26.12.2019, 18:00 • ČEZ stadion, Kladno • 30. kolo • Martin Augustin (@ogy_16)

Tipsport: 2.2 4.05 2.9 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To už je z mé strany vše. Z kladenského ČEZ stadionu se s Vámi loučím a přeji krásný zbytek svatého Štěpána! (20:29:30)
Střely na branku – 41:24 (15:6, 17:4, 9:14)
Zblokované střely – 5:11
Vyhraná vhazování – 34:27
Trestné minuty – 6:8
Hity – 7:15
Hokejisté Kladna vítězí nad Vítkovicemi 2:1 a odskakují svému týmu v tabulce na rozdíl čtyř bodů. Navíc přeskakují i jedenáctý Litvínov.

Rytíři vykročili za třemi body v první třetině, v níž herně dominovali a po trefách Jakuba Strnada v oslabení a krásném sólu Bradyho Austina vedli 2:0. Ve druhé třetině, v níž měli domácí také více šancí, gól nepadl. V závěrečné dvacetiminutovce se pak Vítkovicím podařilo utkání zdramatizovat. V 52. minutě tečoval Šidlíkovu ránu Jan Schleiss, ovšem vyrovnat už celek z Moravskoslezského kraje nestačil.

59:55

Střelu Romana z ostrého úhlu pokryl Godla. Ještě buly v útočném pásmu Vítkovic...

59:35

Domácí dostávají puk do středního pásma.

59:19

Nyní už je branka Vítkovic prázdná!

59:19

Rastislav Dej přejel s pukem útočnou modrou a napálil ho na Godlu. Ten hru přerušil a hosté si berou oddechový čas.

59:01

Poslední minuta třetí třetiny. Domácí sbírají čas v rohu za brankou soupeře.

58:37

Svoboda se už rozjel ke střídačce, ale jeho spoluhráči mezitím ztratili puk. Vítkovický gólman tak spěchal zase nazpátek.

58:07

Jakub Valský v menší rozmíšce s Dominikem Lakatošem. Nejedná se ale o nic, za co by teď rozhodčí chtěli vylučovat.

57:51

Ofsajd Vítkovic. Takhle to z pohledu hostí nepůjde.

57:39

Pomalu se blíží čas, kdy by již hosté mohli uvažovat o odvolání brankáře. K tomu se ale potřebují usadit v útočném pásmu.

56:28

Po akci O'Donnella se puk odrazil mezi kruhy k Tomášovi Kautovi, který z první zamířil nad branku hostí.

55:29

Barinkova rána byla zablokována a dokonce z toho byl protiútok Vítkovic. Z levé strany najížděl na branku Alexandre Mallet, ale Godla jeho zakončení pokryl.

55:10

David Stach operoval s pukem na pravém kruhu. Ke střele se ale nedokázal prosadit.

54:51

Zakázané uvolnění domácích. Docela těsné, napadající hráč téměř stihl protihráče přebruslit.

54:21

Domácí jsou kompletní.

53:45

Trška nabil na pravou stranu Ondřejovi Romanovi, jehož ránu z voleje stačil vytěsnit Godla!

2:1

Branky a nahrávky: 15. J. Strnad, 17. Austin – 52. Schleiss (Šidlík, P. Zdráhal)

Rytíři Kladno: Godla (Cikánek) – Nash, Austin, Kehar, Zajíc, Barinka (A), Zelingr – Redlich, Melka, J. Strnad (C) – Hovorka, Machač, Réway – Valský, Stach, Zikmund – Hajný, T. Kaut (A), O'Donnell – Bílek.

HC Vítkovice Ridera: Mi. Svoboda (Dolejš) – Kvasnička, Trška, Šidlík, Bodák, D. Krenželok, R. Černý, Věntus – Roberts Bukarts (A), O. Roman, Lakatoš (A) – Schleiss, Š. Stránský (C), P. Zdráhal – Dej, R. Veselý, Mallet – Razgals, Guman, T. Kubalík.

Rozhodčí: Lacina, Šindel – Kajínek, Špůr