3:5

konec (1:3, 0:0, 2:2)

19.02.2020, 18:00 • Zimní stadion Sokolov • 22. kolo • Tomáš Stehlík

Tipsport: 4.66 5.0 1.5 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

V Sokolově je dobojováno! Prostějovští Jestřábi odletí ze západu Čech se všemi třemi body a přiblíží se k postupovým příčkám. Baník sice dokázal ve 46. minutě během 21 sekund vyrovnat, v závěru však domácí vyrovnaný stav neudrželi a připisují si druhou domácí porážku v řadě. (20:29:24)

59:59

Poslední vhazování před Hufem, na skóre se dnes už nic nezmění.

59:30

Baník se snaží ještě něco vymyslet v útočném pásmu, ale obrana hostů drží puk daleko od branky.

59:08

59:08 Jakub HUSA - 3:5

59:08

Jestřábi právě vstřelili branku!
Je pravděpodobně rozhodnuto. Současně s koncem vyloučení Jestřábi vyhodili, puk si dojel JAKUB HUSA, zakličkoval s ním za brankou a pak ho se štěstím dostal až za brankovou čáru. Asistence: Tomáš Nouza a Dominik Hrníčko.

58:40

Jan Bednář už zůstává na střídačce, domácí mají na ledě o dva hráče více než Jestřábi.

58:40

Petr Přindiš střílel v nouzi od modré čáry, Daniel Huf našel puk v lapačce.

58:25

Sokolov znovu v šesti!

58:00

Rovné dvě minuty před koncem zavezl puk do útočného pásma Zadražil, ale hostům se rychle podařilo vyhodit.

57:30

Vhazuje se po levici Hufa, Bednář zpátky v bráně.

57:30

Zadražil se snažit dorážet u pravé tyče, byl tam také Grim, ale prostějovští se dokázali ubránit.

57:08

Bednář ujíždí z brány a Baník to zkouší v šesti proti čtyřem!

56:57

Domácí trenér si před přesilovou hrou bere oddechový čas.

56:57

Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Jakub Husa – 2 min., krosček).

56:57

Zadražil se snažil pomstít tvrdý zákrok prostějovského obránce na Jana Grima, hra je přerušena a bude se vylučovat.

56:41

Zakázané uvolnění Sokolova, kterému už se čas pomalu ale jistě krátí.

56:22

Rozhodčí nakonec přerušil hru a nařídil buly před Danielem Hufem.

56:07

Baník se po delší době dostal do útočného pásma, ale musí o puk bojovat ve skrumáži v rohu hřiště.

55:42

Jakub Břežák na modré oklamal soupeře a poté jeho střelu do ochranné sítě vyrazil brankář Bednář.

54:40

Nahození prostějovského obránce tečoval mimo hřiště Michael Čejka.

54:00

Šest minut před koncem nahazoval puk do útočného pásma Grim, ale trefil do hlavy čárového rozhodčího a kotouč následně získal Divíšek.

53:37

Rulík nahazoval do útočného pásma ještě před červenou čárou, píská se zakázané uvolnění.

52:44

A následně měl sokolovský brankář se svými kolegy hodně práce na brankovišti proti dotírajícím útočníkům Prostějova.

52:32

Divíšek nahazoval na Bednáře, ten se snažil rychle rozehrát, ale našel jen jednoho z hostujících útočníků.

52:02

Hosté byli pod tlakem a nyní si trenér Lubina bere oddechový čas, aby nechal odpočinout hráče, kteří se musí vrátit po icingu do hry.

51:58

Nahození Turečka tečoval Švec, ale puk trefil jen jednoho z obránců. Ten se s ničím nemazal a napálil puk přes celé hřiště na zakázané uvolnění.

51:05

Jestřábi dobře brání svou modrou čáru, domácí musí znovu rozjet akci z hloubi své obranné třetiny.

50:18

Sokolovští mají puk na svých hokejkách a budou rozehrávat z poza branky Bednáře.

49:32

Další zákrok Hufa, který betonem vykopl střelu Marka Švece.

49:15

Matěj Zadražil zůstal zapomenutý mezi kruhy a jeho střelu vyrazil Daniel Huf maskou nad branku!

