turnaj O Pohár DHL

HC Litvínov – BK Mladá Boleslav

2:1

konec (1:1, 1:0, 0:0)

28.09.2019, 16:00 • Zimní stadion Ivana Hlinky • 8. kolo • Ondřej Mach (@OndMach)

Z mé strany je to pro dnešek vše, u nějakého jiného textového přenosu na shledanou. (18:06:41)
Obrovský tlak hostí nevyvrcholil gólem. Litvínov tak dnes na domácím ledě díky dvěma brankám Jaroslava Fišera poráží Mladou Boleslav 2:1 a připisuje si tři body do tabulky.

59:56

Středočechy čeká ještě krátká přesilovka. Zdá se být rozhodnuto.

59:56

Vyloučení v týmu HC Litvínov (Bartoš – 2 min., podrážení).

59:26

Myšák srazil přihrávku Bruslařů a dostal puk ze třetiny.
Oddechový čas pro hosty.

58:35

Kmec je na střídačce, hosté to zkouší v šesti.

57:56

57:40

Lukáš Stehlík se snažil natlačit před brankáře Kmece. Hra je přerušena kvůli posunuté brance.

57:23

Kapitán Dotter nahazoval z mezikruží, střela byla opět sražena vysoko nad.

57:18

Rána Jakuba Petržílky končí mimo. Zbývá půl minuta hostující přesilovky.

56:36

Zajíček má puk ve své moci. Boleslav se teď hodně zlobí na rozhodčí, kteří pustili několik evidentních faulů na její hráče.

56:24

55:56

Vyloučení v týmu HC Litvínov (Kroupa – 2 min., podrážení).

55:16

A znovu puk mají hosté a šetří čas.

54:40

Bruslaři na nic nečekají a dostávají kotouč ze své třetiny.

54:24

Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Klikorka – 2 min., držení).

53:39

Bruslaři se nadechují k závěrečnému tlaku, nyní zavřeli Litvínov v jeho pásmu.

52:33

Mohlo být rozhodnuto! David Jindra v přečíslení nahrál Lukáši Stehlíkovi, ten ale v pokleku trefil jen beton hostujícího brankáře.

52:21

Chemici vyhazují jen na zakázané uvolnění.

51:08

Dan Bartoš předvedl pěknou stahovačku a nabil Ondřeji Balážovi, který trefil rameno boleslavského gólmana.

50:35

Další zákrok maskovaného muže domácích. Zbývá devět a půl minuty do konce řádné hrací doby.

50:12

Andrej Moravčík si vylámal zuby na Zajíčkově vyrážečce.

49:30

Jan Myšák po obrovské chybě hostí z bezprostřední blízkosti trefil jen Kmecův beton!

48:21

Pěkná akce hostí. Matěj Houška na nic nečekal, nabruslil si mezi kruhy a vypálil zápěstím. Jeho pokus vyrazil Zajíček do ochranné sítě.

47:17

V útoku hrozí i Boleslav, litvínovská obrana ale tlak zvládá výborně.

46:09

David Jindra po Stehlíkově přihrávce ve vyložené šanci promáchl.

45:09

Talent Myšák sice pěkně obehrál hostujícího beka, kotouč mu ale utekl a zakončit nedokázal.

44:37

Ofsajd Mladé Boleslavi.

44:17

Středočeši jsou v mírném tlaku, nemohou ale najít recept na brankáře chemiků. Zajíček zkrotil nahození Dudychy a následně skryl puk ve výstroji.

43:38

Jakub Petržílka mohl srovnat! Autor první hostující branky dostal puk a byl sám před Zajíčkem, skulinku mezi jeho betony ale nenašel.

43:03

Bruslaři se zmohli pouze na vyhození puku ze třetiny a spěchají střídat. Hra se teď trochu zklidnila.

42:02

Lukáš Moucha nepříjemně vypálil na domácí branku, Zajíček sice zasáhl ale touš neudržel.

