3:1

konec (2:0)

29.01.2020, 21:05 • Stade Vélodrome, Marseille • Osmifinále • Vít Muzikář

Díky za pozornost, mějte se fajn. (23:13:36)
Hosté se v závěrečné fázi utkání prosadili, kdy opět Corgnet dorážel tvrdý volej k tyči za bezmocného Mandandu, avšak tentokráte stál Corgnet v ofsajdu a gól nebyl uznaný. V závěru se tentýž hráč dostal za posledního beka a domácí měli štěstí, když je Mandanda podržel nataženou rukou. Poslední slovo měl již v nastavení Boubacar Kamara. Jeho střela sice neměla nějakou velkou razanci, avšak propadla do sítě jmenovce domácího fotbalisty a do čtvrtfinále tak postupuje Olympique Marseille.
Olympique Marseille splnil roli favorita, porazil Štrasburk poměrem 3:1. V prvním poločase měl více ze hry a pomohla mu Payetova proměněná penalta do šatny. Nicméně ve druhém dějství to byli hosté, kdo spíše držel míč na svých kopačkách. Přesnou dorážkou Corgneta se dostali na kontakt. Při plánech na prodloužení jim ovšem vůbec nepomohla správně udělená červená karta pro N´Doura. Tenhle zákrok se ještě bude řešit u disciplinárky.
Držení míče: 59 % : 41 %.
Střely na branku: 7:5. Střely mimo: 6:2. Rohy: 3:5. Ofsajdy: 0:7. Fauly: 12:11.

90+6

90+5

90+5. B. KAMARA - 3:1

90+5

Marseille právě vstřelilo branku!
Vyhraje ho dokonce 3:1. Payet sklepl pod sebe na BOUBACARA KAMARU, ten si hodil míč podél obránce a z osy hřiště a dvaceti metrů zakončil k levé tyči. Tohle ovšem byla střela, kterou hostující brankář rozhodně nemohl chytit.

90+5

Po autu zleva se domácí mužstvo osvobodilo a tenhle zápas vyhraje.

90+4

Sarr prohrál souboj na levé straně a poté letěl centr na zadní tyč, kde si Corgnet zabíhal na Amaviho a Mandanda nataženou rukou usměrnil balón na roh.

90+3

Hosté odevzdali balón na levou stranu za Mandandovu branku a domácí brankář bude šetřit čas.

90+2

Simakan (Štrasburk) vyfasoval za zákrok na francouzského fotbalistu žlutý trest.

90+2

Ačkoliv Payet ležel na place, tak hosté útočili dál, ale Mandanda byl proti střele z levé strany připravený u své přední tyče.

90+1

Hosté běhali dlouhou dobu bez balonu. V závěru kombinace přišel faul z frustrace na Payeta, kdy sudí nechal výhodu, jenže křižnou střelu z levé strany vytáhl brankář Kamara.

90

Po zisku míče tahá Payet čas na levé straně a postupně zapojuje do kombinace své další spoluhráče.

90

Štrasburk nevystřelil, ale ještě svírá protivníka u jeho vápna.

89

Amavi vyskakuje a blokuje centr zprava, hosté mají šanci na prodloužení, disponují rohem za pískotu fanoušků soupeře.

89

Mitrovič rozehrává a tentokráte si může vybrat pouze devět spoluhráčů, nikoliv deset.

88

Aké je naštěstí na nohou. Takové zákroky prostě do fotbalu nepatří.

88

Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Rongier, přichází Strootman.

86

86. Červená karta

86

Abdallah N´Dour (Štrasburk) to teď hostům hodně zkomplikoval, protože zleva sestřelil Akého, který se natahoval po balónu a chtěl útočit pravou stranou. Opravdu těžko říci, proč ještě N´Dour protestuje, protože tady není o čem. Šlapák na holenní kost. To je bez debaty přímá červená karta a tenhle zápas se bude dohrávat u disciplinárky.

