07.02.2020, 03:30 • Rogers Place, Edmonton • Tomáš Reiner (@ReinyTom)

Tipsport: 1.92 4.35 3.22 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Radim Šimek (SJS) 0+0, 0 střel, čas na ledě 10:39 (06:07:59)

1. Timo Meier (SJS) 2+1
2. Connor McDavid (EDM) 1+0
3. Erik Karlsson (SJS) 0+1
Statistiky: Střely na bránu: 32-31; Zablokované střely: 16-10; Vhazování: 58%-42%; Hity: 22-27; Přesilové hry: 0/1-1/3; Trestné minuty: 8-4.

San Jose se zvedlo ze dna na vrchol a přesvědčivě dnes vyhrálo

Edmonton vstoupil do zápasu parádně, když v rychlém sledu vstřelil dva góly, jenže San Jose poté skórovalo pětkrát v řadě a po skvělém obratu už si vítězství utéci nenechalo. Timo Meier vstřelil dvě branky a byl velice blízko vstřelení hattricku, jenže mu ho nechtěně ukradl Kevin Labanc. Konečný výsledek pěkného střetnutí v Rogers Place je. Edmonton Oilers 3 San Jose Sharks 6.

59:00

Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.

57:18

Zack Kassian vypálil na vrcholu levého kruhu pro buly, jenže jeho ostrá rána s příklepem byla zablokována.

56:05

Timo Meier byl zřejmě hráčem, který vystřelil na vrcholu pravého kruhu pro vhazování, Mikko Koskinen byl ale pozorný a puk podržel. Komerční přestávka.

54:39

Aaron Dell dnes nastoupil ke svému jubilejnímu 100. utkání v NHL a nyní bez problému zmrazil volný kotouč! Následuje komerční přestávka.

53:38

Sam Gagner vypálil z prostoru levého kruhu pro vhazování, Aaron Dell byl ale připraven a puk vyrazil.

53:18

Sharks se nepodařilo rozehrát podél střídaček a proti hostujícímu týmu se pískalo zakázané uvolnění.

52:19

52:19 Kevin LABANC - 3:6

52:19

San Jose právě vstřelilo branku!
Timo Meier si nyní najel mezi kruhy na přihrávku zpoza brány a zdálo se, že zkompletoval střelou bez přípravy hattrick, jenže jeho ránu pak těsně před bránou tečoval KEVIN LABANC a ukradl mu ho! Asistence: Timo Meier a Joe Thornton. (3:6)

51:32

Edmonton má během posledních okamžiků zápasu více ze hry a snaží se o vstřelení kontaktního gólu.

50:30

Oilers nyní na pravém křídle vypálili od modré čáry a tečovaný puk těsně minul vzdálenější levou tyč brány.

49:45

Patrick Marleau se dostal do zakončení v blízkosti levé tyče a Mikko Koskinen ho dokázal vychytat.

48:57

Melker Karlsson na pravém křídle bojoval o puk, jenže souboj u hrazení prohrál a Edmonton vyhodil.

47:04

Mikko Koskinen si bez problému poradil s nahozením Sharks z pravé strany a následuje reklamní přestávka.

46:33

46:33 Ethan BEAR - 3:5

46:33

Edmonton právě vstřelil branku!
ETHAN BEAR se pomazlil s kotoučem v pravém kruhu pro buly a nádhernou střelou zápěstím nad lapačkou Aarona Della vymetl přední horní roh! Asistence: Jujhar Khaira a Riley Sheahan.

45:36

Oscar Klefbom vypálil na vrcholu levého kruhu pro vhazování a Aaron Dell jeho ostrou střelu vyrazil.

45:05

45:05 Timo MEIER - 2:5

45:05

TIMO MEIER si najel v levém kruhu na odražený puk od hrazení za bránou a střelou bez přípravy propálil Mikka Koskinena! San Jose už vede 5:2! Asistence: Kevin Labanc a Marc-Édouard Vlasic.