41:50

Přechod černožlutých do útočné třetiny zastavuje ofsajd.

41:16

Hostím se nedaří rozehrát, litvínovští výborně forčekují.

40:49

Brankář Zajíček raději přikryl kotouč před dotírajícím útočníkem Mladé Boleslavi.

40:14

Domácí mohli jít do trháku! Ránu Kroupy od modré se pokoušel tečovat Bartoš, puk těsně minul horní tyč.

40:01

Další třetina začne přibližně v 17:33.
Čtyřicet minut je za námi. Domácí si svůj jednobrankový náskok vzali zpátky ve 23. minutě, když se po kombinace se Svobodou znovu prosadil Jaroslav Fišer.

40:00

39:36

Lukáš Stehlík doslova zboural jednoho z hráčů Bruslařů. To muselo bolet.

39:09

38:22

A opět musí Litvínov pro puk až k vlastní brance.

37:54

Svobodova zadovka se nepovedla podle představ, hosté vyhazují až k Zajíčkovi.

37:09

Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Moravčík – 2 min., sekání).

37:00

Nebezpečný pokus kapitána Dottera byl sražen, na zteč vyráží černožlutí.

36:01

David Jindra se krásnou kličkou zbavil obránce, svoji střelu ale namířil jen do výstroje boleslavského gólmana.

35:38

Až teď dokázali chemici vyhodit a vystřídat.

35:11

Dobře clonící hráči Litvínova nepouští Boleslav ke střele, přesilovková kombinace však trvá.

34:31

Vyloučení v týmu HC Litvínov (Fišer – 2 min., sekání).

34:28

Šubrtovo slabé nahození Kmec s klidem pokryl.

34:05

Obránce Baláž nenašel nikoho ze svých spoluhráčů, píská se zakázané uvolnění.

33:35

Boleslav nějakou dobu svírala svého soka, nic nebezpečného z toho však nebylo. Dopředu mohou jít domácí.

32:33

Znovu skvělý Kmec! Dorážku Dufka chytil neuvěřitelným tygřím skokem.

32:24

31:32

Ostrou ránu příklepem předvedl Jakub Kroupa, úspěšnější ve vzájemném souboji byl Matěj Kmec.

30:58

Andrej Moravčík vyvezl kotouč z vlastního pásma a pošetřil zbývající čas z oslabení.

30:24

Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Schulz – 2 min., hákování).

29:30

Po Kroupově chybě tváři v tvář Zajíčkovi neuspěl Tomáš Dlask! Ten zvolil střelu zápěstím, kterou litvínovský brankář s obtížemi lapil.

28:28

Jiří Háva zajímavě nahazoval na boleslavskou klec, Dan Bartoš se ale k teči nedostal.

27:45

Bruslaři po delší odmlce kombinují v útočné třetině, z ní je vyhání domácí obránci.

26:30

Obrana hostí hoří jako papír, sám před Kmece se teď prokličkoval Jindra. Na maskovaného muže Středočechů však nevyzrál on ani nadvakrát Kysela.

25:23

Dopředu se dostali i Bruslaři, před Zajíčkem si ale zajímavou příležitost nevytvořili.

24:42

Obrovský tlak Litvínova a skvělý Kmec! Hostující gólman teď mimořádně podržel Boleslav, když během chvíle pochytal nebezpečné pokusy Svobody, Myšáka i Jouzy.

23:42

Lukáš Stehlík a David Jindra nedokázali zužitkovat přečíslení dvou na jednoho, puk jim v důležitou chvíli ujel.

23:10

Stehlík vybídl ke skórování Vojtěcha Kyselu, jenž sám před Kmecem selhal!

22:49

Boleslavský kapitán Dotter napřáhl na modré čáře, maskovaný muž domácích však viděl a chytil puk do lapačky.

22:39

Touš opustil hrací plochu, vhazuje se pře Zajíčkem.

