konec (0:1, 1:0, 0:2)

24.11.2019, 17:00 • Zimní stadion Olomouc • 21. kolo • Kristýna Nováková

Tipsport: 2.8 4.3 2.2 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To je ode mě pro dnešek všechno, děkuji za pozornost a loučím se s vámi z plecharény. (19:19:52)
Už už to vypadalo, že zápas dospěje d prodloužení, když v tom se zčistajasna prosadil Lukáš Krenželok, jenž rozhodl o tom, že si jeho tým z Olomouce odveze 3 body. V závěru utkání si pak srazil kotouč do vlastní sítě David Škůrek.

59:41

59:41 Petr JELÍNEK - 1:3

59:41

Liberec právě vstřelil branku!
Obránce David Škůrek si do vlastní opuštěné klece nešťastně srazil kotouč. Gól je připsán PETRU JELÍNKOVI.

59:13

Lukáš je na střídačce!

59:13

Vhazování před Hrachovinou vyhráli hosté.

59:13

Oddechový čas pro domácí.

59:04

59:04 Lukáš KRENŽELOK - 1:2

59:04

To bylo vskutku nečekané! LUKÁŠ KRENŽELOK se vřítil do útočného pásma a střelou mezi nohy překonal Jana Lukáše. Asistence: Roman Graborenko.

58:33

Jaroměřský nahazuje jen na Šmída.

58:00

Filippi obkroužil bránu, ale při pokusu přihrát trefil jen jednoho z Olomouckých.
Dnešní utkání sleduje 3867 diváků.

57:02

Hosté jsou v plném počtu.

56:45

Derner vyslal kotouč zase až k Lukášovi.

56:39

Ofsajd Olomouckých.

56:05

Krenželok vyvezl kotouč do útočné třetiny a ukrojil cenné vteřiny z oslabení.

55:58

Kotouč je opět v moci Lukáše.

55:16

Liberec hned na začátku oslabení vyhazuje až k Lukášovi.

54:59

Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Tomáš Hanousek – 2 min., sekání).

54:20

Rozhodčí ukazuje, že bude vylučovat. Lukáš je na střídačce, jenže kotouč se odrazil až do olomoucké třetiny.

53:46

Zakázané uvolnění hostů.

53:33

Liberec nadále operuje v útočné třetině a olomoučtí hráči, zejména pak Jan Lukáš, zažívají perné chvilky.

53:30

Kotouč se po střele Libereckých odrazil kousek od Lukášovy klece.

51:38

Domácí jsou v plném počtu. Vhazovat se ale bude v jejich obranné třetině.

51:07

Důležitý zákrok Lukáše, který kotouč vyrazil betonem. Poté Olomouc dokázala vyhodit přes všechny čáry.

50:55

Ondrušek klekl do rány soupeře, Liberečtí jsou však stále v útoku.

50:30

Zakázané uvolnění Libereckých.

50:10

Liberec operuje v útočném pásmu. Oleszovi se však podařilo dostat kotouč do stření třetiny.

49:32

Vyloučení v týmu HC Olomouc (Jan Knotek – 2 min., podrážení).

49:30

Liberec teď tlačil na Olomouc, Graborenkovi ale na modré čáře přeskočil kotouč čepel a jeho tým musel vyklidit pozice. Domácí si tak mohou na chvíli oddechnout.

49:00

Hanouskova střela se pro změnu odrazila od bruslí jednoho z jeho spoluhráčů.

48:30

Na druhé straně se nepodařilo ideálně se opřít do střely ani Burianovi.

47:37

Zacharovi střela nesedla tak, jak by si představoval.

46:38

Birner nastřelil jen před ním stojícího Koloucha.

46:34

Zakázané uvolnění Olomouce.

46:27

Ani nadvakrát teď Birner nevyzrál na Lukáše, ačkoli při svém druhém zákroku musel olomoucký brankář hodně natahovat svou nohu k pravé tyči.

45:30

Filippiho rána od modré byla tečována na plexisklo.

44:53

Liberec je v útočné třetině.

44:00

Irgl viděl, že nebude rychlejší než soupeř, a tak kotouč pouze nahodil do pásma.

43:12

43:00

Hosté nahazují do útočného pásma.

42:30

Liberci se nepodařilo přejít modrou čáru, druhý pokus už byl úspěšný.

42:05

Strapáč poslal pozdrav Hrachovinovým betonům. Hosté jsou v plném počtu, ale Olomouc stále operuje před jejich brankářem.

41:30

Kotouč je opět u Lukáše.

