Den 1: Žlutý tým (Spoje) – Bílý tým (Prostějov)

7:7*

06.08.2020, 10:05 • TJ Spoje Praha • Filip Lefenda

Pro dnešek už je to ale vše. Děkujeme za pozornost a v pátek zase na viděnou. (17:29:53)
Z místa dění jsme obdrželi už i předběžné nominace na páteční dvouhry. Oba kapitáni nominovali tyto dvojice:

Filip Duda – Jiří Lehečka
Pojďme si na závěr připomenout výsledky deseti dnešních singlů a čtyř deblů.

Gadientová (SUI), Nová – Urbanová, Pluhařová 4:6, 4:6
Mix se dnes již na Spojích hrát nebude, a tak platí po čtvrtku nerozhodný stav 7:7. Série mezi žlutým a bílým týmem vygraduje v pátek.

16:50

Program úvodního hracího dne je na kurtech TJ Spoje Praha u konce.

16:50

Pluhařová uspěla proti Gadientové (s Novou) i v deblu. V páru s Urbanovou vyhrála dvakrát 6:4. Stav série mezi žlutým a bílým týmem je tak srovnaná na 7:7.

16:25

Konečný výsledek poslední dvouhry – Terezie Pluhařová (bílý tým) otočila zápas proti Nicole Gadientové (žlutý tým). Jednadvacetiletá Švýcarka sice vyhrála první sadu 7:5, v dalším průběhu už ale získala jen tři gemy. Gadientová tak prohrála v TOP lize Barvy pro budoucnost už sedmé z osmi celkových utkání. Sedmnáctiletá Pluhařová si naopak odbyla úspěšnou premiéru. Zajímavostí budiž, že obě zítra oslaví své narozeniny.

16:10

Gadientová s Novou prohrály první set 4:6 s Urbanovou a Pluhařovou. Gadientová s Pluhařovou se tak utkávají během jednoho dne už podruhé, výsledek jejich dvouhry ale stále není znám. Čekáme na informaci z vyšších míst.

15:59

Obrat dokonán! Toby Alex Kodat s Matějem Vocelem vstoupili do utkání zle nedobře, s párem Siniakov, Bartoň uhráli v první sadě jen gem, přesto se radují z vítězství 1:6, 7:6(2) a 10:7.

15:43

Američan Kodat s Matějem Vocelem se ve druhém setu zvedli a skrze tiebreak si vynutili zápasový supertiebreak. Uvidíme, zda dojde na srovnání stavu, či zda se žlutí znovu "trhnou" na dvoubodový rozdíl.

15:42

Jenže Spoje jdou záhy znovu do vedení. Veronika Vlkovská s Anastasií Detiuc dokonaly v supertiebreaku obrat, Lindě Klimovičové s Denise Hrdinkovou v něm dopřály jen tři míče.

15:41

Jakub Menšík s Jiřím Lehečkou vyhráli i druhý set a srovnávají stav série mezi žlutým a bílým týmem na 5:5. Marka Gengela a Petra Nouzu porazili 7:5, 6:4.

15:29

Jen jeden gem ztratily ve druhém setu Veronika Vlkovská s Anastasií Detiuc. Favoritky si tak vynutily proti dvojici Klimovičová, Hrdinková rozhodující supertiebreak, v němž se může stát vše.

15:06

Jakub Menšík s Jiřím Lehečkou zvládli koncovku prvního setu a vedou nad Markem Gengelem a Petrem Nouzou 7:5. Prostějov má našlápnuto k otočce.

15:03

Bílý tým má dobře rozehrán i další debl. Na své druhé vítězství v rámci jednoho dne útočí Linda Klimovičová, která v páru s Denise Hrdinkovou vyhrála první sadu nad dvojicí Vlkovská, Detiuc 6:3.

14:55

Siniakov s Bartoněm získali velmi rychle první sadu poměrem 6:1.

14:42

Rozehrány byly před několika okamžiky následující debly:

14:30 Gengel, Nouza – Menšík, Lehečka
14:30 Vlkovská, Detiuc – Klimovičová, Hrdinková
14:30 Kodat, Vocel – Siniakov, Bartoň

14:19

V tuto chvíli tak není znám výsledek poslední dvouhry mezi Nicole Gadientovou a Terezií Pluhařovou. Favoritkou je prvně jmenovaná Švýcarka, ta však v Barvách pro budoucnost dosud vyhrála jen jedno z celkových sedmi utkání. Pro sedmnáctiletou Pluhařovou jde o první zápas v TOP lize.

14:03

Bílý tým se dotahuje na rozdíl bodu! Pavel Nejedlý si sice v utkání s Jaroslavem Pospíšilem vynutil supertiebreak, ten ale zcela opanoval devětatřicetiletý tenista Prostějova, jenž ztratil pouhé čtyři míče. Pospíšil vyhrál duel semifinalistů z Liberce 6:3, 5:7 a 10:4, bílý tým ztrácí už jen bod.

14:00

Dorazil konečný výsledek utkání mezi Jiřím Jeníčkem a Ondřejem Válkem. Prostějov, jenž dorazil na Spoje s omlazenou sestavou, má na kontě třetí bod. Válek, jenž neplatil za favorita, totiž zvítězil 7:6, 6:3.