2:1

konec (1:0, 1:0, 0:1)

06.12.2019, 18:00 • Nitra Aréna • 29. kolo • Dávid Švec, Peter Košťál sk

Tipsport: 1.4 5.1 5.66 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

S konštatovaním, že Nitra napokon na domácom ľade porazila Nové Zámky 2:1 sa s vami lúčim, ďakujem za pozornosť a želám pekný zvyšok večera. Dočítania priatelia. (20:21:09)

59:40

Radim Hruška mal na hokejke vyrovnávajúci gól, nemieril však presne!

59:29

Kerbashian nahodil puk do útočného pásma, minul ale opustenú bránku Nových Zámkov.

59:01

Začala sa posledná minúta riadneho hracieho času, Nové Zámky hrajú power-play!

58:59

Nitra prežila klinickú smrť! Juraj Jurík sa skvele predral pred Hanuljaka, ale ani na dvakrát nedokázal puk pretlačiť do siete českého gólmana Nitry! Kde však bola obrana?

58:44

Oddychový čas hostí.

58:44

Jurík sa snažil o rýchly prechod do útočného pásma, je to však zakázané uvoľnenie.

58:22

Nitrania nahodili puk do útočného pásma, oba tímy bleskovo striedajú.

58:01

Začali sa posledné dve minúty riadneho hracieho času.

57:33

Marek Drtina získal puk a snažil sa ísť dopredu. Napokon je to ale zakázané uvoľnenie v podaní hostí.

57:08

Domáci hokejisti kombinujú v útočnom pásme, výbornú prácu odvádza Kyle Kerbashian.

56:31

Domáci fanúšikovia sa úžasne bavia hokejom a neustále ženú svoj tím dopredu.

56:01

Rácz výborne našiel Fominycha, ktorého delovka však Pavlasa neprekvapila.

55:46

Hosťom sa čoraz viac kráti čas na vyrovnanie, domáci sústredili všetky svoje sily na pozornú obranu.

55:01

Začalo sa posledných 5 minút riadneho hracieho času, bude to mimoriadne napínavý záver!

54:23

Obrovská šanca Nitry! Scheidl vo výbornej pozícii puk napálil len do obrancu Zámkov, ktorý sa obetavo vrhol do dráhy puku!

54:02

Strela hostí od modrej čiary, Hanuljak nebol pri zákroku úplne istý, ale napokon situáciu zvládol.

53:34

Erik Čaládi sa skvele spoza bránky hostí natlačil do zakončenia, Pavlas si však dal pri ľavej tyči pozor a podržal svoj tím!

52:59

Šmach potiahol puk poza domácu bránku, na chrbte však mal doslova nalepeného Rácza a tak nič zaujímavé nevymyslel.

52:06

Emócie sú na oboch stranách, s delovkou Kubku od modrej čiary si Pavlas bez problémov poradil.

51:38

Okolo Hanuljaka lietajú puky jedna radosť, gólman Nitry ale v týchto momentoch nemusel zasahovať.

51:02

Versteeg tvrdo zbúral pred bránku hostí Šmacha, ten sa veľmi ťažko zbiera z ľadovej plochy.

50:28

Kyle Kerbashian sa dostal do zaujímavej streleckej pozície, jeho pokus bol však zblokovaný.

50:13

Drtinov pokus o prihrávku končí zakázaným uvoľnením, hra sa sťahuje pred Pavlasa.

50:01

Máme za sebou polovicu tretej tretiny, Nitra vedie nad Novými Zámkami 2:1.

49:37

Domáci sa snažia odpovedať na gól Nových Zámkov, výsledkom je nepresná strela Karola Koríma.

49:05

HC Nové Zámky dali gól!
Tomáš Pospíšil obkorčuľoval bránku domáceho tímu, prihrávkou našiel Václava Stupku, ktorého strelu tečoval za chrbát brankára Nitry RADIM HRUŠKA! Asistencie: Vávlav Stupka, Tomáš Pospíšil.

49:01

Novozámčania sa v týchto momentoch zakusli do súpera.

48:22

Múčka skvele našiel pri ľavej tyči Giertla, Hanuljak bol však opäť na svojom mieste!

48:08

Buly po ľavej ruke Christiána Pavlasa.

