2. liga skupina Sever (ČR)

HC Vlci Jablonec nad Nisou – HC Dvůr Králové n. Labem

3:4

po s.n. (0:2) (0:3, 1:0, 2:0 - 0:0)

09.11.2019, 18:00 • Městský zimní stadion Jablonec nad Nisou • 17. kolo • David Schlegel

Tipsport: 2.25 4.5 2.25 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Z Jablonce nad Nisou vám přejeme pěkný večer a u dalších on-line přenosů se těším zase někdy na počtenou. (20:35:50)
Domácí po výhře v Bílině potvrdili, že se zvedají a po špatné první třetině předvedli proti velkým favoritům ze Dvora Králové nad Labem výborný výkon. Vlci dokázali stáhnout tříbrankovou ztrátu, když 16 vteřin před sirénou dokázali vyrovnat. V prodloužení byli lepší, ale vítězný gól dát nedokázali, a tak rozhodovaly samostatné nájezdy. V nich byli hosté lepší, když se prosadili Hoskovec s Luštincem.

65:00

V samostatných nájezdech zvítězil tým HC RODOS Dvůr Králové n. Labem. Autorem vítězného nájezdu byl JAKUB HOSKOVEC.

4. série 0:2

Tomáš Nezbeda musel dát, zkoušel blafák do forhendu, ale Čáp s ní ukázkově vybruslil a nenechal mu prostor k zakončení.

3. série 0:2

JAKUB LUŠTINEC volil střelu pod vyrážečku a skóruje!

3. série 0:1

Kačírek z Jablonce zkoušel blafák, ale neuspěl.

2. série 0:1

JAKUB HOSKOVEC předvedl ukázkový blafák do bekhendu.

2. série 0:0

Maďar to zkoušel opět mezi betony, ani on neuspěl.

1. série 0:0

Hrazdira vystřelil vedle.

Miškovský nepropasíroval puk mezi betony.
Začínají domácí. Jako první pojede Miškovský.

Samostatné nájezdy začínají.
Nyní probíhá úprava ledové plochy a pak o vítězi zápasu rozhodnou samostatné nájezdy.

65:00

Prodloužení skončilo.

65:00

Ještě po závěrečné siréně dostává dvouminutový trest domácí Tomáš Plíhal za hrubost.

64:59

V závěrečných sekundách ještě měli šanci hosté, ale Valášek s Půhoným dokončili akci až po siréně a dostávají od domácích co proto.

64:38

Od modré pálil na druhé straně Valášek, ale Mašek vyráží betonem.

63:47

Domácí jsou v prodloužení jasně lepší! Teď měl rozhodnutí na holi Miškovský a vzápětí spálil tutovku Kačírek.

62:57

Zakázané uvolnění hostí.

62:45

Velké manévry před Čápem ukončil střelou Kačírek, ale ani z tohohle mráčku nezapršelo.

61:33

Obrovská šance hostí! Valášek dostal krásnou přihrávku před branku, ale jeho bekhend skončil těsně vedle.

60:55

Maďar dvakrát obkroužil branku a teprve pak vystřelil. Čáp s přehledem vyráží.

60:06

Hraje se tři na tři a na ledě je hodně prostoru. Hned po šesti vteřinách pálil domácí Maďar a Čáp předvedl skvělý semafor.

60:01

Domácí sehráli skvělou třetí třetinu a dvěma góly dokázali zápas srovnat. Ten vyrovnávací přišel v poslední možné chvíli při hře bez brankáře šestnáct vteřin před sirénou. O vítězi zápasu tak bude muset rozhodnout až prodloužení. To začne přibližně ve 20:16.

60:00

59:44

Vlci právě vstřelili branku!
Plíhal našel mezi kruhy kapitána domácích MICHALA PAVLŮ, který chtěl vystřelit. V poslední chvíli mu vložil do pokusu hůl Dominik Dušek, ale už to měl hodně na dlouhou hokejku, nedržel ji dost pevně a tak puk srazil do sítě za nešťastného Čápa. Asistence: Tomáš Plíhal.

59:40

Tentokrát si timeout vzal hostující trenér Jiří Malinský.

59:40

Hostující Dušek zachytil přihrávku domácích ve svém obranném pásmu a vyhodil na zakázané uvolnění.