44:36

Gaëtan Haas vystřelil na bodu pravého kruhu a prudkou střelou mířil ke vzdálenější levé tyči, Aaron Dell byl ale pozorný a puk vyrazil pravým betonem mimo.

43:30

Alex Chiasson byl před dnešním zápasem oceněn za dosažení milníku 500 utkání v zámořské NHL.

42:06

Marc-Édouard Vlasic na levém křídle vypálil z ostrého úhlu a Mikko Koskinen na přední tyči zasáhl hrudí. Brankář Oilers dobře zasáhl a zmrazil puk pod lapačkou.

41:08

Oilers rozehráli podél střídaček, v útočném snažení ovšem nemohli pokračovat kvůli postavení mimo hru.

40:53

Ethan Bear zpomalil hru za vlastní bránou a počkal, až jeho spoluhráči z domácího Edmontonu dostřídají.

40:01

Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 22-25; Zablokované střely: 11-6; Vhazování: 58%-42%; Hity: 14-17; Přesilové hry: 0/1-1/3; Trestné minuty: 8-4.
Třetí třetina začne přibližně v 5:31.

Útočník Maxim Letunov vstřelil svůj první gól v zámořské NHL!

Sharks v úvodu zápasu rychle inkasovali dva góly, jenže poté skórovali čtyřikrát za sebou a dovršili fantastický obrat, o který se po první přestávce postarali Maxim Letunov a Stefan Noesen. První jmenovaný útočník vstřelil svůj první gól v NHL, zatímco Alexander True zaznamenal v NHL první bod. Skóre po druhé třetině pěkného klání. Edmonton Oilers 2 San Jose Sharks 4.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:00

Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.

38:38

Sharks nepřesně rozehráli podél trestných lavic, zakázané uvolnění se ovšem vzápětí nepískalo.

37:07

Riley Sheahan se ocitl před bránou ve slibné šanci, jenže puk se od Radima Šimka odrazil do lapačky Aarona Della. Následuje komerční přestávka.

36:37

Vyloučení Patrick Marleau a Oscar Klefbom opustili trestnou lavici a oba týmy tedy hrají opět v plném počtu.

35:30

Brent Burns vypálil bez přípravy na vrcholu pravého kruhu a jeho ostrá rána s příklepem byla zablokována.

34:37

Patrick Marleau sice dostal dvě minuty za hákování, jenže souběžně s ním byl za filmování vyloučen Oscar Klefbom. Po komerční přestávce je tedy hra 4 na 4.

33:59

William Lagesson se ocitl na vrcholu mezikruží ve slibné střelecké pozici, jenže jeho prudká střela zápěstím minula pravý horní roh brány hráčů San Jose.

33:23

Edmontonu se nepodařilo rozehrát podél střídaček a proti domácím se tedy pískalo zakázané uvolnění.

32:31

32:31 Stefan NOESEN - 2:4

32:31

Alexander True vyhrál důležitý souboj za bránou Oilers a u levé tyče se z blízkosti prosadil STEFAN NOESEN! San Jose skórovalo čtyřikrát za sebou – 2:4. Asistence: Alexander True a Melker Karlsson.

31:13

Hráči Edmontonu se ocitli na levém křídle v postavení mimo hru a prostor nyní dostává reklamní přestávka.

30:29

Kevin Labanc mířil střelou z pravého kruhu k přední tyči, Mikko Koskinen šel ale rychle do rozkleku a lapačkou puk skvěle vytáhl mimo!

28:43

Sam Gagner mohl skórovat po střele z bodu levého kruhu pro vhazování, Aaron Dell ale puk vyrazil lapačkou.

27:22

Timo Meier mohl skórovat podruhé v zápase, Mikko Koskinen ho ale u levé tyče vychytal!

