3:4

po prodl. (1:1, 1:0, 1:2 - 0:1)

24.01.2020, 17:00 • ČPP Aréna, Hradec Králové • 37. kolo • Natálie Fišerová

To je ode mne pro dnešek vše. U dalšího onlajnu na počtenou! (19:22:25)
Prodloužení 3 na 3 nám přineslo mnoho šancí na obou stranách. Lvi mohou litovat, že ty své nevyužili, především Pěnčík a Moravec. Naopak Motor se svých příležitostí zhostil lépe a v poslední minutě prodloužení si zajistil bod navíc. Autorem vítězné branky je obránce Vojtěch Doktor. Hokejisté z jihu Čech si tak odvážejí z Hradce Králové dva body.

64:48

České Budějovice právě vstřelily branku!
A je rozhodnuto! Bod navíc v prodloužení berou hosté. Zasloužil se o něho VOJTĚCH DOKTOR, kdy po kombinaci se spoluhráči dokázal kotouč dostat za Sajdlova záda. Asistence: Jan Janoch.

64:13

Poslední vteřiny patří Hradci, ke střele se dostat ale nemohou.

63:35

Jejich přihrávky však nebyly přesné a puk Motor vyhodil.

63:00

O puk se bojuje za bránou domácích, toho se Hradečtí zhostili.

62:28

Moravec v další příležitosti, opět zasahuje betony Dvořák.

61:49

Janoch se pokusil projet obranou Hradce, leč neúspěšně.

60:56

Pěnčík se dostal do velké šance, svou kličku nezakončil díky dobrému zákroku Dvořáka.

60:27

Do úniku se dostal Ryba, z levé strany však Sajdla překonat nedokázal, ten puk skryl mezi betony.

60:02

Kotouče se ujali hosté a zpoza brány se budou snažit založit akci.

60:01

Třetí třetina byla velmi divoká, přinesla srovnání, díky kterému bude následovat prodloužení 3 na 3. Tam je to pro oba celky loterie.

60:00

59:40

Poslední sekundy se oba týmy snažily odehrát v klidu.

59:11

Matěj Pinkas vystřelil od modré čáry, tečovaný kotouč za zády Dvořáka neskončil.

58:09

Dopředu se hnali domácí útočníci, dobře ale zasáhli hostující zadáci.

57:10

Chybu hradeckého beka málem potrestal hráč Motoru, svůj tým podržel Sajdl.

56:54

Oddechový čas pro hosty.

55:50

Lvi dobře napadají, jejich souhru ale zastavili Budějovičtí.

55:35

55:06

Ze skrumáže u mantinelu vybojovali puk hosté a zavezli ho do pásma Hradce.

54:47

Čížek zlomil hokejku, musel jet vystřídat. Mezitím pokryl pokusy Motoru Sajdl.

53:57

Další možnost pro Budějovické. Domácím se ale kotouč podařil vyhodit až k bráně Dvořáka.

53:35

Vyloučení v týmu Mountfield HK (Ďuriš – 2 min., faul kolenem).

53:08

Moravec se pokusil projít až před bránu hostů, jeho střelu zblokoval obránce Motoru.

52:48

Potyčku za bránou Dvořáka vyřešili rozhodčí.

52:27

51:28

Domácí teď musí začít pořádně bránit, Motoru nabídli přesilovou hru a ten má tak možnost se dostat do vedení.

50:27

Vyloučení v týmu Mountfield HK (Lang – 2 min., vysoká hůl).

49:25

A je srovnáno! Kombinaci zakončil MATOUŠ MASOPUST, Sajdl byl proti jeho střele bezmocný. Asistence: Michal Silný, Vojtěch Krcho.

48:57

Motor po chvíli snižuje! Nahrávku Haila vystihl JAROSLAV POUZAR a krásnou střelou do šibenice tak skóroval. Asistence: Matouš Hail.

47:17

Hradec právě vstřelil branku!
Lvi odskakují o dva góly! S pukem na holi se dobře zorientoval MARTIN JANDA a kotouč vstřelil Dvořákovi mezi betony. Asistence: Lukáš Pajer, Martin Pěnčík.

46:19

O kotouč se bojuje u mantinelu, zhostili se ho domácí.

46:04

Poppelova střela šla mimo bránu Dvořáka.

44:00

43:40

Početní výhoda zatím moc domácím nevychází.

42:58

Naar teď ztratil hokejku, musí tak na střídačku a do hry pustit spoluhráče.

42:00

Vyloučení v týmu HC Motor České Budějovice (Hrakholski – 2 min., držení).

41:39

Síla se snažil překonat Dvořáka, tomu se však podařilo puk vyrazit betony.

41:22

Poppel přihrál Moravcovi, ten nedokázal kotouč usměrnit.

40:42

Kombinaci Motoru zastavili domácí obránci.

40:05

Kotouče se hned po vhazování ujali Hradečtí.

