27.11.2020, 18:00 • ZŠ Detva • 17. kolo • Viktor Kalinács sk

Tipsport: 2.5 4.3 2.2 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem ešte pekný zvyšok večera.

Do čítania, priatelia! (20:26:30)
Detva so začiatkom tretej tretiny vyvinula veľký tlak, stačilo to však iba na kontaktný gól. Rozhodujúcimi sa ukázali byť dva zásahy Dávida Šoltésa, ktoré znamenajú výhru Michaloviec výsledkom 4:2. Šoltés asistoval aj pri prvých dvoch góloch, z Detvy tak odchádza s bilanciou 2+2.

Dukla sa dostáva cez HC 07 na šiestu priečku, zatiaľ čo domáci celok padá až na ôsme miesto, keďže sa dnes zadarilo aj Košiciam.

59:58

Asi posledná strela celého duelu. Sýkorova koncovka z pravého kruhu, Škorvánek bez problémov zasiahol.

59:35

Ešte stále je dostatok času na dva zásahy, ale Michalovce dobre chránia svoj priestor pred bránou.

59:11

Piati hráči Detvy pred Škorvánkom, skóre sa nemení!

59:00

Minúta do konca riadneho hracieho času.

58:49

Vytečovaný puk až do tretiny domácich, teraz čas bude ubiehať veľmi rýchlo.

58:35

Sholl sa už do svätyne nevracia, Detva to skúsi so šiestimi korčuliarmi.

58:35

Oddychový čas domácich.

58:35

Škorvánek na dvakrát upokojuje situáciu! Ščurko trafil letiaci puk, ten ale v bráne neskončil!

58:25

Sholl sa pýta z brány, veľa času na vabank už nezostáva.

58:13

Nahodenie prišlo spoza červenej čiary. Ďalší icing od mužstva, ktoré bolo pred zápasom na siedmom mieste. Tak napokon nie, bol to len ofsajd.

58:00

Dve minúty do konca riadneho hracieho času.

57:45

Napriek tomu, že Detva sa drží v útočnom pásme, tak priame ohrozenie neprichádza.

57:02

Opäť sa bojuje o puk pri mantineli. V týchto súbojoch sú úspešnejší východniari.

56:38

Trochu zbytočné zakázané uvoľnenie Michaloviec. Len aby sa to Dukle nevypomstilo.

56:02

Neúnavný Jendroľ z otočky len tesne míňa bránu hostí. Hrá sa vo vysokom tempe bez prerušenia.

55:48

Jendroľ začína brejk svojho celku.

55:28

Ščurko narazený na mantinel čistým spôsobom, vychutnal si ho Ťavoda.

55:14

So šťastím zostali domáci v útoku.

55:00

Päť minút do konca riadnej hracej doby.

54:22

Galamboš nabíjal Češíkovi, Sholl ale stále drží domácich v hre o body!

54:11

Detvania sa vracajú na ľad po reklamnej prestávke, vhadzovať sa bude po ľavici Škorvánka.

53:20

53:20 Dávid ŠOLTÉS - 2:4

53:20

Dukla Michalovce dala gól!
Vyhraté buly, zadovka na modrú čiaru a prihrávka pozdĺž nej na DÁVIDA ŠOLTÉSA. Delovka z prvej, Sholl sa nestačil presunúť k pravej žŕdke, kde strela napokon aj končí! Využitá presilovka, Michalovce blízko trom bodom.

Asistencie: Graeme McCormack, Marek Bartánus.

53:14

Puk končí mimo ľadu. Hostia avizovali vyhodenie puku, avšak vylučovať sa nebude.

52:54

Vylúčenie v tíme HC 07 WPC Koliba Detva (2 min. pre hráčsku lavicu – príliš veľa hráčov na ľade).

52:43

Striedame počas hry, pri puku HC 07.

52:18

Rozbehnutý Šoltés v prečíslení páli iba tesne vedľa pravej žŕdky.

52:03

Neprerušuje sa ani teraz, Golian musel hrať, icing to nebol.

51:41

Bartánusova rana po ľade z uhla, Sholl betónmi posúva puk na os ihriska.