22:14

Litvínov právě vstřelil branku!
Severočeši si berou vedení zpět. Přemysl Svoboda podobně jako při prvním gólu nahrál JAROSLAVU Fišerovi, který tentokrát trefil přesně místo nad Kmecovou lapačkou. Asistence: Přemysl Svoboda.

22:02

Petriska na kotouč nedosáhl, vhazovat se bude před Kmecem.

21:19

Sledujeme rozháranou pasáž utkání, ani jeden z týmů se nemůže dostat do třetiny. Až teď pálil Lukáš Stehlík, jeho projektil byl sražen do ochranné sítě.

20:46

Nepřesná přihrávka Davida Jindry končí na zakázaném uvolnění.

20:20

Boleslav se hned na úvod vydala do útočného pásma, rychle z něj však byla vypuzena.

20:01

Další třetina začne přibližně v 16:48.
Vyrovnaná první třetina je minulostí. Domácí se v šesté minutě dostali do vedení, když pěknou kličkou do bekhendu překonal Kmece Jaroslav Fišer. Odpověď Středočechů přišla ve 13. minutě. Jakub Petržílka si vybruslil mezi kruhy a vymetl pavučinu v Zajíčkově brance.

20:00

19:41

Tvrdá rána Jiřího Hávy prosvištěla těsně kolem Kmecovy levé tyče.

18:50

Hra se rychle přelévá z jedné strany na druhou, prim však drží obě obrany.

17:58

Vojtěch Kysela u levého mantinelu obehrál beka hostí a vystřelil zápěstím. Kmec jeho střelu jednoduše chytil.

17:46

A znovu maskovaný muž Litvínova. Buly bude vhozeno po jeho levici.

17:07

16:38

Drtivý tlak Bruslařů. Pánem situace je prozatím Šimon Zajíček, který s ledovým klidem likviduje všechny střelecké pokusy Středočechů.

15:22

Střela Štěpána Dudycha domácímu brankáři vypadla, naštěstí pro něj nikdo z boleslavských hráčů nemohl dorážet.

15:07

Vyloučení v týmu HC Litvínov (Miškovič – 2 min., podrážení).

14:50

Radovan Miškovič poslal kotouč raději zpátky do vlastního pásma. Na větší šanci se teď čeká.

14:27

Postavení mimo hru hostí.

13:46

Boleslav vyhazuje kotouč z pásma a spěchá střídat.

13:29

Černožlutí jsou po obdržené brance aktivní, zatím jim však dělá problém přechod útočné modré čáry.

12:56

Ofsajd Litvínova.

12:31

Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
Krásná individuální akce a je srovnáno! JAKUB PETRŽÍLKA zakvedlal pukem, najel si mezi kruhy a ránou do šibenice vyrovnal. Asistence: Štěpán Dudycha.

12:16

11:40

Dlouhý tlak Bruslařů v šanci nevyústil, Dufkovi se podařilo vyhodit.

10:33

Ondřej Dufek mohl jít sám na Kmece, obětavým návratem jej však zastavili obránci Boleslavi.

10:16

Hru v početní výhodě si vyzkouší i hosté, Baláž už sedí na trestné lavici.

10:16

Vyloučení v týmu HC Litvínov (Baláž – 2 min., podrážení).

10:04

Hra je přerušena kvůli menší potyčce v pásmu černožlutých.

09:30

Kmec schoval puk ve výstroji, vhazovat se bude po jeho levici.

09:20

Obrovská šance domácích! Přemysl Svoboda ujel po levém křídle a vybídl ke skórování Daniela Jouzu, jenž zblízka přestřelil.

08:59

Kapitán Dufek přišel o puk v nebezpečné zóně, Zajíček proto raději zakročil a zklidnil situaci.

08:04

Litvínovský brankář musel zkrotit nebezpečné nahození Šímy, hosté jsou však stále na zteči a tvoří si další šance.

07:06

Oba týmy nyní vepředu neuspěly, boj o touš probíhá ve středním pásmu.