47:40

Juraj Jurík skvele vysunul Andrisíka, ktorý sa predral cez Kubku do zakončenia, Hanuljak však výborným zákrokom podržal svoj tím!

47:02

V Nitre máme reklamnú prestávku, hosťom sa kráti čas na prípadný zvrat dnešného zápasu.

46:24

Hostia v plnom počte.

45:59

Samuel Buček pálil z ľavej strany, Pavlas bol opäť pozorný.

45:42

Pavlas spoza vlastnej bránky šikovne vyhodil puk, ten však po odraze končí až na striedačke Nitry.

45:09

Na tribúnach to len tak zahučalo! Delovka Kerbashiana však končí v pohotovej lapačke Christiána Pavlasa!

45:01

Máme za sebou úvodných 5 minút tretej tretiny, Nitra vedie nad Novými Zámkami 2:0.

44:54

Giertl však skvele zabojoval o puk a v obrannom pásme Nitry tak získava cenné sekundy.

44:41

Domáci hokejisti okamžite v útočnom pásme.

44:24

Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Fereta – 2 min., podrazenie).

44:01

Nitra bude hrať presilovú hru, Hanuljak bleskovo vyšprintoval na vlastnú striedačku.

44:00

Dnešné stretnutie sleduje 2667 divákov.

43:40

Branislav Kubka sa oprel do puku od modrej čiary, Pavlas však nemusel zasahovať.

43:26

Domáci v plnom počte.

43:00

Pre Hanuljakom je to poriadne prehustené, Nové Zámky kombinujú v útočnom pásme.

42:23

Domáci Karol Csányi získal puk a vyhodil ho cez všetky čiary.

41:58

Hostia sú v útočnom pásme, Hanuljak však zatiaľ nemusel zasahovať.

41:26

Vylúčenie v tíme HK Nitra (Fominych – 2 min., hákovanie).

41:00

Tentoraz sa dopredu tlačia hokejisti Nitry, Wellow Horn však recept na Christiána Pavlasa nenašiel.

40:32

Úvod tretej tretiny patrí hosťom, Stupka v kombinácii s Pospíšilom, všetko však riešil Hanuljak.

40:01

Začala sa tretia tretina.
Druhá tretina sa skončila rovnakým pomerom ako prvá a Nitra tak vedie nad Novými Zámkami už o dva góly. Novozámčanov brzdili najmä početné fauly. Nitranom sa podarilo veľmi rýchlo využiť presilovku 5 na 3 a vybudovali si tak väčší náskok. Súpera nepúšťali do väčších šancí a pokiaľ teda Nové Zámky budú chcieť brať z dnešného zápasu body, musia poriadne pridať na výkone.

Tretia tretina sa začne približne o 19:42.

40:00

Druhá tretina sa skončila.

39:11

Minárik sa snažil predrať cez dvoch súperových obrancov do útoku, no proti presile sa mu to nepodarilo.

38:45

Opäť sa bojuje za novozámockou bránou, Czányiho zastavil Drtina.

37:39

Čaládi dostal dobrú prihrávku, no v útočnej tretine mu chýbali spoluhráči ktorým by mohol prihrať.

36:24

V náznaku šance sa ocitol Scheidl, Nové Zámky tentoraz odolali.

36:10

Súboje sa teraz odohrávali v rohu klziska za Pavlasom.

35:47

Z ľavej strany skúsil vystreliť Mikuš, nitriansky gólman bol pozorný.

35:32

Vhadzovanie po pravej strane Hanuljaka.

34:58

Urbán zostal úplne osamotený pri pravej tyčke domácej bráne, skúsil blafák, gól z toho nebol.

34:18

33:49

Výborná šanca Nitry, Pavlas už ležal, no Koyš nedokázal spomedzi kruhov dostať puk do brány a úspešná nebola ani jedna dorážka.

33:13

Mezei trochu riskantne rozohrával. Neskôr strieľal od modrej.

32:28

Yellow Horn v dobrej pozícii pálil, ale minul!

32:18

Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Giertl – 2 min., držanie).

32:10

Pri signalizovanom vylúčení sa Nitra dostala do ďalšej šance, Korím pílil od modrej, no puk presvišťal len popri bráne.

31:22

Korím nahadzoval puk na teč, no akcia nevyšla podľa priania domácich. Následne prišlo ešte k menšiemu závaru pred Pavlasom.

