Mountfield HK – HC Sparta Praha

3:4

po prodl. (2:2, 0:1, 1:0 - 0:1)

14.12.2019, 15:30 • ČPP Aréna, Hradec Králové • 27. kolo • Petr Koval

To je ode mě definitivně vše! Přeji hezký zbytek dne a u dalšího zápasu mládeže na počtenou. (18:08:50)
Je dobojováno! Od začátku do konce bylo na co koukat. Sparta vedla, ale Mountfield dokázal odpovědět. Devět minut před koncem srovnal na 3:3 a začínalo se prakticky od nuly. Oba brankáři v závěru několikrát podrželi své spoluhráče a udrželi své týmy v zápase. Zápas dospěl až do prodloužení, kde byla Sparta od začátku aktivnější, z čehož pramenily šance. Tu největší využil Marek Bláha, jenž rozhodl zápas ve prospěch hostů. Pražané si tak z Hradce Králové odváží cenný bod navíc.

62:13

Sparta právě vstřelila branku!
Je rozhodnuto! Sparta nejprve nedotáhla krásnou kombinaci, když Šedivý vložil hůl do střely Kulhánka, jenž měl před sebou odkrytou klec. Vzápětí MAREK BLÁHA kroužil v útočném pásmu, nabruslil si až do mezikruží odkud propálil Sajdla, který tečoval střelu svoji lapačkou, ale od ní kotouč putoval přímo do branky. Asistence: Josef Slavíček, Jakub Konečný.

60:48

Sparta v prodloužení zatím nebezpečnějším týmem.

60:12

Konečný si dobrým pohybem udělal prostor a z pravého kruhu vypálil, ale Sajdl vytáhl parádní zákrok lapačkou.

60:01

Hradec ve třetí periodě vyrovnal, zápas tak bude pokračovat prodloužením, které začne za malou chvíli!

60:00

59:28

Šedivý nahrával Pěnčíkovi, který střílel nehlídaný v oblasti mezikruží. Cichoň mu zmenšil střelecký úhel a dokázal ho zastavit. Poté to domácí ještě několikrát zkoušeli od modré čáry, ani jedna střela se však neujala.

58:31

Kulhánek z dobré pozice přestřelil hradeckou klec.

57:44

Fiala pálil z pravého kruhu, jeho střelu tečoval jeden z hradeckých obránců, tu si bezpečně našel Sajdl, jenž zakročil lapačkou.

56:12

Lukačka měl dobrou šanci na rozhodnutí, ale zakončil jen do plastronu brankáře.

55:53

Gajdoš střílel od modré čáry, s jeho pokusem si Sajdl s přehledem poradil.

55:48

Protiakci hostů zastavil Sajdl. Vhazovat se bude i na druhé straně.

55:19

Lukačka spěchal za pukem, těsně před ním však zasáhl Cichoň a přerušil hru. Vhazování v útočném pásmu domácích.

55:05

Oba týmy v plném počtu.

53:58

Routa pálil z mezikruží, Sajdl jeho pokus vyrazil. A za pomoci svých spoluhráčů odklidil puk do bezpečí.

3:4

Branky a nahrávky: 9. Šedivý (Naar, Pěnčík), 14. Tecl (Lang, Moravec), 52. Ďuriš (Lang, Šedivý) – 6. Konečný (Slavíček, Routa), 9. Kropáček (Klimo, Gajdoš), 33. Havlín (Slavíček, Konečný), 63. Bláha (Slavíček, Konečný)

Mountfield HK: Sajdl (Ševců) – Váchal (C), M. Pinkas, Voňka, Naar, Janoušek, Pěnčík (A) – Lukačka, Ďuriš, T. Pinkas, Moravec, Síla, Lang, Sklenář, Šedivý, Tecl

HC Sparta Praha: Cichoň (Čazimi) – Prchal (C), Fiala, Bláha, Havlín, Klodner, Gajdoš – Kulhánek, Klimo, Kropáček, Slavíček (A), Rubeš, Routa, Konečný, Vágner, Arnošt (A), Gluzman, Čech, Kuracina

Rozhodčí: Luděk Pilný – Ladislav Lučan, Petr Maštalíř

05:32 SPA 0:1 Konečný (Slavíček, Routa)
08:15 HKM 2 Váchal, krosček
08:32 SPA 0:2 Kropáček (Klimo, Gajdoš)
08:53 HKM 1:2 Šedivý (Naar, Pěnčík)
13:03 HKM 2:2 Tecl (Lang, Moravec)