3:2

konec (1:1, 1:1, 1:0)

28.09.2019, 16:00 • Skupina Střed • Vladimír Vykoukal

Liberečtí dorostenci gólem v závěru rozhodli o výhře nad Českými Budějovicemi!

Zápas je u konce, tři body nakonec po vyrovnané bitvě berou Liberečtí. Viděli jsme hodně šancí na obou stranách, nakonec jich ale přece jen bylo více na té domácí, což rozhodlo. Dvěma góly se dnes blýskli liberecký Mikuláš Jenčovský a budějovický Tomáš Březina.

Ode mne je to vše, přeji pěkný zbytek víkendu! (18:21:05)

59:50

Českým Budějovicím se nedaří usadit se v útočném pásmu, kotouč je za jejich brankou. vypadá to, že gól už v tomto zápase nepadne.

59:30

Hosté sice dostali kotouč za brankovou čáru, jenže to se stalo až po přerušení, branka tak nemlže být uznána! Následně si Budějovičtí berou oddechový čas.

59:20

Jihočeši to zkouší v šesti!

58:45

Puk mají hosté za svou brankou, podaří se jim ještě vyrovnat?

57:51

Tadeáš Tůma teď trochu zazmatkoval a nepřesně nahrál, naštěstí pro něj ale jeho chybu napravil Lukáš Franc.

56:45

Liberec právě vstřelil branku!
Tygři jdou tři minuty před koncem základní hrací doby zaslouženě do vedení! Opět se o to postarala první formace, Trunda krásně z pravé strany našel volného FILIPA KŘÍŽE, jenž sám před Lidákem zachoval chladnou hlavu a hezkou kličkou do bekhendu ho překonal. Asistence: Tomáš Trunda.

55:45

Jihočeši se dostali ke kotouči a vyjeli do protiútoku, zastavil je ale ofsajd.

54:57

Po konci přesilovky aktivitu opět přebírají Tygři, kteří jsou usazeni v útočném pásmu.

54:04

Domácí v plném počtu. Budějovickým se tato početní výhoda vůbec nepovedla.

53:29

Puk se nachází v obranném pásmu hostů, kterým se tato přesilovka zatím vůbec nedaří.

52:55

Hostům se nepovedla rozehrávka, píská se zakázané uvolnění.

52:30

Tygři se v úvodu oslabení osvobozují.

52:04

Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Meisel – 2 min., držení).

51:01

Hra se přelévá ze strany na stranu, přítomní diváci se rozhodně nemohou nudit.

49:48

S velkými šancemi se teď roztrhl pytel, oba týmy chtějí zvítězit v základní hrací době! Tadeáš Tůma se krásně prokličkoval až do mezikruží, jenže přestřelil!

48:58

Obrovská šance na druhé straně! Radek Dub našel před brankou úplně volného Matouše Haila, Lukáš Franc se ale skvěle stihl přesunout a výborně zasáhl!

47:43

Jakub Masař se z pravé strany dostal až do prostoru mezi kruhy, jeho ránu však obětavě zblokoval jeden z hostujících beků.

46:58

Tygři teď mají jednoznačně více ze hry, hosté se stáhli a čekají na protiútoky.

46:02

A další velká šance první liberecké lajny, tentokrát se ke střele dostal Tomáš Trunda, Martin Lidák však jeho dělovku z levého kruhu ukryl ve své lapačce!

44:58

Neskutečné, co teď Severočeši nedali! Po hezké kombinaci s Tomášem Trundou před Mikulášem Jenčovským stála jen prázdná branka, jenže liberecký forvard ji minul!

44:00

Do dobré šance se teď málem dostal Jakub Kalčík, kotouč mu však v rozhodující chvíli přeskočil přes hokejku!

43:26

Domácí si opět vypracovali slibný tlak, k žádné vyložené příležitosti se však ani tentokrát nedostali.

43:01

Hosté vyhazují.

42:08

Liberečtí se v úvodu početní výhody usadili v útočném pásmu, žádnou větší šanci však ze svého tlaku nevytěžili.

