turnaj O Pohár DHL

HC Sparta Praha – Mountfield HK

1:2

konec (0:2, 1:0, 0:0)

28.09.2019, 15:15 • Tipsport arena, Praha 7 (Bubeneč) • 8. kolo • Jakub Hromada (@JakubHromada29)

To je ode mě pro dnešek vše, přeji hezký zbytek večera. (17:24:03)
Hradec nakonec náskok ubránil a odváží si z Prahy všechny tři body. Sparta si v závěru nedokázala vytvořit tížený tlak a zároveň i šanci ke srovnání. Branka Váchala ze čtvrté minuty se tak stává vítěznou.

59:53

Ještě jedna šance pro Spartu, vhazování v útočném pásmu.

59:53

59:40

Zakázané uvolnění Sparty.

59:30

Domácí se nemůžou dostat do útočného pásma.

58:40

Konečný se prosmýkl obranou, ale Sajdla neohrozil.

58:21

Po krásné nahrávce Klima napříč pásmem Krutil střílí mimo.

57:53

Sparta to zkouší v šesti.

57:52

Sajdl sraženou střelu ukrývá do své lapačky.

57:37

Prchalova střela byla zblokována a Hradec opět vyhazuje.

56:54

Hradec vyhazuje.

56:22

Přechod Sparty do útočného pásma maří ofsajd.

56:01

Oddechový čas pro domácí.

56:01

Sajdl dává vyhození do ochranné sítě šanci na srovnání zápasu.

54:55

Havlín přizvedl střelu soupeře do ochranné sítě.

54:28

Spartě se dneska nedaří a bodový zisk by byl velkou výhrou.

53:28

Sajdl trochu zariskoval svým rozehráním, ale nakonec puk propadl přes dva sparťanské hráče až do středního pásma.

52:50

Puk se opět dostal do sevření hráčů, rozhodčí nakonec celou situaci odpískává.

51:56

Sparta kupí obrovské chyby ve vlastní rozehrávce a nemůže se dostat do útočného pásma.

50:07

Cichoň po menší závaru přerušuje hru.

49:10

Klimo skvělým návratem do obrany zmařil hradecké přečíslení dvou na jednoho.

48:49

Bláha míchal s kotoučem, ale po dlouhé sólu se do šance nedostal.

47:56

Poppel se řítil sám na Cichoně, ten jeho backahndový pokus kryje skvělým zákrokem lapačkou!

47:47

Po dlouhé době se ke střele dostala i Sparta, ale pokus Slavíčka po ledě Sajdla neohrozil.

47:13

Ofsajd Hradce.

46:38

Průnik Váchala končí sraženou střelou do rohu kluziště.

45:41

Nepřesná rozehrávka Sparty končí zakázaným uvolněním.

45:31

Šedivý od mantinelu Cichoně nepřekvapil.

44:45

Krásná akce Rubeše! Proplul mezi třemi obránci, ovšem v klíčový moment ztratil stabilitu a vystřelil pouze v pádu.

43:51

Na druhé straně zahrozil Kulhánek, ale i jeho pokus gólman likviduje.

43:25

Střelu Moronga vyráží Cichoň do rohu.

42:47

Havlín si nabruslil na střed, ale byl pod tlakem, a proto nedokázal vložit do střely ideální razanci.

42:06

Kotouč skončil na tribuně.

41:25

Kulhánek pěknou střelou přes obránce ohrozil Sajdla.

40:53

Puk se octl v klinči obou týmu, po půl minutě nakonec vyplavala na holi hradeckého obránce.

40:15

Snahu Hradce zastavuje přihrávka rukou.

40:01

Sparta ve druhé třetině snížila a paradoxně ve vlastním oslabení. V něm po mantinelu ujel Bláha a střelou nad pravý beton překonal jako zatím jediný ze svého týmu brankáře Sajdla. Do závěrečné dvacetiminutovky tak půjdeme za otevřeného stavu 1:2.

40:00

39:43

Hosté se drželi v útočném pásmu skoro minutu, a dokonce se dostal do velké šance. Poppel ale z mezikruží vystřelil pouze doprostřed branky.

38:14

Mountfield srdnatě brání, zatím odolává.

37:22

Sparta drží soupeře pod zámkem, ale výraznější šanci si nevypracovala.

36:03

Sparta neměla jedinou šanci a Hradec je v plném počtu.

35:08

Hradec se opět osvobozuje.