48:30

48:30 Tomáš NOUZA - 3:4

48:30

Také Prostějov využívá přesilovku a vrací se do vedení! Divíšek poslat puk do jízdy TOMÁŠI NOUZOVI, který se štěstím prostřelil Bednáře a uzavírá hattrick! Asistence: Tomáš Divíšek a Dominik Hrníčko.

48:14

Prostějovští už jsou v plném počtu, ale po úmyslném ofsajdu se bude vhazovat po pravé ruce brankáře Hufa.

47:50

Tomáš Divíšek poslal od mantinelu tvrdou ránu, Bednář měl co dělat, aby puk udržel v náruči.

47:07

Vyloučení v týmu HC Baník Sokolov (Martin Osmík – 2 min., sekání).

47:01

Petr Přindiš mířil od modré čáry těsně vedle pravé tyče.

46:13

Baník po vhazování neudržel puk v útočném pásmu a musí rozehrávat až ze své třetiny.

46:11

Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Jaroslav Mrázek – 2 min., hákování).

45:42

45:42 Marek ŠVEC - 3:3

45:42

Baník právě vstřelil branku!
A je vyrovnáno! Matěj Zadražil udržel puk za brankou, poslal ho před brankoviště na hůl MARKA ŠVECE a ten z první prostřelil Hufa. Asistence: Matěj Zadražil a Tomáš Pařízek.

45:21

45:21 Martin OSMÍK - 2:3

45:21

Baník využívá přesilovou hru a snižuje na 2:3. Tureček od mantinelu přihrál na modrou Přindišovi a jeho ránu mezi kruhy tečoval MARTIN OSMÍK přesně! Asistence: Petr Přindiš a David Tureček.

44:38

Sokolov se usadil v útočném pásmu, ale zatím se ke střele dostal pouze Osmík. Jeho pokus zblokovala obrana soupeře.

43:40

Hned po buly se podařilo hostům vyhodit puk až k Bednářovi.

43:30

Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Dominik Knap – 2 min., hákování).

43:28

Krásná přihrávka Houšky, kterou tečoval před brankou Rohan do brankáře Hufa.

42:45

Bednář teď dvakrát pomohl s rozehrávkou své obraně, ale z následného útoku nic nebylo.

42:00

Oba týmy už jsou v plném počtu.

41:50

Novák při přečíslení poslal prudkou přihrávku na Machače, ten na puk nedosáhl.

41:30

Zakázané uvolnění Prostějova, hra se vrací před Daniela Hufa.

41:15

Sám na branku jel Uhlík, ale blafákem do forhendu Hufa nepřekonal!

40:01

Oba celky na ledě ve čtyřech, rozhodčí za potyčku z konce druhé části vyloučil Berčíka a Janduse.

40:01

Třetí třetina začne přibližně v 19:46.
Na rozdíl od první třetiny, ta druhá nám žádný gól nenabídla, přestože měly oba týmy několik slibných šancí. Jak Baník, tak Prostějov nevyužili ani přesilové hry a tak před třetí třetinou platí stav 1:3.
Po konci druhé třetiny se ještě strhla bitka v rohu kluziště, do které se pustili skoro všichni hráči, kteří byli na ledě. Hráči už míří do kabiny, rozhodčí se jdou radit o trestech.

40:00

40:00

Současné vyloučení:
Vyloučení v týmu HC Baník Sokolov (Martin Berčík – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Tomáš Jandus – 2 min., hrubost).

39:57

Bednář teď zachránil pár sekund před koncem druhé třetiny svůj tým, když se zvládl rychle zorientovat v brance a přikrýt puk těsně před brankovou čárou!

39:38

Domácí už hrají přesilovou hru, ale sami se nepřesností připravili o útočné pásmo.

38:58

Další rychlý útok Jestřábů! Machač hledal přihrávkou lépe postaveného spoluhráče, tomu puk přeskočil hokejku.

38:25

Rohan po přechodu modré čáry hledal Vodičku, ale puk se odrazil k hostujícímu Mrázkovi, který se hnal do protiútoku, jeho střelu pak udržel v náruči Bednář.

