KHL

Avangard Omsk – Salavat Julajev Ufa

2:1

konec (1:0, 0:1, 1:0)

21.12.2019, 15:30 • Ledový palác Jurije Ljapkina, Balašicha • Daniel Fekets (@DFekets)

Tipsport: 1.86 3.94 3.76 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Skončilo nám utkání mezi Omskem a Ufou. Hosté i podruhé v tomto týdnu prohrávají těsně 1:2. Omsk sice úvodní dvě třetiny nebyl lepší, ale udržel stav 1:1. V první třetině se trefil obránce Jegor Martynov. V polovině zápasu vyrovnal skóre po krásné kombinaci Teemu Hartikainen. Třetí perioda ale už patřila Avangardu. Domácí byli lepší a zaslouženě překlopili zápas na svou stranu. V 50. minutě vstřelil rozhodující branku Vjačeslav Vojnov.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne! (18:03:14)
Československá stopa v utkání

Do utkání nezasáhl žádný český ani slovenský hokejista.

59:50

Ještě jedno přerušení. Dědunov nestačil dojet kotouč rychleji než Larsen. Zakázané uvolnění.

59:42

Bobkov si 18 sekund před koncem třetí třetiny pohlídal bližší tyč. Z hole útočníka Kugryševa neinkasoval. Následovat bude oddechový čas hostujícího týmu.

59:28

Omark už drží puk na své holi. Momentálně hledá možnosti k přihrávce.

58:57

Andrighetto netrefil prázdnou bránu. Hraje se v pásmu Salavatu.

58:32

Karejev opustil prostor mezi třemi tyčemi. Hosté hrají v šesti.

57:59

Omsk vyhodil kotouč tak šikovně, že o icing se nejednalo. Za malou chvíli zřejmě dojde k powerplay.

57:15

Ufa si vytvořila v útočné třetině veliký tlak. Už necelou minutu drží domácí tým přikován v obranném pásmu.

56:26

Beck si přebral kotouč ve velké rychlosti. Najel si mezi kruhy, odkud vypálil. Sergejev však ránu srazil do ochranné sítě.

56:02

Stas po levém křídle vyvezl puk, ale ke střele se nedostal. Ihned byl zablokován hostujícími hráči.

55:13

Fanoušci Avangardu velmi hlasitě podporují svůj tým. Omsku chybí pět minut k tomu, aby zápas dovedl do vítězného konce.

54:28

54:23

Vojnov napálil puk od modré čáry velmi razantně. Karejev ale lapačkou dokázal zakročit.

53:56

Žarkov ale přečetl nepřesnou přihrávku velmi dobře a následně měl dostatek prostoru a času k tomu, aby kotouč přes všechny čáry vyhodil.

53:18

Omsk drží kotouč v útočném pásmu a svým tlakem pořádně mačká hostující tým.

52:51

Taylor Beck nahodil puk před bránu. Na brankovišti operoval Klinkhammer, jenže prosadit se nedokázal.

2:1

Branky a nahrávky: 13. Martynov (Vojnov, Košelev), 50. Vojnov (Širokov, Andrighetto) – 31. Hartikainen (Omark, Sošnikov)

Avangard Omsk: Bobkov (Garipov) – Bondarev, Pokka, Franson, Jemelin (C), Vojnov, Martynov – Širokov (A), Gračjov, Andrighetto – Klinkhammer, Beck (A), K. Semjonov – Košelev, Pjanov, Šumakov – Stas, Dědunov, Jaremčuk – A. Potapov.

Salavat Julajev Ufa: Karejev (Metsola) – Larsen, Panin (C), Arzamascev, Koledov, Ar. Sergejev, Pašnin, A. Semjonov – Hartikainen, Chochrjakov, Omark (A) – Kartajev, Burmistrov (A), Sošnikov – Kugryšev, V. Žarkov, Kadějkin – Gimatov, Amirov, Pimenov – Baškirov.

Rozhodčí: Akuzovskij, Gofman – Zacharenkov, Ivanov

Diváci: 4 957

12:25 OMS 1:0 Martynov (Vojnov, Košelev)
16:48 OMS 2 Jemelin, podrážení
20:56 UFA 2 Sošnikov, vysoká hůl
23:22 OMS 2 Šumakov, hákování