04.01.2020, 16:01 • Vicarage Road, Watford • Filip Lefenda

Tipsport: 1.25 6.03 11.2 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Z tohoto dech beroucího duelu je to vše. Děkujeme vám za pozornost a přejeme krásný zbytek večera. Na viděnou. (18:07:21)
Držení míče: 56 % : 44 %.
Střely na branku: 3:7. Střely mimo: 4:3. Rohy: 4:5. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 13:11.
Zápas 3. kola FA Cupu mezi Watfordem a Tranmere se zpočátku vyvíjel jednoznačně. Domácí účastník Premier League naplňoval roli favorita a vypracoval si už před přestávkou náskok tří branek. Ve druhé půli ale Watford polevil a přenechal iniciativu hostům ze třetí ligy, kteří po trefách Jenningse, Montha a Mullina manko zlikvidovali a v závěru dokonce sahali po obratu, neboť byl vyloučen domácí Pereyra! Ten se nakonec nezrodil, přesto není divu, že fotbalisté Tranmere slavili šokující remízu 3:3 se svými příznivci stejně, jako kdyby postoupili. V praxi znamená nerozhodný výsledek to, že se oba týmy střetnou v FA Cupu ještě jednou.

90+7

90+7

Bachmann si připsal v závěru střetnutí ještě jeden zákrok proti přízemnímu pokus z pravé strany. O chvíli později fouká hlavní rozhodčí Scott naposledy do píšťalky.

90+6

Již běží poslední minuta avizovaného nastavení. S míčem hraje Tranmere.

90+5

K velké radosti hostujících příznivců pálil Adam Masina po krátké narážečce se spoluhráčem vysoko nad levý horní roh branky.

90+4

Monthe nakopl metr před hranicí šestnáctky Successe a je z to ho v závěru utkání hodně nebezpečná standardka pro Watford! Kamerunský bek zároveň vyfasoval žlutou kartu.

90+3

Platí to i nadále. Domácí vhazují na polovině Tranmere a nikam s uvedením míče do hry nespěchají.

90+2

Watfordu se v nastaveném čase daří držet míč daleko od vlastní branky. Zatím...

90

Tranmere cítí šanci na obrat, který by se rovnal obrovské senzaci. Na jeho dokonání budou mít hosté ze třetí ligy ještě šest nastavených minut.

89

A domácím nepříjemnostem stále není konec! Roberto Pereyra vyfasoval za svůj zbytečný zákrok na Morrise červenou kartu a posílá svůj tým do deseti!

88

Dnešní utkání sleduje 14373 diváků.

87

87. Paul MULLIN - 3:3

87

Tranmere právě vstřelilo branku!
Zodpovědnost vzal na sebe střídající PAUL MULLIN, jenž napálil balon přesně k levé tyči. Bachmann se vydal na opačnou stranu a Watford tak přichází o tříbrankové vedení!

87

A je to skutečně tak! Pokutový kop pro Tranmere Rovers a možnost srovnat skóre!

86

A pozor! Barrett sundal skluzem na hranici vápna Blacketta-Taylora a ve vzduchu visí penalta! Sudí Scott se radí s kolegou u videa!

85

Po dalším nedovoleném zákroku domácích pošle balon do hry brankář Chapman. Jeho spoluhráči se stěhují před Bachmanna.

83

Tentokrát si s ním domácí bez větších problémů poradili a přenášejí hru dále od své brány.

82

Watford si opět vypomohl faulem, a tak si staví míč Jake Caprice, jenž zřejmě pošle do vápna další nadýchaný centr.

81

Střídání v týmu Tranmere Rovers: ze hřiště odchází Morgan Ferrier, přichází Paul Mullin.

80

Sektor hostujících příznivců žene své miláčky za vyrovnáním. Ti by si ho za zlepšený výkon ve druhém poločase zasloužili.

78

78. Emmanuel MONTHE - 3:2

78

A drama je skutečně na světě! Bachmann si vyskočil pro centr z levé strany, míč mu ale vypadl z rukavic, a tak jej EMMANUEL MONTHE nadvakrát procpal do sítě. Watford už vede jen o jedinou branku!

78

Barrett se ihned uvedl faulem, po němž mají hosté k dispozici standardní situaci z levého okraje hřiště.

77

Střídání v týmu Watford FC: ze hřiště odchází Bayli Spencer-Adams, přichází Mason Barrett.

76

Bayli Spencer-Adams končí v krátkém sledu už poněkolikáté na zemi a zřejmě má nějaký zdravotní problém.

74

Watford ale v posledních minutách přeci jen zabral a daří se mu nyní pobývat na útočné polovině.

72

Do konce druhé půle schází i s nastavením cirka dvacet minut, což je stále poměrně dlouhá doba. Bude se konat drama?