27:07

27:07 Maxim LETUNOV - 2:3

27:07

Mikko Koskinen sice zasáhl proti zakončení Erika Karlssona z pravého kruhu pro vhazování pěkně pravým betonem, jenže z dorážky a otočky ho překonal MAXIM LETUNOV! Jeho první gól v NHL, který znamená obrat v zápase! Hosté teď vedou 3:2. Asistence: Erik Karlsson a Marcus Sörensen.

26:45

Marcus Sörensen se pokusil otočit utkání na stranu San Jose střelou z vrcholu pravého kruhu pro vhazování, kotouč ale minul vzdálenější levou tyč brány.

25:33

Oba brankáři si snadno poradili s nahozením a přerušili hru. Nejprve Mikko Koskinen a vzápětí Aaron Dell.

24:59

Sam Gagner se dostal v rychlém sledu ke střele na levém a poté pravém křídle, Aaron Dell ale jeho první střelu z ostrého úhlu podržel a druhou poté vyrazil.

24:13

24:13 Riley Sheahan a jeho velice slibná branková příležitost!

24:13

Útočník Riley Sheahan se ocitl před bránou v obrovské šanci a na vzdálenější pravé tyči chtěl puk zasunout do sítě, jenže bekhendem těsně minul a puk skončil vedle ležícího Aarona Della!

23:43

Riley Sheahan na pravém křídle vystřelil od hrazení a puk mířil ke vzdálenější levé tyči brány, Aaron Dell byl ale pozorný a puk vyrážečkou vyrazil.

23:32

Evander Kane rozehrával podél střídaček a puk zasáhl jednoho z hráčů na ní, hra tedy byla přerušena.

22:48

Kailer Yamamoto spěchal za nahozeným pukem, jenže jako první u něj byl hostující obránce Brenden Dillon.

21:36

San Jose hraje po inkasování dvou branek skvěle a Timo Meier nyní vystřelil na pravém křídle, jeho střela z úhlu ale skončila v náručí Mikka Koskinena.

20:33

Vyloučený Oscar Klefbom opustil trestnou lavici a San Jose zbytek čtyřminutové přesilové hry nevyužilo.

20:01

Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 12-15; Zablokované střely: 9-3; Vhazování: 37%-63%; Hity: 8-6; Přesilové hry: 0/1-1/3; Trestné minuty: 6-2.
Druhá třetina začne přibližně v 4:40.

Sharks smazali dvoubrankové manko a vyhlíží druhou třetinu

Edmonton prožil fantastický vstup do zápasu, když se v rozmezí 1 minuty a 16 sekund prosadili Sam Gagner a Connor McDavid, jenže v polovině úvodní části snížil Timo Meier a krátce před úvodní přestávkou během přesilové hry vyrovnal Evander Kane. Skóre po první třetině zápasu. Edmonton Oilers 2 San Jose Sharks 2.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:00

Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.

18:19

18:19 Evander KANE - 2:2

18:19

EVANDER KANE nyní před bránou tečoval střelu Brenta Burnse z vrcholu levého kruhu pro buly a puk pod levou rukou Mikka Koskinena zamířil ke vzdálenější pravé tyči! Sharks využili přesilovou hru a vyrovnali na 2:2. Dvoubrankové manko je tak pryč. Asistence: Brent Burns a Joe Thornton.

17:25

Riley Sheahan vypálil na bodu pravého kruhu a mohl skórovat během oslabení, Aaron Dell ale dokázal jeho ostrou ránu s příklepem vyrazil mimo bránu.

17:05

Patrick Marleau se ocitl před bránou ve slibné šanci, jeho střela ale těsně minula pravou tyč brány.

16:33

Melker Karlsson teď byl v levém rohu útočného pásma zasažen vysokou holí a Oscar Klefbom dostal 4 minuty.

15:43

Sharks odpověděli střelou z levého křídla a pokus z ostrého úhlu skončil na výstroji Mikka Koskinena.

15:23

Sam Gagner na pravém křídle vystřelil z ostrého úhlu a puk skončil v náručí Aarona Della. San Jose už je v plném počtu a následuje komerční přestávka.

