David Kämpf (CHI) 0+1, 1 střela, čas na ledě 15:39
Ondřej Kaše (ANA) 0+1, 3 střely, čas na ledě 19:59
3. Robin Lehner (CHI) 34 zák., 2 góly, 94,6%
Vhazování: 51%:49%
Hity: 18:29
Přesilové hry: 0/1-0/1
Trestné minuty: 2-2.
Je za námi zápas mezi Chicagem a Anaheimem, který lépe dopadl pro domácí Blackhawks, kteří si připisují vítězství 4:2. Anaheim tak nenastartoval úspěšně svůj pětizápasový trip a do dalších zápasů bude muset svůj výkon zlepšit. První dvě třetiny byli domácí lepším celkem a i díky dvou brankám Dominika Kubalíka vedli 3:1. Hostům se ale podařilo na začátku třetího dějství snížit zásluhou Rakella, domácí odpoveď ale nečekala dlouho. Střelou do levého horního rohu se prosadil Määttä a dodal domácím klid. I přes zlepšenou hru hostů v poslední třetině se jim srovnat nepodařilo a odjíždějí tak z United Center bez bodu.

59:53

Dominik Kubalík měl dvě obrovské šance ke skórování a k završení hattricku. I kdyz se mu to nepodařilo tak nemusí být smutný. Blackhawks si totiž dnes připisují vítězství 4:2!

58:34

Po nahrávce přes celou šířku hřiště trefuje Rakell tyč branky domácího brankáře.

57:32

Hosté to zkoušejí v šesti!

57:19

Do úniku se hnal Ondřej Kaše, na poslední chvíli mu kotouč dokázal vypíchnout Koekkoek.

55:13

Po odrazu se k volnému kotouči před Lehnerem dostal Sprong, jeho střela ale nemířila ani mezi tři tyče.

55:00

Zbývá nám posledních pět minut do konce základní hrací doby. Podaří se Kačerům z Anaheimu se zápasem ještě něco udělat?

53:52

Nahození Deslaudierse Lehner raději podrží, vhazovat se bude v obranném pásmu domácích.

52:40

Po nahození Gustavssona to jen zahučelo v United Center.

52:03

Highmore zpoza branky našel Caggiulu, ten ale trefuje Gibsona pouze do betonu.

51:00

Po dorážce hostů puk skákal po brankové čáře i to, ale Lehner nakonec ustál a drží domácím dvoubrankové vedení.

4:2

Branky a nahrávky: 9. J. Toews, 25. D. Kubalík (P. Kane, J. Toews), 33. D. Kubalík (C. Murphy, Z. Smith), 44. Määttä (DeBrincat, Kämpf) – 4. Jones (O. Kaše), 43. Rakell (Lundeström, Comtois)

Chicago Blackhawks: Lehner (Crawford) – Boqvist, C. Murphy, E. Gustafsson (C), Koekkoek, Määttä, Keith – Quenneville, J. Toews, D. Kubalík – Kämpf, Dach, DeBrincat (A) – P. Kane, Carpenter, A. Nylander – Caggiula, Highmore, Z. Smith (A).

Anaheim Ducks: Gibson (R. Miller) – Manson (A), H. Lindholm (A), Holzer, Ja. Larsson (C), Gudbranson, Fowler – Sprong, Getzlaf, Henrique – Rakell, Lundeström, Comtois – O. Kaše, Steel, Jones – Rowney, D. Shore, Deslauriers.

03:37 ANA 0:1 Jones (O. Kaše)
08:13 CHI 1:1 J. Toews
10:57 ANA 2 Gudbranson, hákování
20:36 CHI 2 Carpenter, sevření puku rukou
24:20 CHI 2:1 D. Kubalík (P. Kane, J. Toews)
32:21 CHI 3:1 D. Kubalík (C. Murphy, Z. Smith)
42:29 ANA 3:2 Rakell (Lundeström, Comtois)