70

V hlavní roli opět hostující kapitán. Tentokrát se Connor Jennings provinil nedovoleným zákrokem na Pedra a je z toho vůbec první žlutá karta tohoto utkání.

69

Dlouhý pas propadl až k Jenningsovi, jehož ránu z voleje vyrazil Bachmann nad břevno! Domácí si zahrávají.

68

Po faulu na polovině hřiště bude rozehrávat Tranmere. To je i nadále aktivnějším týmem.

66

Celá situace se ještě zkoumala na videu, neboť byl ve hře předešlý útočný faul. Gesto rozhodčího je ale po minutě čekání jasné – branka platí!

65

65. Connor JENNINGS - 3:1

65

A je z toho přeci jen snížení! Blackett-Taylor dloubl na levé straně balon ke CONNORU JENNINGSOVI, který jej poslal hlavou přesně k levé tyči!

65

Zahrozit budou moci hosté nyní. Jennings vybojoval pro své barvy rohový kop.

64

Snaha Tranmere nechybí, hosté jsou ve druhé půli o poznání aktivnějším týmem. Do vážnějšího ohrožení Bachmannovy klece se ale nedostávají.

62

Pro dvacetiletého Portugalce duel skončil. Po střídání hra pokračuje.

61

Střídání v týmu Watford FC: ze hřiště odchází Domingos Quina, přichází Callum Whelan.

60

Na zemi se octl bez cizího zavinění Domingos Quina. Domácího záložníka zřejmě trápí křeče a už k němu míří kluboví lékaři. Aktuálně se tak nehraje.

59

Bachmann likviduje přízemní střelu ze střední vzdálenosti a vyzývá své spoluhráče k větší aktivitě.

58

Watford pro tuto chvíli definitivně odvrátil nebezpečí a dostal se s balonem k půlící lajně.

57

Z přetaženého centru vytěžili hosté alespoň roh. Ten rozehrají z levé strany.

56

Tranmere má k dispozici standardní situaci z pravého kraje hrací plochy. Očekávat lze centr do vápna.

55

Tentokrát zkoušel štěstí Dawson. Jeho nadýchaná pumelice z nějakých osmnácti metrů letěla zhruba metr nad pravou šibenici Chapmanovy svatyně.

54

Teď ale nebyli hosté daleko od čtvrté inkasované branky! Nově příchozí Joao Pedro obdržel na hranici šestnáctky balon, nasadil kličku protihráči a navedl si merunu na střelu. Přízemní dělovka osmnáctiletého Brazilce ale proletěla těsně vedle bližší tyče.

53

Tranmere se snaží aktivně napadat a ani za stavu 3:0 pro domácí ještě nic nebalí.

52

Hosté se ale po chvilce dostali s míčem do zámezí. Práce pro Bachmanna tak spočívá pouze v rozehrávce.

51

Dawson se teď prezentoval nepovedeným odkopem, míč letěl úplně mimo hřiště. Tranmere bude vhazovat na polovině soupeře.

49

Fotbalisté Tranmere teď hlasitě signalizovali, že Bachmann přebíral míč do rukavic mimo velké vápno. Rozhodčí ale hostům zapravdu nedává.

48

Jennings poslal k zemi Quinu. Balon mají opět domácí.

46

Perkins se provinil útočným faulem. Rozehrávat bude kousek od vlastní brány Watford.

46

Střídání v týmu Watford FC: ze hřiště odchází Nathaniel Chalobah, přichází Joao Pedro.

46

Střídání v týmu Tranmere Rovers: ze hřiště odchází Sid Nelson, přichází Calum Woods.

46

Střídání v týmu Tranmere Rovers: ze hřiště odchází Stefan Payne, přichází Corey Blackett-Taylor.

46

Druhý poločas začne přibližně v 17:03.
Zápas třetího kola FA Cupu mezi Watfordem a Tranmere je zatím v jasné režii domácího favorita. Účastník Premier League nasázel soupeři hrajícímu o dvě soutěže níže celkem tři branky a míří za pohodovým vítězstvím. Hosté se dostali do hry až v závěru poločasu, kdy párkrát zaměstnali Bachmanna, šlo ale vesměs o slabší pokusy z větších vzdáleností.

45+1

45+1

Poločas končí dalekonosnou skákavou střelou doprostřed branky, kterou bezpečně chytá Bachmann.

45+1

Po Nelsonově zákroku v pokutovém území si Watford žádal penaltu, ani tentokrát se však míč na puntík stavět nebude.

45+1

Anglický sudí Scott nastaví úvodní dějství o jednu minutu.

45

Domácí přesunuli hru na polovinu soupeře, nepřesný vzdušný pas ale končí až u Chapmana. Ten bleskově rozehrává na levé křídlo.

