Extraliga dorostu - play-down

VHK ROBE Vsetín – HC Dukla Jihlava

7:3

konec (2:1, 3:1, 2:1)

11.01.2020, 12:00 • Zimní stadion Na Lapači • 9. kolo • Jan Tajzler (@HonzaTajzler)

Utkání končí vítězstvím domácího Vsetína. Valaši ve třetí třetině odmítli zdramatizování zápasu a hned na jejím startu vsítili dvě branky, které definitivně rozhodly o vítězství domácího celku. Valaši tak přeskakují Jihlavu v tabulce a první příčku ve skupině O udržení budou nejspíš sdílet s českobudějovickým Motorem. Hrstka domácích příznivců s bubnem děkuje valašským mladíkům za předvedený výkon a já se s vámi pro tuto chvíli loučím. Příznivce vsetínského hokeje pak zvu ke sledování utkání Chance ligy mezi Vsetínem a Slavií Praha, které na Lapači odstartuje v 17:00. (14:08:01)

59:35

Vsetín se bude ve zbytku utkání bránit ve třech hráčích proti pěti. Dvě minuty za podrážení obdržel Štěpán Jurek.

59:31

Z levého kruhu vypálil prudce Báťa, Nešpůrkovi vypadl kotouč a akce Jihlavy pokračovala, v předbrankovém prostoru se pak o hattrick pokoušel Jungwirth, ale vsetínská obrana v čele s Nešpůrkem krušnou situaci ustála.

59:08

Vsetínu se daří držet kotouč mimo obranné pásmo.

58:29

Vsetín se bude muset ještě v závěru třetí třetiny bránit početní výhodě Dukly. Dvě minuty za hákování obdržel Boris Babeliak.

58:00

Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:41

Na puku jsou hráči Jihlavy, kteří ještě usilují o úpravu jinak hrozivého skóre.

56:42

Dukla právě vstřelila branku!
Dukla koriguje skóre! Po nahození Jandy kotouč Nešpůrek pouze vyrazil před sebe a na dorážku byl připraven MAREK MELENOVSKÝ, jenž bekhendem zavěsil kotouč pod horní tyč vsetínské branky. Asistence: Marek Janda.

56:33

Nyní to Polodna zkusil sám, když si vypracoval střeleckou pozici na pravém kruhu, Nešpůrek vyrazil.

56:21

Nyní to po předávce Polodny zkusil Jungwirth, Nešpůrek měl ovšem velmi dobrý výhled a pokus jihlavského kapitána ukryl ve své výstroji.

55:32

Vsetín poměrně v klidu kontroluje průběh třetí třetiny, Jihlava se oproti dvěma předcházejícím částem hry nedostává do brankových příležitostí.

54:36

Prudká střela v podání Fojtíka pořádně protáhla Maláče, který však za svá záda osmou branku odmítá pustit.

54:31

Individuální akcí se na levém křídle nyní prezentoval Jurek, jeho koncovku však zachytil Maláč ve své lapačce a bude se vhazovat po jeho pravici.

54:03

Jihlava se ze vsetínského sevření osvobozuje jen za cenu zakázaného uvolnění.

52:44

Vsetín je znovu usazen před brankou Jihlavy, od modré střílel Adámek, trefil však pouze zadní mantinel.

51:17

Krajčíkovo nahození šikovně tečoval Jurek, ovšem dobrý postřeh předvedl také brankář Maláč, když tečovaný kotouč vytěsnil špičkou betonu.

50:40

Nepřesná rozehrávka domácích končí zakázaným uvolnění, vhazovat se bude po delší době před Nešpůrkem.

7:3

Branky a nahrávky: 5. Hrnčíř, 10. Turek (Babeliak, Kunst), 26. Babeliak (Turek, Kunst), 37. Tobola (Kuchařík), 39. Jurek (Kunst, Babeliak), 41. Babeliak, 42. Kuchařík (Kočí, Dědek) – 5. Jungwirth (Melenovský, Polodna), 29. Jungwirth (Melenovský), 57. Melenovský (Janda)

VHK ROBE Vsetín: Nešpůrek (Janura) – Velikovský, Kočí, Mikula, Fojtík Krajčík, Kunst – Bednařík, Kopřiva, Rigo, Babeliak, Tobola, Juráň, Adámek, Kuchařík, Hrnčíř, Dědek, Turek, Jurek.

HC Dukla Jihlava: Maláč (Pulda) – Vovsík, Sapík, Adam, Hrbek, Vranka, Šabatka, Janda – Melenovský, Polodna, Zdarsa, Nevšímal, Valach, Pavelec, Fábry, Jungwirth, Báťa, Bulík.

Rozhodčí: Goňa – Poláček, Kociňák

04:02 VSE 1:0 Hrnčíř
04:53 JIH 1:1 Jungwirth (Melenovský, Polodna)
06:16 JIH 2 Hrbek, vysoká hůl
09:51 VSE 2:1 Turek (Babeliak, Kunst)
12:47 VSE 2 Kočí, faul loktem