1:4

konec (1:0, 0:2, 0:2)

24.01.2020, 17:30 • Ostravar aréna • 39. kolo • Monika Baloghová

Tipsport: 2.82 4.2 2.2 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Čtvrtý domácí zápas v řadě je pro Vítkovice už minulostí a ty si dnes body opět nepřipisují. Přitom první třetina byla z jejich strany odehraná dobře, svého soupeře přestřílely, vstřelily gól a dokázaly si připravit další šance. Ani druhá třetina nepůsobila špatně, v jejím závěru ale v přesilovkách dvakrát inkasovaly a hosté se dostali znovu do hry. Na hráčích Vítkovic byla znát touha po vyrovnání, ale Mountfield se dostal do tempa a hrál přesně to, co potřeboval. V závěru třetí části pojistil výhru v závaru před brankou Smoleňák, který nakonec také trefil opuštěnou domácí branku a tímto gólem završil svůj dnešní hattrick a zároveň pečetil výhru svého týmu.
Z Ostravy je to tedy vše, mějte příjemný zbytek večera a pokud máte volný víkend, užijte si ho podle představ. Já se budu těšit brzy znovu na počtenou. (20:13:00)

Hradec právě vstřelil branku!
Hosté se vymanili z pásma, s asistencí Perreta si hattrick gólem do prázdné branky připisuje RADEK SMOLEŇÁK – 1:4. Asistence: Jordann Perret, Petr Koukal.

58:52

Oddechový čas pro Mountfield.

58:52

Hosté posílají kotouč na prázdnou vítkovickou klec, ale ten končí mimo ni. Je tedy pískání zakázané uvolnění.

58:38

Hradečtí hrají pozorně a nedávají domácím moc prostoru.

58:12

Bude se vhazovat u Mazance, Svoboda míří na střídačku.

57:00

K porušení pravidel nedošlo, a tak se hosté mohou radovat z upevnění skóre. RADEK SMOLEŇÁK se snažil dostat puk do branky, ten se odrazil do betonu Svobody k tyči, odtud si jej domácí gólman srazil za brankovou čáru, vše ještě jistila hokejka Smoleňáka- 1:3. Asistence: Filip Pavlík, Petr Koukal.

57:00

Hradečtí vletěli do pásma jako velká voda, vytvořili závar v brankovišti a na druhý pokus dostávají puk za Svobodu. Vítkovičtí ale reklamují situaci v brankovišti, a tak se volá videorozhodčí.

56:24

Domácí se musejí urychleně vrátit, hosté útočí.

55:47

Perné chvilky pro gólmana hostů, nejprve to zkoušel Dej, poté Mallet a nakonec znovu Dej, ale všechny střely šly jen do gólmana.

54:52

Bude se vhazovat po pravici Svobody, který lapil snahu Radovala Pavlíka.

54:39

Vítkovičtí zaútočili, dobře to myslel Hruška, ale Mazanec byl přesně tam, kde měl být.

54:07

Po pokusu Smoleňáka se puk dostává do lapačky domácího gólmana. Následuje komerční přestávka.

53:59

Mazanec má dobře postavené betony, hosté se přesunují do útoku.

53:48

Domácí útočník Roman dostal přesnou přihrávku na modrou, u mantinelu se snaží získat čas, až přijedou spoluhráči.

53:40

Roman naskakuje zpět do hry.

53:36

Cingel nastřelil jen bránícího hráče, který dostává puk z pásma.

53:12

Přesilovka hostů je neuspořádaná, ale domácím se i přesto nedaří vyhodit.

52:43

Werbik narušil hostující přihrávkový kolotoč, ale Mountfield je stále v pásmu.

52:16

Mountfield se musí vrátit ke své brance, Cingel bude rozehrávat.

51:49

Do hry se vrací Jergl a hosté mají zkrácenou přesilovku.

51:40

Síly na ledě srovnává sportovně Roman, který se provinil nedovoleným bráněním. Oba týmy hrají ve čtyřech.

51:37

Hostující gólman schovává kotouč v náručí, Trška ani Roman sej nevydolovali.

51:28

Roman pálil jen do Mazance.

51:12

Vítkovičtí se vracejí ze středního pásma a znovu útočí.

50:37

Před brankou dobře clonil Schleiss, ale Dej ani Hruška nedokázali dostat kotouč do branky.

50:03

Hosté ihned vyhazují alespoň do středního pásma.

49:49

Na trestnou lavici se usazuje hostující Jergl, který se provinil podrážením.

49:26

Vítkovičtí neudrželi pásmo, Bukarts sprintuje za pukem.