44

Fotbalisté Watfordu operují s míčem před vlastní šestnáctkou a nikam se neženou. Za tohoto stavu se jim ani nemůže nikdo divit. Přestávka bude pro domácí velmi příjemná.

42

Caprice teď nepřesným přenesením hry na levou stranu zahnal svého spoluhráče zpět až k půlící čáře. Nicméně je nutno zmínit, že Watford po třetím vstřeleném gólu polevil a iniciativu přebrali hosté.

40

Až nyní si Rakušan vysloužil ovace domácích příznivců, kteří ocenili jeho zkrocení míče v rukavicích. Šlo však spíše o rutinní zákrok.

38

Další možnost na korekci skóre vyvstala hostům z rohového kopu. Ani tentokrát ale nemusel Bachmann zasahovat.

36

Dlouhý centr z levé strany dosedl na hlavu Clarka, ten ale na zadní tyči hlavičkoval půldruhého metru vedle.

35

Po faulu Chalobaha má Tranmere k dispozici zajímavou standardní situaci. Aktéři utkání se hromadně stěhují před Bachmanna.

34

34. Roberto PEREYRA - 3:0

34

Watford právě vstřelil branku!
Domácí z akce vytěžili třetí zásah a mají nakročeno k pohodovému vítězství. Gray nasadil ve vápně ke kličce, ke střele se ale nedostal, neboť se dříve opřel do míče dobíhající ROBERTO PEREYRA, jenž jej napálil krásně přesně ke vzdálenější tyči.

33

Hosté nedokáží udržet delší dobu míč na kopačkách. Nyní jej ztratili poblíž středového kruhu a musí se spěchat zpět bránit.

31

Centr z levé strany hrací plochy nikoho v bílém nenašel. Přetaženého balonu se zmocnili domácí, kteří ho vyvážejí z vlastní poloviny.

30

Caprice potáhl balon po pravé straně, jeho následný centr do vápna byl ale přetažený. Přesto Tranmere o chvíli později vybojovalo svůj první rohový kop v utkání.

29

Tranmere kombinuje na vlastní polovině, to je ale vše. Směrem dopředu jsou hosté bezzubí.

28

Caprice přižduchl k zemi Successe, píšťalka sudího ale zůstala k nelibosti domácích nemá.

26

Pobyt na půlce favorita měl ale v podání Rovers jepičí život. Nyní již operují s balonem opět fotbalisté ve žluto-černých dresech.

25

K radosti zaplněného sektorů hostujících příznivců vybojovalo Tranmere autové vhazování poblíž soupeřova rohového praporku.

24

Tranmere se musí i nadále výhradně bránit. Další rychlá akce Watfordu končí příliš prudkou průnikovou přihrávkou, a tak se stal míč kořistí brankáře Chapmana.

22

Na hranici šestnáctky se do míče opřel z voleje nehlídaný Chalobah, na svou gólovou trefu ale nenavázal – tentokrát mířil kamsi do dvacáté řady.

21

Tentokrát už přišel centr do vápna, se kterým si hosté poradili. O chvíli později ale získávají favorité další roh, tentokrát z pravé strany.

20

Watford je i nadále při chuti. Nyní budou domácí zahrávat rohový kop z levé strany hřiště.

19

Andre Gray upadl při snaze hrát míč ve vápně, sudí Scott ale na protesty osmadvacetiletého útočníka nebere ohledy a penaltu nepíská.

17

Chtělo by se říci, že je po čtvrthodině rozhodnuto, ale fotbal je hra a míč je kulatý. Tranmere to nicméně bude mít na hřišti obrovského favorita velmi těžké.

14

14. Nathaniel CHALOBAH - 2:0

14

Hráči Tranmere se ještě nevzpamatovali z prvního zásahu a už loví míč ze své sítě podruhé! Po chybě v hostující rozehrávce dostal na hranici velkého vápna namazáno NATHANIEL CHALOBAH, jehož nekompromisní rána končí rovněž u levé tyče!

12

12. Ayotomiwa DELE-BASHIRU - 1:0

12

Domácí jej rozehráli nakrátko a krátce poté jdou do vedení! Chalobah přihrál na střed hřiště, kde se míče zmocnil AYOTOMIWA DELE-BASHIRU a krásnou ranou z nějakých třiadvaceti metrů otevřel skóre! Míč letěl přesně k levé tyči.

11

Masina se snažil proniknout z levé strany do vápna, výsledkem je rohový kop.

10

Je za námi úvodních deset minut utkání. Ty se nesly ve znamení oboustranné opatrnosti.

9

Obrana Tranmere si poradila s nákopem z hloubi pole. Hráči v bílých dresech posléze o míč opět přišli, Watford se ale do zakončení nedostal – na vině byla další nepřesná přihrávka, kterou ukryl v rukavicích až brankář Chapman.