85

Hosté drží míč na polovině hřiště a pomalu stupňují tlak, který by měl vyvrcholit trefou na 2:2.

84

Špatnou nahrávku z levé strany sebral Mandanda do svých rukavic a opravdu nebude nikam pospíchat.

83

Vypadalo to na gól jako přes kopírák! Simakan odcentroval zprava a přišel tvrdý halfvolej, který doklepl Corgnet zprava k druhé tyči, avšak branka tentokráte neplatí pro ofsajd.

82

Sarrovi pomohl kolega z obrany a vypíchl soupeři balón z pravé strany. To nebylo vše. Následovala pořádná rána ze střední vzdálenosti přes Gonzáleze, která minula vzdálenější pravou šibenici.

81

Střídání v týmu RC Štrasburk: ze hřiště odchází Lienard, přichází Thomasson.

81

Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Lopez, přichází Aké.

80

Hosté se zatím nedostali k závěrečnému tlaku a na branku, která by znamenala prodloužení, už jim nezbývá zas až tolik času.

79

Simakan přihrál křížem na pravou stranu Corgnetovi a ten centroval na bližší tyč, kde následná loženka přes Boubacara Kamaru zapadla vedle branky. I tak bylo dle všeho máváno v neprospěch Štrasburku, takže by případný gól neplatil.

78

Domácí mířili na útočnou polovinu, ale u středového kruhu je faulem na hranici udělení žluté karty přerušil Corgnet. Následně Olympique sáhl k rozehrávce nakrátko.

77

Corgnetovo zakončení hlavou ze záklonu na přední tyči po autovém vhazování schoval Mandanda snadno do svých rukavic.

75

Germain si v pravé polovině vápna našel dražený míč a už pálil na brankáře Kamaru, jenže v tu chvíli sudí Lesage foukl do píšťalky pro útočný faul domácího mužstva.

75

Pomezní sudí hned signalizoval faul u pravé lajny a uvidíme domácí trestný kop.

74

Domácí přežili centr z levé strany, ale než rozjeli protiútok, tak se hostující defenziva stihla vrátit za balon.

73

Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Radonjić, přichází Khaoui.

72

Nebude to dlouho trvat a také domácí využijí možnosti střídání v zápase, kdy do hry půjde Khaoui.

72

Germain byl zasažený kopačkou soupeře do obličeje a sudí Lesage neměl jinou variantu než přerušit dění na hrací ploše.

71

Střídání v týmu RC Štrasburk: ze hřiště odchází Carole, přichází Simakan.

70

Corgnet posílal míč zprava do vápna a González jej nohou u delší tyče prodloužil na roh.

70

Sarr nacentroval z pravé strany na bližší tyč a pouze na hlavu obránce.

69

Na hostující lavičce se chystá druhé střídání Štrasburku v tomto osmifinále.

68

Lopez střílel doprostřed branky, kde čekal hostující brankář Kamara.

66

Domácí chybují na pravé straně, kde Radonjićovi utíká balón do prostoru mimo hrací plochu.

65

Kamara následně snadno chytá roh z levé strany do svých rukavic a hosté míří před domácí vápno.

64

Ačkoliv to asi málokdo čekal, tak Radonjić byl na pravé straně rychlejší než bek a Kamara poslal jeho křižnou střelu z šestnáctky za sebe na roh.

63

Payet se hezky zbavil beka, ale následně Rongier ztratil balón na levé straně a domácí celek se musí vracet do obrany.

62

Skákavý centr z levé strany skončil v náruči Mandandy.

61

Střídání v týmu RC Štrasburk: ze hřiště odchází Majeed, přichází Ajorque.

59

59. CORGNET - 2:1

59

Tým Strasbourg právě vstřelil branku!!
Hosté jsou zpět v zápase! Mandanda vyškrábl levou rukou střelu ze středu vápna, ale z dorážky jej přehodil BENJAMIN CORGNET na zadní tyč.

59

Amavi byl důraznější při souboji jeden na jednoho, což náležitě ocenili domácí příznivci...