40:01

Druhou dvacetiminutovku začali lépe Královéhradečtí, byli aktivnější a na soupeře vyslali několik nebezpečných střel. Svou dobrou hru dokázali i využít, jmenovitě Kryštof Lang, který si po přihrávce spoluhráče najel před bránu Dvořáka a bekhendovou střelou ho překonal. Poté začal dělat problémy domácím pohyb Motoru. Všechny střelecké pokusy ale vychytal v hradecké bráně Tomáš Sajdl. V poslední části hry tak uvidíme, zda se Budějovickým podaří skóre srovnat nebo dokonce otočit.
Další třetina začne přibližně v 18:31.

40:00

39:50

Střela Pajera z pravé strany byla přesná, Dvořák ji však dokázal vyrazit svou holí.

39:10

Hra je přerušena, kvůli útočícímu hráči v brankovišti.

38:41

38:15

Pěnčík založil akci zpoza své brány, úspěšná nebyla. Vhazuje se ve středním pásmu.

37:48

Naarova střela od modré nenašla Dvořákovu bránu.

36:41

Vyloučení v týmu HC Motor České Budějovice (Hubata – 2 min., zásah do hlavy nebo krku + 10 min. osobní trest, zásah do hlavy nebo krku). Trest odpyká Ryba.

36:41

Z ledové plochy se teď těžce zvedal Dalibor Ďuriš, se spoluhráči odjíždí na střídačku.

36:04

Motor se vydal dopředu, Hradečtí ho ale o puk obrali.

35:47

Od modré čáry vystřelil obránce Budějovic, Sajdl si našel puk a chytil ho do lapačky.

35:22

Dvořák se snažil rozehrát, to se mu nepodařilo, zachránil ho prohřešek domácích a to vysoká hůl.

34:30

Dopředu se vydal Lang jeho střelu z pravé strany vychytal Dvořák.

33:39

Další početní výhoda se domácím nezdařila, nadále se snaží ale útočit.

33:03

31:03

Vyloučení v týmu Mountfield HK (Pěnčík – 2 min., nedovolené bránění brankáři).

30:02

To už ale neplatí! Po přihrávce Tadeáše Pinkase využívá přesilovou hru KRYŠTOF LANG. Ten si krásně sjel před brankáře Dvořáka a bekhendovou střelou ho překonal. Asistence: Tadeáš Pinkas.

28:53

Hradečtí se snaží vyšperkovat svou souhru, ke střele se ale zatím nedostali.

28:44

Marek Dvořák vyřešil závar před svojí bránou, jeho spoluhráči mu tak mohou být vděční.

28:14

Vyloučení v týmu HC Motor České Budějovice (Pavlát – 2 min., držení).

27:07

Lvi kombinují v pásmu hostů, ti ale nakonec jejich přihrávky vystihli a kotouč vyhodili.

26:12

Po střele domácího hráče dostal pukem obránce Budějovic, vše ale vypadá v pořádku a odchází na střídačku.

25:57

Vyloučení v týmu HC Motor České Budějovice (Hrakholski – 2 min., podrážení).

24:59

Hradečtí začínají být více aktivní, napadají a snaží se udržet na kotouči.

23:29

Až nyní se to Lvům podařilo, jejich pokusy jdou ovšem mimo bránu.

23:05

Máme tu další zakázané uvolnění na straně domácích, ti se teď nemohou vymanit z tlaku soupeře.

22:00

O kotouč se bojuje u mantinelu, zhostili se ho hráči Motoru, ne však na dlouho.

21:15

Budějovičtí nyní ukazují svojí sílu, dobré zákroky předvádí Sajdl.

20:18

Masopustova přihrávka na Krcha nebyla přesná, hradecké brána tak není v ohrožení.

20:02

Kotouče se zhostili domácí, Motor poslal puk na zakázané uvolnění.

20:01

Úvodní perioda nám přinesla zajímavý hokej. Do vedení se dostali junioři Budějovic zásluhou Matouše Masopusta. Hradeckým se ale tento průběh zápasu nelíbil a po chvíli dokázali také skórovat. Svou další branku si připsal Marco Lukačka. V dalším průběhu hry tak uvidíme, jestli dokáže jeden z celků převrátit utkání na svou stranu.

20:00

19:45

Poslední sekundy první třetiny jsou v rukou Budějovických, puk dokázali dostat za brankovou čáru, gól však nemohl platit, už bylo odpískáno.

19:16

Poppelovo nahození na bránu se odrazilo od brusle hostujícího hráče, Dvořák ale zasáhl.

18:22

Lvi se pokusili o založení akce, o kotouč je obrali obránci Motoru.

17:51

Hra je teď dost rozkouskovaná, oba týmy hrají opatrněji.

17:11

Moravec se snažil najít spoluhráče před bránou, leč neúspěšně.

16:44

16:24

Hradečtí nadále pokračují v napadání, dobře brání.

