Tereza Valentová – Agáta Černá 6:2, 4:6, 10:7
Andrew Paulson – Jonáš Forejtek 4:6, 6:7(4)
Michael Vrbenský – Jan Šátral 3:6, 7:6(5), 6:10
Dominika Šalková – Amélie Šmejkalová 6:1, 0:6, 6:10
Matthew William Donald – Vojtěch Petr 6:3, 6:1
Tadeáš Paroulek – Jiří Barnát 7:6(5), 3:6, 10:8
Valentová, Zarycká – Pospíšilová, Černá 4:6, 3:6
Laboutková, Šalková – Hindová, Šmejkalová 6:4, 6:3
Paulson, Vrbenský – Forejtek, Petr 3:6, 4:6
Paroulek, Donald – Šátral, Šafránek 5:7, 4:6
Krumich, Laboutková – Barnát, Šmejkalová 2:6, 6:7
Modrý tým vede v přímém souboji o konečné druhé místo nad červeným týmem 10:5 a bude do druhého hracího dne vstupovat s pětibodovým náskokem. Tenisté I.ČLTK utekli v závěrečných deblech, když ovládli čtyři z pěti zápasů.

18:02

Program úvodního hracího dne v tenisovém areálu Štvanice skončil.

18:02

Znám je poslední dnešní výsledek. Martin Krumich s Anetou Laboutkovou sice ve druhém setu zabrali, s duem Jiří Barnát, Amélie Šmejkalová ale padli v tiebreaku, celkově pak 2:6, 6:7.

18:00

Jan Šátral s Václavem Šafránkem vyhráli i druhý set a porazili tak Tadeáše Paroulka a Matthewa Donalda 7:5 a 6:4.

17:18

I další debl vyznívá lépe pro hosty. Jan Šátral s Václavem Šafránkem před malou chvílí zvládli koncovku první sady a porazili 7:5 Tadeáše Paroulka s Matthewem Donaldem. Favorité tak míří za vítězstvím.

17:16

Modrý tým vede o tři body. Jonáš Forejtek s Vojtěchem Petrem opanovali i druhou sadu. Andrew Paulson s Michaelem Vrbenským sice vedli 3:2 a měli brejk k dobru, dobře rozehrané dějství ovšem ztratili. Tenisté I.ČLTK tak zvítězili 6:3 a 6:4.

17:07

Rozehrán už je i závěrečný mix. Na straně červeného týmu do něj nastoupili Martin Krumich s Anetou Laboutkovou. Zatím ale tahají za kratší konec pomyslného provazu, úvodní set s Jiřím Barnátem a Amélií Šmejkalovou prohráli jasně 2:6.

16:40

Jonáš Forejtek s Vojtěchem Petrem vyhráli poměrem 6:3 první set nad Andrewem Paulsonem a Michaelem Vrbenským.

16:08

Tadeáš Paroulek prohrával v supertiebreaku už 1:5, přesto nesložil zbraně a může se nakonec radovat z obratu na konečných 10:8! Červený tým tak zůstává v kontaktu.

16:00

Sedmý bod pro modrý tým. Denisa Pospíšilova s Agátou Černou uspěly ve dvou setech proti Tereze Valentové a Anastasii Zarycké. Zápas skončil výsledkem 6:4 a 6:3.

15:57

Červení snižují. Aneta Laboutková s Dominikou Šalkovou porazily Denisu Hindovou s Amélií Šmejkalovou 6:4 a 6:3.

15:50

Jiří Barnát se po těsné porážce v prvním setu nevzdal a do toho druhého vlétl jako velká voda. Dvěma brejky si proti Paroulkovi vypracoval náskok tří her a ten již nepustil. Po výsledku 6:3 se bude hrát supertiebreak.

15:28

6:4 – to jsou zatím výsledky úvodních setů ženských čtyřher. V jednom případě vyhrály sadu Laboutková se Šalkovou, v tom druhém Pospíšilová s Černou.

15:12

Bez dvou minut hodinu trvala první sada mezi Tadeášem Paroulkem a Jiřím Barnátem, jež vyústila v tiebreak. Také zkrácená hra byla nesmírně vyrovnaná, favorizovaný Paroulek ji získal až nejtěsnějším rozdílem 7:5.