51:10

Downing strieľa iba cez hokejku súpera. Sýkora odohral veľmi dobré striedanie, keď to bol on, kto Downingovi nabil spoza brány.

50:31

Sýkora netriafa bránu súpera! Skvelý posun puku, avšak útočník štvrtej lajny ho neposlal do siete!

50:02

Jendroľ nezachytil Fekiačovu prihrávku – zakázané uvoľnenie.

49:40

Hickmottova koncovka sa od Sholla odráža iba mimo bránu.

49:24

Zemplínčania napadajú súpera vysoko v jeho tretine.

48:34

Hra sa prerušuje čoraz častejšie. Teraz je dôvodom ofsajd Michaloviec.

48:12

McCormack sa mohol nepríjemne zraniť, ale zámorský hokejista je našťastie v poriadku.

47:56

Sýkorova skrytá strela za hráča, Škorvánek s pohodovým zákrokom.

47:12

Všetko je otvorené. Podarí sa Detve vyrovnať, alebo to budú Michalovce, ktoré udržia tesné vedenie?

46:25

Regendov bekhend posúva puk do rohu klziska v útočnom pásme Dukly.

45:57

Marttinen možno aj so šťastím uniká trestu, keď pozdĺž mantinelu podržal súperovi hokejku.

45:29

Puk končí niekde v hľadisku. Prázdnom hľadisku. Ktovie, akoby to vyzeralo, ak by tu dnes diváci boli.

44:43

Galamboš mohol reagovať, ale to by ho Gachulinec nemohol vyviesť z rovnováhy! Galamboš napokon končí narazený do Sholla, ktorý pri strete stratil masku.

44:16

44:16 Trevor COX - 2:3

44:16

Detva dala gól!
Vyhratý súboj v obrannom pásme, bleskový brejk a TREVOR COX ukončil krásnu akciu zakončením do odkrytej brány!

Asistencie: Frederik Fekiač, Peter Valent.

44:06

Bartánus nastrelil puk z uhla, Sholla pre istotu prikryl gumené teleso pod lapačkou.

43:35

Golian neprepálil Southorna. Veľká obeta hosťujúceho beka.

43:26

Hostia v plnom počte.

43:03

Hrá sa ďaleko od Škovránka. Kým domácim prvá tretina početnej prevahy ešte ako-tak vyšla, tak tie zvyšné dve už vôbec nie.

42:01

Michalovce sa dobre bránia. Ak by inkasovali takto skoro po prestávke, tak by to Detvu posadilo psychicky na koňa.

41:26

Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (Vladimir Mihalik – 2 min., podrazenie).

41:03

Valent sa chystal strieľať, napokon ale iba prenechal puk Coxovi.

40:01

Začala sa tretia tretina.
Po 40 minútach to pokojne mohlo byť už 1:6. Michalovce v druhej tretine skórovali vďaka Regendovi a Šoltésovi, Detva väčšinu času v obrannom pásme. Nie je tak rozhodnuté, ale domáci musia v záverečnej dvadsaťminútovke výrazne pridať.

Tretia tretina sa začne približne o 19:48.

40:00

Druhá tretina sa skončila.

39:55

Sholl ešte aj päť sekúnd pred koncom musel zasahovať a reagovať na teč po strele od modrej. Uf.

39:24

Jednotka v domácej bráne prerušila hru vo vhodnom momente. Puky len tak lietali okolo detvianskej svätyne.

39:10

Lalancette ani na dvakrát neprekonal Sholla tesne spred brány.

38:35

Dukla sa jednoducho zostáva dopredu, Gachulinec však odvracia hrozbu aj za cenu priklincovania na mantinel.

38:13

Až teraz sa celok spod Poľany oslobodil. Dve minúty do konca druhej tretiny.

37:42

Tvrdé súboje pri mantineli v pásme Detvy. Domácim sa nedarí a nedarí dostať puk preč za modrú čiaru.

37:22

Halama so zbytočným zakázaným uvoľnením. Detve to na pohode nepridá.

