6:4

konec (4:1, 1:2, 1:1)

25.01.2020, 16:00 • enteria arena • 38. kolo • Rudolf Novák

Děkujeme za pozornost u dnešního přenosu! (18:03:55)
V poslední kole soutěže O Pohár DHL Budějovice sice dokázaly potrápit Pardubice, ale všechny tři body si doma nechává nakonec Dynamo, které se díky tomu vrátilo na 2. příčku tabulky.

59:59

V poslední vteřině dostal Petr Antoníček puk do výborné pozice, jeho projektil skončil pouze na tyči a odrazil se pryč.

58:58

Dynamo právě vstřelilo branku!
Ve hře 4 na 4 hosté zkusili odvolat brankáře a dostat se tak do početní výhody. Jejich taktika po okamžiku ale přišla vniveč, když DANIEL BLAŽEJ převzal puk a s klidem ho zavezl až do brány Budějovic.

58:17

Poměr sil na ledě se na nějaký čas vyrovnal a ve hře 4 na 4 puk na svých holích drží domácí Dynamo.

57:54

Vyloučení v týmu HC Motor České Budějovice (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Ryba.

57:03

Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (2 min. – nesportovní chování). Trest odpyká Costa.

55:41

Dynamo se snaží hru ještě uklidnit a chce přidat další gól, přeci jen by se s dvoubrankovým náskokem jim bruslilo lépe.

54:50

Pětiminutové oslabení pro domácí dopadlo skvěle, hosté si sice připsali několik parádních střel. Vyrovnat zatím ještě nedokázali.

54:36

Domácí se obětavě vrhají proti střelám a za žádnou cenu nechtějí tento zápas pustit.

53:19

Hosté tentokrát zasypali domácí několika střelami, žádnou pardubická obrana ale nepustila až do sítě.

52:34

Domácí obrana už je dlouho na ledě a potřebovala by vystřídat. To se jim povedlo až když Kraus uschoval puk ve své lapačce.

51:45

Domácí zatím odolávají tlaku soupeře. Ale střel stále přibývá.

49:43

Do sprchy se předčasně poroučel Tomáš Jelínek a jeho tým ještě navíc bude hrát pětiminutové oslabení.

49:43

Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Jelínek – 5 min., faul kolenem + osobní trest do konce utkání, faul kolenem). Trest odpyká Paleček.

48:56

Hosté celou přesilovou hru obsadili útočné pásmo, měli pár dobrých pokusů, ale žádný nebyl natolik skvělý aby skočil v síti, a tak jedenáct minut do konce třetí třetiny stále ztrácejí na domácí jeden gól.

46:51

Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Kubíček – 2 min., sekání).

46:07

Před brankou Krause to momentálně hoří. Hosté se snaží na sílu procpat puk za jeho záda.

44:46

Jakub Čížek tentokrát pálil od modré čáry a betonem dokázal Kraus vyrazit na tyč.

43:58

Vojtěch Krcho výhodu trestného střílení nevyužil. Kraus zůstal klidný až do poslední chvíle a mezi betony, kam mířil puk, nenechal ani skulinku.

43:58

Za faul Radka Šíra bylo nařízeno trestné střílení ke kterému se postavil Vojtěch Krcho.

43:57

Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Šír – trestné střílení).

43:27

Radek Šír dostal přihrávku přes celé hřiště na modrou čáru a zkoušel přehodit beton Dvořáka, jeho snaha byla neúspěšná.

43:09

Již třetí přesilovku hraji domácí dnes v tomto zápase. A po krásné kombinaci se dostal ke střele z mezikruží Vít Rozlílek. Jeho rána však byla zastavena.

42:25

Vyloučení v týmu HC Motor České Budějovice (Janoch – 2 min.).

41:59

Po buly okamžitě vypálil František Schwartz, jeho pokus lapil do lapačky Mathias Kraus.

41:04

České Budějovice právě vstřelily branku!
Od modré čáry vypálil JIŘÍ REMTA, který pomocí teče Šťastného dostal puk až do sítě. Asistence: Jakub Čížek.

40:28

Šťastný nahrál před bránu na Petra Antoníčka, ten bránu ale z blízkosti přestřelil.

40:01

Poslední třetina v závěrečném kole soutěže O Pohár DHL začne v 17:25.
Druhá třetina se jevila lépe pro hosty, kteří na led nastoupili s úplně jinou osobností než tomu bylo na začátku zápasu. Dokázali sice vyhrát druhou třetinu 2:1, ale na celkový výsledek to prozatím nestačí. Pouze snížili skóre na dvoubrankový rozdíl.