49:02

Nepřesná přihrávka Mountfieldu končí na zakázaném uvolnění.

48:28

Vítkoviuce v plném počtu.

48:06

Domácí se snaží nepustit svého soupeře do pásma a daří se jim.

47:34

Hosté ještě nerozjeli klasickou přesilovku, domácí se brání zatím dobře.

47:08

Vítkovičtí vyhazují kotouč do bezpečí a rychle střídají.

46:55

Hráči obou týmů bojují v rohu u domácí klece o zašlápnutý puk.

46:28

Za zdržování hry – vystřelení puku mimo hrací plochu je vyloučen domácí Rosandič.

46:22

Radovan Pavlík se rychle přesunoval před branku, Rosandič už nestihl zabránit jeho střele, ale Svoboda má puk pod kontrolou. Následuje komerční přestávka.

46:05

Vhazovat se nyní bude ve středovém kruhu.

45:45

Hruška si najížděl do pásma proti Filipovi Pavlíkovi, dokázal poslat puk za branku, ale tam byli jen hráči Mountfieldu.

45:03

Lakatoš stíhal Cingela, ten nakonec nedokázal vystřelit.

44:52

Zakázané uvolnění je odpískání domácímu mužstvu.

44:36

Svoboda byl ve střehu, ale nakonec zasahovat nemusel, domácí si vzali puk pod kontrolou a pomalu rozehrávají.

44:00

Vítkovičtí bojují u Mazance, ale hosté k nim přistupují na těsno.

43:30

Kubalík vystřelil z otočky, ale jen do boční síťky.

42:43

42:41

Veselý z kruhu, ale ani Dej se do královehradecké klece neprosadili.

42:19

Puk putuje ke Svobodovi, ten rozehrává do středního pásma.

42:12

Vítkovičtí ostřelují plexisklo za hostující brankou.

41:37

Hosté se brání výborně, posílají puk až za Svobodu.

40:44

Za naražení zezadu je vyloučen na 2 + 10 minut hostující Nedomlel. Dvouminutový trest odpyká Jergl.

40:35

Svoboda zasahovat nemusel a domácí přesunují hru.

40:10

Vhazování vyhrává hostující Koukal a i se spoluhráči se přesunuje k vítkovické kleci.

40:01

Po druhé třetině je stav radostnější pro hosty, kteří vstřelili dvě branky a dostali se tak do těsného vedení. Oba góly přitom vstřelili v přesilovce, takže na vyloučení by si domácí měli ve třetí části dát velký pozor, pokud chtějí pomýšlet na úspěch. Jestli se teď hosté dostali do herní pohody a v klidu si dojdou pro výhru nebo jestli domácí zabojují o důležité body, se ukáže už za chvíli. Buďte u toho s námi i nadále.
1/3 – 13:4
2/3 – 7:10
Další třetina začne přibližně v 19:13.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:42

Černý si v pásmu dokázal poradit s důrazným Radovanem Pavlíkem.

39:10

Vítkovičtí bojují za hostující brankou.

38:58

Trška i Hruška se tlačili do branky, ale Mazanec pevně svírá puk v lapačce.

38:31

Vítkovičtí v pásmu, ale jejich přihrávky postrádají rychlost.

38:08

Je pískáno už druhé zakázané uvolnění v krátkém sledu pro Mountfield.

37:16

37:16 Radek SMOLEŇÁK - 1:2

37:16

Hosté se dostávají do vedení, Eklund pálil na branku, puk Svoboda vyrazil jen před sebe, kam už si sjížděl RADEK SMOLEŇÁK a dorazil jen do branky 1:2. Asistence: Oscar Eklund.

35:50

Je vyrovnáno!! Eklund poslal puk k brance, LUKÁŠ CINGEL se po něm natáhl a posílá jej mezi betony Svobody 1:1. Asistence: Oscar Eklund, Jakub Lev.

35:41

Mountfield rozjel přesilovkový kolotoč.

35:24

Domácí jdou do tří, za podrážení je na trestnou lavici odeslán Roman. Hosté hrají přesilovku 4 na 3,

34:41

Indrák odebral kotouč svému soupeři na obranné modré, ale hosté ho až k brance nakonec nepustili.

34:17

Domácí si dlouho přesilovku neužili, za hákování je za katr odeslán Schleiss.

34:13

Za podrážení je vyloučen hostující Šalda.

33:56

Puk pod kontrolou Mazance, ten nedovolil Malletovi zkusit štěstí při dorážce.

