Italský pohár

Inter Milán – ACF Fiorentina

2:1

konec (1:0)

29.01.2020, 20:45 • Stadio Giuseppe Meazza (San Siro), Milán (82 955 míst) • Čtvrtfinále • Michal Raška

Tipsport: 1.57 4.2 6.01 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (22:45:26)
Držení míče: 64 % : 36 %.
Střely na branku: 6:3. Střely mimo: 7:5. Rohy: 9:5. Ofsajdy: 5:2. Fauly: 14:19.
Je konec. Inter Milán zvítězil na domácí půdě nad Fiorentinou 2:1 a postupuje tak do semifinále Italského poháru, kde se střetne s Neapolí. Druhou dvojici tvoří městský rival AC Milán a Juventus.
První poločas byl celkem nudný, ale branky jsme se nakonec dočkali, když vstřelil gól ve 44. minutě Candreva a Inter tak vedl po přestávce 1:0. V 60. minutě se ale Fiorentině podařilo srovnat, konkrétně Cáceresovi. Ovšem remízový stav dlouho netrval, neboť v 67. minutě poslal domácí celek zpět do vedení Barella. Konec zápasu už si domácí mužstvo pohlídalo.

90+3

90+3

Následně se Martínez dopustil útočného faulu a Fiorentina tak má poslední možnost se dostat dopředu.

90+2

Posléze Inter Milán rozehrál rohový kop nakrátko a nikam samozřejmě nespěchá.

90+1

Esposito se po přihrávce z pravé strany dostal ve vápně do gólové šance, ale jeho pokus byl nakonec zblokován!

90

Rozhodčí nastavuje tři minuty navíc.

89

Sottil nyní uviděl žlutou kartu za řeči vůči rozhodčímu, když si chtěl vymodlit faul po skluzu Younga.

88

Střídání v týmu Inter Milán: ze hřiště odchází Lukaku, přichází Esposito.

88

Inter se opět vydal dopředu po levé straně a získal autové vhazování.

87

Posléze se ale hosté dopustili jen útočného faulu a z této standardní situace tak nic nebude.

86

Hostující mužstvo nyní získalo rohový kop z levé strany a mají tak možnost srovnat stav utkání.

85

Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Lirola, přichází Ghezzal.

84

Čerstvá posila na hrací ploše Sottil to zkusil z dálky, ale jeho pokus nijak nepřekvapil připraveného Handanoviče.

83

83. Neplatný gól Martíneze.

83

Domácí už se radovali ze třetí branky, ale po skvělé přihrávce Eriksena dával gól Martínez pouze z ofsajdu!

82

Martínez se snažil projít po pravé straně, ale nakonec se nachytal jen v ofsajdovém postavení.

81

Chyby se dopustil Ranocchia, ale nakonec si dokázal pomoct a možná i trochu nedovoleně odzbrojil soupeře od míče.

80

Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Chiesa, přichází Sottil.

79

Christian Eriksen zkoušel vystřelit ze střední vzdálenosti, ale jeho přízemní pokus levačkou nebyl moc nebezpečný.

78

Vlahovič poslal Bastoniho k zemi a Inter výrazně zpomalil tempo hry.

76

Godín se vydal dopředu, ale posléze se skácel k zemi a hra je tak přerušená.

75

Domácí celek bezpečně drží balón na své polovině a snaží se pomalou kombinací něco vymyslet.

74

Střídání v týmu Inter Milán: ze hřiště odchází Candreva, přichází Moses.

74

Posléze Inter získal rohový kop, ale následný centr skončil jen v moci připraveného gólmana Terracciana.

73

Eriksen se ujal volného kopu z levé strany, ale jeho exekuci odvrátila hostující obrana do zámezí.

72

Martínez byl zfaulován na levé straně, kdy jej Milenkovič stáhl k zemi a Inter má k dispozici volný kop.

