2:3

po prodl. (0:0, 2:2, 0:0 - 0:1)

24.09.2019, 17:30 • 13. kolo • Daniela Mesíková sk

Tipsport: 1.4 5.1 5.66 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Miškovec víťazí v Banskej Bystrici 3:2 po predĺžení. V zápase sa ujal vedenia 2:0, no bystrickí barani stav dvoma gólmi v rýchlom slede vyrovnali. Keďže v tretej tretine gól nepadol, stretnutie išlo do predĺženia, kde bol šťastnejším tímom hosťujúci maďarský celok. O všetkom rozhodol v 62. minúte Harrison. (19:59:26)

61:39

Miškovec dal gól!
Beach nahodil od mantinelu puk na bránu, kde ho RYAN HARRISON šikovne tečoval do ľavého vinkla!

Asistencia: Kyle Beach

60:01

Začalo sa predĺženie.
Ani tri tretiny nerozhodli o víťazovi tohto stretnutia, takže o malú chvíľu uvidíme 5-minútové predĺženie s troma korčuliarmi na každej strane.

60:00

Tretia tretina sa skončila.

59:12

Ritó sa pustil sám medzi štyroch hráčov B. Bystrice, o puk prišiel.

58:35

Prihrávka na Dudása, ten neváha a strieľa a Beskorowany mal po dlhšom čase prácu. Pripísal si úspešný zákrok lapačkou.

57:29

B. Bystrica zmätkuje v rozohrávke, má šťastie, že Galanisz to nedokázal potrestať.

56:36

Wahl prekorčuľoval po pravom krídle a vyslal tvrdú strelu na bránu, ktorú ešte jemne tečoval Ross, Rajna chytá s veľkým pokojom.

55:38

Šikovná prudká strela Šoltésa z ľavej strany spoza D. Kissa, Rajna pozorný. Dnes obaja brankári predvádzajú výborné zákroky a držia svoje tímy v hre.

55:16

Hickmott bojuje za súperovou bránou, na pomoc mu prišiel Jääskeläinen, hostia puk vyhadzujú na zakázané uvoľnenie.

53:41

Fafrák sa spomedzi kruhov snažil prekvapiť Rajnu. Skoro sa mu to podarilo, strieľal spoza hráča, Rajnovi puk z lapačky najprv vypadol, no ihneď ho prikryl.

52:46

Tamáši nabil Southornovi, jeho strieľaná prihrávka nenašla adresáta.

52:06

Sekundy plynú, hra sa odvíja pri mantineli.

51:41

Domáci sa stále nedokážu usadiť v útočnom pásme.

51:02

Vylúčenie v tíme DVTK Miškovec (Láda – 2 min., sekanie).

50:31

Rýchly protiútok maďarských hráčov, Rodman prihrával Dudásovi, ktorý mieril do vzdialenejšieho horného rohu brány, výborne zakročil Beskorowany, ktorý vyrážačkou strelu vytesnil!

48:58

Galaniszova strela tesne za modrou čiarou bola zblokovaná, následne mala prísť ešte jedna strela, no puk sa už medzitým dostal do stredného pásma, píska sa ofsajd.

48:23

Mihálik dobre čítal hru a zneškodnil nebezpečnú prihrávku vo vlastnom obrannom pásme.

47:36

Veľmi pekná akcia domácich hráčov, v akcii boli Ďatelinka s Fafrákom, Rajna však strelu z pravého kruhu kryl.

47:03

Kabáč nepríjemne dobiedzal pred gólmanom Miškovca, ktorý radšej prerušil hru.

46:19

Jääskeläinen je poriadne aktívny, teraz nahadzoval puk na Rajnu, nik zo spoluhráčov sa však k dorážke nedostal.

44:26

Bartánus s Fafrákom dobre zakombinovali v útočnom pásme, no potom sa puk k Bartánusovi nedostal. Bartánus číhal tesne pred bránkoviskom.

43:49

Vas bekhendom hľadal na druhej strane Reszegha, ale puk sa k nemu nedostal.