33:44

Nahozený puk končí ve Svobodově lapačce, ten neriskuje, že by dojíždějící Klíma mohl trefit puk do branky a přerušuje hru.

33:31

Vítkovičtí se rychle protáhli do pásma, Lakatoš těsně před brankou Mazance nepřekvapil.

33:13

Hostující snahu zastavuje ofsajd. Následuje komerční přestávka.

32:48

Průnik Hradce Králové zastavuje na své útočné modré Výtisk, který si nelenil kleknout.

32:25

Kotouč zašlápnutý u mantinelu v útočném pásmu domácích.

31:51

Svoboda v polosedě v brance, ale hosté se snažili dostat puk do branky málo.

31:19

Mallet se rychle přesunul i s pukem za branku, chtěl najít Veselého, ale ten nebyl připraven.

30:38

Mountfieldu je odpískán ofsajd.

30:21

Miškář hledal u branky Dragouna, ale puk končí v rohu.

30:08

Hraje se od branky k brance ve svižném tempu.

29:09

Perret se Žejdlem narušovali domácí rozehrávku, ale Trška poslal puk odrazem od mantinelu do středního pásma.

28:56

Chalupa se protahoval do pásma, ale Rosandič mu kotouč vypíchl a hosté se rázem ocitají v ofsajdu.

28:27

Ještě to zkoušel Bukarts, který si z kruhu sjel před branku, ale Mazancovy betony byly na svém místě.

28:19

Mazanec si připisuje dva dobré zákroky, puk za svá záda ale nehodlá pustit.

27:48

Domácí v pásmu, Schleiss sprintoval do rohu pro kotouč ale musí o něj bojovat.

27:10

Klíma se snažil udržet puk v pásmu, ale vítkovičtí jsou ve střehu a berou si jej pod kontrolu.

26:56

Hosté se tlačili do branky, ale Svoboda byl rychlejší a má kotouč pod kontrolou. Následuje komerční přestávka.

26:45

Veselý musel rychle zabrzdit u modré, jinak by byl pískán ofsajd.

25:45

Od modré pálil Filip Pavlík, Koukal byl ve střehu před Svobodou, ale domácí gólman kotouč ukryl v náručí.

25:07

Zakázané uvolnění znovu z hokejek domácích.

24:43

Vítkovice okupují prostor před hostující brankou, ale Mazanec je ve střehu.

24:13

Příliš dlouhá rozehrávka na kapitána Smoleňáka končí na Štenclově hokejce.

23:57

Svoboda bude ve střehu, po zakázaném uvolnění se vhazuje u jeho branky.

23:50

Hosté bojují v pásu o puk, ale domácí hrají velmi pozorně.

22:55

22:49

Ofsajd pro hráče Mountfieldu.

22:29

Královehradečtí si v pásmu šanci nevytvořili, domácí posílají puk k soupeřově kleci a přesunují se do středního pásma.

21:43

Kubalík s Werbikem vystartovali k Mazancově brance, druhý jmenovaný ale posílá puk do náruče hostujícího gólmana.

20:55

Domácí špatně vystřídali, trest za příliš mnoho hráčů na ledě odpyká Indrák.

20:21

Lakatoš sprintoval do pásma, jeho sólová akce ale nekončí v brance.

20:01

Vítkovičtí ze své střelecké aktivity vytěžili vedoucí branku a mohou do kabin s rozhodně lepším pocitem než jejich soupeř. Zápas ale ještě není u konce a hosté nejsou týmem, který by se z jedné branky sesypal. Čeká nás tak zajímavé pokračování.

19:08

Hosté se znovu musejí stáhnout ke své brance, vítkovičtí zamířili do pásma, z mezikruží pálil Štencel.

18:41

Hosté se osvobozují a posílají puk ke Svobodovi.

18:18

Mallet číhá před brankou a zároveň cloní výhled gólmanovi, ale Romanova nahrávka k němu neprošla.

18:00

Vítkovičtí se drží u Mazance, ale jen je v pohotovosti.

17:19

Koukal se v útočném pásmu dopustil hákování a domácím tak nabídl další přesilovku.

17:02

Mountfield se dostal lehce do pásma, Šidlík se napřáhl v kruhu, ale nastřelil jen klubko hráčů před sebou.

16:44

Štencel si sjel blíž k brance, ale vystřelil jen na Mazancovu připravenou vyrážečku.

16:00

Vítkovice se znovu ženou do pásma, je vidět, že jsou při chuti.

15:33

Domácí znovu okupují prostor útočného pásma, ale Indrák končí mezi kruhy na ledě a navíc bez hokejky.