8

Tranmere se poprvé dostalo na dostřel domácí svatyně, jejich snahu ale hatí zdvižený praporek pomezního, jenž signalizoval ofsajd.

7

Po souboji s Grayem padl ve středovém kruhu k zemi Clarke. Ten se zvedá na nohy jen s bolestivou grimasou, bude ale v pořádku.

6

Autové vhazování pro Tranmere Rovers a možnost dostat balon za půlící čáru.

5

Fotbalisté Watfordu kombinují na vlastní polovině a nikam se neženou. Přechod do útoku jim stěžují dobře napadající protivníci.

4

Tranmere přijela na stadion favorita podpořit hlasitá skupina fanoušků, která se zatím stará o parádní atmosféru a s radostí oslavuje každý obranný zákrok svého týmu.

3

Do hry se poprvé zapojil také Daniel Bachmann. Rakouský brankář se postaral o daleký odkop od své svatyně. Předpokládá se, že dnes bude mít více práce jeho protějšek.

2

Watford nastoupil do zápasu ve žluto-černých dresech, hosté hrají v bílo-modré kombinaci.

1

První akce domácího celku končí balonem v zámezí. Rozehrávat bude Chapman.

1

Watford FC: Bachmann – Mariappa, Dawson, Spencer-Adams, Masina – Quina, Chalobah, Dele-Bashiru – Success, Gray, Pereyra
Náhradníci: Parkes – Barrett, Dalby, Hungbo, Pedro, Sarr, Whelan

Tranmere Rovers: Chapman – Caprice, Clarke, Monthe, Nelson, Morris – Danns, Jennings, Perkins – Ferrier, Payne
Náhradníci: Pilling – Blackett-Taylor, Gilmour, Mullin, Ray, Walker-Rice, Woods

Rozhodčí: Scott G. (ENG).
Tranmere Rovers účinkuje v League One, což je v Anglii třetí nejvyšší soutěž. Klub, jenž byl založen v roce 1884 pod názvem Belmont FC, sídlí ve městě Birkenhead. Ani fotbalisté Tranmere si nemohou v ligové soutěži zrovna pískat, když se ve třiadvacetičlenném startovním poli nachází na jednadvacáté pozici. Zatímco však Watford chytl formu, Tranmere čeká na vítězství už tři zápasy v řadě. Do FA Cupu vstoupil duelem prvního kola, v němž uspěl v listopadu na půdě Wycombe, kde vyhrál 2:1 po prodloužení. V první prosincový den si pak Rovers zastříleli proti Chichesteru (5:1) a zajistili si tak postup do třetího kola, v němž se pokusí potrápit favorita.
Fotbalisté Watfordu figurují po 21 odehraných zápasech v tabulce Premier League na předposlední devatenácté pozici a sužují je tak záchranářské starosti. Nutno ovšem říci, že náročný program posledních dvou týdnů vyšel Watfordu na výbornou. Z posledních čtyř ligových duelů dokázal klub, jehož vznik se datuje do roku 1881, vydolovat celkem deset bodů z možných dvanácti. Formu Watfordu odnesl mimo jiné i Manchester United (2:0), naposledy pak padli na Vicarage Road i vlci z Wolverhamptonu (2:1), kteří hráli posledních dvacet minut proti deseti. Je tak zřejmé, kdo bude v dnešním pohárovém duelu obrovským papírovým favoritem.
Příjemné sobotní odpoledne. Nejstarší klubová soutěž na světě – FA Cup – vstupuje do své další fáze. Na programu jsou duely třetího kola, kterého se již zúčastní i týmy z nejvyšších dvou anglických soutěží. To je i případ utkání, na které se zaměříme v tomto textovém přenosu. Účastník Premier League Watford FC přivítá na svém stadionu Tranmere Rovers, tedy soupeře hrajícího o dvě soutěže níže.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:01.

3:3

konec (3:0)

Branky: 12. Dele-Bashiru, 14. Chalobah, 34. Pereyra – 65. Jennings, 78. Monthe, 87. Mullin (pen.)

Karty:   70. Jennings (TNM), 90+4. Monthe (TNM)   89. Pereyra (WAT)

Watford FC: Bachmann – Mariappa, Dawson, Spencer-Adams (77. Barrett), Masina – Quina (61. Whelan), Chalobah (46. Pedro), Dele-Bashiru – Success, Gray, Pereyra

Tranmere Rovers: Chapman – Caprice, Clarke, Monthe, Nelson (46. Woods), Morris – Danns, Jennings, Perkins – Ferrier (81. Mullin), Payne (46. Blackett-Taylor)

Rozhodčí: Scott G. (ENG)

Diváci: 14373