36:09

Sholl vyráža puk na ochrannú sieť, čím prerušil sústavnú činnosť Michaloviec. Ak by hostia skórovali, bolo by asi rozhodnuté.

34:40

Hrá sa päť na päť, Michalovce pokračujú v nastolenom tlaku.

33:53

Súčasné vylúčenie:
Vylúčenie v tíme HC 07 WPC Koliba Detva (Martin Magdolen – 2 min., hrubosť).
Vylúčenie v tíme HC 07 WPC Koliba Detva (Andrej Golian – 2 min., hrubosť).
Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (Pavol Regenda – 2 min., hrubosť).
Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (Graeme McCormack – 2 min., hrubosť).

33:53

Veľká potýčka po úspešnom zákroku Sholla. Bude sa vylučovať, rozhodcovia prvýkrát dnes udelia vzájomné tresty.

33:11

33:11 Dávid ŠOLTÉS - 1:3

33:11

Presnejšie to už nešlo! Peter Galamboš vyviezol cez troch hráčov puk až do útoku, kde nabil doľava DÁVIDOVI ŠOLTÉSOVI. Veľký náprah, strela opečiatkovala konštrukciu a odráža sa od nej do brány!

Asistencie: Peter Galamboš, Mark Louis.

32:32

Obe mužstvá si postrážili svoju svätyňu, nik nechce urobiť chybu.

31:22

Hickmott z osi ihriska necháva vyniknúť Sholla! Brejk traja na dvoch zostáva nevyužitý!

30:26

Klímova strela z náprahu, Škorvánek vyráža puk do rohu klziska svojím betónom.

29:50

Nahodený puk končí na ochrannej sieti. Dukla si môže vydýchnuť.

29:48

29:19

Zemplínčania dostávajú puk z vlastného pásma a zdá sa, že v oslabení neinkasujú.

28:37

Východniari sa bránia v úzkom rozložení, HC 07 to robí viac ako dobre.

27:48

Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (Dávid Šoltés – 2 min., podrazenie).

27:20

Avizované vylúčenie hostí, Detvania sa chcú rozostaviť v šiestich. Hrajú však za vlastnou bránou.

27:06

Mihalik si to krásne potiahol z osi ihriska na pravý kruh, odkiaľ vystrelil. Sholl schoval puk v náručí, napriek tomu, že veľa nevidel.

26:34

Tri výborné šance Michaloviec sa zásahom do čierneho neskončili. Dukla sa zahráva s osudom.

26:03

Galamboš osamotený pred Shollom, ten si v súboji jeden na jeden počínal skúsene a nepripustil gól vo svojej sieti!

25:05

Prihrávka rukou, ale takisto aj ofsajd. Hra vykázaná do stredného pásma.

24:38

Šoltés tečoval puk po prihrávke Hickmotta. Michalovce predvádzajú výborný hokej, avšak tretí gól nie a nie prísť. Záznam ukázal, že zvonila aj žŕdka!

23:56

Formácie sa točia počas toho, ako Ťavoda mieša puk za vlastnou svätyňou.

23:11

Domáci v plnom počte.

23:00

Detvania sa oslobodili vystrelením puku cez všetky čiary.

22:28

Southorn z uhla triafa iba bočnú sieť brány! Krásna akcia, Sholl by asi nestačil gólu zabrániť, ak by tá strela bola presnejšia.

21:46

Niekoľkokrát prerušená hra, Michalovce sa nevie dostať do tempa a nie to ešte rozostaviť v útoku.

21:11

Vylúčenie v tíme HC 07 WPC Koliba Detva (Dominik Jendroľ – 2 min., podrazenie).

20:32

20:32 Pavol REGENDA - 1:2

20:32

PAVOL REGENDA sa dostáva sám pred bránu a po prihrávke spoza bránky od Hickmotta posúva puk pomedzi betóny Sholla až do siete!

Asistencie: Jordan Hickmott, Dávid Šoltés.

20:01

Začala sa druhá tretina.
Všetko podstatné sa v prvom dejstve udiali v prvej presilovke. Prv Valent skóroval v oslabení, aby potom Bartánus umne tečoval prihrávku Šoltésa do siete. Zaslúžený výsledok, uvidíme, čo prinesie zvyšných 40 minút.