70

Je před námi posledních dvacet minut základní hrací doby tohoto napínavého čtvrtfinálového souboje. Pokud by byl po devadesáti minutých remízový stav tak se jde do prodloužení.

69

Fiorentina tak opět tahá za kratší konec a musí se snažit nějak prokombinovat směrem dopředu.

67

67. Nicolo BARELLA - 2:1

67

Inter Milán právě vstřelil branku!
Po pár sekundách debutu Eriksena na hrací ploše jdou domácí zpět do vedení a nyní to tak je 2:1 pro Inter! Centr z pravé strany byl odvrácen mimo vápno, ovšem přímo do cesty NICOLA BARELLY, jenž vypálil tvrdou přízemní ránu k levé tyči.

67

Střídání v týmu Inter Milán: ze hřiště odchází Sánchez, přichází Eriksen.

66

Posléze ještě uviděl žlutou kartu hostující trenér Iachini za své hlasité protesty.

65

Po rohovém kopu se sice Inter dostal do protiútoku, ale ten přerušil faulem Benassi a uviděl žlutou kartu.

64

64. Handanovič skvěle vychytal Chiesu.

64

Málem šla Fiorentina do vedení, ale Chiesa v obrovské šanci nedokázal prostřelil Handanoviče, jenž předvedl fantastický zákrok!

63

Milánští to sice zkusili směrem dopředu středem hrací plochy, ale Lukaku se nachytal v ofsajdu.

62

Domácí jsou po srovnávacím gólu trochu zaražení a neví kudy nyní projít směrem dopředu.

60

60. Martin CÁCERES - 1:1

60

Fiorentina právě vstřelila branku!
Je srovnáno na 1:1! O centr z rohu se postaral Pulgar, jehož centr našel hlavu MARTINA CÁCERESA, který se snadno dostala přes Sáncheze a z bezprostřední blízkosti vsítil gól. Asistence: Pulgar.

60

Lirola se po rychlém protiútoku Fiorentiny dostal do zakončení, ale jeho sražená střela minula branku, ovšem následuje rohový kop.

58

58. Terracciano skvělým zákrokem vychytal Vecina!

58

Young skvělým centrem do vápna našel Vecina, který zakončoval hlavou k pravé tyči, ale Terracciano předvedl skvělý zákrok!

57

Balón tentokrát skončil v zámezí a následuje tak autové vhazování pro Inter.

56

Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Badelj, přichází Cutrone.

56

56. Martínezova rána proletěla nad břevnem.

56

Lautaro Martínez se po rohovém kopu dostal ke střele zpoza vápna, ale jeho prudká rána prosvištěla nad horní tyčí!

55

Nyní jsme byli svědky skvělého protiútoku Interu, kdy Martínez patičkou posunul balón na Candrevu, ale jeho centr z pravé strany byl zblokován a následuje rohový kop.

54

Zatím máme střely na branku chudých 2:0 pro Inter Milán.

53

Po rohovém kopu se domácí hráč dostal do zakončení hlavou, ale to nebylo přesné a Terracciano tak má odkop od své svatyně.

52

Znovu skvělé sehrání Barelly, který našel Martíneze a ten se dostal do zakončení, ovšem to bylo zblokováno do zámezí.

51

51. Pokus Sáncheze skončil vedle brány.

51

Alexis Sánchez se posléze dostal ke střele z nějakých dvaceti metrů, ale jeho rána proletěla Lukakuovi mezi nohy a skončila vedle levé tyče!

51

Badelj byl na hranici malého vápna pod velkým tlakem a tak raději odkopl míč do zámezí a následuje rohový kop pro Inter.

50

Lautaro Martínez se po skvělé přihrávce Barelly dostal do zakončení, ale to skončilo pouze v boční síti.

49

Young byl přistrčen a Milán tak bude opět u balónu na své polovině.

48

Inter ale zůstal u míče v podobě autového vhazování, po kterém se ale k balónu dostali rovněž v podobě autu také hosté.