30:42

Minárik sa zvŕtal v pásme, napokon prihral Čaládimu, ten zakončoval z uhla a nedal gól.

29:54

28:45

Nitra zatiaľ nezvýšila svoje vedenie.

27:54

Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Rogoň – 2 min., držanie).

27:42

Do rýchleho protiútoku sa dostal Versteeg po ľavej strane, no bol vytlačený až za bránu, skadiaľ už bránu neohrozil.

27:11

26:25

Domáci dokázali odpáliť puk do bezpečia, Novozámčania si zatiaľ nevypracovali žiadnu vyloženú príležitosť.

25:55

Hostia sú usadení v pásme a snažia sa streliť kontaktný gól.

25:11

Vylúčenie v tíme HK Nitra (Versteeg – 2 min., držanie).

23:30

Nitra mala aj ďalšie šance vo zvyšku presilovky 5 na 4, no nikto z jej hráčov nedostal už puk do brány.

23:03

Nitra dala gól!

Veľmi rýchlo po buly sa Nitra dostáva do dvojgólového vedenia! Yellow Horn si vymenili puk s Kerbashianom, ten prihral na ľavý kruh a KENNEY MORRISON prepálil Pavlasa.
Asistencie: Kale Kerbashian.

22:48

Vylúčenie v tíme HK Nitra (Pospíšil – 2 min., hákovanie).

22:47

Kollár sa predieral po ľavej strane až k bráne, tam sa jej však nestihol vyhnúť a nepríjemne do nej narazil.

22:10

Domáci sú usadení v útočnom pásme a snažia sa niečo vymyslieť.

21:47

Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Holovič – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

21:30

Rácz zachytil puk v strednom pásme, pred bránou číhal Čaládi, no nedostal dobrý puk. Hneď následne sa do veľkej šance dostal aj Holovič, ale vyrovnať sa mu nepodarilo.

20:50

Urbán s Juríkom sa snažili niečo vymyslieť pred Hanuljakom, no gól z toho nebol.

20:10

Scheidl v strednom pásme zbúral Ordzovenského.

20:01

Začala sa druhá tretina.
Prvú tretinu by sme mohli rozdeliť na dve časti. Kým sa Nitrania neujali vedenia, o niečo lepším mužstvom boli Nové Zámky. Nitra často chybovala a tým len prilievala vodu na mlyn súperovi. Avšak v dvanástej minúte po individuálnej akcii rozradostnil domácich fanúšikov Kale Kerbashian a odvtedy Nitra nedala súperovi príliš dýchať a bola značne lepším tímom.

Druhá tretina sa začne približne o 18:52.

20:00

Prvá tretina sa skončila.

19:50

Šmach sa ešte pokúsil vyrovnať strelou od ľavého mantinela, no neúspešne.

19:43

Domáci sa dopustili zakázaného uvoľnenia.

18:35

Morrison najprv zblokoval v obrane strelu, potom sa dostal do útoku a za modrou čiarou prudko vystrelil na Pavlasa.

18:16

Hruška z ľavej strany v strednom pásme chcel poslať prihrávku spoluhráčovi no pokazil ju.

17:46

Mezei vypálil od modrej čiar, no puk minul bránku.

16:55

Buček dlho držal puk, odkryl bránu, no bol už z veľkého uhla, obkolesil ju teda a prihral Fominykhovi, ktorý vo veľkej šanci minul!

16:12

Pekná akcia Fominykha, ktorý pozvŕtal domácu obranu.

15:47

Mikuš bo sám a tak len nastrelil puk na brankára zo stredného pásma.

15:05

Nitra je opäť v útoku a hrá veľmi aktívne.

14:11

Kerbashian v rýchlom nájazde do útočnej tretine si neporadil s Ordzovenským.

13:12

Obrovská šanca Versteega, ktorý sa dostal v útočnom pásme do krátkeho samostatného nájazdu, no nedokázal nadvihnúť puk nad ľavý betón Pavlasa.

12:05

Pred novozámockou bránou ďalší závar, no druhý gól z toho nie je! Nitra však oveľa zlepšila svoju hru.

11:05

KALE KERBASHIAN teraz zaskočil hostí, keď vystrelil z hranice pravého kruhu na Pavlasa a puk dostal až do siete! Nitra sa tak ujíma vedenia.
Bez asistencie.