14:28

14:28 Alexandre MALLET - 1:0

14:28

Vítkovice právě vstřelily branku!
Domácí přece jen otevírají skóre, Veselý poslal puk na ALEXANDRA MALLETA, který předvedl u Mazance pěknou stahovačku a poslal puk za jeho záda – 1:0. Asistence: Martin Dočekal.

14:20

Rosandič viděl volnou cestu až k brance a vyrazil k Mazancovi, nikdo ho ani nezpomalil, ale vítkovický bek pálil těsně vedle.

13:38

Žejdl dostal přesnou přihrávku, ale přes dva bránící hráče se nedokázal prosadit.

12:54

Vítkovičtí po vhazování vybojovali kotouč, Hruška se vydal za nahozeným pukem, ale nikdo se k němu nepřidal.

12:38

Lapačka domácího gólmana svírá puk, Radovan Pavlík na ni nevyzrál. Následuje komerční přestávka.

12:24

Útočící strany se rychle mění.

11:18

Vítkovice se drží u Mazance, ale chybí jim větší přesnost.

10:56

Mountfield v plném počtu.

10:22

Hostující čtveřice se dostala do středního pásma, po střele směrem na branku domácích zazvonila tyč!!

09:49

Vítkovičtí se znovu usadili v pásmu, ale hosté se dostali k puku a vyhazují.

09:20

Hosté posílají puk do bezpečí.

09:06

Dělovku vyslal z kruhu Trška, ale minul.

08:56

Za hákování bude pykat Šalda.

08:54

Vítkovice v pásmu, Dej se ocitl před Mazancem, ale byl faulován.

08:42

Před dotírajícím Chalupou schovává Svoboda puk raději pod lapačkou.

08:28

Vítkovičtí v úmyslném ofsajdu, vhazuje se u Svobody.

08:09

Domácí si najížděli v tandemu na hostující branku, ale střela Indráka končí na Mazancových betonech.

07:50

Skákavý puk mířil ke Svobodovi, ten jen raději ukryl v lapačce. Vhazuje se po jeho pravici.

07:38

Mountfield rozehrával další útočnou akci, ale ta je přerušena čárovým sudím kvůli ofsajdu.

07:06

Protiútok domácích končí na pozorném Mazancovi, následuje komerční přestávka.

06:53

Smoleňák dostal rychlou přihrávku, ujížděl sám na branku, ale mířil jen na zadní plexisklo.

06:11

Dragoun nahodil kotouč do pásma, ale Dočekal byl na správném místě a mění směr hry.

05:57

Zakázané uvolnění také pro vítkovické hráče.

05:27

Mallet stíhal vracejícího se Koukala, ale hostující útočník byl u puku první a hned rozehrával.

04:59

Domácí číhají ve středním pásmu, hosté za svou brankou drží puk a čekají na dostřídání.

04:31

Hruška se protahoval pod=l pásma, ale byl přidržen.

04:10

Oba týmy střídají, Výtisk rozehrává od své branky.

03:24

Vítkovičtí v pásmu, Kubalík nahrával zpoza branku do mezikruží, ale žádná z vítkovických hokejek nebyla připravena.

02:57

Rosandič ve spolupráci s Werbikem dostali puk od své klece.

02:38

Zbrklá rozehrávka končí na zakázaném uvolnění hostujícího týmu.

02:17

Kovář ve středním pásmu zastavuje kotouč a nahazuje jej zpět do pásma. Vítkovičtí ale nejprve musejí vycouvat.

01:43

Hra na opačné straně, Hruška se ale dostal až za Mazancovu klec.

01:11

Radovan Pavlík sebral ve středním pásmu kotouč, vyrazil ke Svobodovi, ale jen ho nastřelil, vyražený puk už si berou pod kontrolu domácí.

00:25

Hradečtí se řítili do pásma, ale Chalupa ani Smoleňák nemířili přesně.

00:03

Úvodní vhazování vyhrává Roman, domácí zakládají útok.

00:01

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

HC Vítkovice Ridera: Mi. Svoboda (Dolejš) – Rosandić, Trška, Štencel, Gregorc, Výtisk (C), R. Černý, L. Kovář – Roberts Bukarts, O. Roman, Lakatoš (A) – Schleiss, Hruška, Indrák – Dej (A), R. Veselý, Mallet – T. Kubalík, Werbik, Dočekal.

Mountfield HK: Mazanec (Š. Lukeš) – Eklund, Nedomlel (A), Šidlík, Cibulskis, Šalda, F. Pavlík (A), Čáp – M. Chalupa, Cingel (C), Smoleňák – R. Pavlík, Lev, Klíma – Perret, Koukal, Žejdl – Miškář, Dragoun, Jergl.