59:11

Hosté vyhráli buly a dostali se ze třetiny. Domácí se ale rychle vrátili zpět a vybojovali další vhazování před Čápem. Hrají bez brankáře v šesti hráčích do pole.

59:02

Dnešní zápas sleduje 289 diváků.

59:02

Domácí si berou timeout.

59:02

Pilař projel s pukem z vlastní třetiny až na útočnou modrou, odkud vypálil a po zásahu Čápa se bude vhazovat v útočném pásmu domácích.

58:26

Domácí moc chtějí, ale dvakrát se jim nepodařila rozehrávka.

57:35

Obrovská šance domácích na vyrovnání! Miškovský tečoval pokus Pulce, ale Čáp předvedl skvělý zákrok.

57:10

Dvorecký Hrazdira přejel modrou a hned střílel vybojoval hostům pásmo.

56:58

Čáp raději přikryl puk lapačkou a bude se vhazovat po jeho levici.

56:43

Hosté jsou v pěti.

56:14

Dobrý obranný zákrok předvedl Dušek a domácí přišli o pásmo.

55:53

Hostující Valášek v oslabení prověřil Maška a vybojoval vhazování v útočném pásmu.

54:43

Domácí budou hrát přesilovku poté, co Martin Tondr je vyloučen za faul loktem. Nyní si na trestné lavici vyměňuje invektivy se svými bývalými fanoušky.

54:13

Domácím branka evidentně vlila krev do žil a vynutili si teď na Dvoru zakázané uvolnění.

51:52

Ukázkové zpracování předvedl na útočné modře TOMÁŠ PLÍHAL, kterého hledal Čechura prudkým a navíc hodně vysokým pasem. Skoro by se chtělo říct, že mu top házel jako psovi. Za podobné zpracování by se nemuseli stydět ani hráči v NHL a ostatně, Tomáš Plíhal kdysi v NHL za San José Sharks hrával... Hned poté, co si Plíhal puk zpracoval, vyšvihl rychlou střelou k tyči a snížil na rozdíl jediné branky. Asistence: Tomáš Čechura.

51:38

Další Maškův zásah. Bude se vhazovat po jeho levici.

51:22

Velká šance hostujícího Půhoného, který z bezprostřední blízkosti trefil jen Maškův beton.

50:25

Domácí jsou teď aktivnější, ale Čáp jim nechce dovolit snížit na rozdíl jediného gólu.

50:00

Z velkého úhlu pálil Maďar a tímto pokusem nemohl dvoreckého Čápa překvapit.

49:21

Od modré pálil hostující Martin Tondr, ale našel jen připravenou Maškovu lapačku.

48:08

Skvělé zpracování na útoční modré předvedl domácí Gecko, který si najížděl z levé strany, vypálil i když Čáp příliš puk nekontroloval, ten v brance neskončil. Byla to velká šance domácích.

47:37

Domácí Kačírek přejel útočnou modrou dříve, než měl, a sudí pískají ofsajd.

45:59

Domácí Král bojoval u pravého mantinelu a snažil se přihrát mezi kruhy, ale o puk přišel a z potenciální šance nezbylo nic.

44:53

Hoskovec našel na modré Petiru, který bez přípravy pálil, ale domácí gólman Mašek vyráží.

43:51

Po neproměněné šanci domácích jeli hosté dva na jednoho, Valášek našel Ježka, ale ten puk za Maškova záda nedopravil.

42:53

Aktivní Maďar opět střílel z pravého kruhu, ale trefil hostujícího obránce před sebou.

41:52

Po chybě hostí se ve středním pásmu zmocnil puku Jursa, ale hosté stihli zaváhání napravit.

40:46

Homolka si nabruslil v plné rychlosti na útočnou modrou, vystřelil, ale Čáp předvedl skvělý zákrok a puk vyrazil.

40:01

Ve druhé třetině byl obraz hry vyrovnanější než v té první. Dokonce bych řekl, že domácí byli mírně aktivnější, ale prosadili se jen jednou, a to ještě v situaci, kdy uplatnil skvělou pohotovost obránce Petr Pilař. Z akcí, které si po kombinacích vytvořili domácí útočníci, se Vlkům skórovat nepodařilo. Třetí třetina začne přibližně v 19:39.

40:00

39:59

Těsně před sirénou pálil ještě Maďar z levého kruhu, ale hostující Čáp skvěle zasáhl.

