligového Liberce. Třicetiletý forvard vede týmovou produktivitu o pět bodů před Pavlem Porjadinem.
AK BARS KAZAŇ

Kazani se daří. S osmačtyřiceti body na kontě je nejlepším týmem ve Východní konferenci a za moskevským CSKA je druhým nejlepším mužstvem v lize. Ak Bars vyhrál 22 utkání ze 33 zápasů a jeho náskok na konferenčním prvním místě před Omskem je dvoubodový. Kazaň vyhrála šestkrát z posledních osmi zápasů, ovšem v utkání minulém podlehla Omsku 0:3. Nejproduktivnějším hráčem týmu je Stéphane Da Costa. Francouzský útočník dosud nasbíral 25 bodů za 10 branek a 15 asistencí. O tři kanadské body vede týmovou produktivitu před Justinem Azevedem, třetí je Nigel Dawes.

Libor Hudáček (Nižněkamsk) 26 zápasů, 10+12
Přeji příjemný čtvrteční podvečer při sledování textového přenosu z KHL. Hokejisté Neftěchimiku Nižněkamsk dnes změří síly s celkem Ak Bars Kazaň. Favoritem budou hosté, dokáží však domácí překvapit? Úvodní buly padne v 17:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

1:6

Branky a nahrávky: 14. K. Vorobjov (Galuzin) – 10. Cormier (Jarullin), 17. Dawes (S. Da Costa, Cormier), 26. Dawes (S. Da Costa, Wikstrand), 49. M. Gluchov (Voronkov), 50. Galijev (Burmistrov), 60. M. Gluchov (Zaripov, Jarullin)

Rozhodčí: Bukin, Kulakov – Golovljov, Ponamarenko

Diváci: 1 806

09:56 KZN 0:1 Cormier (Jarullin)
13:55 NIZ 1:1 K. Vorobjov (Galuzin)
16:12 NIZ 5+2 K. Vorobjov, bitka+bitka