58

Trošku s prodlevou odpískal sudí Lesage podkopnutí na levé straně a chystá se standardní situace proti domácí brance. K té dojde až hlavní arbitr domluví Gonzálezovi.

57

Lopez (Marseille) nohou trefil soupeře a vidí žlutou kartu.

56

Série domácích nahrávek na útočné polovině, nyní je u míče Ćaleta-Car u středového kruhu.

55

Zase zafungovala Marseille levá strana, kde tentokráte měl Payet slušnou rychlost, dostal se před obránce a hosté měli štěstí, že jeho střílený centr pouze propadl šestnáctkou.

54

Germain se rozeběhl za beka na spoluhráčovo bodlo a nahrál na střed vápna do tutovky Rongierovi, tomu ale skočil pod nohy připravený Kamara a de facto udržel naděje Štrasburku na zvrat.

54

Payet to nemyslel špatně rychlou a poměrně překvapivou nahrávkou po trávníku na levou stranu, ale hostující obrana ji stihla zachytit a k ohrožení Kamary v brance Štrasburku tak nedošlo.

53

Radonjić byl nejprve faulovaný a poté přišel další nedovolený zákrok, ten už sudí Lesage odpískal a bude se tak hrát proti Kamarovi.

52

Vystupující Ćaleta-Car fauloval zprava a proti verdiktu sudího neměl větších námitek.

51

Payet nahrál mezi dvěma hráči soupeře na levé straně a ze složité pozice vytěžil prakticky maximum. Vzápětí pokračovali domácí v souhře na útočné polovině.

50

Mitrović adresoval nepřesnou křižnou nahrávku k levé postranní čáře a více se toho při krátkém útoku Štrasburku nestane.

49

Odhadem třetí ofsajd hostů v tomto duelu, v této statistice mají určitě fotbalisté Štrasburku navrch.

48

Domácí opět výborně napadali a získali balón na své kopačky, následovala ztráta na pravé straně před šestnáctkou Štrasburku.

47

González zůstal ležet na trávníku, ale už je v pořádku a ani nebylo zapotřebí ošetření.

46

Do druhého poločasu vstoupily dle všeho stejné jedenáctky jako do prvního dějství.

46

Což už se jim nepovede, ale s poločasovým výsledkem mohou být spokojeni. Vedou totiž 2:0. Již na přelomu úvodní a druhé minuty měl tutovku Radonjić ve vápně. Následně tentýž hráč šel víceméně sám na brankáře Kamaru, ale neuspěl. Hosté na druhé straně hrozili hlavně ze standardních situací, ale jinak byli o něco horším mužstvem. Nakonec poslední minuty poločasu patřily Marseille. Nejprve pět hostujících fotbalistů přihlíželo tomu, jak obránce Sarr zatočil balón na zadní tyč. V závěru sudí Lesage nařídil penaltu, kterou suverénně proměnil Payet.

45+1

45

Po sérii odrazů předvedl Sarr kličku na pravé straně, domácí obklíčili hostující vápno a snaží se potřetí překonat Kamaru.

43

43. PAYET - 2:0

43

DIMITRI PAYET uklidil balón pravačkou s přehledem ze svého pohledu k levé tyči do Kamarova protipohybu.

43

Samozřejmě, že penalta pro domácí mužstvo.

42

Payet se ujal přímého kopu z pravé strany a domácí poté uspěli se svou reklamací, kdy došlo ke hře rukou v šestnáctce.

41

Sarr si hezky narazil se spoluhráčem na pravé straně. Následně jej o míč nepřipravili ani dva hostující fotbalisté a krajní bek Marseille je dost možná nejlepším hráčem prvního poločasu. Jeho sebevědomí má stoupající tendenci.

40

Domácí fanoušci zase pískali na hostující fotbalisty v době, kdy se Olympique bránil postupnému útoku soupeře.