40:00

39:59

Hosté si posledních pár sekund zahráli přesilovou hru, nic z toho však nevzešlo a necelé dvě minuty v poslední třetině ještě budou hrát v početní převaze.

39:45

Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Rohlík – 2 min., hákování).

38:40

Z krátké přesilové hry si Budějovice nedokázaly vytvořit žádnou závažnou příležitost.

37:48

Ve hře 4 na 4 si lépe vedou hostí, poslední pálil Janoch, ale Kraus jeho střelu zneškodnil.

36:57

Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Antoníček – 2 min., nedovolené bránění).

36:57

V oslabení se dopředu hnal Michal Silný, který však byl faulován Petrem Antoníčkem.

36:10

Pardubice se vrhly do druhé přesilovky po hlavě. Kombinují před bránou Dvořáka, jejich střelecké pokusy ale v síti nekončí.

35:48

Vyloučení v týmu HC Motor České Budějovice (Pavlát – 2 min., vysoká hůl).

34:28

Přelévaný hokej nadále pokračuje. Můžeme vidět pár pěkných kombinací, ale vždy obránci dokáží situaci vyřešit.

32:01

Poslední minuty můžeme vidět pro diváka zábavný a dynamický hokej. Puku si nikdo moc neužije. Vidíme z obou stran vysoké, rychlé a precizní napadání.

30:45

Jakub Čížek tentokrát obral o puk domácího obránce a poté dokázal i vypálit. Jeho střelu avšak Kraus pokryl.

29:46

Pardubice se dokázaly dostat do tlaku před soupeřovu braku a po krásné nahrávce od Herčíka mohl zakončovat ONDŘEJ TOBIÁŠ, který opět dostává svůj tým do dvoubrankového vedení. Asistence: Daniel Herčík.

28:41

Domácí jakoby byli zaskočeni hrou hostů. Nedokáží udržet puk a valí se na ně útoky jeden za druhým.

27:11

Hosté dokázali v první přesilové hře snížit již na pouhý jednobrankový rozdíl. MICHAL SILNÝ, který stál před Krausem si našel puk, který domácímu brankáři vypadl po střele Pouzara. Asistence: Jaroslav Pouzar.

26:20

25:54

Hosté jako by ožili, dvakrát se do pásma dostal Čížek, který poprvé nedokázal propálit Krause a napodruhé nahrával na Hrubce, který taktéž nedokázal puk správně usměrnit.

24:30

Po nepovedené střele Čížka se puk dostal k osamocenému MATOUŠOVI HRUBCOVI, který puk poslal nad ramena Mathiase Krause. Asistence: Jakub Čížek, Jaroslav Pouzar.

23:18

Pardubice zavezly puk do rohu a následně ho poslaly před bránu kde byl připravený Šťastný, ten nedokázal dostat puk přes beton Marka Dvořáka.

22:08

Před bránou se zkoušel s pukem otočit Rozlílek, jeho pokusu chyběla razance.

21:02

Costa se dostal do brejku a zkusil si nájezd na Dvořáka, ten jeho fintu ale přečetl a puk za svá záda nepustil.

20:01

První buly ve druhé třetině tentokrát vyhráli hosté. Ti o puk ale záhy přišli.

20:01

Oba týmy už přišly ze šaten a připravují se na první buly druhé třetiny.
Druhá třetina začne přibližně v 16:43!
V první třetině jsme mohli vidět 5 gólů, z toho si čtyři připsali domácí, kteří prozatím tomuto zápasu dominují. Nutno podotknout, že České Budějovice dorazily v oslabené sestavě, když na soupisce mají pouhé 4 obránce a celkem 16 mladíků.

20:00

19:18

Jakub Čížek se snažil ještě snížit do konce první třetiny, jeho střela ale neměla ty správné parametry aby ohrozila Krausovu branku.

18:16

Hosté dokázali snížit, konkrétně se o to postaral FRANTIŠEK SCHWARTZ. Asistence: Vojtěch Doktor, Vojtěch Krcho.

17:36

Jelínek se rozjel ze svého pásma a až v mezikruží pálil na Marka Dvořáka, který si připisuje svůj první zákrok.

15:45

Po 4 obdržených gólech v první třetině přišlo na střídání brankářů.

15:45

Před Ludvíkem se ocitl osamocený DANIEL HERČÍK, ten až napodruhé procpal puk za jeho záda. Asistence: Ondřej Šťastný.

14:39

Antoníček dostal parádní nahrávku křížem, tu využít nedokázal.