39:45

Hosté nastřelovali puk do útočného pásma a trefili Michala Pavlů do ruky, ten se zkřivenou grimasou odjel na střídačku.

39:15

Domácí si nepřesně přihráli a je z toho zakázané uvolnění.

38:43

Obrovská šance domácích! Nejprve od modré pálil Pulec, s jehož střelou měl Čáp obrovské problémy. Pak se ještě puk odrazil k Jursovi, který v další velké šanci neskóroval. Čáp musel ve stavu nejvyššího ohrožení na led, ale problémy zažehnal.

37:33

Domácí v této fázi zápasu nejsou horší, ale útočnému snažení trochu chybí myšlenka.

36:27

Hostům se přesilovka nedaří. Prakticky nevystřelili a naopak na druhé straně zahrozil domácí kapitán Pavlů.

35:48

Domácí si přihráli vysokou holí, a tak se domácím podařilo vybojovat vhazování na hostující polovině.

34:40

Domácí Jandejsek se při faulu zranil, a tak trest odpyká domácí útočník Bouřil.

34:40

Z ledu odkulhal domácí obránce Adam Jandejsek, který má evidentně zraněnou levou nohu. Rozhodčí se nyní radí, jak na vzniklou situaci reagovat.

34:08

Jeden z hostujících hráčů chtěl vyhodit puk z obranného pásma, ale obránce domácích PETR PILAŘ puk pohotově sklepl rukou na led a okamžitě střílel. Josef Čáp s tím nepočítal a poprvé kapituloval. Bez asistence.

33:31

Z levé strany pálil Jiří Půhoný z Dvora a byla to pořádná dělovka, která však trefila Maška do ramene.

32:39

Hostující Luštinec nahazoval puk před branku, tam zle dotírali Hoskovec s Ježkem, ale puk za Maška nepropasírovali.

31:39

Domácí Miškovský se snažil zavézt puk do útočného pásma, ale utekl mu puk. Nyní sledujeme pasáž s mnoha nepřesnostmi, kdy se puk drží převážně ve středním pásmu.

30:44

Hoskovec zavezl puk do útočného pásma a hledal křížnou přihrávkou spoluhráče, ale domácí se ubránili.

29:50

Hostující Ježek ve velké šanci, ale jeho pokus Mašek vykopl betonem. Hosté jsou už dobré dvě minuty usazeni v útočném pásmu.

29:25

Zakázané uvolnění domácích.

29:00

Šedivý si najel do dobré pozice, ale netrefil puk a ještě reklamoval faul domácích, který ovšem sudí Velčovský neodpískal.

27:36

Domácí mohli jet tři na na jednoho, ale Maďar se pokusil o efektní kličku, která mu nevyšla. Pak ještě pálil Pulec, ale Čáp chytil.

27:14

Hosté jsou v plném počtu.

26:30

Hosté třikrát v řadě vyhodili, druhá část přesilovky byla ze strany domácích hodně špatná.

25:57

Od modré pálil Pavlů, Čáp puk vyrazil jen k domácím, kteří obkroužili branku a hledali pozici k zakončení, ale nenašli.

25:14

Vyloučený Martin Franc (Dvůr) za podrážení.

24:09

Z otočky pálil domácí Homolka, ale chyběl mu klid k zakončení. Jeho pokus byl nedůrazný.

23:23

Mocek má velký přehled. Naznačil přihrávku, ale nakonec volil střelu. Mašek však byl pozorný.

22:48

Zakázané uvolnění Dvora Králové.

22:35

22:14

Velká šance Plíhala, který se ocitl v ideální pozici před Čápem, ale ten i tentokrát udržel čisté konto.

21:03

V oslabení ujel po pravé straně Luštinec a vypálil z pravého kruhu, Mašek puk vyrazil, ale vypadl mu z výstroje a nekontroloval ho, naštěstí mu spoluhráči pomohli s jeho pokrytím.

20:35

David Hrazdira odchází na trestnou lavici za hákování.

20:30

Velká šance domácích! Maďar se probil do útočného pásma a hledal tam spoluhráče ve vyložené pozici, ale ten byl faulován Hrazdirou. Pak ještě byla ponechaná výhoda pro domácí.