40:50

Teď však musí Olomouc rozehrát zpoza své brány.

40:20

... kterým se jej podařilo dostat až k Lukášovi, ale to už se domácí opět dostali do útočného pásma.

40:10

Kotouč je po úvodním buly třetí třetiny na hokejkách hostů.

40:01

Střely na bránu po 2. třetině:17:18.
Stejně jako v prvním dějství, i v tom druhém jsme v plecharéně byli svědky pouze jednoho gólu. Tentokrát však do sítě hostů. V přesilové hře se střelou po ledě a po šťastném odrazu od tyčky radoval David Škůrek. Utkání je velmi vyrovnané a šance mají oba týmy. Pár chvil po Škůrkově gólu musel Lukáš utěsnit pravou stranu své brány, na druhé straně si Hrachovina musel poradit se střelami Skladaného a Koloucha. Třetí třetina začne přibližně v 18:45.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:56

Čtyři vteřiny před koncem druhé třetiny čeká Hanáky další přesilovka, kterou si pravděpodobně odnesou do dalšího dějství.

38:50

Olesz obral o kotouč na modré čáře Šmída a ujížděl do brejku. Hrachovina situaci ustál a vhazovat se bude po jeho levé ruce. Po odpískání si ještě oba aktéři chtěli něco vyříkat a chvíli to vypadalo, že dojde na pěsti, rozhodčí však situaci zklidnili.

37:59

Zakázané uvolnění Liberce.

37:55

Hanousek se po přihrávce marně natahoval, nakonec mu pomohl mantinel svým odrazem. Jeho střela ale pro Lukáše nepředstavovala nebezpečí.

37:02

Proti střele Skladaného musel Hrachovina vytáhnout parádní zákrok lapačkou.

36:01

Kotouč je mimo ledovou plochu, vhazovat se bude ve středním pásmu.

35:30

Do Výrůbalíkovy dělovky se postavil jeden z Libereckých.

34:27

Hanouskovi na modré čáře nesedla střela a ke kotouči se dostali domácí.

33:42

Zakázané uvolnění domácího týmu.

33:33

Kolmann nedokázal obejít Jaroměřského.

33:18

Dujsík nahodil do útočného pásma a odjel vystřídat.

31:26

Kolouchova střela se odrazila od lapačky libereckého brankáře. Bohužel pro domácí přímo na hokejku hráče Liberce.

30:37

Handl zkoušel z otočky střílet, ale hokejku mu zablokoval jeden z Libereckých.

30:19

Hrachovina raději skryl kotouč v lapačce před dojíždějícím Handlem. Po delší době se tak bude chvíli hrát před libereckým brankářem.

29:33

Vojtěch Tomeček naskakuje na led.

29:18

Olomouc vyhazuje na druhou stranu hřiště.

29:00

Po Šmídově střele z modré čáry se kotouč odrazil od Lukáše dolů na led, olomoucký gólman si ho však včas všiml a skryl.

28:33

Kotouč je ve středním pásmu, Olomouc může chvíli vydechnout.

27:56

Lukáš fantasticky utěsnil pravou stranu své brány proti dorážce jednoho z libereckých.

27:30

Domácí budu muset bránit další přesilovku soupeře.

26:30

Burian ujížděl na Hrachovinu, ale mířil jen na plexisklo.

26:08

Jan Lukáš si připisuje další zákrok, vhazovat se bude po jeho pravici.

26:00

Ondrušek je na ledě, ale Liberec je stále v útočné třetině.

25:09

Vhazuje se před Lukášem.

24:52

Až nyní Olomouc dostala kotouč na druhou modrou čáru.

24:35

Švrček vystřihl přihrávku kombinujících libereckých hráčů, ale nepodařilo se mu vyhodit dál než na modru čáru.

24:00

Vyloučení v týmu HC Olomouc (Jiří Ondrušek – 2 min., podrážení).

23:56

Handl střílel bekhendem, ale mířil jen do betonů Hrachoviny.

23:08

Z dorážky zkoušel poskakující kotouč usměrnit do brány Filippi, ale Lukáš byl proti. Poté došlo k potyčce mezi Dujsíkem a Lencem, vylučovat se však nebude.

22:37

21:51

21:51 David ŠKŮREK - 1:1

21:51

Olomouc právě vstřelila branku!
A je vyrovnáno! Střela DAVIDA ŠKŮRKA po ledě se odrazila od tyčky přímo do brány! Asistence: Zbyněk Irgl a Pavel Musil.

21:21

Hanáci však musí za kotoučem do vlastní třetiny a musí založit nový útok.