41:35

Tygři si zahrají přesilovku, na trestnou lavici putuje Radek Dohnal (CEM) za hákování.

40:59

Martin Kundrát vjel do pásma a prověřil pozornost Lukáše France, ten kotouč bez problémů vyrazil.

40:13

Úvodní buly poslední dvacetiminutovky vyhráli Tygři, o kotouč však rychle přišli.

40:01

Další třetina začne přibližně v 17:31.
I po druhé třetině je stav vyrovnaný. Jako první šli do vedení v prostřední části hry opět Tygři, a to zásluhou přesilovkového gólu Mikuláše Jenčovského. Domácí pak měli šance své vedení navýšit, jenže je nevyužili a to je mohlo mrzet. Tři minuty před druhou sirénou totiž vyrovnal Tomáš Březina. Před poslední periodou je tak vše otevřené.

40:00

39:45

Hosty vyrovnávací gól nabudil, puk je opět v jejich útočném pásmu. Vypadá to však, že v této třetině už branka nepadne.

38:50

A České Budějovice se dokonce před druhou sirénou mohly ještě dostat do vedení! Radek Dub se z pravé strany vřítil do útočného pásma a vyslal rychlou ránu, Franc proti němu ale předvedl výborný zákrok!

37:42

České Budějovice právě vstřelily branku!
Scénář z první třetiny se opakuje, hosté opět těsně před odchodem do šaten vyrovnávají! A opět se o to po přihrávce Kalčíka postaral TOMÁŠ BŘEZINA, jenž France prostřelil z prostoru mezi kruhy. Asistence: Jakub Kalčík.

36:45

Jihočechům se nepovedla rozehrávka, píská se zakázané uvolnění.

36:00

Kotouč se sice teď nachází v liberecké síti, jenže se tam dostal po přerušení a gól tak nemohl být uznán.

34:54

A už to mohlo být o dvě branky! Filip Kríž vyslal nebezpečnou střelu z levé strany a následně si ještě dojel pro dorážku, ani jednou se mu však Lidáka překonat nepodařilo!

33:53

V druhé třetině sice nebylo k vidění tolik vyložených příležitostí jako v té první, pořád ale sledujeme na mládežnické poměry velmi slušný zápas.

32:48

Jakub Masař získal kotouč v obranném pásmu a vyrazil do protiútoku, z pravé strany přihrával Lukovi Vodlanovi, Martin Lidák však nahrávku skvěle přečetl a ukryl kotouč do své lapačky.

31:59

Aktivní Mikuláš Jenčovský hezky zpoza branky našel Tomáše Trundu, tomu se ale nepovedlo zakončit!

30:39

Domácí vstřelená branka nabudila a ženou se za další.

29:40

Tygři využívají přesilovku a jdou do vedení! Autorem branky je MIKULÁŠ JENČOVSKÝ, který z mezikruží propálil Lidáka a přidává tak svůj druhý gól v dnešním utkání.

28:46

Severočechům se nepovedla rozehrávka, píská se zakázané uvolnění.

28:31

Liberečtí musí začínat zpoza vlastní branky.

28:10

Tygři můžou vrátit vedení zpět na svou stranu, zahrají si totiž přesilovku. Na trestnou lavici usedl Ondřej Kovář (CEB).

26:56

26:11

Puk se teď nachází ve středním pásmu, k vidění jsou nepřesnosti na obou stranách.

25:31

Jakub Kalčík se v středním pásmu ujal kotouče a následně vyslal z levého kruhu velmi nebezpečnou ránu, Franc proti němu však vytáhl výborný zákrok!

24:15

23:58

Jenčovský s Masařem teď v útočném pásmu odvedli výbornou práci a svému týmu ušetřili cenné vteřiny.

23:18

Filip Petrásek vypálil od modré čáry, Lukáš Franc vyráží.

22:39

Domácí se v úvodu přesilovky osvobozují.

22:15

Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Meisel – 2 min., nedovolené bránění).

