NHL

New York Islanders – San Jose Sharks

4:1

konec (1:1, 2:0, 1:0)

23.02.2020, 23:08 • Nassau Coliseum, Uniondale, New York City • Tomáš Kalas (@tomascipy)

Tipsport: 1.73 4.39 3.97 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Z mé strany je to tak dnes vše. Přijměte prosím ještě jednou omluvu za technické problémy v úvodu zápasu, nakonec se to však povedlo napravit a vše dovést do zdárného konce. Islanders se tak naladili vítězně před důležitým soubojem s Rangers, krize Sharks naopak pokračuje a je to čtvrtá prohra z pěti posledních utkání.

U NHL se na vás budu opět těšit už ve středu od jedné hodiny ranní, právě při bitvě o New York. Do té doby užívejte života a dobrou noc! (01:37:53)

Dnešní utkání sledovalo 13 917 diváků.
Československá stopa v utkání:
Radim Šimek (SJS) 0+1, 1 střela, čas na ledě 22:54
1. Anders Lee (NYI) 2+1
2. Mathew Barzal (NYI) 0+2
3. Devon Toews (NYI) 1+0
Zápas je za námi a šťastnější jsou hráči Islanders, kteří nepustili své dvougólové vedení z druhé třetiny a zodpovědnou hrou jak dozadu, tak dopředu si dokráčeli pro výhru 4:1. Ve třetí třetině se toho skutečně moc neudálo, hrálo se však poměrně v tempu. Sharks se nemohli propracovat k nějaké větší šanci, tu největší měl v 55. minutě True, jenže kotouč do branky nedostrkal. Nakonec to hosté zkusili bez gólmana, to však potrestal v čase 57:41 Josh Bailey a ustanovil tak definitivní podobu výsledku.

Střely na branku: 26 – 30

59:45

Islanders ale bezpečně vyhazují až za branku Jonese a nic víc se už dnes nestane.

59:27

V samotném závěru tu ale ještě je přesilovka pro Sharks. Nick Leddy (NYI) stáhl za ruku na zem unikajícího Sörensena a závěr zápasu tak bude sledovat z trestné.

59:04

Zápas se už jenom dohrává. Sharks ani neodvolávají znovu gólmana, skutečně se čeká jenom na závěrečnou sirénu.

57:41

57:41 Josh BAILEY - 4:1

57:41

Islanders právě vstřelili branku!
V Nassau Coliseu je hotovo, Islanders se vítězně naladí na zápas s Rangers! Brock Nelson získal puk a podél prken našel rozjetého Anderse Leeho, který měl prostor na završení hattricku. Zachoval se však týmově, nahrávkou našel rozjetého JOSHE BAILEYHO, který z osy zametl puk do prázdné kasy – 4:1! Asistence: Anders Lee, Brock Nelson.

57:19

První pokus trefit prázdnou branku z vlastního kruhu ale končí fiaskem, respektive zakázaným uvolněním.

57:12

Rozhodně však neotálí se hrou bez gólmana a Martin Jones tak bude sledovat snažení svých spoluhráčů ze střídačky.

57:12

Sražená střela v ochranné síti, sáhnou Kalifornští k oddechovému času, nebo si to nechají na později?

56:26

Marc-Édouard Vlasic střílel od modré, vystupující Lee ale jeho pokus bruslí zastavil. Sharks drží pásmo a na střídačce se už chystá plán na odvolání gólmana.

55:25

Závod o puk nakonec vyhrává Burns, díky němuž tak není potřeba pískat zakázané uvolnění. Nikdo ze spoluhráčů mu ale nepomohl, proto Islanders hrají zpět před Jonesovou brankou a čas hraje pro ně.

55:02

Následuje poslední komerční přestávka dnešního zápasu. Po ní vstoupíme do poslední pětiminutovky zápasu v Nassau Coliseum.

54:14

Domácí nyní přečkali veikou šanci hostí! Timo Meier naskočil z trestné, zachytil kotouč a díky tomu, že měl hodně prostoru v útočném pásmu, dostal se i ke střele. Varlamov ji však lapil, puk mu vypadl k hokejce Truea. Zády k brance ale dánský hokejista nedokázal poslat kotouč do branky a Varlamov jeho poměrně neefektivní střelu kryje!

53:19

Oslabení se sice San Jose daří, ale čas povážlivě utíká směrem ke konci a hosté potřebují hrát, nikoliv jenom vyhazovat kotouče napříč ledovou plochou.

4:1

Branky a nahrávky: 7. Lee (Barzal, Eberle), 22. Lee (Barzal, D. Toews), 38. D. Toews (B. Nelson), 58. Jo. Bailey (Lee, B. Nelson) – 11. Gambrell (R. Šimek, Meier)

New York Islanders: Varlamov (Greiss) – A. Greene, Pulock, D. Toews, Mayfield, Leddy, Boychuk (A) – Lee (C), Barzal, Eberle – Beauvillier, B. Nelson, Komarov – Bellows, Jo. Bailey (A), Dal Colle – M. Martin, Koivula, Kühnhackl.

San Jose Sharks: M. Jones (Dell) – Vlasic, Ferraro, Middleton, Heed, R. Šimek, Burns (A) – Meier, J. Thornton (A), Labanc – E. Kane, Goodrow, Marleau – Noesen, Kellman, Sörensen – Gregor, True, Gambrell.

Rozhodčí: MacDougall (CAN), Pollock (CAN) – Galloway (CAN), Murphy (USA)

Diváci: 13 917

06:48 NYI 1:0 Lee (Barzal, Eberle)
10:36 SJS 1:1 Gambrell (R. Šimek, Meier)
14:55 SJS 2 Noesen, podrážení
21:10 NYI 2:1 Lee (Barzal, D. Toews)