21:10

Severočeši dnes hrají velmi nedisciplinovaně. Na trestnou lavici odjíždí Ordoš (LIB) za podrážení.

20:50

Hudáček zkoušel prostrčit kotouč na Lence, ale bez úspěchu. Liberec však nadále operuje v útočné třetině.

20:08

Liberec hraje v plném počtu.

20:05

Buly vyhrála Olomouc.

20:01

Střely na bránu po 1. třetině: 10/9
Po první dvacetiminutovce je stav utkání 0:1. Liberec se dostal do vedení ve 13. minutě zásluhou Radana Lence. Olomoučtí měli k dispozici hned 3 přesilové hry, ani jednu se jim však nepodařilo využít. Druhá třetina začne přibližně v 17:50.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:41

Vlach obral jednoho z olomouckých hráčů ve středním pásmu a odhodil kotouč do rohu kluziště. O chvíli později se na Hrachovinu řítil Kolouch, ale rozhodčí po právu odpískal ofsajd.

19:04

Irgl neprostřelil hradbu těl před bránou.

18:30

Derner vyhodil kotouč na druhou stranu kluziště a ukrojil z oslabení cenné vteřiny.

18:08

V závěru první třetiny si domácí zahrají další přesilovku.

17:56

Filippi se před Lukášem dostal ke kotouči po chybě Jaroměřského, ale nic z toho nebylo.

16:58

Olomouc rozehrává zpoza své brány.

16:25

16:07

Birnerova střela našla svůj nový domov v Lukášově lapačce.

15:40

Liberečtí se usadili v úročné třetině.

15:25

Olomoučtí hráči vyhodili jen na zakázané uvolnění.

14:20

Kolmannovu střelu dokázali zpacifikovat olomoučtí hráči, kteří tak mohou jít dopředu.

13:50

Švrček od modré čáry poslal pozdrav Hrachovinovým betonům.

13:14

Ofsajd Liberce.

12:34

12:34 Radan LENC - 0:1

12:34

RADAN LENC dokázal přehodit kotouč před Lukáše a posílá Liberec do vedení. Asistence: Rostislav Marosz a Tomáš Filippi.

12:00

Po špatné přihrávce se kotouče zmocnil dam Musil, ale nedostal se ke střele. Poté se kotouč přesunul na druhou stranu, ale ani tady jsme střelu neviděli.

10:30

Domácí jsou v plném počtu a navíc se pro zakázané uvolnění bude vhazovat před Hrachovinou.

09:54

Do brejku se po šťastném odrazu kotouče dostali Olesz a Burian, ale přihrávka na druhého jmenovaného nebyla ideálně načasovaná.

09:15

Liberec kombinuje v útočném pásmu.

08:28

Vyloučení v týmu HC Olomouc (Jan Švrček – 2 min., krosček).

08:28

Úspěšnější v tomto snažení byl Liberec. Šmíd se pokusil protlačit do mezikruží a vystřelit, jeho rána ale mířila vedle. O chvíli později mohl liberecký bek svůj pokus zopakovat. Poté se Švrček provinil faulem a Olomouc tak bude poprvé v zápase hrát ve čtyřech.

08:00

Hráči bojují o kotouč v rohu olomoucké třetiny.

07:34

07:17

Hosté jsou kompletní.

06:34

Liberec vyhazuje před všechny čáry.

06:30

Druhý střelecký pokus Davida Škůrka už dopadl lépe, Hrachovina kotouč skryl ve svém náručí a bude se vhazovat po jeho levici.

06:20

Ani kotouč z hole Irgla nedoputoval k bráně.

05:47

Škůrkovi v dobré střelecké pozici sjela na poslední chvíli černá pryž z hole.

05:25

Liberec vyhazuje až k Lukášovi.

05:15

Liberec půjde opět do čtyř. Na trestnou lavici odjíždí Graborenko (LIB).

04:24

Zacharova rána mířila jen do nohou Jaroměřského.

04:05

Kotouč z rohu olomouckého pásma vybojovali Liberečtí.

03:19

Hra se přesunula na druhou stranu kluziště. Kolmannovu ránu Lukáš bez potíží vyrazil betonem.

02:38

02:27

Puk je za bránou Olomouce, vypadá to, že tohle oslabení hosté ubrání.

02:17

Ofsajd Olomouce.

02:05

Ale Tygrům se podařilo dostat puk do středního pásma.

01:57

Vhazuje se v útočném pásmu Olomouce, která má ještě 40 vteřin z přesilovky.

01:54

Kotouč mají hosté.