21:39

David Kašpar před Francem tečoval přízemní střelu jednoho ze svých spoluhráčů, libereckého gólmana zachránila tyčka!

20:50

Martin Kundrát se vřítil do útočného pásma a z levé strany vyslal rychlou ránu, Lukáš Franc si přispal první úspěšný zákrok prostřední dvacetiminutovky.

20:12

Úvodní buly druhé třetiny vyhráli domácí, Richard Patzelt nahodil kotouč do útočného pásma, tam u něj však byli jako první hosté.

20:01

Další třetina začne přibližně v 16:48.
První třetina je u konce, stav máme vyrovnaný. Lépe se vstup do zápasu povedl domácím, když se už po půl minutě prosadil Mikuláš Jenčovský. Tygry vstřelený gól nabudil a po zbytek úvodní dvacetiminutovky měli převahu, jenže nakonec paradoxně skórovali hosté.Tomáš Březina využil trestné střílení po faulu Jakuba Masaře. Uvidíme, jak se bude zápas dál vyvíjet.

20:00

19:50

Deset sekund před první sirénou se ještě píská zakázané uvolnění hostů.

19:30

Liberečtí jsou usazeni v útočném pásmu, žádnou šanci si ale zatím nevytvořili.

18:45

David Kašpar se vřítil do útočného pásma a zpoza kruhů vypálil, Lukáš Franc bez problémů vyráží.

17:51

A další přerušení, tentokrát zakázané uvolnění domácích, hra je teď trochu rozkouskovaná.

17:15

Jihočechům se nepovedl přechod přes modrou čáru, píská se ofsajd.

16:36

Hosté v plném počtu. Šelmám se tato přesilovka vůbec nepovedla.

16:10

Je vyrovnáno! TADEÁŠ BŘEZINA svůj nájezd provedl skvěle, France si rozpohyboval a bekhendem mu kotouč poslal mezi betony.

16:10

Jakub Masař fauloval unikajícího Tomáše Březinu, pojede se trestné střílení!

15:11

Tygři si v úvodu přesilovky sice vypracovali dobrý tlak, ale žádnou šanci z něj nevytežili.

14:36

Vyloučení v týmu HC Motor České Budějovice (Placek – 2 min., podrážení).

14:16

Jakub Masař se prokličkoval až před Lidáka, v ideální pozici však přestřelil!

13:48

Hostující kapitán Jakub Kalčík se mohl dostat do samostatného úniku, jenže Richard Patzelt skvěle zastavil průnikovou přihrávku.

12:30

Hra trochu ztratila své tempo z úvodu zápasu, pořád ale vidíme šance na obou stranách.

11:43

Tadeáš Tůma krásně z pravé strany našel osamoceného Luka Vodlana před brankou, ten však na Lidáka nevyzrál!

10:46

Filip Petrásek zkusil překvapit France z úhlu, ten byl ale pozorný a kotouč ukryl ve své náruči.

09:57

Další šance Tygrů! Tadeáš Tůma se dostal k puku a z pravého kruhu vyslal krásnou ránu, která orazítkovala tyč!

09:02

Domácí v plném počtu. Budějovičtí se v útočném pásmu usadili až ke konci přesilovky, žádnou větší šanci si ale nevytvořili.

08:26

A opět se domácí osvobozují, teď se o to postaral Mikuláš Jenčovský.

08:10

Výborná defenzivní práce kapitána Tomáše Trundy, Tygři opět vyhazují.

07:26

Liberečtí se v úvodu oslabení osvobozují.

07:02

Uvidíme první dnešní přesilovku, zahrají si ji hosté. Na trestnou lavici míří Ondřej Šíma (LIB) za hákování.

05:58

Obrovská šance Bílých Tygrů! Filip Kříž se hezky prokličkoval až před Lidáka, přihrál lépe postavenému Matěji Ledenovi, ten však gólmana překonat nedokázal!

05:00

Obránce Martin Böhm se vydal na výlet do útočného pásma, mezi kruhy ho však o kotouč obral jeden z hostujících beků.