42:54

Jääskeläinen sa snažil prekvapiť Rajnu strelou na bližšiu žrď, no nepochodil.

42:11

Galanisz strieľal nepresne, následne sa Ládovi nepodarilo zachytiť puk na modrej, Miškovec chcel založiť ďalší útok, no previnil sa zakázaným uvoľnením.

41:14

Rozhodcovia chceli poslať na trestnú lavicu Wahla za podrazenie, no po vzájomnej porade si to rozmysleli. Pokračujeme teda s piatimi korčuliarmi na oboch stranách.

40:12

Šťastnému korčuľoval pred bránu Šoltés, puk však smeroval dozadu na Mihálika, ktorý prinútil Rajnu k zákroku.

40:01

Začala sa tretia tretina.
Druhá tretina bola poriadne bohatá na góly, najmä v porovnaní s prvou. Miškovec viedol už 2:0 zásluhou Beauvillera a Magosiho, no B. Bystrica v rozpätí 52 sekúnd skóre zápasu vyrovnala. Gólovo sa presadili Fafrák a Hickmott.

Vyzerá to tak, že nás čaká ešte poriadne zaujímavá tretia tretina, ktorá sa začne približne o 19:15.

40:00

Druhá tretina sa skončila.

39:45

Šťastný hľadal z bránkovej čiary Bira, no neadresoval mu presnú prihrávku.

38:36

Šťastný sa zbavil hráča, pokúsil sa ešte prihrať bekhendom na druhú stranu, kde mu korčuľoval spoluhráč, toto však brániaci hráč Miškovca nedovolil.

37:52

Prihrávka na Rossa nepresná, puk skončil na striedačke. Vhodí sa v strednom pásme.

36:50

Prihrávka na voľného Beacha, ktorý strieľal z prvej, Beskorowany sa stihol presunúť.

36:13

Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Lamper – 2 min., hrubosť).

36:13

Vylúčenie v tíme DVTK Miškovec (Harrison – 2 min., hrubosť).

36:13

Biro pálil z prvej, ale len do stredu brány, navyše Rajna všetko videl.

34:52

Druhá polovica presilovej hry nie je pre Miškovec vydarená. Hráči sa nevedia dostať do útočného pásma, nieto ešte ohroziť Beskorowanyho.

33:55

Ross vystrelil švihom tesne vedľa brány.

33:15

Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Gabor – 2 min., nedovolené bránenie).

32:49

Banská Bystrica dala gól!
JORDAN HICKMOTT korčuľoval po pravom krídle, zbytočne situáciu nekomplikoval a rozhodol sa zakončiť sám švihom, puk sa zatrepotal v sieti!

Asistencie: Jordan Southorn, Anttoni Joona Jääskeläinen

32:29

Vylúčenie v tíme DVTK Miškovec (Vas – 2 min., sekanie).

31:57

Pekná individuálna akcia Tamášiho, ktorý sa natlačil do bekhendového zakončenia, jeho pokus ešte Rajna kryl, no na dorážku MILOŠA FAFRÁKA bol už prikrátky!

Asistencie: Alex Tamáši, Martin Nemčík

29:49

Miškovec pridáva aj svoj druhý gól a B. Bystrica je poriadne šokovaná! Beskorowany nie príliš ideálne rozohral, domáci nevyhodili puk z obranného pásma, D. Kiss puk od mantinelu len zľahka nahadzoval na bránu, kde ho ešte tečoval BÁLINT MAGOSI a zvýšil na 2:0!

Asistencia: Daniel Kiss

29:24

Domáci kombinujú, aj ohrozili bránu, ale vyrovnať sa im v presilovke nepodarilo.

27:56

Jääskeläinen strieľal z prvej, ale našiel len pripraveného Rajnu, ktorý sa stihol presunúť.

27:18

Vylúčenie v tíme DVTK Miškovec (Rajna – 2 min., podrazenie).

26:43

FRANCIS BEAUVILLER dostal krásnu prihrávku od Rossa na modrú čiaru, odkiaľ korčuľoval sám na bránu, príliš nešpekuloval, napálil to švihom na lapačku a Beskorowanymu puk prepadol do brány!