39

Hosté reagovali levou stranou a Corgnetův centr srazil Sarr svou nohou, tím pádem rohový kop proti domácí brance.

38

Kamara si dovolil kličku presujícímu Rongierovi, ale vše zvládl. Hosté tak mohou postupovat na Mandandu.

38

Domácí nyní kontrolují hru poté, co se Sarr skóroval.

37

Hosté chybovali v rozehrávce a balónu se chopil Sarr na pravé straně, následně místo pokračování směrem k brance soupeře se rozhodl pro nahrávku na půli.

35

Domácí si pomohli nedovoleným zákrokem na polovině hrací plochy.

34

Sarr chytil rychlost, ale až moc předkopl balón křížem k pravé lajně, kde se mu do tandemu rozbíhal Radonjić...

34

Hostům se nepovedla přechodová fáze a Mandanda ve spolupráci se svými obránci nikam nespěchá.

32

32. SARR - 1:0

32

Tak to teda klobouček! Hostující trenér kroutí hlavou a vůbec nechápe a není se čemu divit. BOUNA SARR útočil po pravé straně, prošel mezi třemi obránci soupeře a všechno vyšperkoval zakončením levou nohou z pravé poloviny vápna mezi dalšími dvěma hráči soupeře směrem na vzdálenější tyč. 1:0.

31

Payet přehodil dva obránce na levé straně, ale Germain poté nedosáhl na zpětnou přihrávku ve vápně hostujícího týmu.

30

A zase ofsajd hostů v levé části hrací plochy a v něm tentokráte Corgnet.

29

S Payetovo směřovaným balón neměla hostující obrana žádné potíže a Kamara mohl být zcela v klidu.

28

Amavi byl podle mínění sudího faulovaný na levé straně, ale tohle je tedy docela přísné. Nicméně právě Lesage má na pažitu hlavní slovo.

27

Domácí celek hned signalizoval, že Majeed nabíhá na levé straně do ofsajdu a pomezní arbitr sdílel stejný názor jako defenziva Marseille.

26

Lienard kopl trestný kop z levé strany a domácí hlavou uklidili balón ven z vápna.

25

25. Mandanda podržel svůj celek.

25

Balón se vrátil do vápna a ránu z bezprostřední blízkosti vyrazil Mandanda, který nyní podržel domácí mužstvo.

25

Hosté zahrají přímý kop zprava a Mandanda diriguje své spoluhráče. Určitě bude stavět zeď.

24

Corgnet poslal balón z levé strany do ohně, ale domácí se ubránili. Jenže na míči byli pouze pár sekund.

23

Kombinaci hostujícího týmu doprovází pískot.

22

Marseille mělo vést 1:0! Radonjić si krásně zaběhl za tři obránce a na levé straně byl sám před brankářem, jenže křížem trefil gólmanovu levou ruku.

21

Domácí vysunuli preisnk a donutili protihráče k nahrávce na Kamaru. Následně zablokovali rozehrávku protivníka.

20

Mitrović odkopl balón zprava před rozběhnutým soupeřem, jinak by poblíž hostující šestnáctky začínalo pomalu, ale jistě hořet.

19

Balón z nohy Payeta přeletěl Sarra na přední tyči a dopadl do náruče Kamary, pro kterého to byl naprosto jednoduchý zákrok.

18

Mitrović hasil prohraný souboj faulem z domácího pohledu na levé straně a sudí Lesage sáhl pro žlutou kartu pro hostujícího kapitána.

17

Štrasburk je v posledních minutách nepatrně aktivnější, ale zatím to je bez vyložené příležitosti v podání domácích hráčů.

16

Domácí tak dlouho kombinovali až nahrávku Payeta pouštěl N´Dour ve vápně na kopačku gólmana Kamary.

15

Germain si naběhl na levou stranu, ale měl na zádech obránce, takže zvolil příhru pod sebe a domácí poté přenesli hru na opačnou stranu k Radonjićovi.