20:01

Hosté byli od začátku lepším týmem, ale domácí se srdnatě bránili. Teprve v polovině třetiny Martin Tondr a Dominik Dušek získali Dvoru Králové vedení, k první brance pomohla přesilová hra. Teprve třetí gól Petra Mocka vyburcoval k větší aktivitě a v posledních pěti minutách domácí strávili většinu času v útočném pásmu, ale tři šance neproměnili. Mohli hrát i svou první přesilovku, ale David Homolka sportovně trest pro hostujícího hráče odvolal. Druhá třetina začne přibližně v 18:50.

20:00

19:30

Domácí stále bojují o zkorigování stavu, ale zatím se jim to nedaří.

18:09

To bylo velmi sportovní gesto! Rozhodčí Velčovský signalizoval trest pro hostujícího Půhoného (šlo o vysokou hůl), ale domácí David Homolka trest odvolal! Vylučovat se tak nebude.

17:44

Další velká šance domácích! Od modré pálil kapitán Pavlů, před brankou pak puk tečoval a posléze dorážel Maďar, ale Čáp opět výborně zakročil.

17:00

Velká šance domácích! Tváří v tvář se ocitl gólmanu Čápovi Petr Král, ale jeho pokus Čáp vystihl a připisuje si skvělý zákrok.

15:32

Dvůr Králové právě vstřelil branku!
Šedivý za brankou vybojoval puk, našel na modré zkušeného expardubického PETRA MOCKA, který po řezníčkovsku naznačil střelu, vyjel si ovšem ještě kousek doleva a spíše než tvrdou ranou umístěným pokusem překonal brankáře Maška, který se jen díval na záda hráčů před ním. Asistence: Dominik Šedivý, Tomáš Brokeš.

14:07

Velmi nepřehledná situace před jabloneckou brankou! Hoskovec pálil vedle, ale puk se odrazil zpět před pravou tyčku, ale dříve se k němu dostal hostující gólman Čáp než kdokoliv jiný.

13:05

Domácí Miškovský nabil Homolkovi, který střílel, ale netrefil puk úplně čistě a Čáp neměl potíže se zákrokem.

12:30

Domácí Nezbeda se obtočil kolem branky a snažil se zasunout puk do sítě, ale obrana hostí byla moc důrazná a znemožnila mu to.

11:57

Jablonečtí teď zlobili v útoku, ale z pokusu Jursy se branka neurodila.

11:44

Hosté špatně rozehráli a je z toho zakázané uvolnění.

11:14

Z levé strany pálil od modré hostující obránce Karlík, gólman Mašek nic neviděl, ale puk skončil mimo branku.

10:42

Tady jednoznačně platilo nedáš – dostaneš. Z rychlého protiútoku se po přihrávce Půhoného trefil DOMINIK DUŠEK. Asistence: Jiří Půhoný.

10:11

Pěkná akce domácích, Král efektně našel Nezbedu, který ale bekhendem nepřekonal Čápa.

08:50

Hosté za 31 vteřin přesilovku využívají. Hosté se jednoduše dostali do pásma a exjablonecký MARTIN TONDR nic nevymýšlel a střelou překvapil domácího brankáře Maška. Asistence: David Hrazdira, Tomáš Brokeš.

08:19

Hosté hráli dobrých dvacet vteřin při signalizované výhodně, ale lopotně se s pukem dostali pouze do útočného pásma, kde domácí přerušili hru. Vyloučen Martin Jursa za podrážení.

07:55

Špatná rozehrávka Martina France končí zakázaným uvolněním hostí.

07:19

Šance domácích! Maďar zle dotíral před gólmanem Čápem, ten byl ale pozorný.

07:03

Vzápětí domácí icing.

06:57

Pokus domácího Krále vyhodit puk z vlastní třetiny byl sražen, vhazuje se ve středním pásmu.

05:58

Domácí jsou v pěti.

05:41

Domácí dvakrát horko těžko vyhodil do středního pásma, ale pak předvedl hodně nebezpečnou střelu Franc, který svůj polovysoký pokus od modré nasměroval k levé tyči, ale gólman v poslední chvíli vyrážečkou zasáhl.

4:51

Hosté jsou usazeni v útočném pásmu, teď ale Mašek přerušil hru poté, co jistým zákrokem ukryl puk v lapačce.

3:58

Valašek vybojoval puk pro Matějíčka, který pálil z prostoru mezi kruhy, ale gólman puk vyrazil. Při pokračující akci fauloval domácí Matyáš Kačírek a jde ven na dvě minuty za hákování.