14:49

Connor McDavid vypálil na vrcholu pravého kruhu pro vhazování a puk skončil na masce Aarona Della.

14:28

Sharks se podařilo vyhodit a Oilers musí rozjíždět další útočnou akci od vlastní brány Mikka Koskinena.

13:21

Brent Burns fauloval ve středovém kruhu a dostal dvě minuty za podrážení. Přesilová hra pro domácí Oilers.

13:00

Oscar Klefbom vystřelil na vrcholu levého kruhu pro vhazování a jeho střela zápěstím skončila v náručí Aarona Della, který byl na přední tyči připraven.

12:25

Brenden Dillon vystřelil na ose útočného pásma od modré čáry a puk skončil v lapačce Mikka Koskinena.

11:44

Marc-Édouard Vlasic a Erik Karlsson v rozpětí několika sekund vystřelili od modré čáry, obě střely hokejistů San Jose z pravého křídla ale byly zablokovány.

11:01

11:01 Timo MEIER - 2:1

11:01

Brent Burns na pravém křídle vystřelil od modré čáry a před bránou parádně clonil TIMO MEIER, který puk parádní tečí ve vzduchu sklepl mezi betony Mikka Koskinena! Sharks dokázali snížit na 2:1. Asistence: Brent Burns a Brenden Dillon.

10:27

San Jose úvodní přesilovou hru nevyužilo a kotouč skončil v hledišti. Následuje komerční přestávka.

10:00

Brent Burns se dostal v rychlém sledu ke dvěma střelám, první z levého kruhu minula přední tyč, zatímco druhá z vrcholu mezikruží skončila na hrudi Mikka Koskinena.

08:50

Erik Karlsson vypálil na vrcholu pravého kruhu pro vhazování a Mikko Koskinen puk na přední tyči vyrazil.

08:15

Darnell Nurse teď dostal dvě minuty za hození hole a Sharks si po reklamní přestávce zahrají přesilovou hru.

07:56

Timo Meier na pravém křídle vypálil z ostrého úhlu a Mikko Koskinen puk na přední tyči snadno vyrazil.

06:26

Hokejisté San Jose nepřesně rozehráli podél střídaček a proti hostům se tedy pískalo zakázané uvolnění.

05:56

Erik Karlsson na pravém křídle vypálil od modré čáry a Mikko Koskinen puk vyrazil pravým betonem do ochranné sítě. Oilers vedou nad Sharks o dva góly.

05:20

05:20 Connor MCDAVID - 2:0

05:20

CONNOR MCDAVID nyní nabral na levém křídle obrovskou rychlost a po objetí dvou protihráčů z blízkosti vymetl levý horní roh brány! Domácí Oilers vedou rychle 2:0. Asistence: Darnell Nurse.

05:08

Alex Chiasson se ocitl na levém křídle v postavení mimo hru a Oilers nemohli pokračovat v útočné akci.

04:04

04:04 Sam GAGNER - 1:0

04:04

Aaron Dell předvedl v rychlém sledu tři skvělé zákroky, jenže vzápětí ho z dorážky překonal SAM GAGNER! Oilers vstoupili do zápasu velice dobře a vedou tak nad hosty ze San Jose rychle 1:0. Asistence: Darnell Nurse a Kailer Yamamoto.

03:15

Connor McDavid se ocitl před bránou San Jose úplně sám a bekhendem mířil k pravé tyči, jenže Aaron Dell ho senzačně vychytal levým betonem!

02:19

Sharks se dostali na levém křídle k nahození, které zamířilo do lapačky připraveného Mikka Koskinena.

01:37

Leon Draisaitl vzápětí vystřelil z podobného místa, Aaron Dell byl ale na přední tyči opět připravený a pravým betonem kotouč vyrazil za svou bránu.

00:56

Ryan Nugent-Hopkins odpověděl střelou z bodu levého kruhu pro vhazování, Aaron Dell šel ale na přední tyči rychle do kolen, aby puk vyrazil.

