3:3

konec (2:0)

17.12.2019, 20:30 • Signal Iduna Park, Dortmund • 16. kolo • Petr Sumbal

Tipsport: 2.25 3.9 3.09 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno, přeji hezký zbytek večera. (22:30:27)

Dnešní utkání sledovalo 80 200 diváků.
Zápas je u konce a svou kvalitou rozhodně nezklamal, Dortmund na domácím hřišti remizoval s Lipskem 3:3. Domácí budou určitě tím týmem, který bude s bodem méně spokojeným, protože to byl on, který byl dlouhou dobu ve vedení. Po poločase Borussia vedla 2:0 po brankách Juliana Weigla a Juliana Brandta. Lipsku ovšem skvěle vyšel vstup do druhého poločasu, když nejprve ve 47. minutě snížil Timo Werner a v 53. minutě pak stejný hráč také vyrovnal. Dortmund ale velmi rychle reagoval a už o tři minut později ho vrátil do vedení Jadon Sancho. Nakonec se však přeci jen body dělily, což zařídil český útočník Patrik Schick, který na hřiště přišel v 62. minutě úspěšnou dorážkou v 78. minutě.

90+4

90+3

Ani z něj ale gól nepadne, protože Mats Hummels si pomohl útočným faulem.

90+3

Brandt se už v šestnáctce do zakončení nedostal, ale ještě přišel centr z pravé strany, který přináší Dortmundu další rohový kop.

90+1

Borussia měla k dispozici rohový kop, po kterém se dostal k hlavičce Schulz, ale mířil vedle.

90+1

Nastavují se tři minuty.

90+1

Málem se mu to povedlo, když si míč za obranou zpracovával Reus, ale na poslední chvíli ho ubránil Lukas Klostermann.

90

Lipsko teď hraje docela pasivně a je zataženo na vlastní polovině. Uvidíme, zda to dokáže Dortmund potrestat.

89

Domácí se snaží být v posledních minutách zápasu aktivní a přeci jen nakonec získat tři body. Po akci Hakamího to ale nebude, protože se šikovný křídelník dopustil faulu.

88

Hakimí si zasekl míč a z levé strany hledal centrem Hazarda. Míč ale odhlavičkoval pozorný Dayot Upamecano.

87

Timo Werner byl od Zagadoua nepříjemně přišlápnut, ale střídat už hosté nemohou, takže to Werner musí rozchodit.

86

Dan-Axel Zagadou udělal v rozehrávce chybu, ale tu tentokrát nepotrestal Werner, kterého Zagadou nakonec svou chybu napravil.

85

Schick si dobře ve středu pole pokryl míč a byl faulovaný. Hrát tak budou hosté.

84

Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Raphaël Guerreiro, přichází Nico Schulz.

82

I na druhé straně nepřišel do pokutového území nijak extra povedený centr, míč skončil v moci Gulácsiho.

81

Roman Bürki v pohodě chytil centr z levé strany do náručí a Dortmund bude znovu moci pomýšlet na útočení.

3:3

konec (2:0)

Branky: 23. Weigl (Guerreiro), 34. Brandt (Sancho), 56. Sancho (Reus) – 47. Werner, 53. Werner, 78. Schick

Držení míče: 56 % : 44 %.
Střely na branku: 6:8. Střely mimo: 4:2. Rohy: 12:4. Ofsajdy: 3:3. Fauly: 9:5.

Borussia Dortmund: Bürki – Akanji, Hummels, Zagadou – Hakimí, Weigl, Brandt, Guerreiro (84. N. Schulz) – T. Hazard, Reus, Sancho (71. Ł. Piszczek).
Náhradníci: Hitz – Alcácer, Balerdi, Bruun Larsen, Dahoud, M. Götze, Morey, Ł. Piszczek, N. Schulz.

RB Lipsko: Gulácsi – Klostermann, Mukiele, Upamecano, Halstenberg – Laimer, Demme – Sabitzer (70. Cunha), Forsberg (46. Nkunku) – Y. Poulsen (62. Schick), Werner.
Náhradníci: Mvogo – Ampadu, Cunha, Haidara, Ilsanker, Lookman, Nkunku, Schick, H. Wolf.

Diváci: 80 200