Rozhodčí: Pražák, Kubičík – Hlaváč, Tošenovjan.
I do dnešního utkání nastoupí v bílém dresu Vítkovic další nová tvář, z Brna se během dneška přesunul útočník Martin Dočekal. Fanoušci Vítkovic se také budou moci shledat s ex-vítkovickými hráči oblékajícími dres Mountfieldu, a to Petra Šidlíka a Jakuba Lva.
Vítkovicím se letos proti Mountfieldu daří, na domácím ledě si připsaly výhru 3 2 po samostatných nájezdech, na východě Čech si vybojovaly celé tři body za výhru 2:0. Domácí potřebují body jako sůl, ale ani tento zápas pro ně nebude procházka růžovou zahradou. Uvidíme, jak se oba týmy o výsledek poperou.
Nejproduktivnějším hráčem Mountfieldu je s šestadvaceti kanadskými body útočník Radek Smoleňák (15+11), stejný počet přihrávek mají na svém kontě také útočníci Matěj Chalupa (7+11) a Rudolf Červený (5+11). Mezi obránci se s jedenácti body nejvíce daří Filipovi Pavlíkovi (4+7). Nejvytíženějším hráčem je s průměrným časem 22:41 minut na ledě obránce Petr Zámorský. Bodování Radegast indexu vede se 111 body obránce Richard Nedomlel, což jej pasuje na čtvrté místo v bodování celé extraligy. Královehradecký bek je také se 78 trestnými minutami nejtrestanějším hráčem týmu. Marek Mazanec je vytíženějším z dvojice gólmanů, s jednou asistencí a pěti vychytanými čistými konty má průměr 2,14 a úspěšnost 91,51 %.
Lídrem kanadského bodování Vítkovic je s dvaatřiceti body útočník Roberts Bukarts (12+20). Nejproduktivnějším bekem je s devatenácti body Peter Trška (3+16). V minulém, utkání si první zápas ve vítkovickém dresu zahrál obránce Mislav Rosandič a strávil na ledě v průměru nejvíce času – 21:29 minut. Kapitán Jan Výtisk nasbíral ve statistice Radegast indexu už 148 bodů. Dvaačtyřicet trestných minut si v dosavadním průběhu připsal útočník Dominik Lakatoš. V minulém utkání přepustil místo v brance svému kolegovi, přesto je Miroslav Svoboda stále jedničkou týmu, se třemi asistencemi, dvěma čistými konty a průměrem 3,11 má úspěšnost 91,70 %.
Z posledních tří zápasů si Vítkovice připsaly jen tři body, byť důležité, nad Litvínovem, týmy Energie a Liberce však byly nad jejich síly. V neúplné tabulce patří domácím stále 12. místo, bilance 8-6-4-20 a pasivní skóre 94:138 jim vynesla 40 bodů, Od dvou posledních týmů je ale dělí jen 4 body. Mountfield HK z posledních tří zápasů vyhrál dva, oba na domácím ledě, kde porazil Karlovy Vary i Zlín. Neuspěl jen na ledě Olomouce, kde nevstřelil ani gól. V tabulce královehradečtí okupují 9. místo, které si zajistili bilancí 14-4-4-15, aktivním skóre 92:90 a 54 body. Stejný počet bodů má také o příčku výše tým Zlína.
Domácí šňůra Vítkovic má před sebou čtvrté pokračování, tentokrát na svém ledě přivítají tým Mountfieldu HK.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

1:4

Branky a nahrávky: 15. Mallet (Dočekal) – 36. Cingel (Eklund, Lev), 38. Smoleňák (Eklund), 57. Smoleňák (F. Pavlík, Koukal), 60. Smoleňák (Perret, Koukal)

Mountfield HK: Mazanec (Š. Lukeš) – Eklund, Nedomlel (A), Šidlík, Cibulskis, Šalda, F. Pavlík (A), Čáp – M. Chalupa, Cingel, Smoleňák (C) – R. Pavlík, Lev, Klíma – Perret, Koukal, Žejdl – Miškář, Dragoun, Jergl.

Rozhodčí: Pražák, Kubičík – Hlaváč, Tošenovjan

Diváci: 4 305

08:56 HKM 2 Šalda, hákování
14:28 VIT 1:0 Mallet (Dočekal)
17:19 HKM 2 Koukal, hákování
20:55 VIT 2 příliš mnoho hráčů, odpyká Indrák
34:13 HKM 2 Šalda, podrážení