Asistencie: Rory Nicholas Ross, Ray Jesse Dudás

26:08

Vandane tvrdo vystrelil z pravej strany a prinútil Beskorowanyho k zákroku.

25:12

Hráme 4 proti 4, zatiaľ to viac vyhovuje B. Bystrici. Southorn nahodil puk na bránu, Rajnovi puk vypadol a skotúľal sa tesne vedľa žŕdky!

24:43

Vylúčenie v tíme DVTK Miškovec (Harrison – 2 min., filmovanie pádu).

24:43

Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Šťastný – 2 min., hákovanie).

24:14

Zblokovaná strela Ďatelinku na ochrannú sieť znamená buly po pravici Beskorowanyho.

23:56

Miškovec robí nemalé problémy Banskobystričanom a dá sa povedať, že je aktívnejším a nebezpečnejším tímom.

22:55

Ross tesne udržal útočné pásmo, vystrelil, ale Beskorowanyho neprekonal. ďalší hráč ešte dorážal, no neuspel. Následne barani vyhadzujú puk cez všetky čiary.

21:29

Prihrávka na Šťastného pred bránu, ale nedokázal usmerniť puk za Rajnov chrbát!

20:53

Veľmi šikovná akcia maďarského tímu, keď sa až traja hráči ocitli v útočnom pásme, ale ani z tohto mráčika nezapršalo.

20:01

Začala sa druhá tretina.
V prvej tretine sme góly nevideli. Šance si vypracovali oba tímy, verme, že v prostrednej tretine uvidíme minimálne takýto hokej, ak nie lepší.

Druhá tretina sa začne približne o 18:19.

20:00

Prvá tretina sa skončila.

19:39

Miškovec posiela puk cez všetky čiary.

18:46

Prihrávka na Jääskeläinena, ktorý strieľal z prvej, ale bránu netrafil.

18:28

Veľmi pekná prihrávka medzi kruhy a následná strela, následne puk nahadzoval Southorn. Oba pokusy Rajna pokryl.

18:08

Vylúčenie v tíme DVTK Miškovec (Láda – 2 min., držanie).

17:16

Signál maďarskému tímu nevyšiel a tak sa musel vysťahovať z útočného pásma. B. Bystrica potom zaútočila a aj dvakrát vystrelila.

16:28

Prihrávka smerovala na Reszegha, ale ten bol v pásme o čosi skôr, ako puk. Píska sa postavenie mimo hry.

15:47

Beach strieľal v dobrej pozícii, trafil Lampera, ktorému zlomil hokejku. Opäť páli Beach, mieril do vinkla, ale netrafil.

15:30

Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Tamáši – 2 min., podrazenie).

15:11

Miškovec je veľmi nebezpečný v každom útoku, dokáže si vypracovať šance.

13:41

Beach krásne našiel Galanisza a domáci môžu byť radi, že Galanisz netrafil odkrytú hornú časť brány.

12:29

Jääskeläinen prešiel sám, predviedol peknú akciu a aj zakončil z pravého kruhu. Rajna jeho pokus zlikvidoval.

10:56

Galanisz vystrelil, pred domácou bránou sa ocitol Beach a snažil sa dostať puk za Beskorowanyho, ten mal problémy, ale poradil si.

09:52

Za modrou čiarou strieľal Southorn na teč, puk však nik nezasiahol. B. Bystrica zostáva v útočnom pásme, Southorn prihrával Brejčákovi,ktorý bránu minul.

08:06

Jeden z domácich chyboval v defenzíve, k puku sa dostal medzi kruhmi Beach a poriadne prevetral lapačku Beskorowanyho, ktorý teraz podržal svoj tím!

07:39

Opäť zakázané uvoľnenie maďarského tímu, hra sa presúva pred Rajnu. Zatiaľ nesledujeme príliš atraktívne stretnutie.

06:21

Miškovec si vyloženú príležitosť počas presilovej hry nevypracoval. B. Bystrica už je v plnom počte.

