Den 1: Červený tým (Sparta) – Modrý tým (I.ČLTK)

5:10*

06.08.2020, 10:05 • Tenisový areál Štvanice, Praha • Filip Lefenda

18:02

Znám je poslední dnešní výsledek. Martin Krumich s Anetou Laboutkovou sice ve druhém setu zabrali, s duem Jiří Barnát, Amélie Šmejkalová ale padli v tiebreaku, celkově pak 2:6, 6:7.

18:00

Jan Šátral s Václavem Šafránkem vyhráli i druhý set a porazili tak Tadeáše Paroulka a Matthewa Donalda 7:5 a 6:4.

17:16

Modrý tým vede o tři body. Jonáš Forejtek s Vojtěchem Petrem opanovali i druhou sadu. Andrew Paulson s Michaelem Vrbenským sice vedli 3:2 a měli brejk k dobru, dobře rozehrané dějství ovšem ztratili. Tenisté I.ČLTK tak zvítězili 6:3 a 6:4.

16:08

Tadeáš Paroulek prohrával v supertiebreaku už 1:5, přesto nesložil zbraně a může se nakonec radovat z obratu na konečných 10:8! Červený tým tak zůstává v kontaktu.

16:00

Sedmý bod pro modrý tým. Denisa Pospíšilova s Agátou Černou uspěly ve dvou setech proti Tereze Valentové a Anastasii Zarycké. Zápas skončil výsledkem 6:4 a 6:3.

14:39

Druhý set mezi Donaldem a Petrem trval na chlup stejně jako ten první – 35 minut. Petr v něm za stavu 0:5 odvracel na příjmu mečbol a brejkem nakonec utekl alespoň kanárovi, na více to ovšem proti favoritovi nestačilo. Matthew William Donald vyhrál 6:3 a 6:1. Bod pro červený tým.

14:00

Cenné vítězství slaví Jan Šátral. Tenista modrého týmu porazil 6:3, 6:7(5) a 10:6 Michaela Vrbenského, jenž minulý týden opanoval liberecký Svijany Open. I.ČLTK Praha jde díky tomu do trháku čtyř bodů.

13:45

Supertiebreak si střihnou rovněž Michael Vrbenský s Janem Šátralem. Vrbenský promarnil za stavu 5:4 na příjmu tři setboly, nakonec ale uspěl poměrem 7:5 ve zkrácené hře.

13:26

Až závěrečný supertiebreak musel rozhodnout utkání mezi Vítem Kalinou (červený tým) a Vítkem Horákem (modrý tým). Po dvou setech se skóre 6:3 (první vyhrál Horák, druhý Kalina), si v závěrečné "loterii" na deset vítězných bodů počínal lépe Horák. Sice prohrál úvodní dvě výměny, poté už ale na dvorci dominoval a zvítězil 10:7.

13:13

Jonáš Forejtek nakonec třetí set nepřipustil a proměnil v tiebreaku za stavu 6:4 druhý, celkově třetí mečbol. Forejtek tak poráží Paulsona 6:4 a 7:6(4).

13:06

Na malém centrálním kurtu stále probíhá zápas mezi Andrewem Paulsonem a Jonášem Forejtkem. Paulson v něm promarnil náskok 4:1 a za stavu 5:6 čelil na příjmu soupeřově servisu. Forejtek ale duel nedopodával, byť měl za stavu 40:30 k dispozici mečbol. Momentálně se hraje tiebreak.

13:05

Zápas jako na houpačce mají za sebou šestnáctiletá Dominika Šalková a o rok mladší Amélie Šmejkalová. Domácí hráčka vyhrála první sadu 6:1, v té druhé ale utrpěla kanára, a tak se šlo do rozhodujícího supertiebreaku. V tom si Šmejkalová vypracovala rychlé vedení, které v průběhu postupně navyšovala až na konečných 10:6.

11:57

Zápasový supertiebreak se hrál rovněž v utkání mezi Terezou Valentovou a Agátou Černou. V tomto případě byla šťastnější aktérkou hráčka domácího červeného týmu. Valentova zvítězila 6:2, 4:6, 10:7 a vyhrála i své šesté střetnutí v TOP lize Barvy pro budoucnost.

11:54

Jednadvacetiletá Denisa Pospíšilová otočila zápas s teprve třináctiletou Sárou Mlenskou. Duel vyvrcholil dramatickým a vyrovnaným supertiebreakem, v němž rozhodla favoritka o svém triumfu nejtěsnějším možným rozdílem. Pospíšilová vyhrála 4:6, 6:1 a 11:9 a přidala na konto modrého týmu druhý bod.

11:33

Aneta Laboutková dobře rozehranou sadu skutečně dovedla do vítězného konce a porazila Denisu Hindovou 6:4 a 6:2. Červený tým tak srovnává stav na 1:1.

11:23

První bodík ovšem míří na konto modrého týmu. Václav Šafránek porazil na malém centrálním kurtu Martina Krumicha za hodinu a deset minut dvakrát 6:3. Domácí mladík vedl ve druhém dějství 3:2, poté ale ztratil dvakrát v řadě servis a tím i celý duel.

Oba týmy mají v tabulce soutěže stejný počet sedmi bodů. Dnes se tak hraje o konečnou druhou pozici. Jistým vítězem jsou tenisté bílého týmu z Prostějova, kteří budou svou neporazitelnost hájit na Spojích.