13:38

Po vyhraném buly v útočném pásmu se puk dostal až ke ZDĚNKOVI PAVLÍKOVI. Asistence: Michal Rouha, Vít Kaštánek.

12:50

Domácí útočník Šťastný se snažil dovézt puk individuální cestou až do brány. Sice se dokázal dostat přes tři budějovické hráče, ale na brankáře už nevyzrál.

11:34

Adam Paleček se snažil nahrát před bránu na Petra Antoníčka, ten trefil pouze betony Ludvíka.

10:49

Hosté se snaží dostat do útočného pásma, jejich pokusy prozatím končí na modré čáře.

09:42

Matouš Masopust se rozjel a vypíchl puk domácímu obránci, který zaváhal. Masopust pokračoval sám na Krause, který jeho střelu parádně vytěsnil.

08:48

Z poza brány nahrával Pavlík na volného Rouhu, který nedokázal puk namířit mezi tři tyče.

07:59

Pardubice dokázaly využít hned první přesilovku v utkání. Když se u puku ocitl opět RADEK ŠÍR, který tentokrát poslal puk mezi betony Ludvíka. Asistence: Daniel Herčík.

07:14

Rozlílek osamocen v mezikruží vypálil na branku, jeho střela však skončila na hrudi jednoho z obránců.

06:42

Domácí hrají svoji první přesilovku v utkání, prozatím jen kombinují v pásmu soupeře.

06:36

Vyloučení v týmu HC Motor České Budějovice (Hail – 2 min., podrážení).

05:18

Domácí drží puk na svým holích a nechtějí ho Budějovicím půjčit. V útočném pásmu se snaží dostat ke střele, ale dostat se dvoubrankového vedení se jim prozatím nedaří.

04:13

Domácí se ujímají vedení, po úniku Rohlíka s RADKEM ŠÍREM, druhý jmenovaný domácím poslal klid na ledě. Asistence: Ondřej Rohlík.

02:39

Pardubice se postupným útokem dostali do pásma soupeře, od modré pak zkusil vystřelit Oliva, jeho rána vyrazil Ludvík vyrážečkou.

01:47

Remta zkusil vystřelit na branku domácích, jeho rána byla zblokovaná.

00:58

První dvě střely hostů nezamířily směr brány.

00:01

Úvodní buly získalo Dynamo, které ihned kombinuje do útočného pásma soupeře.

00:01

Oba celky už jsou připraveny na svých pozicích a zápas za malou chvíli začne.
Dnes v posledním kole O Pohár DHL si poměří síly domácí Dynamo, které se nachází na 3. pozici a ztrácí na druhou Plzeň 2 body, která před malou chvílí zdolala v posledním zápase Vítkovice. Proti domácím se postaví České Budějovice, které včera odehrály výborné utkání proti lídrovi tabulky Maunfield HK a připsalo si za zápas 2 body. Nyní se nachází na 16. příčce a ztrácejí bod na Třinec před nimi.

HC Dynamo Pardubice: Kraus (Marossy) – Chabada, Oliva (C), Kubíček, Blažej (A), Jelínek, Kaštánek – Rouha, Rozlílek (A), Antoníček, Tobiáš, Costa, Kostka, Paleček, Rohlík, Pavlík, Šír, Herčík, Šťastný.

HC Motor České Budějovice: Ludvík (Dvořák) – Remta, Pavlát, Hail, Doktor – Hrubec, Mrakholski, Masopust, Pouzar, Ryba, Janoch, Schwartz, Čížek, Silný (C), Krcho (A).

Rozhodčí: Veselý – Kis, Maštalíř.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

6:4

Branky a nahrávky: 5. Šír (Rohlík), 8. Šír (Herčík), 14. Pavlík (Rouha, Kaštánek), 16. Herčík (Šťastný), 30. Tobiáš (Herčík), 59. Blažej – 19. Schwartz (Doktor, Krcho), 25. Hrubec (Čížek, Pouzar), 28. Silný (Pouzar), 42. Remta (Čížek)

Rozhodčí: Veselý – Kis, Maštalíř

04:13 PCE 1:0 Šír (Rohlík)
06:36 CEM 2 Hail, podrážení
07:59 PCE 2:0 Šír (Herčík)
13:38 PCE 3:0 Pavlík (Rouha, Kaštánek)
15:45 PCE 4:0 Herčík (Šťastný)
15:45 PCE -Dvořák +Ludvík (Střídání)
18:16 CEM 4:1 Schwartz (Doktor, Krcho)