47

Sánchez poslal skvělou přihrávku do vápna, ale posléze se Martínez snažila najít Lukakua, což se nepodařilo.

46

45

45

Cáceres ještě uviděl žlutou kartu za protesty.

44

44. Antonio CANDREVA - 1:0

44

Tak přece jsme se před poločasem dočkali branky a domácí celek tak jde do vedení! Martínez se ocitl ve velké šanci, ale nedokázal zakončit, ovšem míč se odrazil ke kopačkám ANTONIA CANDREVY, jenž zakončil do poloprázdné svatyně. Asistence: Martínez.

42

Bohužel první poločas je zatím velkým zklamáním z předváděné hry obou mužstev a utkání není nijak atraktivní.

40

Godín skluzem poslal Badelje k zemi a Fiorentina bude rozehrávat ze středu hrací plochy.

38

Bývali spoluhráči z Manchesteru United Ashley Young posunul míč na Sáncheze, ale ten se nechal předskočit a posléze se dopustil faulu.

37

Tentokrát byla útočná akce hostujícího mužstva zastavena pro zahrání rukou.

35

Benassi byl v úzkých, ale nakonec se domácí hráč dopustil nedovoleného zákroku.

34

Candreva sice ještě stihl míč na pravé straně, ale jeho následný centr do vápna našel znovu jen hlavu obránce Fiorentiny.

32

Inter sice je směrem dopředu aktivnějším týmem, ale bohužel stále nevidíme nějakou pěknou hru.

31

Opět se ozvala píšťalka sudího, která signalizovala faul Vecina, jenž šlapákem zasáhl soupeře.

30

Půl hodina hry je u svého konce a zatím jsme se nedočkali nějaké větší šance, která by měla gólové parametry.

29

Dalbert důrazně poslal k zemi Barellu, ale nakonec sudí opět nevytáhl kartičku.

28

Vecino se dostal k míči, který získal Sánchez, ale jeho následná rána ze střední vzdálenosti letěla pouze doprostřed svatyně, kde byl připraven Terracciano.

27

Opět se domácí hráč nákopem snažil najít Lukakua, ale míč končí jak jinak, než pouze v rukou gólmana Terracciana.

26

Patička Sáncheze, který je v Interu Milán na hostování z Manchesteru United nebyla přesná.

25

Dalbert poslal přímou přihrávku na levé straně, ale tu už Chiesa nestačil doběhnout.

24

Handanovič si lehce poradil s centrem z levé strany, který byl přetažený a skončil tak až u domácího brankáře.

23

Po centru do vápna se ale hostující hráč dopustil nedovoleného zákroku a ani nyní tak nejsme svědky střely na bránu.

22

Chiesa na levé straně zabojoval a nakonec tak vybojoval pro Fiorentinu rohový kop z levé strany.

21

Bohužel Lukaku si nestačil zpracovat balón a k vidění tak byla jen další nepřesná přihrávka.

20

Ale ani Martínez na druhé straně nedokázal něco vymyslet směrem k bráně soupeře a Terracciano tak má další odkop od své brány.

19

Fiorentina se sice snažila něco vymyslet směrem dopředu, ale zatím je to ze strany hostů velmi slabé.

18

Následný centr z rohu ale nepřinesl nic nebezpečného, protože letěl na přední tyč, kde se míč odrazil od domácího hráče do zámezí.

17

Candreva si skvěle zpracoval míč na pravé straně a posléze se chytal poslat centr do vápna, ovšem ten byl zblokován a následuje tak rohový kop Interu.

16

Godín si tentokrát pokryl míč a posléze byl zfaulován soupeřem na své polovině.

15

Chiesa následně sice šel k zemi uvnitř vápna soupeře, ale tohle rozhodně nemohl být nedovolený zákrok.

14

Nyní se domácí provinili faulem na své polovině a Fiorentina tak získala volný kop.

13

Inter se sice prokombinoval na hranici vápna, ale posléze přišel o balón a Terracciano tak bude mít odkop od své svatyně.