34:33

Domácí se nemohou usadit v útočné třetině.

34:03

Voňka v rohu nešťastně podrazil soupeře a Sparta si zahraje první přesilovku.

33:29

Rychlý útok řeší Sajdl přerušením hry po úspěšném zákroku.

33:08

Rozehrávka Mountifieldu končí s přispěním teče na tribuně.

32:41

Morong zůstal ležet za vlastní bránou. Hra se přerušuje.

32:10

Výborně se vrátil Krchňák a obranným zákrokem maří útok Hradce.

31:30

Krutil se individuální akcí dostal od své brány až do útočného pásma, ale vystřelit už nestihl.

30:38

Akce Mountfieldu konči odraženým pukem v ochranné síti.

30:10

Poppel vybídl zadovkou do obrovské šance Moronga, ale ten netrefil bránu.

28:44

Sparta oslabení krkolomně zvládla a nyní přerušuje její ofenzivní tažení offside.

28:27

Ďuriš byl sám mezi kruhy, ale jeho pěknou střelou kryje Cichoň ještě lepším zákrokem v rozštěpu!

27:52

Někteří hráči Hradce již zvedali ruce nad hlavy, ale sparťanský val v brankovišti nakonec nedovolil kotouči přejít přes brankovou čáru.

27:40

Hradec se drží v útočném pásmu a zasypává Cichoně několika ránami.

26:41

MAREK BLÁHA vystihl kombinaci hostů a v přečíslení dvou na jednoho zvolil střelu na zadní tyč. Ta mířila přesně nad beton Sajdla a Sparta snižuje na rozdíl jediného gólu. Bez asistence.

26:28

Krutil zastavil hradeckého útočníka na brankovišti nepovoleně, odsedí si dvě minuty.

26:20

Cichoň zazmatkoval v rozehrávce a střelu Pěnčíka jen se štěstím kryje!

25:20

Naar zkoušel rychle objet bránu, ale Cichoň byl dostatečně rychlý.

24:20

Krchňák pálil od mantinelu, Sajdl byl připravený.

23:53

Pinkas se dostal mezi tři sparťanské obránce, ale i v této situaci se dostal ke střele.

23:23

A kryje i střelu Voňky od modré čáry.

23:19

Cichoň si připisuje další zákrok a přerušuje hru.

23:05

Prchal si počkal ve středním pásmu na Ďuriše, který schytal druhou ránu od mantinelu.

22:00

Hosté jsou i v úvodu druhé třetiny lepší, dostávají se do šancí mnohem lehčeji.

21:28

Hradec sevřel Spartu v jejím obranném pásmu a Cichoň měl hodně práce. Nakonec musel krát i nebezpečnou střelu z mezikruží.

20:45

Prchal je tím prvním, který se pokusil vypálit. Střela končí na zadním mantinelu.

20:01

Hradec vstřelil v úvodu zápasu dvě branky v rozmezí osmi vteřin a díky nim byl v celé třetině lepším týmem. Sparta se dlouho z dvojnásobné kapitulace oklepávala, ale nakonec si nějaké šance také stihla vypracovat. Na rozdíl od svého soupeře ale nebyla úspěšná, a tak je po první dvacetiminutovce stav přívětivější pro Hradec. Vede 2:0.

20:00

19:15

Obadal v přečíslení dvou na jednoho trefil pouze vyrážečku hostujícího gólmana.

18:40

Krutil svou střelou způsobil závar před bránou, ale puk nakonec skončil v rohu.

18:25

Přechod Hradce přerušuje ofsajd.

17:36

Sparta hraje v plném počtu.

17:20

Hradec byl v obrovské tlaku, ten končí až obětavým blokem Arnošta.

16:39

Dělovka Langa končí jen o pár centimetrů nad břevnem!

16:22

A právě Váchalovo nahození končí ve výstroji Cichoně.

16:00

Váchal musí začít od své brány.

15:36

Kuracina to s aktivitou v útočném pásmu přehnal a odpyká si 2 minuty za podrážení.

14:30

Klimo nahrál na zpátky na modrou Guryevskiymu velmi nepřesně, puk končí u Cichoně.

13:22

Ťukec hostů připravil Ďurišovi obrovskou šanci. Zjevil se najednou sám před Cichoněm, ale byl až moc blízko brankáři.

12:30

S touto střelou Tecla od modré neměl Cichoň žádné problémy.