37:41

Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Tomáš Nouza – 2 min., vysoká hůl).

37:38

A založení nového útoku Jestřábů zastavil ofsajd.

37:22

Mrázkovu střelu od modré vyrazil betonem Jan Bednář. Sokolov následně dostal puk z pásma.

36:50

Michal Machač se protlačil přes obránce až do zakončení, které zastavil Jan Bednář. Vhazovat se bude v útočném pásmu hostů, kterým za malou chvíli začne přesilová hra.

36:17

Ještě se čeká, až bude ledová plocha vyčištěná od krve.

36:17

Hrníčko už mířil na střídačku, ale v půlce cesty se složil na led a do kabin míří za pomoci spoluhráče. Pravděpodobně dostal ránu někam do oblasti úst, protože z ledu sbíral a lékaři podával vyražené zuby.

36:17

Dominik Hrníčko nyní klečí v rohu obranného pásma Jestřábů a pod ním se na ledě rozšiřuje kaluž krve.

35:31

Při hře ve čtyřech zavezl puk do pásma Tomáš Rohan, ale sokolovští o něj rychle přišli a musí se vracet.

35:07

35:03

Tomáš Nouza napřáhl až ke stropu a jeho dělovku srazil Přindiš do ochranné sítě.

34:55

Vyloučení v týmu HC Baník Sokolov (Adam Rulík – 2+2 min., vysoká hůl).

34:32

Do dobré pozice si najel Jiří Uhlík, jeho střela skončila jen na betonu brankáře Hufa.

34:11

Ofsajd Prostějova, vhazovat se bude ve středním pásmu před střídačkou Jestřábů.

33:56

Po rychlém útoku zahrozil na druhé straně Michael Čejka, ale proti jeho pokusu zasáhl lapačkou Daniel Huf.

33:20

Prostějov v tlaku v útočném pásmu. Navíc obránce Přindiš přišel o hůl, musel mu rychle dát svojí Jan Grim. Domácí se nakonec ubránili.

32:49

Nyní raději Bednář přikryl puk po nahození Prostějova a vhazovat se bude po pravé ruce mladého gólmana Baníku.

32:25

Tečovaná střela Janduse skončila mimo.

31:43

Lukáš Žalčík dostal chvilku, aby si najel mezi kruhy, odkud vystřelil vedle pravé tyče.

30:38

Sám na Hufa jel rychlý Jan Grim a jeho krásný blafák do bekhendu skončil na pravé tyčce!

30:05

Pokus o dlouhou přihrávku Jestřábům nevyšel, zakázané uvolnění posílá hru zpět před Hufa.

29:45

Vylučovat se nebude, Krejčí už míří pomalu na střídačku. Vhazovat se bude v útočném pásmu domácích.

29:45

Po srážce s protihráčem zůstává na ledě ležet obránce hostů Petr Krejčí.

29:42

Meidl zkoušel objet branku a zakončit k tyči, tam měl beton sokolovský brankář.

29:19

Žalčík našel šikovně zadovkou Jakuba Březáka, jehož střelu od modré čáry dobře viděl a chytil Bednář.

28:16

Autor dnes už dvou branek Nouza je při chuti, znovu zkoušel pozornost Jana Bednáře střelou z pravého kruhu.

27:45

Tomáš Nouza poslal střílenou přihrávku směrem k Bednářovi, ale puk srazil do bezpečí jeden z bránících hráčů.

27:29

Vyloučení v týmu HC Baník Sokolov (Lukáš Stehlík – 2 min., vysoká hůl).

26:50

Na druhé straně trefil z úhlu tyčku Jakub Březák.

26:07

Marek Švec s Matějem Zadražilem jeli dva na jednoho, ale první jmenovaný zvolil střelu a to nyní nebylo nejlepší řešení.

25:37

Čejka nachytán v postavení mimo hru, vhazovat se bude ve středním pásmu.

25:18

Baník v plném počtu, ani Jestřábi svou první početní výhodu nevyužili.

24:50

Nyní Baník dobře napadá a hosté se nemohou dostat přes střední pásmo.