14

Majeed se na středu nedohodl se spoluhráčem a domácí rozjeli kontr, ten zkazil nepřesným pasem Radonjić a ještě k tomu se Olympique dopustil faulu na N´Doura.

13

Payet namířil roh zprava na první tyč a následovalo zakončení z jedničky do zad bránícího fotbalisty Štrasburku.

12

Germain si vyměnil míč s Radonjićem na pravé straně a poté se nakonec dostal až do vápna, kde jeho centr vykopl Kamara pravou nohou.

11

Sledujeme poměrně opatrný zápas, kdy o něco více drží balón domácí fotbalisté.

10

Kamara vykopl balón na pravou stranu, ale hostující útok záhy skončil a domácí tak startují svůj protiútok na půli.

9

Ani jedno z mužstev zatím pořádně nevystřelilo na branku, hostující celek se ani nedostal do domácí šestnáctky.

8

Za pískotu fanoušků si hosté přihrávali na útočné polovině až N´Dour na levé straně prohrál jeden na jednoho s Gonzálezem.

7

Hosté budou kopat roh z pravé strany.

6

Radonjić dal pas na pravou stranu do běhu Germainovi, ale ten narazil na prvního bránícího hráče. Nicméně domácí zůstávají na balonu.

5

Lopez vytrčil nohu zleva a fauloval na soupeřově polovině, sudí Lesage se prozatím rozhodl netrestat žlutou kartou.

4

Olympique byl aktivní po ztrátě balónu a ten poté hosté odkopli z levé strany na kopačku brankáře Mandandy.

3

Poněkud laxní rozehru hostů nakonec Štrasburk zachránil a poté kombinuje na vlastní polovině, u míče je N´Dour.

2

Hezký pas mezi tři hostující beky vyústil v loženku v pravé polovině vápna, kde Radonjić přes nohu obránce minul kratší tyč.

1

Germain rozehrál tento zápas, domácí celek útočí v prvním poločase z levé strany a oblékl si bílé dresy.

1

Olympique Marseille: Mandanda – Sarr, Ćaleta-Car, González, Amavi – Rongier, Kamara, Lopez – Radonjić,Germain, Payet.
Náhradníci: Pelé, Abdallah, Sakai, Khaoui, Chabrolle, Strootman, Aké.

RC Štrasburk: Kamara – Lala, Aaneba, Mitrović (C), Ndour, Carole – Corgnet, Sissoko, Lienard – Zohi, Majeed.
Náhradníci: Kawašima, Simakan, Grimm, Thomasson, Lebeau, Ounahi, Ajorque.

Rozhodčí: Lesage – Ocak, Jeanne.
Zápas na Orange Vélodrome začne ve 21:05, takže si na tento čas nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.
Rozhodčí

Hlavním sudím tohoto utkání bude Mikael Lasage, kterému budou na pomezí asistovat Husseyin Ocak a Philippe Jeanne.
RC Štrasburk

Hosté jsou v lize osmí a forma tak stálá rozhodně není. Nicméně klub poslední dva soutěžní zápasy vyhrál, jeden právě v poháru proti Angoulême a jeden ligový na půdě Monaka. Dnes se tak můžeme těšit na vyrovnanou bitvu, ve které sice nebudou hosté favority, nicméně se určitě pokusí soupeře překvapit.

Cesta pohárem

Le Portel – Štrasburk 1:4
Angoulême – Štrasburk 1:5
Olympique Marseille

Domácí tým je v tuto chvíli na druhém místě ligové tabulky a celkově se může pochlubit slušnou formou, čítající 12 zápasů bez porážky napříč soutěžemi. V poháru hrál zatím dvakrát, ani jednou však proti týmu z elitní soutěže – v tom jej dnes čeká premiéra.

Trélissac – Marseille 1:1, 2:4 na pen.
Granville – Marseille 0:3
Dobrý večer u francouzského Coupe de France. Společně se podíváme na osmifinálový duel mezi týmy Olympique Marseille a RC Štrasburk.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:05.