05:43

Miškovcu sa podarilo zavrieť svojho súpera, ale nezakončil, pretože Rodman následne pokazil prihrávku a vyhnal svoj tím z útočného pásma.

04:40

Hráči Miškovca sa pri rozohrávke dopustili obrovskej chyby, využiť to mohol Gabor, no puk do odkrytej brány nedopravil!

04:20

Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Šoltés – 2 min., držanie).

04:00

Lamper našiel Šoltésa, ktorý sa snažil nahodiť puk na bránu, no ten bol zblokovaný.

03:24

Beauviller švihom vystrelil spoza hráča do stredu brány ktorá však bystrického gólmana nezaskočila.

02:35

Miškovec sa previnil zakázaným uvoľnením, domáci zadarmo získavajú útočné pásmo.

02:05

Ďatelinka len jednoducho nahadzuje puk na Rajnu a odchádza striedať.

00:01

Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

HC 05 iClinic Banská Bystrica: Beskorowany, Gajan – Southorn, Brejčák, Mihálik, Biro, Nemčík, Ďatelinka, Petrinec – Šoltés, Wahl, Hickmott – Jääskeläinen, Šťastný, Lamper – Fafrák, Tamáši, Bartánus – Kabáč, Gabor, Róth

DVTK Miškovec: Adorján, Rajna – Ross, Dudás, Göz, Vandane, Kiss D., Láda, Vojtkó – Reszegh, Vas, Rodman – Beach, Galanisz, Magosi – Ritó, Harrison, Beauviller – Kiss P.

Rozhodca: Štefík, Stano – Konc Daniel ml., Konc Juraj ml..
Dnes sa hrá len jedno stretnutie Tipsport Ligy, ide o predohrávku 13. kola. O 17:30 privíta Banská Bystrica tím Miškovca.

B. BYSTRICA je aktuálne štvrtá, avšak má zápas k dobru a ak by dnes zvíťazila za plný počet bodov, dostala by sa na čelo tabuľky, o skóre pred momentálne prvé Košice. Posledný zápas odohrali Banskobystričania v nedeľu v Bratislave, kde porazili Slovan 3:1.

MIŠKOVEC zažíva vydarený vstup do sezóny, keď mu patrí aktuálne tretia priečka s desiatimi bodmi. Na vedúce Košice stráca len dva. Miškovcu sa vydaril aj uplynulý zápas, na domácom ľade zdolal Liptovský Mikuláš 3:0.

V minulej sezóne sa mužstvá stretli dovedna 5-krát. Trikrát zvíťazila B. Bystrica, maďarský tím sa z víťazstva tešil 2-krát.

Na strane domácich je najproduktívnejším hráčom Jordan Hickmott (6b.), na strane hostí je to János Vas (10b.). Najlepším strelcom bystrických baranov je Joona Anttoni Jääskeläinen (3g.), v Miškovci ním je Davis Jake Joseph Vandane (6g.).
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:30.

2:3

Branky a nahrávky: 32. Fafrák (Tamáši, Nemčík), 33. Hickmott (Southorn, Jääskeläinen) – 27. Beauviller (Ross, Dudás), 30. Magosi (Kiss D.), 62. Harrison (Beach)

HC´ 05 Banská Bystrica: Beskorowany, Gajan – Southorn, Brejčák, Mihálik, Biro, Nemčík, Ďatelinka, Petrinec – Šoltés, Wahl, Hickmott – Jääskeläinen, Šťastný, Lamper – Fafrák, Tamáši, Bartánus – Kabáč, Gabor, Róth

DVTK Jegesmedvék Miškovec: Adorján, Rajna – Ross, Dudás, Göz, Vandane, Kiss D., Láda, Vojtkó – Reszegh, Vas, Rodman – Beach, Galanisz, Magosi – Ritó, Harrison, Beauviller – Kiss P.

Rozhodčí: Štefík, Stano – Konc Daniel ml., Konc Juraj ml.

04:20 BBY 2 Šoltés, držení
15:30 BBY 2 Tamáši, podrážení
18:08 MIS 2 Láda, držení