22.12.2019, 01:10 • PNC Arena, Raleigh • Milan Huppert

Tipsport: 1.81 4.2 3.73 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou. (03:53:42)

Martin Nečas (CAR) 0+1, 1 střela, čas na ledě 14:06
Tři hvězdy zápasu:

1. Chris Driedger (FLA) 42 zákroků, úspěšnost 95,5%
2. Brian Boyle (FLA) 1+1
3. Nino Niederreiter (CAR) 1+1
Máme za sebou utkání mezi Carolinou a Floridou, v němž zvítězili Panteři 4:2 a připsali si tak třetí vítězství v řadě. V první třetině byla k vidění jen jedna branka, po chybě obránce využil únik Jevgenij Dadonov. Rovněž druhá dvacetiminutovka přinesla jen jeden zásah a znovu to bylo do sítě Mrázka, v přesilovce se výbornou tečí prezentoval Brian Boyle.

Třetí třetina nabídla góly hned čtyři. V její úvodní minutě využil druhou přesilovou hru v zápase Jonathan Huberdeau. V 50. minutě vstřelil gól naděje Nino Niderreiter, jenž šťastne tečoval zakončení Teräväinena. Avšak uplynula minuta a pár vteřin, když Floridě vrátil tříbrankové vedení střelou do pravého horního rohu Noel Acciari. Hurikáni se zmohli už jen na snížení, v přesilovce upravil na konečných 2:4 Lucas Wallmark. Svěřenci kouče Quennevilla se díky vítězství posunuli na osmou pozici Západní konference, Carolina se propadla za Pittsburgh na místo páté.

59:45

Z dnešního zápasu si výhru odveze Florida, to už je jasné. Za vlastní brankou s pukem krouží Hamilton, kanadský bek se ani nepokouší ještě založit poslední kontr.

59:16

Dougie hamilton po buly napálil hned prvního stojícího hráče, Teuvo Teräväinen vzápětí neuspěl proti dvojici soupeřů. Puk je ve středním pásmu.

58:54

Florida je každou vteřinou blíže cennému vítězství. Gólman Driedger si našel prostor, odkud viděl ránu Slavina, proti níž si připsal efektivní zákrok lapačkou.

58:21

Přes celé hřiště to zkusil Mackenzie Weegar, domácí obránce puk ze vzduchu sklepl těsně vedle branky Hurikánů.

57:45

Panteři se zatím úspěšně brání. Šikovně, tak aby z toho nebylo zakázané uvolnění, vyhodil Aaron Ekblad.

57:00

Kouč Brindamour využil postavení svých svěřenců v útočném pásmu k odvolání Mrázka, sledujeme power play!

56:56

Nino Niederreiter si vylámal zuby na připraveném gólmanovi, dorazit puk nedokázal ani Sebastian Aho. Velká škoda pro domácí mužstvo.

56:08

Hra se rychle přesunula zpět do útočné třetiny Caroliny. Od modré vypálil Jaccob Slavin, Keith Yandle srazil černou gumu do ochranné sítě.

55:44

Noel Acciari za bránou soupeře svedl marný souboj s Dougiem Hamiltonem, urostlý bek se od kotouče odstavit nenechal.

55:10

I Mrázek ještě musí být v pozoru, od pravého mantinelu ho tvrdou ránou prověřil Trocheck, český gólman zakročil pravým betonem.

54:58

Barkov je na buly výborný. I teď ho zvládl, Ekblad následně vysokým obloučem vyhodil touš do středního pásma.

54:16

Mackenzie Weegar dokázal osvobodit Pantery z tlaku jen za cenu zakázaného uvolnění. Po krátké odmlce se hra přesune zpátky před Driedgera.

53:43

Sebastian Aho nabral velkou rychlost po levé lajně, jenže zapomněl vystřelit, zpoza brány pak nepřesně hledal Niederreitera.

53:00

Zbývá sedm minut do konce základní hrací doby, přičemž Hurikání ztrácejí dva góly. To ještě lze stáhnout, o čemž se domácí sami přesvědčili v Coloradu.

2:4

Branky a nahrávky: 50. Niederreiter (T. Teräväinen, D. Hamilton), 53. Wallmark (Niederreiter, Nečas) – 8. Dadonov (B. Boyle), 32. B. Boyle (Ekblad, Connolly), 41. Huberdeau (Barkov, Hoffman), 51. Acciari (Huberdeau, Yandle)

Carolina Hurricanes: Mrázek (Reimer) – D. Hamilton, Slavin, Pesce, Edmundson, T. van Riemsdyk, Gardiner – Foegele, J. Staal (C), Svečnikov – T. Teräväinen, Aho, Niederreiter – Nečas, Wallmark, Dzingel – Haula, Martinook, B. McGinn (A).

Florida Panthers: Driedger (Bobrovskij) – Ekblad, Weegar, Strålman, Matheson, Brown, Yandle (A) – Connolly, Barkov (C), Vatrano – Acciari, Trocheck, Huberdeau (A) – Dadonov, B. Boyle, Hoffman – Sceviour, Pysyk, Toninato.

Rozhodčí: McCauley, Hebert – Amell, Mach

Diváci: 18 224

07:07 FLA 0:1 Dadonov (B. Boyle)
19:56 FLA 2 Pysyk, vysoká hůl
29:52 CAR 2 Svečnikov, vysoká hůl
31:34 FLA 0:2 B. Boyle (Ekblad, Connolly)