15:29

První početní výhoda pro hosty zatím nezačala dobře, Poppel se dostal do samostatného úniku, Dvořák mu dokázal kotouč vyrazit.

14:44

Vyloučení v týmu Mountfield HK (T. Pinkas – 2 min., hákování).

13:48

Je srovnáno! Přihrávku Petra Moravce dostal MARCO LUKAČKA, ten už jen zakončil do odkryté brány Dvořáka. Asistence: Dalibor Ďuriš, Marco Lukačka.

12:37

Hradečtí spěchají dozadu, hosté se snaží udržet v jejich pásmu.

12:28

Pajerovu ránu z mezikruží zastavil Dvořák.

11:40

Janoch se snažil opět projít domácí obranou, to se mu však tentokrát nepovedlo.

10:11

Hosté se dostávají do vedení! Mezerou mezi hradeckými obránci projel MATOUŠ MASOPUST a kotouč poslal Sajdlovi mezi nohy. Asistence: Vojtěch Krcho.

08:03

Přesilová hra se zatím domácím moc nedaří, svá šance si vytvořit nedokázali.

06:21

Vyloučení v týmu Mountfield HK (Daniel Šedivý – 2 min., hákování).

05:59

Máme tu první přerušení hry, dopustili se ho domácí zakázaným uvolněním.

03:54

Poppel se snažil najít Pěnčíka před bránou, ten však puk nedokázal zpracovat.

03:02

Lvi si dali několik přihrávek, hosté je dokázali vystihnout a kotouč jim odebrat.

02:19

Puk se teď snaží zavést do pásma Hradce Motor, domácí ale dobře napadají.

01:47

Ani jeden z týmů se zatím nedostal do větší šance.

00:38

První střelu poslal na bránu hradeckých celek, avšak projektil mířil mimo.

00:10

Úvodní buly vyhráli domácí.

00:01

Mountfield HK: Sajdl (Ševců) – Pelda, Váchal, M. Pinkas, Naar, Perička, Pěnčík – Lukačka, Ďuriš, T. Pinkas, Moravec, Síla, Pajer, Lang, Janda (A), Daniel Šedivý, Tecl, Poppel (C).

HC Motor České Budějovice: Dvořák (Ludvík) – Hubata, Remta, Pavlát, Hail, Doktor – Hrubec, Hrakholski, Masopust, Pouzar, Ryba, Janoch, Schwartz, Čížek, Silný (C), Krcho (A).

Rozhodčí: Jechoutek – Svoboda, Dědek.
HC Motor České Budějovice

Naopak hokejisté Českých Budějovic se s 39 body nacházejí až na 16. příčce tabulky. Poslední dva zápasy určitě neodehráli dle svých představ. Na svém ledě přivítali dva pražské celky, ovšem ani jeden nedokázali porazit. Nejdříve podlehli Slavii 3:4, následně obdrželi debakl 0:8 od hráčů Sparty. Při návratu na vítěznou vlnu tak juniory Motoru nečeká nic jednoduchého, v cestě ji bude stát vítěz turnaje O Pohár DHL.
Mountfield HK

Junioři Hradce už mají zajištěné vítězství dvě kola před koncem soutěže. Jejich šnůru tří výher v řadě však v předešlém zápase přerušili třinečtí Oceláři. Na ledě hráčů s drakem na prsou Královéhradečtí prohráli těsně 2:3 po prodloužení. Nyní se tak budou snažit svou prohru odčinit. Lvi disponují nejlepším oslabením (90,28 %) a také mají nejlepší útok soutěže s průměrem 3,91 vstřelených gólů za zápas.
Přeji příjemný podvečer z ČPP Arény, kde se utkají domácí hráči Mountfieldu HK s juniory Českých Budějovic. Bude to souboj mezi prvním a šestnáctým celkem tabulky. Favoritem duelu jsou tak jednoznačně hokejisté ze soutoku Labe a Orlice. Jestli tomu tak bude se dozvíme během 37. kola turnaje O Pohár DHL.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

3:4

Branky a nahrávky: 14. Lukačka (Moravec, Ďuriš), 31. Lang (T. Pinkas), 48. Janda (Pajer, Pěnčík) – 11. Masopust (Krcho), 49. Pouzar (Hail), 50. Masopust (Silný, Krcho), 65. Doktor (Janoch)

31:03 HKM 2 Pěnčík, nedovolené bránění
36:41 CEM 2+10 Hubata, zásah do hlavy nebo krku+zásah do hlavy nebo krku, odpyká Ryba
42:00 CEM 2 Hrakholski, držení
47:17 HKM 3:1 Janda (Pajer, Pěnčík)
48:57 CEM 3:2 Pouzar (Hail)
49:25 CEM 3:3 Masopust (Silný, Krcho)
50:27 HKM 2 Lang, vysoká hůl
53:35 HKM 2 Ďuriš, faul kolenem