04:23

Nahození Matouše Haila od modré čáry Lukáš Franc viděl a neměl problém s jeho chycením.

03:59

Zápas se zatím odehrává v rychlém tempu, přítomní fanoušci se rozhodně nemůžou nudit.

02:40

Šance na druhé straně, jeden z domácích útočníků tečoval nahození Richarda Patzelta od modré čáry, Martin Lidák byl pozorný a chytá.

01:56

Už mohlo být vyrovnáno! Před Lukášem Francem se vytvořila nepřehledná skrumáž, ve které se nejlépe zorientoval Lukáš Kantor, liberecký brankář však jeho pokus vyrazil.

00:31

Tygři jdou po půl minutě do vedení! Hujer se dostal do samostatného úniku, bekhendovým blafákem na Martina Lidáka nevyzrál, ale ke kotouči se dostal Mikuláš Jenčovský, jenž posla ho poslal do poloodkryté branky. Asistence: Jakub Hujer.

00:10

Úvodní buly vyhrál domácí Trunda, jenže o kotouč rychle přišel a dopředu míří hosté.

00:01

Bílí Tygři Liberec: Franc (Krátký) – Damašek, Böhm, Duschka, Meisel, Patzelt, Šíma, Culek, Tůma – Hujer (A), Vodlan, Trunda (C), Jenčovský (A), Kříž, Leden, Plos, Masař.

HC Motor České Budějovice: Lidák (Slanina) – Fousek (A), Dohnal, Hail (A), Placek, Kovář, Dvořák- Kříž, Lukeš, Dub, Kašpar, Petrásek. Kantor, Březina, Pitel, Kalčík (C), Kundrát, Sochor.

Rozhodčí: Mareš – Kajínek, Grundler.
O tom, že svěřence trenéra Richarda Loba nečeká nic tak snadného, svědčí i bilance z loňska. Na jihu Čech Tygři výsledkem 4:2 shrábli plný zisk, doma ale prohráli těsně 2:3. Toto utkání bylo jediným v úseku veleúspěšných tří měsíců, v němž liberečtí dorostenci vyšli bodově naprázdno! Jak dopadne dnešní shledání?
HC Motor České Budějovice

Dosavadní výkony Českých Budějovic se rozhodně nedají označit za ideální. Vyválčily sice výhry nad Technikou Brno a Táborem, jenže se silnějšími soupeři se urodily debakly. Pardubicím podlehly 0:9, Hradci pak 3:10. Předvedená hra proti Mountfieldu už přitom byla lepší, zásadní rozdíl byl ale v produktivitě. A náladu si nespravily ani v posledním kole, když přivítaly Slavii, s níž prohráli 2:4.
Bílí Tygři Liberec

Tygři vstoupili do soutěže ve velkém stylu, když v úvodních dvou kolech uštědřili svým soupeřem debakl. V třetím zápase přišla první prohra, a to proti Mladé Boleslavi. Pak svěřenci trenéra Richarda Loba opět naladili na vítěznou vlnu a Jihlavu přemohli v nájezdech. V posledním utkání však prohráli s pardubickým Dynamem. Spraví si dnes náladu?
Zdravím všechny fanoušky mládežnického hokeje! Dnes vás provedu utkáním dorostenecké extraligy mezi týmy Bílí Tygři Liberec a HC Motor České Budějovice.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

3:2

Branky a nahrávky: 1. Jenčovský (Hujer), 30. Jenčovský, 57. Kříž (Trunda) – 17. Březina (TS), 38. Březina (Kalčík)

Rozhodčí: Mareš – Kajínek, Grundler

00:31 LIB 1:0 Jenčovský (Hujer)
07:02 LIB 2 Šíma, hákování
14:36 CEM 2 Placek, podrážení
16:10 CEM 1:1 Březina (TS)
22:15 LIB 2 Meisel, nedovolené bránění
28:10 CEM 2 Kovář, hákování
29:40 LIB 2:1 Jenčovský