6:3

konec (5:1, 1:1, 0:1)

24.01.2020, 17:00 • Něftěchim Arena, Nižněkamsk • Petr Sumbal

Tipsport: 2.62 3.8 2.4 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno. Díky za pozornost a hezký zbytek pátečního večera. (19:19:14)
Československá stopa v utkání

Žádný český ani slovenský hráč do utkání nezasáhl.
Zápas je u konce, Nižněkamsk si připsal cenné domácí vítězství 6:3 nad Novosibirskem. Domácím se nadmíru povedla první třetina, ve které si rychle vytvořili vedení 5:0 a nakonec ji vyhráli 5:1. ve druhé třetině oba týmy vstřelily po jedné brance, ve třetí části snížil Juuso Puustinen na 3:6, ale drama se už nekonalo, žádnou další branku už Sibir nepřipsal. Zápas měl dva dvougólové střelce, na domácí straně to byl Pavel Kulikov a na straně hostů Michail Romajev, pro kterého to byly zároveň první dva góly v KHL.

58:29

Nikita Korotkov se natahoval po puku v útočném pásmu marně, blíž měl k puku jeden z obránců Neftěchimiku.

57:34

Kulikov našel pěknou přihrávkou na levém kruhu Enlunda, i proti jeho střele se však stihl Säteri přesunout.

55:50

Harri Säteri si po delší době také musel připsat zákrok, vychytal Matta Whita.

54:19

Znovu se domácí ocitli pod menším tlakem, ale Barulin je podržel, dobře zasáhl svým pravým betonem.

52:44

Sibir je v posledních minutách aktivnějším týmem, ale Nižněkamsk si zatím v obranném pásmu počíná dobře a žádné velké šance hostům nedovolí.

50:40

Viktor Komarov vypálil z pravého kruhu rychle zápěstím, Barulin byl opět pozorný a zasáhl lapačkou.

49:58

Nikita Šaškov dostal na levém kruhu dostatek prostoru na střelu, ale svou ranou na bližší tyč Barulina nepřekonal.

48:24

Harri Säteri bez problému zastavil nahození ze středního pásma a ještě stihl rychle kotouč rozehrát.

47:45

Pavel Porjadin se snažil z pravé strany natlačit před branku, místo toho ale narazil do tyčky a branku posunul.

45:57

Alexandr Šarov se na druhé straně dostal také do zajímavé střelecké pozice z mezikruží, ale ani on nebyl přesný.

45:32

Arsen Chisamutdinov dostal přihrávku mezi kruhy a z první vypálil, střela mu ale nesedla a puk minul branku.

45:11

Sibir se ocitl pod mírným tlakem, tak raději obloučkem vyhodil kotouč do středního pásma.

44:31

Zack Mitchell se ocitl před brankou ve výborné šanci, ale možná už byl příliš blízko Säteriho na to, aby ho dokázal překonat.

42:50

Hosté po vstřelené brance ožili a opět se usadili v útočném pásmu. Tentokrát si ovšem prostor na střelu nenašli.

41:41

41:41 Juuso PUUSTINEN - 6:3

6:3

Branky a nahrávky: 5. Berglund (Enlund, Chajrullin), 12. P. Kulikov (Šiksatdarov, Padakin), 14. Z. Mitchell, 16. Enlund (Šarifjanov, Chajrullin), 17. P. Kulikov (Pajgin, Padakin), 25. Chajrullin (Enlund, Šaripzjanov) – 19. Romajev, 27. Romajev (Jokipakka, Jermakov), 42. Puustinen (Česalin, I. Makarov)

Neftěchimik Nižněkamsk: Barulin (Šaryčenkov) – Bryncev, Šaripzjanov, R. Murphy, Pajgin, An. Sergejev, Rjasenskij, Volgin – Enlund, Chajrullin, Berglund – Z. Mitchell, White, Porjadin – Šiksatdarov, Padakin, P. Kulikov – Denis Kazionov, Chisamutdinov, Grošev – Šarifjanov.

HC Sibir Novosibirsk: Säteri (12.–20. Krasikov) – Loginov, Jokipakka, Děmidov, K. Alexejev, Ilja Morozov, Timašov, Jermakov – Ruohomaa, Puustinen, Šarov – Sajustov, Milovzorov, Šaškov – V. Komarov, Česalin, I. Makarov – Torčeňuk, Pervušin, Romajev – N. Korotkov.

Rozhodčí: Oskirko, Ravodin – Galimov, Strelcov

02:45 SIB 2 Torčeňuk, podrážení
04:19 NIZ 1:0 Berglund (Enlund, Chajrullin)
11:45 NIZ 2:0 P. Kulikov (Šiksatdarov, Padakin)
11:46 SIB -Krasikov +Säteri (Střídání)
13:23 NIZ 3:0 Z. Mitchell