11:52

Hraje se takřka bez přerušení, a to ve velkém tempu nahoru dolů.

11:00

Ďuriš tvrdou střelou vyprášil Cichoňovi betony.

10:05

Bláha podpořil útok, ale jeho backhandový pokus Sajdla nepřekvapil.

09:51

Hradec je mnohem aktivnější a důraznější kolem soupeřovy brány. Během třiceti vteřin mohl dvakrát skórovat, Cichoň ale odolal.

09:05

Vágner byl sám mezi kruhy, ovšem dostal skákavou nahrávku, která končí v obranném pásmu domácích.

08:56

Rubeš jel sám na Sajdla, ovšem ten si jeho střelu mezi betony v klidu pohlídal.

08:47

Nakonec domácí nešťastně vyhazují na zakázané uvolnění.

08:30

Sparta se snaží usadit v útočném pásmu, ale zatím se jí to nedaří.

07:40

Arnošt teď trefil Tecla, který zůstává ležet. Hra je přerušena, nakonec hradecký hráč odjíždí po svých.

07:15

Morong projel do útočného pásma, ale žádný ze spoluhráčů ho v útoku nepodpořil.

06:43

Havlín zkoušel objet bránu a zasunout puk do brány, ale Sajdl byl u druhé tyčky včas.

06:18

Hezký přechod Sparty končí střelou Gluzmana na připraveného Sajdla.

05:20

Sajdl vyjel z brány a snažil se rozehrát až na útočnou modrou. Sparta rychle vystřídala a situaci zvládla.

04:07

Hradec je teď evidentně na koni, po dvou gólech tahá za delší konec provazu.

03:03

Sparta vyhrála vhazování, ovšem Havlín vyrobil obrovskou chybu, když nahrál Telcovi. Ten ještě předal VÁCHALOVI, který rychlou stahovačkou dává druhý gól Hradce. Asistence: Telc.

02:55

Poppel vystřelil od modré čáry, Cichoň pouze vyrazil a za jeho záda mu kotouč dostrčil nekrytý LANG. Asistence: Poppel.

02:43

Vágner ze stahovačky vypálil, Sajdl jeho střelu kryje.

01:45

Vaňous se dostal k odraženému puku na brankovišti, ten mu ale v klíčový moment přeskočil čepel hole.

01:10

Oba týmy rychle vystřídaly, sledujeme velmi aktivní hokej.

00:35

Cichoň měl zakrytý výhled, ale střela od modré na něj nakonec nedoletěla.

00:03

Sparta vyhrála buly a hned se vrhla do útoku. Propagační střelu vyslal Slavíček.

00:01

Hráči se odebrali do šaten na závěrečné porady, rolbař vyjel na led a za chvíli začínáme!
Příjemné odpoledne z Prahy! Bubenečská Tipsport arena dnes bude dějištěm bitvy v rámci turnaje O pohár DHL mezi juniorkami Sparty a Hradce.

Domácí v novém ročníku dosud neokusili hořkou pachuť neúspěchu a drží se na třetím místě za Pardubicemi a Karlovými Vary. Na svém kontě mají šestnáct bodů za šest vítězství, z toho dvě vybojovali až po základní hrací době. Oproti tomu Mountfield najdeme v půlce tabulky s bilancí tří výher a čtyř porážek.

Tahouny Hradce v úvodu sezóny jsou útočníci Petr Poppel a Matěj Morong, kteří nasbírali shodně jedenáct bodů. To z nich dělá nejproduktivnější hráče celého turnaje, zatímco nejlepší borec Sparty, Jakub Prchal, je s devíti body celkem čtrnáctý.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:15.

1:2

Branky a nahrávky: 27. Bláha – 3. Lang (Poppel), 4. Váchal (Telc)

HC Sparta Praha: Cichoň (Krbeček) – Guryevskiy, Krutil, Bláha, Havlín, Prchal, Gajdoš – Kulhánek, Klimo, Krchňák, Vaňous, Slavíček, Obadal, Rubeš, Konečný, Vágner, Arnošt, Gluzman, Kuracina.

Mountfield HK: Sajdl (Ševců) – Váchal, Voňka, Naar, Pelda, Janoušek, Perička, Pěnčík – Lukačka, Ďuriš, Pinkas, Jušta, Lang, Janda, Šedivý, Morong, Tecl, Poppel.

34:03 HKM 2 Voňka, podrážení
56:01 HKM 2 Sajdl, zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo, odpyká Ďuriš