14:42

Známo je nasazení do obou ženských deblů. Před několika desítkami vteřin rozehrály své zápasy tyto páry:

14:40 Valentová, Zarycká – Pospíšilová, Černá
14:40 Laboutková, Šalková – Hindová, Šmejkalová

14:39

Druhý set mezi Donaldem a Petrem trval na chlup stejně jako ten první – 35 minut. Petr v něm za stavu 0:5 odvracel na příjmu mečbol a brejkem nakonec utekl alespoň kanárovi, na více to ovšem proti favoritovi nestačilo. Matthew William Donald vyhrál 6:3 a 6:1. Bod pro červený tým.

14:20

Před několika okamžiky začala i poslední dnešní dvouhra. Za červený tým do ní nastoupil Tadeáš Paroulek, za modrý pak Jiří Barnát. Domácí hráč vede 2:1, na servis jde ale soupeř.

14:04

Matthew William Donald vedl nad Vojtěchem Petrem 4:1. Poté o svou výhodu brejku přišel, soupeře ale vyrovnat nenechal, neboť se v osmém gemu blýskl dalším brejkem. Donald má tak po vyhrané první sadě (6:3) k bodu pro červený tým podstatně blíže.

14:00

Cenné vítězství slaví Jan Šátral. Tenista modrého týmu porazil 6:3, 6:7(5) a 10:6 Michaela Vrbenského, jenž minulý týden opanoval liberecký Svijany Open. I.ČLTK Praha jde díky tomu do trháku čtyř bodů.

13:45

Supertiebreak si střihnou rovněž Michael Vrbenský s Janem Šátralem. Vrbenský promarnil za stavu 5:4 na příjmu tři setboly, nakonec ale uspěl poměrem 7:5 ve zkrácené hře.

13:26

Až závěrečný supertiebreak musel rozhodnout utkání mezi Vítem Kalinou (červený tým) a Vítkem Horákem (modrý tým). Po dvou setech se skóre 6:3 (první vyhrál Horák, druhý Kalina), si v závěrečné "loterii" na deset vítězných bodů počínal lépe Horák. Sice prohrál úvodní dvě výměny, poté už ale na dvorci dominoval a zvítězil 10:7.

13:13

Jonáš Forejtek nakonec třetí set nepřipustil a proměnil v tiebreaku za stavu 6:4 druhý, celkově třetí mečbol. Forejtek tak poráží Paulsona 6:4 a 7:6(4).

13:06

Na malém centrálním kurtu stále probíhá zápas mezi Andrewem Paulsonem a Jonášem Forejtkem. Paulson v něm promarnil náskok 4:1 a za stavu 5:6 čelil na příjmu soupeřově servisu. Forejtek ale duel nedopodával, byť měl za stavu 40:30 k dispozici mečbol. Momentálně se hraje tiebreak.

13:05

Zápas jako na houpačce mají za sebou šestnáctiletá Dominika Šalková a o rok mladší Amélie Šmejkalová. Domácí hráčka vyhrála první sadu 6:1, v té druhé ale utrpěla kanára, a tak se šlo do rozhodujícího supertiebreaku. V tom si Šmejkalová vypracovala rychlé vedení, které v průběhu postupně navyšovala až na konečných 10:6.

12:42

K tahákům dne patří zápas mezi Michaelem Vrbenským a Janem Šátralem. Mírným favoritem je Vrbenský, který minulý týden triumfoval na libereckém Svijany Open. Dnes to ale zatím na prodloužení pětizápasové vítězné šňůry nevypadá, první sadu vyhrál poměrem 6:3 Šátral.

12:34

"Červený" Vít Kalina rozehrál souboj s Vítkem Horákem dobře, když potvrdil na podání brejk z úvodního gemu a vedl 2:0, resp. 3:1. Jenže poté se misky vah překlonily na stranu tenisty modrého týmu, který šňůrou pěti vyhraných gemů v řadě otočil první set na konečných 6:3.