24:03

U levé tyče číhal Hrníčko, který nedokázal z voleje trefit puk s dostatečnou razancí. Bednář se stačil přemístit a puk schoval pod lapačku.

23:35

Jestřábi už jsou rozestaveni v útočném pásmu a kombinují proti čtveřici bránících.

23:18

Vyloučení v týmu HC Baník Sokolov (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Vladislav Houška.

23:01

Meidl čekal před brankou na přihrávku, ta nakonec přišla, ale dokázal ji na poslední chvíli zblokovat jeden z domácích obránců.

22:35

Po nahození Jakuba Husy od modré čáry si první zákrok ve druhé třetině připsal Jan Bednář.

21:46

Domácím se po nepřesné rozehrávce Jestřábů otevřela cesta do útočného pásma, ale Rohan s Čejkou šanci nevyužili.

21:22

21:10

Další velká šance a v ní Houška! Ani on nedokázal nasměrovat puk do odkryté branky a před následnými dorážkami ukryl puk u levé tyče Daniel Huf.

20:40

Velká šance Zadražila, kterého našel křižnou přihrávkou Houška, ale domácí útočník minul!

20:06

Domácí vyhráli vhazování a Patrik Kaděřávek bude rozehrávat první útok. Baník si z první třetiny přenesl přesilovou hru.

20:01

Druhá třetina začne přibližně v 18:49.
Je za námi první třetina utkání mezi domácím Baníkem a hosty z Prostějova. Viděli jsme celkem čtyři branky v rozmezí páté až jedenácté minuty. Hra je sice celkem vyrovnaná, ale přesnější v zakončení byli Jestřábi, kteří jdou do šatny ve vedení 3:1.

20:00

19:48

Po další střele se strhla mela na brankovišti Hufa, kterou musí rozhánět čároví rozhodčí. Vylučovat se nebude.

19:39

Zadražil tvrdě pálil od modré, puk zblokoval jeden z útočníků hostů.

19:22

Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Václav Meidl – 2 min., podrážení).

19:00

Ani jeden z týmů se nemůže dostat do útočného pásma. Do konce první třetiny zbývá jedna minuta.

17:55

Puk nakonec vyšťourali domácí, ale nepřesnou přihrávkou se sami připravili o útočné pásmo.

17:45

Tlačenice o puk za brankou Jestřábů...

17:02

Puk skončil na střídačce domácích, vhazovat se bude ve středním pásmu.

16:24

Domácí kapitán Tomáš Rohan střílel z pravého kruhu přesně do lapačky Daniela Hufa.

15:33

Pěkná akce Jestřábů. Meidlovo nahození do pásma zpracoval Antoníček, ten zpětnou přihrávkou našel mezi kruhy Machače a jeho střelu zneškodnil pozorný Jan Bednář.

15:04

Rychlý brejk Sokolova nakonec skončil nepřesnou přihrávkou. Následně pískána hra vysokou holí a hra se přesune do středního pásma.

14:08

Z otočky střílel Matěj Novák a také Bednář měl plno práce, aby levým betonem dokázal puk vyrazit.

13:20

Další šance Sokolova! Jan Grim střílel z prostoru mezi kruhy do betonu brankáře Hufa.

12:53

Další zákrok Daniela Hufa, který lapačkou zasáhl proti Vodičkově střele od modré čáry.

12:17

Čejka zkoušel střílet z těžkého úhlu, Huf zasáhl přesně. Následně to zkoušel ještě Berčík a jeho střela skončila na tyči!

11:20

Nahození Osmíka bylo tečováno a ze vzduchu ho stáhl lapačkou Huf.

10:27

10:27 Tomáš NOUZA - 1:3

10:27

Teď druhý útok Prostějova vyšachoval domácí obranu. Úplně sám zůstal TOMÁŠ NOUZA, který si sjel do levého kruhu a po 47 sekundách přidal třetí gól hostů. Asistence: Tomáš Jandus a Petr Krejčí.

09:40

09:40 Dominik HRNÍČKO - 1:2

09:40

Hosté jdou znovu do vedení. Do dobré pozice si najel DOMINIK HRNÍČKO, který přesně trefil mezírku mezi betony Bednáře. Asistence: Jakub Muška a Tomáš Divíšek.