01:48

Hrachovina teď měl problémy s krocením skákavého kotouče v brankovišti, ale zvládl to. Vhazovat se bude po jeho levici.

01:25

Nahrávka na Musila byla příliš prudká, olomoucký forvard tak musí pro kotouč do rohu kluziště.

01:07

Domácí rozestavěli přesilovkový zámek.

00:50

Liberci se podařilo vyhodit kotouč na druhou stranu kluziště.

00:37

Neuplynula ani minuta hry a máme tu první přesilovku. Knot ve středním pásmu podrazil Irgla a odjíždí na trestnou lavici.

00:19

Po úvodním buly měli na hokejkách kotouč hokejisté Olomouce, teď je však na puku Liberec.

00:01

HC Olomouc: Lukáš (Konrád) – Ondrušek (A), Jaroměřský, Švrček, Valenta, Vyrůbalík (C), Dujsík, Škůrek – Strapáč, Kolouch, Irgl – Burian, Nahodil, Klimek – Olesz, J. Knotek (A), V. Tomeček – P. Musil, Handl, Skladaný.

Bílí Tygři Liberec: Hrachovina (Peters) – Knot, Šmíd (A), Graborenko, Derner, Kolmann, T. Hanousek, Havlín – Birner (A), L. Hudáček, Ordoš – Lenc, Filippi, Marosz – M. Zachar, P. Jelínek (C), L. Krenželok – Rychlovský, A. Musil, J. Vlach..

Rozhodčí: Šír, Ganger – Kubičík, Klouček.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

HC Bílí Tygři Liberec
Bílým Tygrům se podařilo vybřednout z krize, do níž se dostali v říjnu – tehdy nedokázali vyhrát 6 zápasů v řadě. To v listopadu je situace jiná, libereckým se naopak podařilo vyhrát ve všech pěti zápasech, do kterých nastoupili. Naposledy na domácím ledě porazil Kladno 2:1, předtím přetlačili zlínské Berany 3:4 a hned po reprezentační pauze si smysli na Litvínovu (6:1).

Podobně jako Hanáci, i Liberec má na čele tabulky produktivity a tabulky kanonýrů jedno jméno. Tím je útočník Michal Birner, který dal 10 gólů a 12 jich připravil pro své spoluhráče. Liberec ve svém brankovišti nedávno přivítal novou posilu, a to Dominika Hrachovinu, jenž za Tygři zatím odehrál 3 zápasy a má ze všech libereckých brankářů nejlepší úspěšnost zákroků (94,25 %). Druhý je Marek Schwarz (89,68 %) a třetí Justin William Peters (88,18 %).
HC Olomouc
Olomouckým hokejistům se na domácím ledě v letošní sezóně moc nedaří, z posledních šesti pokusů se jim domácí diváky nepodařilo rozveselit ani jednou. Ve venkovních utkáních Hanáci vítězit dokážou, naposledy se o tom přesvědčila plzeňská Škodovka, jejíž svatostánek Hanáci vykradli poměrem 0:3. Předtím Kohouti zaznamenali výhru v Pardubicích (1:2p) a v Karlových Varech (2:3).

Nejlepším střelcem Mory je i nadále veterán Zbyněk Irgl, jenž letos zaznamenal 9 gólů. Útočník s číslem 25 je také nejproduktivnějším hráčem Olomouce (k 9 brankám přidal navíc i 6 asistencí). Branislav Konrád a Jan Lukáš odehráli v dosavadním průběhu sezóny skoro stejnou porci zápasů (13 vs. 10), mírně lepší čísla má však Jan Lukáš (úspěšnost zákroků 91,67 % oproti 90,88 % Konráda)
Poprvé v letošní sezóně zavítají na olomoucký led Bílí Tygři z Liberce. První vzájemné klání těchto dvou soků se uskutečnilo v říjnu a Liberec tehdy doma vyhrál 2:0.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

1:3

Branky a nahrávky: 22. Škůrek (Irgl, P. Musil) – 13. Lenc (Marosz, Filippi), 60. L. Krenželok (Graborenko), 60. P. Jelínek

Rozhodčí: Šír, Ganger – Kubičík, Klouček

00:37 LIB 2 Knot, podrážení
05:15 LIB 2 Graborenko, vysoká hůl
08:28 OLO 2 Švrček, krosček
12:34 LIB 0:1 Lenc (Marosz, Filippi)
18:08 LIB 2 Knot, hákování
21:10 LIB 2 Ordoš, podrážení
21:51 OLO 1:1 Škůrek (Irgl, P. Musil)