00:16

Marc-Édouard Vlasic na levém křídle vystřelil od modré čáry a jeho pokus byl sražen vedle pravé tyče brány.

00:01

Edmonton Oilers: Koskinen (M. Smith) – A. Larsson, Klefbom, Bear, Nurse (A), Benning, Lagesson – J. Archibald, McDavid (C), Gagner – Yamamoto, Draisaitl (A), Nugent-Hopkins – Kassian, Sheahan, Khaira – Chiasson, Haas, Benson. Hlavní trenér: Dave Tippett.

San Jose Sharks: Dell (M. Jones) – Burns (A), Dillon, E. Karlsson (A), Vlasic, Ferraro, R. Šimek – Marleau, Goodrow, E. Kane – Labanc, J. Thornton (A), Meier – Noesen, Gambrell, M. Karlsson – Letunov, True, Sörensen. Hlavní trenér: Bob Boughner.

Rozhodčí: Wes McCauley, Francois StLaurent. Čároví: Ryan Galloway, Darren Gibbs.

Radim Šimek (SJS) 32 zápasů, 1+6, +/- -10

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Vzájemné zápasy

Oba týmy se potkaly v letošní sezóně NHL dvakrát během listopadu a body si spravedlivě rozdělily. San Jose doma nejprve vyhrálo, následně však prohrálo.

Joe Thornton dosáhl jubilejního 1500. bodu a stal se legendou

San Jose Sharks

Hokejisté Sharks dosahují jednoho milníku za druhým. Joe Thornton bodoval v zápase proti Calgary a dosáhl jubilejního 1500. bodu v NHL. Patrick Marleau má na svém kontě aktuálně 561 gólů a v historické tabulce střelců může překonat Mikea Modana. Ve hře je 25. místo. Sharks vyhráli dva z posledních sedmi zápasů.

Edmonton má za sebou dvojici náročných zápasů proti Calgary

Edmonton Oilers

Hokejisté Edmontonu Oilers vyhráli osm z posledních dvanácti zápasů poté, co z předchozích deseti utkání vyhráli pouze dvakrát. Oilers nabrali skvělou formu a v jejich bráně nastoupí Mikko Koskinen. Connor McDavid během posledních deseti zápasů zaznamenal patnáct bodů za sedm gólů a osm asistencí. Prosadí se i dnes?

Pozvánka na páteční střetnutí mezi Edmontonem a San Jose

Edmonton vyzve na domácím ledě San Jose a v dresu hostujícího týmu poutá obrovskou pozornost útočník Patrick Marleau, který může v historické tabulce NHL překonat Mikea Modana a posunout se v počtu gólů na 25. místo. Oilers vyhráli 8 z posledních 12 zápasů.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:30.

3:6

Branky a nahrávky: 5. Gagner (Nurse, Yamamoto), 6. McDavid (Nurse), 47. Bear (Khaira, Sheahan) – 12. Meier (Burns, Dillon), 19. E. Kane (Burns, J. Thornton), 28. Letunov (E. Karlsson, Sörensen), 33. Noesen (True, M. Karlsson), 46. Meier (Labanc, Vlasic), 53. Labanc (Meier, J. Thornton)

Rozhodčí: Wes McCauley, Francois StLaurent. Čároví: Ryan Galloway, Darren Gibbs

Diváci: 17175

04:04 EDM 1:0 Gagner (Nurse, Yamamoto)
05:20 EDM 2:0 McDavid (Nurse)
08:15 EDM 2 Nurse, hození hole nebo předmětu
11:01 SJS 2:1 Meier (Burns, Dillon)
13:21 SJS 2 Burns, podrážení
16:33 EDM 2+2 Klefbom, vysoká hůl
18:19 SJS 2:2 E. Kane (Burns, J. Thornton)
27:07 SJS 2:3 Letunov (E. Karlsson, Sörensen)