08:00

Po vyrovnání se v útočném pásmu usadili hosté a Bednář musel zasahovat proti střele Antoníčka.

07:32

07:32 Martin BERČÍK - 1:1

07:32

Teď obrana Jestřábů zaspala a do rychlého úniku se dostal MARTIN BERČÍK, který přesnou střelou k pravé tyči vyrovnává na 1:1. Asistence: Adam Rulík a Tomáš Pařízek.

06:55

Velkou šanci si vypracoval Jiří Uhlík. Jeho střelu nejprve Huf vyrazil, dorážka Uhlíka pak mířila vedle.

06:12

Jan Bednář raději přikryl puk, který se kutálel kolem jeho levé tyče, vhazovat se bude v sokolovském pásmu.

05:40

Domácí se snaží útočnou aktivitou odpovědět na inkasovaný gól. Prostějovská obrana si však s jejich akcí poradila.

04:50

04:50 Tomáš NOUZA - 0:1

04:50

Teď už to hostům vyšlo a jdou do vedení! Zpětnou přihrávku Janduse poslal přesnou střelou do sítě TOMÁŠ NOUZA. Asistence: Tomáš Jandus a Jakub Husa.

04:23

Tomáš Nouza měl trochu prostoru, s ničím se nepáral a napálil puk na Bednáře. Ten byl pozorný a zasáhl lapačkou.

03:30

Domácí se z tlaku vymanili a Jestřábi musí rozehrávat až ze svého obranného pásma.

03:00

Hosté se usadili v útočném pásmu a snaží se vymyslet kloudnou akci.

02:04

Mladíci Grim se Stehlíkem se snažili probít skrz prostějovskou obranu, ale proti přesile neuspěli.

01:18

Tomáš Urban poprvé zahrozil na druhé straně, nakonec střílel od modré čáry ještě David Tureček a první zákrok má za sebou i Daniel Huf.

00:56

Další zákrok Bednáře u levé tyče. Následuje buly v obranném pásmu Sokolova.

00:10

Tomáš Rohan sice vyhrál úvodní buly, ale do první velké šance se dostal Hrníčko, který sám proti Janu Bednářovi nadvakrát neuspěl.

00:01

Na ledě už krouží čtveřice rozhodčích, za chvíli dorazí ze šaten i oba týmy a utkání bude moci během pár minut začít.

HC Baník Sokolov: Bednář (Pitoňák) – Kadeřávek, Tureček, Přindiš, Vodička, Pařízek, A. Rulík – Čejka, T. Rohan, Houška – Švec, M. Zadražil, Grim – Urban, Uhlík, Osmík – Stehlík, Berčík.

LHK Jestřábi Prostějov: Huf (Štůrala) – Mrázek, Hrádek, Pěnčík, P. Krejčí, Husa, Muška – Žálčík, Divíšek, Hrníčko – T. Jandus, Nouza, M. Novák – Machač, V. Meidl, Antoníček – Hamrlík, Březák, Knap.

Rozhodčí: Grech, Jaroš – Šimánek, Horažďovský.
KOHO SLEDOVAT
Nejproduktivnějším hráčem domácího Baníku v nadstavbové části je útočník Marek Švec. Karlovarský odchovanec si v letošní sezóně připsal celkem 27 bodů (12+15), z toho ve dvaceti zápasech skupiny o předkolo play-off 14 (6+7). Má také motivaci navíc – dvě sezóny v letech 2016 až 2018 totiž odehrál právě v dresu dnešního soupeře. V posledních pěti utkáních nasbíral Švec celkem 7 bodů za gól a šest asistencí, prosadí se i dnes?
V dresu s jestřábem na hrudi budeme bedlivě sledovat urostlého forvarda Marka Račuka. Tomu vyšla výborně už loňská sezóna a letos ve skvělých výkonech pokračuje, když si drží průměr více než bodu na zápas. V základní části si připsal 31 bodů (8+23), v nadstavbě má bilanci 18 bodů (4+14) v šestnácti zápasech. Útočník s bohatými zkušenostmi z extraligy však v posledních třech utkáních nebodoval a na západě Čech bude chtít protrhnout svou smůlu.
VZÁJEMNÁ BILANCE
Baník s Prostějovem se letos utkají už pošesté. Z předchozích pěti zápasů se čtyřikrát radovali Moravané, celkové skóre 24:13 pro Jestřábi jasně ukazuje jejich převahu v uplynulých střetnutích.