10:29

Versteeg sa snažil rýchlo rozohrať do útoku, no Tábimu poslal puk len na korčule. Napriek tomu sa Nitra dokázala dostať do útočného pásma.

10:00

V polovici prvej tretiny stále bezgólový stav.

09:33

09:24

Drtina strieľal od modrej, no dlho otáľal a nakoniec z toho nebezpečenstvo nebolo.

08:32

Hruška dostal puk tesne pred brankárom, bolo tam však veľa hráčov natlačených na malom priestore a nepodarilo sa mu tak puk prepasírovať za chrbát Hanuljaka.

07:50

Ordzovenský najprv zachytil puk na modrej, no na druhý pokus už Nitra vyhodila puk cez všetky čiary.

07:33

Vylúčenie v tíme HK Nitra (Mezei – 2 min., nedovolené bránenie).

06:38

Krásnu prihrávku medzi kruhmi obdržal Drtina a sám vystrelil, Hanuljak však vyráža!

06:00

Domáci kopia momentálne chybu za chybou a potrebujú hru upokojiť.

05:20

Rogoň sa natlačil po pravej strany a vytrelil. Hanuljak mal čo robiť, no gól nepadol.

04:58

Hanuljak rozohrával spoza brány, Novozámčania vysoko napádajú a robia Nitre problémy.

04:33

04:13

Urban sa dostal k puku a v oslabení dokázal cez Mikuša vystreliť a ohroziť súperovu bránu.

03:50

Yellow Horn krásne prihrával pred Pavlasa, ten však v poslednej chvíli vykopol puk betónom.

03:15

Fábry vyhodil puk za súperovu bránu.

03:09

Yellow Horn prudko pálil spoza pravého kruhu, brankár chytá.

03:00

So strelou od modrej Pavlas nemal väčší problém a pokryl ju.

02:33

Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Múčka – 2 min., faul lakťom).

02:08

Tábi sa predral po pravej strany a vystrelil, pokus bol ale zblokovaný do ochrannej siete.

01:47

Zakázané uvoľnenie Nových Zámkov.

00:01

Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

HK Nitra: Hanuljak (Šimboch) – Mezei, Morrison, Rácz, Versteeg, Sloboda, Kubka, Korím, Nemec – Scheidl, Kerbashian, Yellow Horn – Tábi, Kollár, Koyš – Buček, Čaládi, Fominykh – Hrušík, Minárik, Csányi

HC Mikron Nové Zámky: Kristín (Pavlas) – Ordzovenský, Hatala, Fereta, Drtina, Mikuš, Pavúk, Šmach – Stupka, Hruška, Pospíšil – Jurík, Urban, Fábry – Rogoň, Holovič, Mikula – Andrisík, Giertl, Múčka

Rozhodca: Nikolic, Müllner – Synek, Kacej.
Prajem vám príjemný mikulášsky podvečer!
Dnes nám Tipsport liga ponúka svoje 29. kolo, v ktorom sa odohrá aj krajské derby medzi HK Nitra a HC Mikron Nové Zámky. Ako každé derby, ani toto stretnutie favorita nepozná a môžeme sa tak tešiť na vypätý a zaujímavý súboj dvoch rivalov. Oba tímy odohrali svoje posledné zápolenie proti maďarským celkom a nastrieľali im zhodne päť gólov. Novozámčania si poradili s Budapešťou 5:3 a Nitrania zas porazili Miškovec 5:2.
Uvidíme, ktorý z týchto dvoch celkov sa dnes bude radovať. Hráči domácej Nitry si pripravili dokonca špeciálnu sadu dresov na dnešný večer, tak budeme zvedaví, či im prinesie šťastie.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

2:1

Branky a nahrávky: 12. Kerbashian, 24. Morrison (Kerbashian) – 50. Hruška (Stupka, Pospíšil)

HC MIKRON Nové Zámky: Kristín (Pavlas) – Ordzovenský, Hatala, Fereta, Drtina, Mikuš, Pavúk, Šmach – Stupka, Hruška, Pospíšil – Jurík, Urban, Fábry – Rogoň, Holovič, Mikula – Andrisík, Giertl, Múčka

Rozhodčí: Nikolic, Müllner – Synek, Kacej