Druhá tretina sa začne približne o 18:56.

20:00

Prvá tretina sa skončila.

19:50

Ofsajd desať sekúnd pred koncom prvej tretiny. Nastrelenie na bránu Sholla sa do štatistík počítať nebude.

19:11

Lalancette prišiel o puk, Viktor Fekiač sa ale do útoku neodvážil.

19:03

18:33

Ventelä s parádnym bránením pri ľavej žŕdke vypichol prihrávku, puk sa dostáva až ku Shollovi.

18:13

Detvania sa teraz usadili. Podarí sa im pred prestávkou skórovať?

17:53

Minúta presilovky temer fuč. Puk ďaleko od brány Škorvánka.

17:03

Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (Mark Louis – 2 min., sekanie).

16:43

Prihrávka naslepo od hostí, sledujeme množstvo nepresností na oboch stranách.

16:09

Mašlonka vyviezol puk do stredného pásma, kde bol narazený na mantinel. Všetko je v poriadku, rozhodcovia ale hru prerušili. Vylučovať sa nebude.

15:59

Dva icingy v priebehu jednej minúty. Michalovce nedokázali prestriedať, východniari melú z posledného.

14:58

Po dlhšom čase musel byť v pozornosti aj Škorvánek. Puk končí v jeho výstroji. Niečo vyše päť minút do konca tretiny.

14:37

Dnes sa pod Poľanou hrá bez rukavičiek. Šarvátky na každom kroku, rozhodcovia musia krotiť vášne. Opäť sa bude vhadzovať po pravej ruke Sholla.

14:06

Sholl nerozohráva a robí samozrejme dobre. Detva asi tretíkrát za 14 minút nevedela vyjsť z vlastnej tretiny.

13:38

Ďalší tlak východniarov, ktorí zavreli súpera v jeho obrannom pásme.

12:57

Michalovce ale späť pri puku. Pred Shollom sa puk tečoval, Török odviedol výbornú robotu, avšak skóre sa nemení.

12:29

Ťavodova chybička pri pokuse o strelu, Michalovce prichádzajú o útočnú tretinu.

12:06

11:42

Niekoľko centimetrov hralo s Detvanmi. Southorn zachytil puk až v strednom pásme, píska sa ofsajd.

10:58

Cox získal ďalších dvadsať sekúnd pre HC 07 k dobru.

10:37

Zatiaľ výborne zvládané oslabenie, puk je za bránou Zemplínčanov.

10:06

Vylúčenie v tíme HC 07 WPC Koliba Detva (Ján Sýkora – 2 min., podrazenie).

09:49

Sholl schováva puk v lapačke! Brejk Michaloviec, začal ho Regenda a na jeho konci stál domáci gólman. Domáci musia ďakovať svojmu brankárovi.

09:12

09:01

Plynu posledné sekundy početnej výhody. Detvania to skúšajú, veľkosť útočnej tretiny zmenšili na polovicu.

07:57

Prerušuje sa celkom často. Vhadzuje sa v strednom pásme, Detva Škorvánka výraznejšie neohrozila.

07:12

Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (Vladimir Mihalik – 2 min., nedovolené bránenie).

07:05

07:05 Marek BARTÁNUS - 1:1

07:05

Hostia aspoň zmazali inkasovaný gól, ktorý počas presilovky dostali. MAREK BARTÁNUS tečuje nastrelený puk od Šoltésa z pravého kruhu.

Asistencie: Dávid Šoltés, Graeme McCormack.

06:35

06:35 Peter VALENT - 1:0

06:35

PETER VALENT skóruje v oslabení! Vyhratý súboj v obrannom pásme, Askarov potiahol puk do stredného pásma, kde prihral na os ihriska na Valenta. Suverénny nájazd centra druhej formácie, Detva vedie.

Asistencie: Maxim Askarov, Frederik Fekiač.

06:15

Takáč sa aj so šťastím dostal cez súperov, ale z mierneho uhla nestihol zakončiť.