25. 9. 2019
Baník Sokolov – Jestřábi Prostějov 3:9 (1:5, 1:2, 1:2)
Branky: 4. Stříbrný, 33. Kverka, 42. Zadražil – 10. Novák, 11. Meidl, 11. Račuk, 13. Žalčík, 14. Žalčík, 22. Račuk, 40. Meidl, 54. Krejčík, 54. Novák

16. 11. 2019
Jestřábi Prostějov – Baník Sokolov 4:2 (1:1, 2:0, 1:1)
Branky: 8. Žalčík, 23. Machala, 33. Machala, 53. Žalčík – 15. Zadražil, 47. Zadražil

17. 12. 2019
Jestřábi Prostějov – Baník Sokolov 1:4 (0:1, 1:1, 0:2)
Branky: 27. Račuk – 3. Bečvář, 30. Bečvář, 44. Švec, 47. Vrána

6. 1. 2020
Baník Sokolov – Jestřábi Prostějov 2:4 (1:0, 1:2, 0:2)
Branky: 5. Rohan, 34. Osmík – 30. Chlán, 32. Divíšek, 49. Divíšek, 54. Hrníčko

25. 1. 2020
Jestřábi Prostějov – Baník Sokolov 6:2 (4:1, 1:1, 1:0)
Branky: 1. Hrníčko, 8. Březák, 12. Račuk, 16. Nouza, 38. Husa, 60. Chlán – 5. Rohan, 22. Vrána
HC BANÍK SOKOLOV
Sokolovští už dlouho ví, že po nadstavbě pro ně sezóna skončí. Jejich motivací je dohrát tento ročník se ctí a pokusit se ještě přeskočit v tabulce aspoň jednoho z dvojice Kadaň a Ústí nad Labem. Na tyto týmy však Baník ztrácí devět, respektive deset bodů. Únor sice začal pro Sokolov nadějně, když bodovali ve třech zápasech v řadě, naposledy ovšem černo-žlutí podlehli 1:2 Kadani a v pondělí doma vysoko 2:6 jihlavské Dukle.

Kanadské bodování
Jaromír Kverka – 40 bodů (17 + 23)
Matěj Zadražil – 36 bodů (14 + 22)
Tomáš Vracovský – 35 bodů (15 + 20)
LHK JESTŘÁBI PROSTĚJOV
Hosté z dalekého východu přijeli do Sokolova s touhou získat tři body, které by se jim velice hodily v boji o předkolo play-off. Jestřábům totiž momentálně patří čtvrté místo v tabulce „spodní“ skupiny a na druhou Třebíč ztrácejí šest bodů. Prostějov také potřebuje napravit nečekanou prohru na ledě Ústí nad Labem, kde v pondělí neuspěli poměrem 1:4.

Lukáš Žalčík – 52 bodů (27 + 25)
Marek Račuk – 49 bodů (12 + 37)
Tomáš Nouza – 41 bodů (21 + 20)
Ze Zimního stadionu v Sokolově pro Vás bude textový přenos psát Tomáš Stehlík.
Zdravím všechny fanoušky ledního hokeje, vítejte při sledování onlajn přenosu 22. kola o účast v předkole play-off Chance ligy mezi domácím Baníkem Sokolov a hosty z Prostějova.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

3:5

Branky a nahrávky: 8. Berčík (A. Rulík, Pařízek), 46. Osmík (Přindiš, Tureček), 46. Švec (M. Zadražil, Pařízek) – 5. Nouza (T. Jandus, Husa), 10. Hrníčko (Muška, Divíšek), 11. Nouza (T. Jandus, P. Krejčí), 49. Nouza (Divíšek, Hrníčko), 60. Husa (Nouza, Hrníčko)

Rozhodčí: Grech, Jaroš – Šimánek, Horažďovský