12

Začátek zápasu nám toho zatím příliš nepřináší, neboť se bojuje o míč především ve středu hrací plochy.

11

Posléze přišel nákop Vlahoviče, ovšem ten skončil jen na hlavě domácího obránce.

10

Nakonec ale domácí celek přišel o balón a k míči se tak dostala Fiorentina, jenž ale směrem dopředu zrovna dvakrát nespěchá.

9

Young sice měl potíže se zpracováním, ale nakonec to vyřešil velice dobře a může tak něco vymyslet na levé straně.

8

Poté už se míč dostal před svatyni Fiorentiny, ale tam byl zfaulován Dalbert, který je nyní ošetřován.

7

Milánští se dostali do šance, ale nakonec se budou muset spokojit s rohem.

6

Opět to byla Fiorentina, která se snažila dostat do nějaké střelecké příležitosti, ale centr do vápna nakonec nic nepřinesl.

5

Pol Lirola se dostal ke střele uvnitř vápna, ale jeho pokus nakonec skončil vedle tyče.

3

Začátek utkání je zatím velice tvrdý, protože dalšího nedovoleného zákroku se dopustil Ranocchia, ale sudí zatím nechal karty v kapsičce.

2

Alexis Sánchez se na začátku tohoto utkání dopustil faulu, což Daniele Doveri viděl a odpískal.

1

Inter Milán: Handanovič – Godín, Ranocchia, Bastoni – Candreva, Vecino, Barella, Young – Sánchez – Martínez, Lukaku
Náhradníci: Berni, Padelli – Biraghi, Valero, D'Ambrosio, de Vrij, Dimarco, Eriksen, Esposito, Moses, Sensi, Škriniar

ACF Fiorentina: Terracciano – Milenkovič, Ceccherini, Cácerers – Lirola, Benassi, Badelj, Pulgar, Dalbert – Chiesa, Vlahovič
Náhradníci: Brancolini, Dragowski – Cutrone, Eysseric, Ghezzal, Montiel, Olivera, Ranieri, Sottil, Terzič, Venuti, Zurkowski

Rozhodčí: Daniele Doveri.
Fiorentina už má za sebou hned tři boje v Italském poháru. Už ve 3. kole narazila na Monzu, se kterou si ale doma poradila poměrem 3:1. V dalším utkání přivítala na své půdě Cittadellu a opět fialky vyhrály o dvě branky, tentokrát 2:0. Také v 5. kole hrála Fiorentina doma s to s Atalanou. V 11. minutě šli domácí do vedení, když se trefil Cutrone. V 67. minutě ale srovnal Iličič a o tři minuty později navíc uviděl domácí hráč Pezzella červenou kartu. Nakonec se ale šest minut před koncem prosadil Lirola a Fiorentina tak zvítězila 2:1.
Inter Milán v osmifinále narazil na Cagliari, které přivítal na své půdě před 28 914 diváky. Už v první minutě šli domácí do vedení po brance Lukakua. Ve 22. minutě poslal Inter do dvoubrankového vedení Valero a stav byl tak po první půli 2:0. Milánu se povedl také vstup do druhé poloviny zápasu, protože se už po čtyřech minutách podruhé trefil Lukaku. V 73. minutě sice snížil Oliva, ale v 81. minutě pojistil výhru domácích Ranocchia. Inter tak vyhrál 4:1.
Ve čtvrtfinále Italského poháru se proti sobě utkají týmy Inter Milán a ACF Fiorentina. Naposled se spolu tato mužstva utkala v prosinci na půdě Fiorentiny, kde se zrodila remíza 1:1. Dnes se ale bude bojovat na San Siru v Miláně, kde se včera hrálo utkání mezi AC Milánem a Turínem, které zvládl domácí celek 4:2 po prodloužení. Dnešní utkání bude pískat hlavní rozhodčí Daniele Doveri. Úvodní výkop je naplánován na 20:45.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.