5:0

konec (1:0, 2:0, 2:0)

12.01.2020, 12:30 • Ufa Arena, Ufa • Aleš Pur (@PurAles)

Tipsport: 1.34 5.61 7.37 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezké odpoledne a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (14:56:42)

Trestné minuty: 29:6
Utkání je u konce a favorit utkání, domácí Ufa si po skvělém výkonu připsala body za výhru 5:0. I ve třetí třetině byl Salavat tím aktivnějším týmem, nepouštěl soupeře do tlaku a sám naopak přidal dva góly. Ve 46. minutě skóroval Alexej Kručinin a ve 49. minutě byl posledním úspěšným střelcem Eduard Gimatov, pro kterého to byl dnes druhý úspěch. Ufa dala dnešní výhrou zapomenout na předchozí neúspěchy, naopak Riga pokračuje v nepřesvědčivých výkonech.

59:51

Ališauskas nestihl puk v útočném pásmu, diváci již oslavují výhru.

59:27

Ne, hostům se prostě nedaří. I další střela skončila mimo Karejevovy branky.

58:45

Za vlastní brankou toho hosté mnoho nevymyslí, nutno ale podotknout, že skvěle napadající hráči Salavatu toho soupeři mnoho nedovolují.

57:28

Až nyní musel Karejev zasahovat, levým betonem vytěsnil puk do rohu.

56:47

Přesilovka se ale Rize vůbec nedaří, kombinuje se pouze v rohu a domácím se už povedlo několikrát vyhodit.

55:26

Alexandr Kadějkin se u mantinelu dopustil faulu loktem a jelikož tam byla krev, dostal trest na 5 minut + do konce utkání.

54:54

Hosté mají ponechanou výhodu po faulu v útočném pásmu.

54:36

Od modré čáry vystřelil domácí Arzamascev, jeho pokus však po teči jednoho z jeho spoluhráčů skončil mimo ledovou plochu a vhazovat se bude ve středním pásmu.

53:46

Kartajev trefil pouze clonícího hráče Rigy, ani Voris teď nemusel do práce.

52:44

Protiútok Ufy dvou na tři skončil pouze v rohu, Sošnikov se snaží akci oživit přihrávkou.

51:50

Sražená střela se ke Karejevovi vůbec nedostala, puk vylétl do středního pásma.
Riga se snaží dát alespoň jeden čestný gól, akce Dinama jsou ale zastavovány ještě před zakončením.

49:54

Salavat by chtěl přidat ještě jeden gól, na Vorise to létá ze všech možných úhlů.

5:0

Branky a nahrávky: 3. V. Žarkov (Kadějkin, Koledov), 26. Hartikainen (Sošnikov, Manninen), 27. Gimatov (Sošnikov, Manninen), 46. Kručinin (Burmistrov, Chochrjakov), 49. Gimatov (Baškirov, Kadějkin)

Salavat Julajev Ufa: Karejev (Metsola) – Panin (C), Larsen, Arzamascev, Koledov, Ar. Sergejev, Lisovec, Muchamadullin, A. Semjonov – Hartikainen, Manninen, Sošnikov (A) – Chochrjakov, Burmistrov (A), Kručinin – V. Žarkov, Kadějkin, Soloduchin – Baškirov, Kartajev, Gimatov.

Dinamo Riga: Voris (Liepins) – Mamčics, Marshall, Ališauskas, Ďaloga, Balinskis, Maione, Berglund, Gimajev – Ashton, Batna, Gegeris – Slepec, Setdikov, Protapovič – Džerinš, Meija (A), M. Redlihs (C) – Trastašenkovs, Berzinš, Gillies.

Rozhodčí: Akuzovskij, Raming – Nikolajev, Strelcov

Diváci: 6 873

02:03 UFA 1:0 V. Žarkov (Kadějkin, Koledov)
07:57 RIG 2 Gillies, držení
25:15 RIG 2 Maione, hákování
25:43 UFA 2:0 Hartikainen (Sošnikov, Manninen)