21.12.2019, 15:00 • Hartwall Arena • . kolo • Tomáš Němčík

Tipsport: 1.37 5.51 6.72 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

David Sklenička (JOK) 0+0, 1 střela, čas na ledě 10:17

Marek Ďaloga (RIGA) 0+0, 0 střel, čas na ledě 20:39
Střely na branku 23:22
Hity 12:8
Trestné minuty 6:6
Buly 34:31
Skončilo nám na góly bohaté utkání mezi Jokeritem Helsinky a Dinamem Rigou. Domácí byli v utkání aktivnějším celkem, což se promítlo hned v první třetině, po které Jokerit vedl 3:1. Ve druhé třetině branka nepadla ani jedna, a diváci tak museli čekat až do třetí třetiny na další příděl. V závěrečné dvacetiminutovce oba týmy vstřelili branku shodně dvakrát, a tak je konečný stav utkání 5:3.

59:22

Marko Anttila mohl přidat svůj druhý gól v zápase, ale prázdnou bránu od modré čáry netrefil.

58:33

Kotouč je opět ve středním pásmu. Hosté si neví rady se založením útočné akce.

58:13

Domácí se opět osvobodili, zakázané uvolnění z toho není.

57:50

Domácí dostávají puk do středního pásma.

57:26

Hosté to zkoušejí v útočném pásmu v šesti.

57:26

Domácí opět odpálili puk na zakázané uvolnění.

57:14

Oddechový čas pro hosty.

57:14

Domácí odehráli puk pouze na zakázané uvolnění.

56:49

Hosté rozehráli nepřesně, a tak musejí svou útočnou akci rozjet znovu.

56:10

Domácí nikam nespěchají, pouze drží kotouč v útočném pásmu.

55:28

Hosté se proviňují zakázaným uvolněním.

55:01

Po střele Ahtiho Oksanena Janis Voris podržel kotouč ve své lapačce.

53:32

53:32 Nerijus ALIŠAUSKAS - 5:3

53:32

Riga právě vstřelila branku!
Hosté ještě dramatizují závěr zápasu! NERIJUS ALIŠAUSKAS dostal nabídku mezi kruhy, odkud vypálil přesnou ránu příklepem. Bez asistence.

5:3

Branky a nahrávky: 8. O'Neill (Regin, Lehtonen), 10. Anttila (A. Grant, Oksanen), 11. Lepistö (Kontiola, Lehtonen), 47. O'Neill (Joensuu, Regin), 51. H. Ikonen (Lehtonen, A. Grant) – 4. Slepec (Darzinš), 44. Darzinš (Ashton, Protapovič), 54. Ališauskas

Jokerit Helsinky: A. Niemi (Kalninš) – Lehtonen, A. Grant, Lepistö (A), Lööv, Eronen, D. Sklenička, Kivistö – Joensuu, Regin (C), O'Neill – Savinainen, Kontiola, H. Ikonen – Haapala, Norman, Halme – Oksanen, Anttila (A), Pihlström – Hirvonen.

Dinamo Riga: An. Makarov (11. Voris) – Bartulis, Ališauskas, Ďaloga, A. Kulda, Mamčics, Sotnieks, Berglund – Slepec, Darzinš (C), Pavlovs – Setdikov, Protapovič, Meija (A) – Marenis, Ashton, Batna – Trastašenkovs, M. Redlihs (A), Lipsbergs – Berzinš.

Rozhodčí: Bondar, Kulakov – Kuchava, Sadovnikov

01:48 RIG 2 Pavlovs, držení
03:26 RIG 0:1 Slepec (Darzinš)
07:28 JOK 1:1 O'Neill (Regin, Lehtonen)
09:42 JOK 2:1 Anttila (A. Grant, Oksanen)
10:21 RIG 2 M. Redlihs, podrážení
10:40 JOK 3:1 Lepistö (Kontiola, Lehtonen)
10:40 RIG -Voris +An. Makarov (Střídání)