05:40

Vylúčenie v tíme HC 07 WPC Koliba Detva (Jyri Marttinen – 2 min., držanie).

05:11

Downing nezakončil ideálne, napriek tomu pekná akcia Detvy. Každý chvíľku ťahá pílku.

04:31

Tesný ofsajd. Török šiel do útoku o čosi skôr, ako mal.

04:13

Koliba iba posúva puk do stredného pásma.

03:38

Michalovčania upokojili dianie na ľade, strieda sa počas hry.

02:49

Škorvánek kryje ďalekonosné nahodenie. Po prerušení hry sa strhla aj menšia potýčka, vylučovať sa nebude.

02:38

Ščurkovo nahodenie zľava skončilo len na bočnej sieti. Aj Michalovce sa previnilo zakázaným uvoľnením.

02:00

Domácim sa až teraz darí dostať spod tlaku. Skvelá dvojminútovka od východniarov, ktorí nedali Detvanom dýchať.

01:20

Lalancette s prvou príležitosťou, keď obišiel poza bránu a zasúval puk k pravej tyčke. Sholl si to postrážil, Detva si vydýchne vďaka vlastnému icingu.

00:01

Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

HC 07 WPC Koliba Detva: Sholl (Petrík) – Jendroľ, F. Fekiač, Lalík, Rymsha, Golian, Rais, Marttinen, Gachulinec – Klíma, V. Fekiač, Askarov – Čacho, Valent, Cox – Magdolen, Halama, Ľupták – Ščurko, Downing, Sýkora

HK Dukla Ingema Michalovce: Škorvánek (Tomek) – Southorn, McCormack, Ventelä, Mihalik, Ťavoda, Louis, Zekucia, Ragan – Šoltés, Hickmott, Regenda – Bartánus, Lalancette, Takáč – Török, Galamboš, Chalupa – Mašlonka, Češík, Majdan

Rozhodca: Konc, Stano – Frimmel, Jedlička – Kontšek.
Súboj dvoch tabuľkových susedov môže čo-to napovedať o pozíciách na prelome prvej a druhej šestky. Šiesta Detva má 20 bodov a trinásť odohratých zápasov, siedme Michalovce o bod menej, ale zároveň o duel navyše.

Domáci tím tohto stretnutia v posledných troch súbojoch získal dokopy jeden bod, Michalovce päť. Pre Kolibu a Duklu je to prvý vzájomný stret v prebiehajúcej sezóne.

Jasného favorita tu hľadať netreba, stávkové kancelárie napriek tomu mierne favorizujú Zemplínčanov.
Vážení diváci, vitajte pri priamom textovom online prenose zo 17. kola slovenskej Tipos ligy. O body do tabuľky budú bojovať HC 07 WPC Koliba Detva a HK Dukla Ingema Michalovce.

Stretnutie sa začne o 18:00.

2:4

Branky a nahrávky: 7. Valent (Askarov, F. Fekiač), 45. Cox (F. Fekiač, Valent) – 8. Bartánus (Šoltés, McCormack), 21. Regenda (Hickmott, Šoltés), 34. Šoltés (Galamboš, Louis), 54. Šoltés (McCormack, Bartánus)

HK Detva: Sholl (Petrík) – Jendroľ, F. Fekiač, Lalík, Rymsha, Golian, Rais, Marttinen, Gachulinec – Klíma, V. Fekiač, Askarov – Čacho, Valent, Cox – Magdolen, Halama, Ľupták – Ščurko, Downing, Sýkora

HK DUKLA Ingema Michalovce: Škorvánek (Tomek) – Southorn, McCormack, Ventelä, Mihalik, Ťavoda, Louis, Zekucia, Ragan – Šoltés, Hickmott, Regenda – Bartánus, Lalancette, Takáč – Török, Galamboš, Chalupa – Mašlonka, Češík, Majdan

Rozhodčí: Konc, Stano – Frimmel, Jedlička – Kontšek

Diváci: Bez divákov

05:40 DTV 2 Marttinen, držení
06:35 DTV 1:0 Valent (Askarov, F. Fekiač)
07:05 MIC 1:1 Bartánus (Šoltés, McCormack)