12:22

Duel, který nemá řečí sázkových kurzů výraznější favoritku. To je souboj Dominika Šalkové a Amélie Šmejkalové. Vyvíjí se ovšem zatím jednoznačně. Prvně jmenovaná, jež je v šestnácti letech o rok starší než protivnice, ovládla úvodní sadu výsledkem 6:1. Hraje se 27 minut.

12:18

Jediný brejkbol rozhodl úvodní sadu zápasu mezi Andrewem Paulsonem (červený tým) a Jonášem Forejtkem (modrý tým). Zrodil se na straně druhého jmenovaného favorita v devátém gemu. Forejtek vedení 40:30 na příjmu zužitkoval a posléze sadu dopodával do zdárného konce. 6:4!

11:57

Zápasový supertiebreak se hrál rovněž v utkání mezi Terezou Valentovou a Agátou Černou. V tomto případě byla šťastnější aktérkou hráčka domácího červeného týmu. Valentova zvítězila 6:2, 4:6, 10:7 a vyhrála i své šesté střetnutí v TOP lize Barvy pro budoucnost.

11:54

Jednadvacetiletá Denisa Pospíšilová otočila zápas s teprve třináctiletou Sárou Mlenskou. Duel vyvrcholil dramatickým a vyrovnaným supertiebreakem, v němž rozhodla favoritka o svém triumfu nejtěsnějším možným rozdílem. Pospíšilová vyhrála 4:6, 6:1 a 11:9 a přidala na konto modrého týmu druhý bod.

11:33

Aneta Laboutková dobře rozehranou sadu skutečně dovedla do vítězného konce a porazila Denisu Hindovou 6:4 a 6:2. Červený tým tak srovnává stav na 1:1.

11:23

První bodík ovšem míří na konto modrého týmu. Václav Šafránek porazil na malém centrálním kurtu Martina Krumicha za hodinu a deset minut dvakrát 6:3. Domácí mladík vedl ve druhém dějství 3:2, poté ale ztratil dvakrát v řadě servis a tím i celý duel.

11:22

Za vítězstvím míří Aneta Laboutková. Ta přehrála v prvním setu Denisu Hindovou 6:4, v tom druhém pak vede už 4:0.

11:20

Agáta Černá (modrý tým) je ve druhé sadě Tereze Valentové (červený tým) vyrovnanější protivnicí. Momentálně vede 4:3 a při podání soupeřky je na programu shoda. Černá mohla mít náskok brejku, při vlastní výhodě ale prohrála přetahovanou na síti.

11:13

Teprve třináctiletá Sára Mlenská získala poměrem 6:4 úvodní sadu nad Denisou Pospíšilovou. V tom druhém už si vede lépe jednadvacetiletá favoritka, která jde za vedení 4:1 servírovat.

11:12

Václav Šafránek má zápas s Martinem Krumichem ve svých rukou. Ve druhé sadě vede nad o devět let mladším protivníkem 4:3 a bude podávat. Krumich zahrál před malou chvílí při brejkbolu lacinou dvojchybu.

10:46

U konce je naopak první sada mezi Terezou Valentovou a Agátou Černou. Sparťanka Valentová, jež dosud v lize nepoznala za pět zápasů přemožitelku, povolila Černé v úvodním dějství pouhé dva gemy.

10:45

Aneta Laboutková hraje s Denisou Hindovou zatím nerozhodně 4:4. Vyrovnané je rovněž střetnutí mezi Sárou Mlenskou a Denisou Pospíšilovou. Prvně jmenovaná vede 5:4, na podání ale míří zástupkyně modrého týmu.

10:43

Jediný brejk stačil Václavu Šafránkovi (modrý tým) k tomu, aby získal první sadu nad Martinem Krumichem (červený tým). Lup ze čtvrtého gemu nakonec vyrezultoval ve vítězství 6:3.

10:31

Václav Šafránek zatím potvrzuje na malém centru roli papírového favorita a vede nad Martinem Krumichem 4:1. K vidění byl zatím jediný brejk, z něhož se 320. tenista žebříčku ATP radoval ve čtvrtém gemu.