3:05

Hosté zatím tráví většinu času v útočném pásmu, teď ale špatně rozehráli a po icingu se puk stěhuje před Čápa.

2:20

Další střela France končí v rohu kluziště. Puk je ve středním pásmu.

1:51

Hostující Franc zkušeně schoval střelu od modré za bránícího hráče, ale gólmana Maška puk trefil do betonu.

1:21

První střelu zápasu vyslal hostující Luštinec z levé strany, ale minul branku.

00:52

Hostující Šedivý si najížděl na útočnou modrou s cílem pokusit se o samostatný nájezd, ale puk mu unikl.

00:15

Vlci vyrazili do útoku, ale brzy o puk přišli a nepřesná rozehrávka Dvoru končí zakázaným uvolněním.

00:01

Nakonec je tu pár minut před startem odhadem asi dvě stě diváků, což není v konkurenci zápasu Jablonec – Sparta úplně špatné.
Poměry v hledišti se už ovšem mění, domácí příznivci už početně hosty začínají porážet.
V hledišti zatím dominují příznivci hostujícího RODOSu, kterých je čtvrt hodiny před startem zápasu v hledišti asi padesát. Domácích příznivců je v hledišti asi patnáct. Do začátku zápasu ještě určitě dorazí další.
Zdravím všechny fanoušky z Jablonce. Za zvuků písničky Michala Hrůzy Napořád se oba týmy rozbruslují. Dnes se nečeká na Městském zimním stadionu v Jablonci nad Nisou žádná velká návštěva, a to i přesto, že se v sestavě hostí objevuje dlouholetý reprezentant Petr Čáslava. Nedaleko odsud totiž právě probíhá první poločas zápasu nejvyšší fotbalové Fortuna ligy, když k Nise zavítala pražská Sparta. Možná fanoušci z fotbalu dorazí alespoň na třetí třetinu.

HC Vlci Jablonec nad Nisou: Mašek (Jelínek) -Pilař, Čechura, Jandejsek, Pavlů, Pulec, Pilek – Plíhal, Maďar, Král – Kačírek, Homolka, Gecko – Jursa, Miškovský, Nezbeda – Bouřil. Trenér: Karel Hornický.

HC RODOS Dvůr Králové n. Labem: Čáp (Janský) – Petira, M. Tondr, Franc, Matějíček, Čáslava, Karlík, Mocek – Luštinec, Hrazdira, Brokeš – Havlas, Půhoný, Dušek – Šedivý, Ježek, Hoškovec – Valášek.

Rozhodčí: Velčovský – Marek, Hradil..
Delegace rozhodčích
Utkání bude jako hlavní rozhodčí řídit Jiří Velčovský, asistovat mu budou čároví sudí Svatopluk Marek a Sebastien Hradil.
Proti bude HC RODOS Dvůr Králové, který v sobotním duelu plní roli favorita. V tabulce patří královedvorským hokejistům čtvrtá příčka, disponují ovšem parádní formou. RODOS vyhrál třikrát za sebou, když si poradil s Bílinou (4:3), Novou Pakou (4:1) a Mostem (6:1). Z posledních devíti druholigových zápasů prohrál jen jednou. Dvůr Králové se s jabloneckým soupeřem potkal v probíhajícím ročníku zatím jednou a doma zvítězil 4:3 po nájezdech. Kdo se bude radovat tentokrát?
Domácí HC Vlci Jablonec nad Nisou jsou v tabulce skupiny Sever na předposledním osmém místě. Z dosavadních čtrnácti utkání dokázali zvítězit jen třikrát. Poslední úspěch ovšem zapsali nedávno, ve středu vyhráli na ledě poslední Bíliny 5:2. Ukončili tak šňůru tří porážek v řadě. Potvrdí Jablonečtí na svém stadionu venkovní vítězství?
V 17. kole druholigové skupiny Sever na sebe narazí HC Vlci Jablonec nad Nisou a HC RODOS Dvůr Králové. Pojďme si krátce představit oba celky.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

3:4

Branky a nahrávky: 35. Pilař, 52. Plíhal (Čechura), 60. Pavlů (Plíhal) – 9. Tondr (Hrazdira, Brokeš), 11. Dušek (Půhoný), 16. Mocek (Šedivý, Brokeš), rozh. náj. Hoskovec