06:14

06:01

Nepříjemným pokusem, který Zajíček neudržel v lapačce, se prezentoval Andrej Moravčík.

05:11

Chemici otevírají skóre! Přemysl Svoboda nahrál dobře postavenému JANU FIŠEROVI. Tomu sice střela nesedla, z následné kličky do bekhendu už se ale prosadil. Asistence: Přemysl Svoboda, Ondřej Baláž.

04:48

Ve velké skrumáži před Kmecem nedokázal nikdo z domácího celku propasírovat kotouč do branky.

04:19

Dufek nabil Janu Myšákovi, který vypálil z mezikruží, vyrážečka boleslavského brankáře byla připravena.

03:40

Hosté ihned vyhazují a osvobozují se.

03:36

Litvínov bude hrát téměř minutovou přesilovku pět na tři!

03:36

Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Šíma – 2 min., hákování).

03:21

Boleslav je v útočném pásmu a šetří cenné vteřiny.

02:49

Adam Šubrt nebezpečně prověřil Kmece, ten si ale poradil i s následnou dorážkou Davida Jindry.

02:31

Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Hašlar – 2 min., nedovolené bránění).

02:25

Chemici rozehráli nepřesně a hra se přesouvá před jejich klec.

02:09

Na levé straně se ke střele dostal Daniel Moucha, lehká práce pro maskovaného muže Severočechů.

01:30

Daniel Jouza viděl Přemysla Svobodu, ten byl ale zastaven hostující obranou.

00:50

Šubrtovo nahození se snažil dorážet Jindra, zabránil mu v tom jeden z obránců Bruslařů.

00:43

Boleslavský Petržílka protečoval do domácí třetiny, píská se však icing.

00:33

Hru zastavuje ofsajd černožlutých.

00:15

Domácí Litvínov se hned vydal do útoku, před jeho útočníky puk odpálil gólman Kmec.

00:01

Oba týmy už jsou na ledě, utkání za malou chvíli začne.

HC Litvínov: Zajíček (Pejsar) – Háva, Kroupa, Šubrt, Baláž, Jonák, Miškovič – Myšák, Bartoš, Dufek (C), Kysela (A), Jindra, Stehlík, Jouza, Svoboda, Fišer, Nikl, Limanovský, Kovačič

BK Mladá Boleslav: Kmec (Zetihaml) – Sýkora, Dotter (C), Dudycha, Klikorka, Rudolph, Houška (A) – Moravčík, Závora, Vasilev (A), Šíma, Mežnar, Petržílka, Moucha, Dlask, Petriska, Schulz, Hašlar

Rozhodčí: Svoboda – Brejcha, Jelínek.
BK Mladá Boleslav

Boleslavští jsou tři pozice před černožlutými: na pátém místě. V pátek zajížděli na led chomutovských Pirátů, které porazili 1:3. V letošním ročníku prozatím prohráli pouze s Kladnem (1:7) a Olomoucí (1:4).
HC Litvínov

Chemici jsou po sedmi zápasech na osmém místě tabulky. Celkem čtyřikrát jejich utkání dospělo až do samostatných nájezdů, v nichž mají zápornou bilanci 1:3. Naposledy ve čtvrtek po penaltách nestačili na Liberec.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

2:1

Branky a nahrávky: 6. Fišer (Svoboda, Baláž), 23. Fišer (Svoboda) – 13. Petržílka (Dudycha, Petriska)

Rozhodčí: Svoboda – Brejcha, Jelínek

02:31 MBL 2 Hašlar, nedovolené bránění
03:36 MBL 2 Šíma, hákování
05:11 LIM 1:0 Fišer (Svoboda, Baláž)
10:16 LIM 2 Baláž, podrážení
12:31 MBL 1:1 Petržílka (Dudycha, Petriska)
15:07 LIM 2 Miškovič, podrážení
22:14 LIM 2:1 Fišer (Svoboda)